Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Samotność jest straszna...

Polecane posty

Gość gość
Polecam ksiazki o pozytywnym mysleniu przykladowo jak przestac sie martwic i zaczac zyc albo sekret szczescia 7 fundamentow szczescia bez powodu. Malinkaberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość wczoraj wyluzuj mi pranie mózgu nie potrzebne ,nie martwię się a pojecie szczęścia jest pojeciem względnym . każdemu do pełnego szczęscia potrzebne jest co innego nie ma na to formułki a ci wszyscy doradcy i psycholodzy nieraz są sami nieszczęsliwi . bycie sobą i poznanie siebie to wiedzieć czego sami chcemy nikt nam tego nie powie sami musimy to wiedzieć . i umieć sie przyznać czego nam brakuje a nie wmówić sobie co niepotrzebne nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 2
Miłego :) Ja chyba jednak potrzebuję prania mózgu, bo nawet gdy wydarza się coś miłego/pięknego w moim życiu, to od razu myślę, że nie mam komu tego opowiedzieć i podzielić się :( Wtedy częściowo tracę radość z przeżywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DUDZIA2002
kurcze, tyle razy starałam się ratować ten kącik, tchnąć w niego trochę życia, podtrzymać konwersację, ale mi nie wyszło :-( dziś też miałam taki zapęd, chciałam się pożalić jak mnie główa boli i takie tam, ale wykasowałam wszystko :-( a wszystko przez to, że Was polubiłam - znów ten sam błąd - i teraz mi Was brakuje :-( no to cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dudzia ja tu jestem codziennie ale jak patrzę ze połowa jest moich wpisów na stronie to nie piszę bo do kogo :) Ale ty musisz pisać to napewno i ja się odezwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I pewnie wszyscy tak mają....widzą że pusto to nie piszą ... Aha dobry wieczór :D Dudzia, mnie tez dziś strasznie boli głowa- to jest nas juz dwie ;) (ale co sie dziwić skoro ta pogoda tak sie zmienia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 2
Hej, to chyba ja zabiłam ten wątek swoja chandrą. :( Ale może nie będzie tak źle. Zbliża się weekend, więc może jakaś miała pogawędka się urodzi. Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) No właśnie każdy tutaj zagląda, ale jakoś nikt nic nie pisze;/ Miłego wieczorku życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też sie ciesze z weekendu :D ....w sobote Wianki więc trza sie przejść i posłuchać co gdzie śpiewają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DUDZIA2002
Margaret - u mnie to nie od pogody tym razem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, i mnie nie boli - mnie naiwania :-D byle jutro już minęło bo znów do sądu idę - ostatnio prawie do drugi dzień i tak już od 3 lat to chyba był czas przywyknąć :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Jestem w temacie. Samotność jest straszna... Dopada wieczorami. A Ty zostajesz z lampką wina. Jak zwykle sam(a)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to chyba powinnam juz zmienic temat :( bo wcale samotnosc nie jest straszna ( tzn. dla mnie ) mam coraz więcej zainteresowań, no i w koncu robie co chce i kiedy chce ;) Dudzia...będe jutro trzymać kciuki.... ...a dziś życzę dobrej nocki bo budzik rano złośliwie woła :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dudzia widzisz tylko weszłaś a już sporo wpisów . Jak mi sie niechce iść do pracy jeszcze taka pogoda ,leje jak z cebra . miłego dzionka moze u was bedzie ładniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 2
margaret95 wczoraj A ja to chyba powinnam juz zmienic temat smutas.gif bo wcale samotnosc nie jest straszna ( tzn. dla mnie ) mam coraz więcej zainteresowań, no i w koncu robie co chce i kiedy chce oczko.gif xxx Hej A co zrobiłaś, by oswoiłaś samotność? Ja co raz bardziej zamykam się w swoim świecie i co raz trudniej jest mi się zwlec z kanapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Margaret - mnie pomaga świadomość, że gdzieś ktoś myśli o mnie w trudnych chwilach. Wielkie dzięki SamodzielnaMamo za porannego sms-a :-) Magda 2 - nie jest łatwo ani wesoło w tej samotności - takiej totalnej kiedy są tylko 4 ściany i Ty. Jasne, że jest wiele pozytywnych aspektów i ja też się nimi cieszę, doceniam luz, swobodę, nikt mi nie marudzi za uszami. Jednak czasem bardzo brakuje drugiej osoby - chociażby po to żeby miała inne zdanie niż ta postać w lustrze :-P albo żeby się poradzić, pożalić, pochwalić czy pośmiać. Tak jak napisała Margaret - ona odkrywa swoje pasje - myślę, że to bardzo dobry sposób no bo kiedy realizować swoje marzenia jak nie teraz :-) Najtrudniejszy pierwszy krok - przełamać niemoc, jednak wstać i wychylić z dołu - dziś czubek głowy, jutro pół czoła, potem całe czoło i każdego dnia coraz więcej. I obiecuję Ci, że przyjdzie ten dzień kiedy wyjdziesz cała i zaczniesz nowy etap :-) Ja jestem na etapie kolan, no może połowy ud i już jest bardzo dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxx - Ty powinieneś pracować w każdą sobotę żeby było sprawiedliwie bo kiedy normalnie ludzie zasuwają np długie weekendy albo okolice świąt to Ty bykiem leżysz całymi tygodniami :-D padnięta jestem kompletnie, kupiłam piwo żeby się ubzdryngolić, ale nie mam siły :-( jutro raniutko pobudka bo dziecko ma jakiś harcerski zlot i trzeba go wyekspediować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 2
Szkoda, że nie mam pomysłu na pasję. Ale i tak dzięki. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda 2 ...za bardzo to sie nie wysiliłam z tym oswajaniem samotnosci. Spacery ,książki, filmy historyczne, rośliny, fotografia ( tym akurat zaraziła mnie samodzielna :D ) i takie tam.... Staram sie robić to co lubie bo wczesniej nie było na to czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx - do pracy to się chodzi za kasę nie za karę :-D cześć Ludzikowie mam na dziś zaplanowane masę roboty, ale mi się nie chce więc szukam pretekstu żeby odwlec moment zawijania rękawów. no to sobie najpierw pogadam :-P Magda 2 - wiem o czym mówisz bo ja jestem takim bezbarwnym typem, który nigdy nie miał żadnych pasji, konkretnych zainteresowań, a na dodatek żadnej choćby jednej zdolności, żebym mogła pójść w jakimś kierunku. fajnie byłoby mieć jakiś talent i go teraz szlifować, ale skoro jest jak jest to trzeba sobie radzić z takim warsztatem, jaki jest w naszym zasięgu myślę, że nie ma osoby, która nie lubi "czegoś" robić ja na przykład KOCHAM czytać książki i robię to pasjami - np. jeden samotny weekend 2 sztuki po 600 stron kiedyś jak był mąż kucharz nie miałam szansy dowiedzieć się czy gotowanie jest fajne - teraz wiem, że bardzo lubię moją kuchnię i lubię pichcenie - na razie mam za bardzo ograniczone możliwości finansowe, aby rozwinąć swoją pasję, ale kiedyś to sobie odbiję i będę lepsza od Gesslerowej :-D lubię się fizycznie zmęczyć przy robocie, kocham góry więc teraz nie muszę już jeździć nad morze i zdychać z nudów na plaży. ponieważ miałam wyjątkowo emocjonujące życie i w wieku 40 lat zdobyte doświadczenie 80-latki znajomi namawiają mnie, żebym napisała autobiografię. myślę, że będzie tego ze 30 grubaśnych tomów więc mam co robić przez wiele najbliższych lat :-D gdyby miała więcej czasu, pieniędzy i zdrowia to zaangażowała bym się w jakiś wolontariat - mam nadzieję, że to też uda mi się zrealizować tak jak wiele innych marzeń, które miałam od wielu wielu lat i nareszcie teraz zaczynają się spełniać (choć baaaaardzo pomalutku) wszystko jest kwestią człowieka, jego charakteru i podejścia do życia. może poziomu empatii? jeden lubi gnić w fotelu przez TV z kolejną butelką, a ja wolę poświęcić się drugiej istocie żywej. to tak jak z 1% podatku - jest tyle potrzebujących , że co roku płaczę gdy mam kogoś wybrać. a milionom ludzi nawet się nie chce wpisać kogokolwiek z brzegu choć nic ich to nie kosztuje świat roi się od egoistów, konsumentów, roszczeniowców - dlatego trzeba nad sobą pracować, podejmować wysiłek, dostrzec drugiego człowieka - często trzeba tak niewiele żeby pomóc drugiemu nabrać powietrza (nawet jeden uśmiech czy sms). Ludzie wyją w 4 ścianach bo nie mają do kogo gęby otworzyć - to czemu nie wyjdą na ulicę, nie rozejrzą się - może gdzieś w pobliżu jest jakieś hospicjum czy dom dziecka - tam zawsze przydaje się każda dodatkowa para rąk. A może schronisko dla zwierząt? Od czegoś trzeba zacząć i okaże się, że nagle nie mamy już czasu się w dupkę podrapać, a co to jest samotność to nie pamiętamy. Magda 2 - jestem pewna, że masz w sobie wiele pasji, których odkrywanie, a potem doskonalenie zajmie Ci czas i pokona znaczną część Twojej samotności - życzę Ci tego z całego serca :-) FLOWER - bardzo bym chciała żebyś się odezwała !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze cytacik na ten weekend: "napij się kawusi, otwórz szerzej oko i miej wszystko z tyłu głęboko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam jeszcze coś do śmiechu - z mojego życia wzięte otóż w tym tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć w pewnym bardzo podniosłym wydarzeniu i mega imprezie I wyobraźcie sobie, że wpadłam w oko pewnemu portugalczykowi czy hiszpanowi (pojęcia nie mam kto on jest) który ma ze 20 lat i całą noc stawał na głowie żeby mnie wyrwać. :-D czy Wy macie pojęcie jak ja się mogłam dowartościować skoro mam wzięcie u dzieciaków w wieku mojego starszego syna :-D :-D p/s no chyba, że zboczek i lubi starsze panie :-P no dobra, nie starsze tylko dobrze dojrzałe :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ wszystkim Dudzia....a ja znalazłam u Ciebie pasje, czy zdolnosci ( zwał jak zwał ) weź Ty sie za jakieś pisanie , wiersze ,książki czy autobiografie ;) jak wolisz....bo rozmach masz niezły ...pozazdrościć :) A u mnie okna właśnie deszczyk myje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×