Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grejpfrutowa

ślub wesele 2016 czas start!

Polecane posty

Dzięki za odpowiedź ;) Wiem, że się u księdza wszystkiego dowiem, ale wolałabym iść z jakimś zakresem wiedzy co nas czeka i na co mamy być gotowi ;) Ale naszło mnie teraz inne pytanie. Jaka jest różnica między ślubem kościelnym a konkordatowym? Ten drugi ma chyba jakieś skutki prawne o ile się nie mylę. Czy lepiej jest brać tylko ślub kościelny czy konkordatowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkarolina08
Ślub kościelny w zasadzie nie różni się od ślubu konkordatowego, z tym wyjątkiem, że przed ceremonią młodzi nie podpisują zaświadczenia o zawarciu małżeństwa, tylko są zobowiązani dostarczyć do kościoła skrócony odpis aktu małżeństwa wydany przez USC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się dowiedziałam sama... do tej pory myślałam, że jest albo ślub kościelny albo cywilny, albo to i to. Ale chodziło mi widzę o ślub konkordatowy. Nie chcę brać oddzielnie cywilnego. A ślub konkordatowy wywołuje skutki cywilnoprawne i o to nam chodzi, żeby w świetle prawa być małżeństwem również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: Ancia,my tez bierzemy konkordatowy,raczej wiekszosc par preferuje ten rodzaj slubu,jednak niektorzy biora slub tylko cywilny,a pozniej do tego czasem koscielny:) mysle,ze lepiej,zebyscie prawnie tez byli malzenstwem,bo potem dziwne rzeczy moga powychodzic;) a tak w ogole nie wiem czy slub koscielny sam (nie konkordatowy) mozna wziac bez wczesniejszego cywilnego...wydaje mi sie,ze najpierw powinien byc cywilny,a pozniej koscielny,jesli sa brane oddzielnie:) Ancia,poza tym zapraszamy do dzielenia sie z nami swoimi planami,pogladami i przygotowaniami,z pewnoscia tez bedziesz mogla nam cos doradzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dlatego wolę wiedzieć wszystko wcześniej. A internet to morze informacji i tych prawidłowych i tych nie do końca poprawnych. Ale od teraz będę już używała prawidłowego terminu, bo chodzi właśnie o ślub konkordatowy. Z dwoma oddzielnymi ceremoniami byłoby za dużo zamieszania. Tym bardziej, że mamy bardzo duże rodziny i w sumie cała rodzina od chłopaka musiałaby dojechać no i nocleg. A ulokować 50 os. + ode mnie trochę, to sporo. Po cywilnym również chociaż obiad wypadałoby zrobić. Wolę załatwić wszystko za jednym razem niż narażać się jeszcze na koszta. Czekam właśnie na informacje kiedy przyleci. Mam nadzieję, że za dwa dni będzie już na miejscu i zaczniemy rozmawiać poważnie na ten temat. Przez internet trudno podejmować takie decyzje. A ogólny zarys jakby miało to wyglądać już w głowie siedzi. Tylko dograć to z drugą połówką. Mundur będzie obowiązkowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko ładnie, pięknie ale planować wszystko nie będąc nawet po zaręczynach to troche nad wyrost... przesada... oczywiście szczęścia ci życze ale ja bym na twoim miejscu aż tak sie nie zapędzała... życie lubi rozczarowywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem jak to wygląda. Ale takie życie. Muszę myśleć z wyprzedzeniem. Wróci, będziemy planować co i jak. A moje pytanie wynikało tylko z tego, żeby być świadomym spraw, które nas będą czekały i wiedzieć o nich wcześniej. Wiedzieć czego chcemy. Do stycznia powinno się już wyjaśnić i z jakimkolwiek planowaniem się wstrzymuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: powiem Ci,że zajrzałam jeszcze do tej karteczki,którą dał nam ksiądz i w naszej parafii jest napisane tak: 1.dokumenty z usc 2.metryki chrztów 3.zaświadczenie z kursu przedmałżeńskiego 4.zaświadczenie z poradni rodzinnej 5.spisanie protokołu przedmałżeńskiego (w parafii ok.miesiąc przed ślubem) 6.zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach 7.kartki ze spowiedzi Dla nas ksiądz powiedział,że punkty 3,4 i 6 może nam darować z racji,że jesteśmy razem 9 lat,mieszkamy razem już 4 lata i mamy prawie 2-letnie dziecko;) reszta punktów nas obowiązuje:) Poza tym myślę,że jeżeli Ancia (tak jak wcześniej napisała) rozmawiała już ze swoim chłopakiem na ten temat to może i się już orientować w różnych sprawach...Ancia,tylko uważaj skoro to marynarz;) A tak z innej beczki to chyba wczoraj wybraliśmy piosenkę na pierwszy taniec...Piotr Rubik "Most dwojga serc" :) Piosenka podobno z 2007 roku,a ja ją pierwszy raz wczoraj słyszałam;) Narzeczony mi wczoraj puścił i tak przesłuchałam to myślę sobie "no może być",a dziś znów ją włączyłam to aż mi łezka pociekła...więc chyba ta już zostanie;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orientować jak najbardziej trzeba, bo po Nowym Roku szybko poleci, tym bardziej przy sali, kamerzyście, fotograf, terminy już wcześniej i tak są zajmowane. Z jednej strony 9 miesięcy to dużo, ale w tych kwestiach to ostatnia chwila będzie. Doszliśmy do takich wniosków, że najlepiej jeśli będzie to przyszły rok i tego się trzymam. A o marynarza się nie martwię ;) chłop ze złota. I na ten temat się rozpisywać nie będę, bo wiem jakie jest podejście do jego zawodu. Nam jest dobrze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka93
sluchajcie dziewczyny ;) a macie juz zarezerwowanego fryzjera, kosmetyczke itp..? Jesli chodzi o sukienke juz poszukujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: Ancia,ja tylko zartowalam;) A na rezerwowanie fryzjera i kosmetyczki mysle,ze przyjdzie jeszcze czas:)ja mam slub na poczatek czerwca i mysle,ze niedlugo musze juz zaczac szukac sukienki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka93
no ja dzis zarezerwowalam sobie kosmetyczke i fryzjera :P a jesli chodzi o suknie to chyba tez trzeba sie umowic na konkretna wizyte w salonie, wiecie cos o tym? Ja mysle zeby za miesiac odwiedzic jakis salon :) chce jeszcze schudnac ze 3 kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja poszłam do pierwszego salonu bez umówienia to normalnie mnie wpuścili i mogłam sobie coś po przymierzać, ale w drugim nawet nie mogłam spojrzeć na sukienki, więc lepiej się zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja akurat trafiłam ze nikogo nie było i Panie miały czas dla mnie. Ja jechałam obejrzeć a kupiłam suknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka93
O czyli roznie to bywa :P A jak myslicie ile wodki potrzeba na 100 gosci z poprawinami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: Izabelka,a kiedy slub?juz zarezerwowalas?ja musze jeszcze poszukac fryzjera,a kosmetyczke chyba mi siostra zalatwi,moja swiadkowa;) Co do wodki to ja slyszalam 0,5 na os/1l na pare,ale moze byc i 1,5l na pare;) ja chyba na wszelki wypadek bede wczesniej dzwonila czy mozna przyjsc;) a jak myslicie ile czasu wczesniej trzeba zadzwonic...tydzien wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka93
Ślub 30.07.2016 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eM myślę że tydzień wystarczy chyba ze chcesz na sobotę wizytę to może lepiej wcześniej bo największy ruch. My liczymy 1.5 litra razem z ppiorawinami żeby nie zabraklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: Aga,jak z poprawinami to tak:) no wlasnie mysle,ze w tygodniu bede wolala jak wyprawie malego do zlobka to bede miala czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomialam wam napisać ze w pon przyszły próbki zaproszeń i stwierdziliśmy z narzeczonym ze chcemy połączyć jedno z drugim i pani która je robi się zgodziła i teraz czekam na projekt i zdjęcie z naszym zaproszenie i jak wszystko będzie nam się podobać to będziemy zamawiać. Zaproszenia są ręcznie robione są śliczne eh. EM mogłabyś pokazać foto waszego zaproszenia chodzi mi o pierwszą stronę? Chętnie zobaczę. Jesteśmy po 1 szych naukach drugie w poniedziałek. A alkohol kupujemy w połowie grudnia tak samo nalepki na butelki. Co do prezentów dla rodziców to prawdopodobnie mama kupimy bransoletki z grawerem a tata zegarki z grawerem niekoniecznie jakieś drogie ale casio tez ma fajne i napewno coś wybierzemy do tego po koszu kwiatów dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metbud konstrukcje stalowe
Propozycja idealna na piękny ślub w plenerze! Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. MET-BUD Konstrukcje Stalowe jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą z siedzibą w Siedlcach. Dysponujemy własną halą produkcyjną wyposażoną w najwyższej klasy maszyny i sprzęt do obróbki metali. Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy elastycznie podchodzą do każdego Klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdym wymaganiom w zakresie wykonania hal namiotowych, konstrukcji stalowych i magazynów. Stale wprowadzamy nowe technologie i nowinki rynkowe, co przekłada się na wysoką jakość naszych produktów i usług. Zakres naszej działalności obejmuje: konstrukcje halowe, sprzedaż hal namiotowych, wynajem hal namiotowych, wynajem podnośników koszowych. Obsługujemy Klientów z całej Polski oraz Unii Europejskiej. Idealne do wynajęcia na piękny ślub w plenerze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: Agnieszko,pewnie,że bym mogła,tylko musisz mi podpowiedzieć jak to zrobić,bo nie wiem gdzie mogę to Wam pokazać,bo nie mam żadnego konta na żadnym portalu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: Aga,dzięki...chyba się udało;) tu link,mam nadzieje,że da się zobaczyć;) to jest próbka zaproszenia,ale nasze są takie same:) http://tufotki.pl/93uOd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: już teraz wszystko będę Wam pokazywać co będę miała przygotowanego:D i Wy też wszystko pokazujcie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zaproszenia bardzo ładnie jestem pod wrażeniem jak juz się zdecydujemy na nasze to wam też pokaże. A obrączki bardzo ciekawe i innego może mnie zainspiruja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×