Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość meeg3232
Virada aż popatrzę na ten wózek bo skoro polecasz a cena przystępna...:) Ja 1 córce kupowałam wszystko najdroższe ,oryginalne a potem kuzynka sie cieszyla bo dostala super pake :)Przy drugiej mialam nowe rzeczy bo trzeba mieć ale w domu miałam to co podostawałam od koleżanek i teraz też tak zrobię.Takie rzeczy nie zdążą się zniszczyć,oczywiście piore je kilka razy .Teraz już wiem co tak naprawdę najbardziej potrzebne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Virada Patrzyłam na te wózki "ibiza"i powiem Ci ,że nawet ta spacerowa jest b.fajna....myske,że wart uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viradaa
meeg, ten wozek polecam bo wytrzymal 2 dzieci i trzecie na pewno tez:) jedyny minus to pasy w spacerowce, w innych wozkach bywaja lepsze. Ale to moim zdaniem jedyny minus, a plusow w porownaniu do wozkow kolezanek ma duzo, wiec polecam rozwazyc. a ubranka to na pewno wezme po chlopakach, nawet jak bedzie dziewczynka, staralam sie zawsze kupowac bardziej neutralne, choc wiadomo kroluje niebieski ;) ja wlasnie nie przywiazuje tak wartosci do ciuchow markowych, ale wiem, ze niektorym zalezy, wiec warto poszukac uzywanych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja już po wizycie u mojego gina. Wszystko w porządku,zrobił mi już usg przez brzuch i wszystko było widać. Dzidzi bije serducho, ma 4,12 cm długości. Nie wiem czy mój lekarz to taki magik czy ściemniacz,ale powiedział,ze jak miałby obstawiać to widzi chłopaka,ale i tak na tym etapie to takie gdybanie...niemniej jednak wróciłam do domu z bananem na twarzy,poniewaz właśnie o chłopaku marzymy,bo już mamy dwie córki. Dokładniejsze badanie czeka mnie w przyszła środę na prenatalnych,mam nadzieje ze będzie wszystko ok. Aha,od wczoraj koszmarnie boli mnie głowa,okazało się ze mam niskie ciśnienie i lekarz powiedział żebym sobie walnęła kawę porządna to powinno pomoc. A jakby bolało mocno to wsiąść Apap,ale wole nie ryzykować,wiec smaruje skronie Amolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia wszystko jest możliwe :) mojej przyjaciółce w 1 2tyg było widać już, że chłopiec jednak na preanatalnych wyszło,ze chyba jednak dziewczynka. Może wam się akurat uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
A mnie się te nowoczesne wózki z zaokrąglonym dnem gondoli okropnie nie podobają. Takie mydelniczki blee. Ja raczej kupię coś używanego, syn używał takiego wózka 6 miesięcy potem kupiliśmy lekką składaną spacerówkę. Nie mam zamiaru inwestować dużej kasy w coś co posłuży tak krótko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiinia91
Ja tez zamierzam kupić używkę, koleżanka kiedyś zainwestowała w wózek, który musiała po kilku miesiącach sprzedać bo był mało praktyczny, ciężki i nie mieścił się na szerokość przez kasy, trzebabylo ściągać koło, ja kupię używkę z tych lepszych mniej zniszczonych , zawsze to 500zl w kieszeni :) łóżeczko tez nie zamierzam nowego kupować bo tez szkoda, co takie dziecko może zniszczyć to samo z ubrankami- 2miesiace i za małe a są naprawdę super paki na necie, gdzie niektóre mamy maja hopla na puncie ciuszków i są przepiękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
Dziewczyny, czy tygodnie ciąży zgadzają wam się na każdym usg? Ja miałam dopiero pierwsze usg i wyszedl 7 t i 6 d i zastanawiam się czy przy kolejnym usg na którym licząc dni powinno być 12 t i 2 d (będzie to usg genetyczne) może być więcej lub mniej? No bo z miesiączki to w ogóle inaczej mi wychodziło wiec juz tego nie biore pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiinia91
Ja miałam 2 usg i mam perfekcyjnie co do dnia ostatniej miesiączki ^^ na pierwszym tez miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Madera ja mam inaczej z usg a inaczej z miesiączki. Patrząc na tygodnie ciąży z usg to na drugim usg pokazało o 2 dni więcej niż myślałam, że będzie. A z ciekawostek jakie znalazłam, co do usg genetycznego:" wiek ciąży – w tym okresie można go ocenić z dokładnością do 7–10 dni. Jest to ważne, gdy masz nieregularne miesiączki, bo wtedy wiek obliczony na podstawie daty ostatniej miesiączki jest niedokładny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
A co do zakupów dla bobasa: nic nie mam :( wszystko po synu posprzedawałam lub porozdawałam. Ale na pewno teraz nic nie kupię. Pewnie gdzieś po 25 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
A termin porodu lekarz podał wam licząc od pierwszego dnia ost miesiączki? Bo ja właśnie widzę ze połozna wpisała mi termin po prostu dodając 40 tygodni od pierwszego dnia ost miesiączki :/ a przecież na usg wyszedł mi zupełnie inny wiek ciąży wiec ja juz nie wiem czy ona to dobrze podała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Madera...ja w związku z moja niedomoge muzealna miała cykle bardzo nie regularne i krótki więc i dni płodne też nie były prawidłowe i z usg wyszło mi prawie tydzień różnicy niż termin z miesiączki i ma karcie jak i teraz na zaświadczeniu też wpisano mi termin z @ i zapytałam czemu tak jak ponoć jestem tydzień więcej?!Musza tak wpisywać,że zmieniają termin jeżeli jest więcej różnicy niż 7 dni a u mnie nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
Aaaa, ok rozumiem. Teraz policzylam i u mnie też jest niecały tydzień różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
5 dni różnicy :) no ale termin terminem a dzidziusie pewnie i tak przyjdą na świat nie w tych podanych terminach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Pewnie tak będzie..1 córkę urodziłam 2 tyg po terminie a 2, 5 tyg.przed więc "termin porodu"to pojęcie względne :)Ważne by zdrowe były..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 4 dni różnicy między om a usg. Niestety wylądowałam w szpitalu z krwawieniem :( na szczęście dzidzius żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
kjkjkj trzymaj się! Będzie dobrze. Najważniejsze, że z dzidziusiem jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
kjkj trzymaj się i łez a wszystko będzie dobrze....wiem co mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
O kurcze. Dobrze ze wszystko jest ok z maleństwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Kjkjkj ważne że dzieciątko serduszko bije. Też porozdawałam rzeczy po dzieciach, nawet koszule do karmienia, ale te najładniejsze ubranka sobie zostawiłam. W łóżeczku narazie śpi syn ale za jakieś 4-5 miesięcy przeniesiemy go do większego. Wózek, rożki i pościel, kocyki, wanienki nawet dwie mam. Teraz muszę kupić sobie wszystko do szpitala, bo w zasadzie nie mam nic, nawet torby. Dziecku muszę dokupić trochę ubranek, pieluchy teatrowe, jakieś kosmetyki, pieluchy flanelowe uszyję sobie sama kupię tylko miękką flanele, bo zależy mi na dużych. No i starszakom muszę pościel na większą wymienić bo śpią narazie pod 110x70 a tę dostanie dzidzia. Zakupy dla dziecka zostawiam na trzeci trymestr, sobie już teraz zacznę sukcesywnie po troszkę kupować. W dżinsy się już nie dopinam. Muszę parę tunik sobie kupić. Zastanawiam się tylko nad łóżeczkiem turystycznym przenośnym bo jak nocujemy u mojej mamy to starsze śpią na kanapie a małe musiało by z nami a jestem przeciwnikiem spania całą noc z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
Gość Agnieszka a w jakim wieku masz dzieci? I ile? :) jeśli już pisałaś tu na forum to przepraszam ale jakoś nie kojarzę i nie pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do dziewczyn które miały już usg genetyczne: było ono robione przez brzuch czy dopochwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
MiaWilson....przez powłoki brzusznej jest genetyczne w ekstremalnych syt.dopochwowo.... Tyle tych rzeczy trzeba ogarnąć a tu niby czasu dużo a patrząc na to ,że dopiero co były poczatki a tu już wchodzimy w 2 trymesty:) Ja też jestem przeciwnikiem spania dzieci z rodzicami,wieczorem czasem dziewczynki polezaly ze mną ale pora spania i do siebie bo potem jest tragedia jak widzę po moich kolezankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedz:-) Ja po wczorajszym usg, tez zaczęłam się rozglądać za rzeczami dla maluszka. Myśle jak tu zorganizować miejsce w sypialni na łóżeczko .miejsca malutko,wiec na razie łóżeczko takie dostawne kupię.co on nim myślicie?widzislam takie z chicco,ale fajne tez są inne tańsze... Ehh,żeby jeszcze prenatalne dobrze wyszły to będę szczęśliwa na maxa:-) Długo nie mogłam się oswoić z myślą ,ze po tylu latach i odchowanych dzieciach znowu pieluchy,ale teraz jakoś tak skrzydeł dostałam i strasznie się cieszę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Mia ja mialam wczoraj badanie prenatalne. Mialam robione dopochwowo ivprzez brzuch. Najpierw lekarka sprobowala przez brzuch - dziecko nie chcialo wspolpracowac, no to pochowowo. Nagimnastykowalam sie, bo uparciuch tylko pokazywal kregoslup, ale udalo sie. I chyba bedzie syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
U nas od czwartku dramatycznie. https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,czolowe-zderzenie-na-rajskiej-kobieta-w-ciazy-i-3-letnie-dziecko-w-szpitalu,wia5-3266-35956.html Zadnych powaznych obrazen nie odnieslismy, lekkie siniaki i poturbowanie. Non stop jednak siebie obserwujemy nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Madoro :o ...Bogu dzięki ,że nic Wam nie jest...ale pewnie strachu co niemiara!? Trzymam za Was kciuki :* Jeżeli chodzi o prenatalne to ja mojemu sugerowalam że może dopochwowo ale powiedział mi ,że prenatalnego nie wykonuje się w ten sposób choć jak dla mnie laika to absurd no ale cóż..co lekarz to inaczej...najwazniejsze,że już wszystko wiesz ,że jest ok i ,że to może być mały mezczyzna;) też chciałabym już wiedzieć. Wiecie co...budze się po nieprzespanej nocy a tu za oknem wczesna wiosna??!Jest pięknie..mrozik lekki i słonko i czuć to w powietrzu.Az chce się zyc(i myć okna:D)Niedługo się przeprowadzamy i marzy mi się już poranna kawa na tarasie i ta cisza..bo wczoraj bolała mnie głowa i musiałam wypić kawę i było ok więc organizm już się domaga.Chyba u mnie już hormony szaleją na maxa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strachu co niemiara o dzieci. W sekunde wyszlismy z samochodu chociaz sila uderzenia byla tak ogromna ze niepotrafilismy normalnie otworzyc drzwi. Maz wyszarpal, ja koplam, a z mala mielismy wspolprace. Maz szarpnal , ja odpinalam. Z poduszek powietrznych wylecial proch i myslelismy ze samochod sie zapalil. Powiem Wam ze nikomu przenigdy nie zycze takich doznan. Po katach swobodnie moge poplakac, a przed mala absolutnie nie moge sobie na to pozwolic. Chce zeby jak najszybciej o tym zapomniala. Wszyscy lekarze sa zgodni ze dzidzi w brzuszku nic nie zagraza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×