Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Allessa

Katowice Gyncentrum... komu pomogli 3

Polecane posty

Gość gość
Przeczytałam poniższy artykuł i się załamałam....Nie było mowy o pechęrzyku itp. Sprawdzono tylko endometrium podczas jednego USG. Nic poza tym........ Monitorowanie cyklu do kriotransferu Zanim kobieta umówi się na wizytę na kriotransfer, praktycznie od początku cyklu trwa monitorowanie cyklu pacjentki u ginekologa. W pierwszych dniach cyklu lekarz za pomocą USG sprawdza czy nie ma zmian utrudniających przyjęcie się embrionu, np. czy nie pojawiły się torbiele lub wodniaki. Następnie lekarz zaprasza pacjentkę do kontroli, która ma wykazać dokłady moment pęknięcia pęcherzyka z komórką jajową. Zazwyczaj pęknięcie komórki jajowej przypada na 14. dzień cyklu. Zatem jeśli pacjentka miesiączkuje regularnie i jej cykle wynoszą ok. 28 dni, lekarz zaprosi pacjentkę mniej więcej w 12. dniu cyklu. Wtedy będzie już widział na USG czy dojrzewa pęcherzyk. Wielkość pęcherzyka w poszczególnych dniach u różnych kobiet będzie się różnić, ale w 12. dniu cyklu pęcherzyk może mieć np. 21 mm. Pęcherzyk rośnie średnio 2 mm na dobę. Lekarz po oględzinach pęcherzyka może jest w stanie wstępnie ocenić, kiedy spodziewać się pęknięcia, ale dla pewności zazwyczaj zaprasza pacjentkę kolejnego, 13. oraz 14. dnia cyklu. W niektórych sytuacjach konieczne jest spowodowanie, aby pęcherzyk pękł w określonym czasie. Dzieje się tak np. jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo, że termin transferu może wypaść w dniu, w którym klinika jest nieczynna. Jeśli sytuacja tego wymaga, lekarz, widząc dojrzewający pęcherzyk z komórką jajową, przepisze zastrzyk (łatwy do wykonania w warunkach domowch, z wkłuciem w skórę podbrzusza), który wyzwala owulację (a w konsekwencji spowoduje pęknięcie pęcherzyka) w ciągu maksymalnie 36 godzin od podania. Podczas kolejnej wizyty, 14. i/lub 15. dniu cyklu lekarz upewnia się, że pęcherzyk z komórką jajową pękł. Od tego momentu zaczyna odliczanie do transferu. Jednocześnie lekarz zleca pacjentce leki z progesteronem (np. luteinę lub lutinus), które pomogą organizmowi utrzymać ciążę (progesteron powoduje powstanie odpowiedniego śluzu w macicy na przyjęcie zarodka, spulchnia ściany macicy ułatwiając zagnieżdżenie embrionu i przeciwdziała skurczom macicy). Przez cały czas przygotowań i na początku ciąży pacjentka powinna przyjmować także kwas foliowy lub folik . Ile dni po owulacji kriotransfer? Lekarz wyznacza datę kriotransferu w zależności od tego, ile dni mają zamrożone zaroki. Jeśli zostały zamrożone w trzeciej dobie po zapłodnieniu, lekarz wyznaczy datę kriotransferu za trzy dni. Jeśli zostały zamrożone w piątej dobie po zapłodnieniu – wówczas mają już postać blastocysty - lekarz wyznaczy termin kriotransferu pięć dni od momentu pęknięcia pęcherzyka. Stadium blastocysty to ostatni etap rowoju zarodka możliwy do osiągnięcia w warunkach laboratoryjnych. Czasem nie ma całkowitej pewności, w którym dokładnie momencie pękł pęcherzyk, jednak kliniki mają tzw. „okienko transferowe”, tzn. krótki termin toleracji czasu, w jakim należy zrobić kriotransfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z tym pęcherzykiem to chyba chodzi o criotransfer na cyklu naturalnym nma cyklu sztucznym z tego co mi wiadomo nie ma to znaczenia czy wogóle jest pęcherzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marysia najpierw się czeka na wizytę ok tyg, potem na pobranie krwi ok 4 tyg a na wynik tez ok 4 tyg ale to nawet prywatnie tyle trwa bo oni muszą to wyhodować. A czas oczekiwania na pobranie jest bardzo krótki w innych placówkach na nfz czeka się po parę miesięcy :) W piątek mam punkcje :O Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok,to wiem, ale ja miałam tylko Lutinus , estrofem i encorton. I jak wspomniałam -1 USG. No więc jaki to był cykl sztuczny bez monitoringu czy naturalny bez monitoringu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przed crio mialam usg 3 razy, crio wykonał dr M w 20dc, podana blastka 5ciodniowa i jak na razie się udalo, dziś 13 dpt i beta mocno przyrasta. Aha cylke mam dlugosci 28-29. Na prawidlowy przyrost endo dr Cz polecila olejek z wiesiołka np. Oeparol, 6 kapsułek dziennie ale tylko przed transferem później już nie wolno go brać!!! mnie bardzo pomógł bo endo słabo przyrastalo. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie forumowiczki! Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joafer
Aguuula tak mi przykro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed tym crio tez mialam tylko 1 usg w 13 dc i zero badan. Masakra jakas. Niech sie dzieje co chce. Mi niestety gyncentrum nie pomogło. Ktos pytal o ksero kartoteki- wiem ze chyba mozna zadzwonic i czeka się do 2 tygodni. Ja jutro bede dzwonic. Jestem wykonczona psychicznie. Nie mam pojecia co jest nie tak. Pod koniec czerwca jade do immunologa na nfz i badam sie u niego. Odpuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed tym crio tez mialam tylko 1 usg w 13 dc i zero badan. Masakra jakas. Niech sie dzieje co chce. Mi niestety gyncentrum nie pomogło. Ktos pytal o ksero kartoteki- wiem ze chyba mozna zadzwonic i czeka się do 2 tygodni. Ja jutro bede dzwonic. Jestem wykonczona psychicznie. Nie mam pojecia co jest nie tak. Pod koniec czerwca jade do immunologa na nfz i badam sie u niego. Odpuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aguuula bardzo mi przykro, a tak wierzyłam że Ci się uda. Trzymaj się mimo wszystko. Dorciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aguuula2525 przykro mi:( Ja to moje krio uznaję za wykonane źle, bez poparcia badaniami, nic, zero. Jak czytam na stronach innych klinik to jest normalny monitoring. Jak można w 8 dc stwierdzić, że endo jest łądne i za tydzien zaprosić na kriotransfer? Przeciez przez ten tydzień mogło się dużo zmienić w macicy. Zmarnowane zarodki:( Ja też zaczynam immuno - może pomoże. Trzymaj się dzielnie!!!!! anonim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest ktos chętny na gonal 225 ? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi aguuula :-( Ania,powtarzalas bete? Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania po powtórzeniu bety miała mniej niż 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie, mam pytanie czy któraś z Was miała w gyncentrum ciągłość l4 np. po nie udanym crio żeby przeczekać do kolejnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu pytałam dr M stymulacja do krio czyli estrofemem i encorton to cykl sztuczny bezowulacyjny! Nie ma owulacji bo ona by podobno tylko przeszkadzała tak mi dosłownie powiedział.co do badań to tez pytałam czy trzeba ale nie trzeba bo wszystko jest sterowane poprzez podawane nam hormony nie bada się estriadolu. Ale stwierdzić po jednym usg w 7 dc date transferu to co najmniej śmieszne!karygodne! Ja miałam 7 dc 10,12 dziś 3 usg i dopiero dziś umawialiśmy transfer!ręce mi opadają no ale mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze,Agula tak mi przykro tule mocno! Może zbyt szybko wróciła po fasolkę? Odpocznij przebadaj się i wracaj walczyć dalej pozdrawiam MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipi777
Mnie się też nie udało. Beta poniżej 2. Mam nadzieję, ze następne betujace będą miały więcej szczęścia, bo to chyba teraz w Gyn najbardziej się liczy. Może to rozczarowanie przeze mnie przemawia, ale też miałam wątpliwości co do tego transferu. Muszę odpocząć i zdystansować się. Dzięki za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania609
moja beta spadła do 0,01 ;( basiu, agula,pipi bardzo mi przykro wiem co czujecie ;(tule was mocno...tym którym sie udało bardzo gratuluje i życzę powodzenia aby wszystko poszło po waszych myślach..Ja muszę teraz odpocząć bo sobie z tym nie radze..przeraża mnie kolejna porażka..cały czas tylko beczę..bo nie tak miało być..;( ..wszystko wskazywało na to że się uda..miałam bóle w podbrzuszu, kuły mnie czasem jajniki, miałam zupełnie wodnisty śluz, podwyższona temperatura..i co poszło nie tak..dlaczego się nie udało..leżałam prawie cały czas ,nic nie robiłam..wierzyłam w moje maleństwo,mówiłam do niego i co..i jak zwykle nic z tego... jeszcze nie mam okresu;/ co jak go nie dostane?czy będę miała robiony zabieg..?jak to wygląda co powinnam teraz zrobić?czy po nie udanym crio muszę mieć usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi... Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaniesz Aniu @ na pewno... po odstawieniu lekow przyjdzie pewnie za pare dni. Na pewno zadnego zabiegu nie bedzie bo nie ma takiej potrzeby... kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pipi :-( Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny tak mi przykro :( Nie poddawajcie się! Ściska Was mocno! Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje kasiu ....jutro wracam do pracy bo w domu nie mogę wytrzymać..wiedziałam że tak będzie, że nie będę dawała rady;( ..zastanawiam sie dlaczego sie nie udało..czy przez to że nie miałam encortu ..? jakie badanie powinnam teraz zrobić?może iść do immunologa?jeśli macie namiary do lekarzy na nfz bardzo bym prosiła o namiary..jeśli mogłybyście mi polecić co mogłabym zrobić ,jakie badania..byłabym wdzięczna ..dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniu zadzwoń: http://krzysztofgryga.pl/ Zrób immunologię. Może rzeczywiście ten encorton zaważył. Przykre. Za dużo błędów. pozdrawiam i życzę siły - Milena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipi nie masz mrozaczków? Tule mocno! Aniu co zamierzasz dalej? Tez bylam przekonana ze sie udało. Choc dzis od rana juz mialam zle przeczucia. Akurat dzis. Poza tym koszmary minionej nocy.. Mabo tez myslalam ze to moze za szybko. Dr powiedzial ze jest wszystko w porzadku wiec pomyslalam czemu nie? Poryczałam, przykro mi i smutno, mam zal ze tyle przeszlismy na nic choc i tak dziwie sie ze nie jest ze mna gorzej. Nie jestem w ciazy, nie mam pracy, nie wiem co mi jest. Co odrzuca kropki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×