Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

19 godzin temu, Gość kar napisał:

Ja zmienie chyba encorton na prograf, w sumie to niewiem czy jeszcze jestem w ciąży, ale czuje dosłownie że moj organizm chce się pozbyć zarodka, silne bóle i skurcze towarzyszą mi praktycznie od paru dni po transferze poza tym czuje się fatalnie mdłości mam przez cały dzień, juz niewiem od czego bo biorę tyle tabletek na te bóle, ostatnio pojawił się taki rwący i ciągnący w dół, jak boli to się martwie jak przestaje to też można zwariować.

Kochana A ile jesteś po transferze? W sensie byłaś już na usg? Który to tc i kiedy masz teraz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny slyszalyscie ze od września progesteron jest bezpłatny dla kobiet w ciazy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, anett96 napisał:

Kochana A ile jesteś po transferze? W sensie byłaś już na usg? Który to tc i kiedy masz teraz wizytę?

6+2, wizyta w sobotę, pierwsze usg. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, anett96 napisał:

Dziewczyny slyszalyscie ze od września progesteron jest bezpłatny dla kobiet w ciazy????

Ooo, ciekawe czy w każdej postaci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość kar napisał:

Ooo, ciekawe czy w każdej postaci??

Właśnie. W teleexpresie wlasnie mowili😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie w którym tyg ciazy lekarz kazal Wam odstawić estrofem? Mi w 9 nie za wczesnie? Oczywiście sie boje😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Maja12 napisał:

Bounty trzymam kciuki!

Tonia, mieliście jakieś badania immunologiczne już? Tez sie wlasnie zastanawiam czy zrobić. Ile zarodków Wam zostało z tej procedury? Dzwoniłam się dziś zapisać do Paśnika, ale termin dopiero na listopad 😞 będę próbować się wbić, może ktoś zrezygnuje

Tylko immunofenotyp. Dr Janosz masz w Katowicach. W Gyncentrum jest też immunolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam odp. z kliniki na moje pytania.

Na implantację wpływają czynniki powstałe po stronie kobiety i zarodka - wszystkie czynniki muszą być w równowadze, aby implantacja zadziałała

 

możliwe czynniki ze strony kobiety 

- endometrium - częściowo oceniamy to za pomocą USG, ale nie mamy informacji o receptywności samego endometrium (można to wyjaśnić np. testem ERA)

- czynnik immunologiczny

- czynnik hematologiczny - badano u Pani

 

możliwe czynniki ze strony zarodka 

- klasyfikacja embriologiczna oparta na obrazowaniu mikrospopowym 

- brak informacji o receptywności zarodka, brak informacji o zawartości zarodka

 

Nie zidentyfikowano u Pani wyraźnej przyczyny niepowodzenia, przyczyna medyczna nie zawsze jest oczywista

 

Co myślicie o tym teście ERA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość kar napisał:

Ja tez ostatnio zadawalam takie pytanie, mialam transfer w czerwcu byla cb i podeszlam do kolejnego w kolejnym cyklu w lipcu, ja bym robiła tym bardziej ze organizm " pamieta ciaze" bralas hormony, rozne leki to wszystko jeszcze jest w organizmie wiec jestes dobrze przygotowana, scraching niekoniecznie, badania typu tsh, glukoza, insulina, wit.D3 jezeli masz nieaktualne. A immunologicznie jak? Jakies zalecenia? Jakie leki bralas do poprzedniego transferu?

Z immunologi mam immunofentyp jedynie. Żadnych kirów itp nie mam porobionych. Brałam intralipid, heparynę, acard, colostrum, omega 3 z zalecenia immunologa. I wiadomo estrofem, progesteron, folik. Miałam niski progestron, teraz na pewno u gina na miejscu wybłagam prolutex.

A co myślicie o transferze na cyklu naturalnym? Mam swoje owulki. Lewy mi zawsze robił na naturalnym. Może ten prog byłby lepszy. Dziecko mam ze "świeżego" transferu po mojej stymulacji, to chyba trzeba traktować jako naturalny, czy niekoniecznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, anett96 napisał:

Dziewczyny mam pytanie w którym tyg ciazy lekarz kazal Wam odstawić estrofem? Mi w 9 nie za wczesnie? Oczywiście sie boje😊

Mi lekarka mówi, że Estrofem do 8 tyg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tonia napisał:

Z immunologi mam immunofentyp jedynie. Żadnych kirów itp nie mam porobionych. Brałam intralipid, heparynę, acard, colostrum, omega 3 z zalecenia immunologa. I wiadomo estrofem, progesteron, folik. Miałam niski progestron, teraz na pewno u gina na miejscu wybłagam prolutex.

A co myślicie o transferze na cyklu naturalnym? Mam swoje owulki. Lewy mi zawsze robił na naturalnym. Może ten prog byłby lepszy. Dziecko mam ze "świeżego" transferu po mojej stymulacji, to chyba trzeba traktować jako naturalny, czy niekoniecznie??

Moze kir bys mogla jezeli zdazysz, jak masz brak implantacyjnych to wtedy accofil. 

Jezeli masz owulacje to tylko cykl naturalny mizna go jeszcze troche postymulowac wtedy.

Ja tez mialam niski progesteron, prolutex i crinone polecam.

A cos na to zeby organizm nie odrzucal zarodka?? Encorton, prograf??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, anett96 napisał:

Dziewczyny slyszalyscie ze od września progesteron jest bezpłatny dla kobiet w ciazy????

"Na liście leków darmowych dla kobiet w ciąży znalazły się insuliny (stosowane w cukrzycy), luteina (na podtrzymanie ciąży), lewotyroksyna (stosowana w chorobach tarczycy), heparyny drobnocząsteczkowe (o działaniu przeciwzakrzepowym) oraz metoprolol (stosowany w nadciśnieniu). Pełna lista bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży (ciąża+) liczy w sumie 114 pozycji." 

Taką info jest na: gdziepolek . pl

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tonia napisał:

Mam odp. z kliniki na moje pytania.

Na implantację wpływają czynniki powstałe po stronie kobiety i zarodka - wszystkie czynniki muszą być w równowadze, aby implantacja zadziałała

 

możliwe czynniki ze strony kobiety 

- endometrium - częściowo oceniamy to za pomocą USG, ale nie mamy informacji o receptywności samego endometrium (można to wyjaśnić np. testem ERA)

- czynnik immunologiczny

- czynnik hematologiczny - badano u Pani

 

możliwe czynniki ze strony zarodka 

- klasyfikacja embriologiczna oparta na obrazowaniu mikrospopowym 

- brak informacji o receptywności zarodka, brak informacji o zawartości zarodka

 

Nie zidentyfikowano u Pani wyraźnej przyczyny niepowodzenia, przyczyna medyczna nie zawsze jest oczywista

 

Co myślicie o tym teście ERA?

Tonia ja miałam test ERA, wyszło mi endometrium receptywne standardowo czyli po 123 h od podania progesteronu +/- 3 h. Więc jak taki wynik wyjdzie to można powiedzieć że po co było to robić, nic to nie wniosło, no ale mógł wyjść inny wynik, niektórym wychodzi. Tyle że badanie jest drogie bo 850 euro plus wizyta pobraniowa. ponadto sprawdza się głównie przy cyklach sztucznych bo na cyklach naturalnych za każdym razem może być inaczej. Jest jeszcze podobne badanie w Invicta ale tańsza bo koszt ok 2000 zł, nie wysyłają próbki do Hiszpanii, pobranie robią 2 razy, i badają od razu też komórki nk i coś jeszcze chyba. Nie wiem czy to nie lepsze do oceny receptywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bounty90 napisał:

Ja już po! Trzymajcie kciuki! 

Położna aż wiwatowała że tak "widowiskowy" transfer, że podobno idealny.

W związku z wysoką fragmentacja zalecali nam dwa zarodki bo małe szanse że oba dadzą radę i tak zrobiliśmy. Bardzo ładnie się rozmrozily i już wyłaziły z otoczki na monitorze.

Oby trzeci transfer byl tym szczęśliwym.

Krokus, trzymam kciukasy za Ciebie!

Trzymam kciuki, 2 zarodki to zawsze większa szansa! Oby tym razem zaskoczyło 🙂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tonia co to znaczy czynnik hematologiczny , ze masz ogarnięty , czyli że co ?

Anette a jakie miałaś Kiry ,że zdecydowałaś wziąć  accofil ?  Nie było wskazań za bardzo tak? bo lekarz nie chciał ci przepisać. Zastanawiam się ,ćzy choć nie ma wskazań ku temu , to warto go wziąć mimo wszystko?

Co sądzicie o czasie brania atosibanu, czy to ma duże znaczenie tzn schemat brania, bo czytałam ,że to ważne. czyli ,że najlepiej 1godz przed transferem a po transferze 2,5. Ja sobie przyspieszyłam kroplówkę i zeszła mi chyba w 1,5 godz. nie wiedziałam ,że to ważne ,żeby szła powoli.

Na co przepisują acard. Na rozrzedzenie krwi? czy zamiast acardu jest neoparin?

I co sądzicie o encortonie. Czy  macie jakieś informacje ,że tak jak pisze Krokus przy niskim NK bardziej szkodzi niż pomaga. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam tractocyl (atosiban) 45 min przed transferem, i ok 3 h po transferze w Czechach.

Jezeli chodzi o accofil, to znam osobę ktora nie miala kirow implantacyjnych ostatni transfer jako jedyny bez accofilu bo juz za dlugo byl brany udany!

Acard, neoparin,  na rozrzedzenie krwi zazwyczaj bierze sie obydwa.

Ostatnio zaczelam wątpić w encorton, teraz przepisują prograf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość kar napisał:

Jezeli chodzi o accofil, to znam osobę ktora nie miala kirow implantacyjnych ostatni transfer jako jedyny bez accofilu bo juz za dlugo byl brany udany!

 

Czyli wychodzi na to, że nie warto badać kirów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, abi napisał:

Tonia co to znaczy czynnik hematologiczny , ze masz ogarnięty , czyli że co ?

Na co przepisują acard. Na rozrzedzenie krwi? czy zamiast acardu jest neoparin?

I co sądzicie o encortonie. Czy  macie jakieś informacje ,że tak jak pisze Krokus przy niskim NK bardziej szkodzi niż pomaga. ? 

Myślę, że chodzi o to, że brałam heparynę.

Acard i neoparin na mutację PAI-1.

Ja mam za mało NK, encortonu mam nie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gość kar napisał:

Moze kir bys mogla jezeli zdazysz, jak masz brak implantacyjnych to wtedy accofil.

A cos na to zeby organizm nie odrzucal zarodka?? Encorton, prograf??

Same kiry bez HLA-C?

Ja mam za niskie NK, dostałam intralipid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tonia napisał:

Czyli wychodzi na to, że nie warto badać

Z tym że w tym ostatnim transferze miała podane immunoglobuliny, może to akurat zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, believer napisał:

Trzymam kciuki, 2 zarodki to zawsze większa szansa! Oby tym razem zaskoczyło 🙂

Dzięki kochana 😘 

Dziewczyny cyz od luteiny macie mdłości? Ja nie mogę wytrzymać, jedynie keczup pomaga na to, ale to te nie n długo. Czytałam że luteina właśnie może dawać takie skutki uboczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tonia napisał:

Same kiry bez HLA-C?

Ja mam za niskie NK, dostałam intralipid.

HLA niekoniecznie, chodzi o to ze jak zrobisz KIR i wyjdzie genotyp AA no to wtedy koniecznie accofil, jak wyjdzie BX to dobry wynik chyba że nie masz tych najważniejszych kirów odpowiadających za implantację to wtedy też accofil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Gość kar napisał:

HLA niekoniecznie, chodzi o to ze jak zrobisz KIR i wyjdzie genotyp AA no to wtedy koniecznie accofil, jak wyjdzie BX to dobry wynik chyba że nie masz tych najważniejszych kirów odpowiadających za implantację to wtedy też accofil.

Dziewczyny, możecie mi wyjaśnić  czy jak miałam  implantację na swoich komórkach ,to mogę mieć problem z KIRami czy  to bez znaczenia na swoich czy kd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy twoje czy KD czy AZ. Ja na swoich mialam cb czyli niby implantacja była przed AZ zrobilam kiry i sie okazalo ze nie mam implantacyjnych, kolejny transfer  z AZ na accofilu znowu cb 1/3 ampulki, teraz transfer AZ accofil cała ampulka co 4 dni biore bo nie moge sprawdzic morfologii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość kar napisał:

Z tym że w tym ostatnim transferze miała podane immunoglobuliny, może to akurat zadziałało.

Dostałam colostrum ma w składzie immunoglobuliny typu G, to może na wszelki wypadek na te kiry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Gość kar napisał:

Nie ma znaczenia czy twoje czy KD czy AZ. Ja na swoich mialam cb czyli niby implantacja była przed AZ zrobilam kiry i sie okazalo ze nie mam implantacyjnych, kolejny transfer  z AZ na accofilu znowu cb 1/3 ampulki, teraz transfer AZ accofil cała ampulka co 4 dni biore bo nie moge sprawdzic morfologii. 

Uzyskałaś ciążę na większej dawce accofilu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tonia napisał:

Same kiry bez HLA-C?

Ja mam za niskie NK, dostałam intralipid.

HLA u partnera a u Ciebie KIRY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt implantacji niestety nie poprawia specjalnie sytuacji (ja miałam ze 3 dotychczas ale już prawidłowego pęcherzyka nigdy nie było).

Kiry aa powodują nawracające niepowodzenia implantacji, nawracające poronienia, stany przedrzucawkowe i nadciśnienie ciążowe oraz ograniczenie wzrostu płodu.

czyli wszystko sprowadza się do nieprawidłowej inwazji zarodka w endometrium co spowodowane jest tym ze przy kirach aa endometrium reaguje prawidłowo tylko na zarodek o HLA C1C1.

dlatego trzeba sprawdzić jakie HLA ma partner.

moj mąż ma C1C2 czyli nienajgorzej - najlepiej gdyby miał C1C1 ale z losowa dawczynią tez mogłyby się przydarzać poronienia.

z dawczynią dobrana pod katem HLA będziemy mieć 50% szans na zarodki C1C1i ciąże.

natomiast najgorsza wersja przy kirach aa to HLA C2C2 i wtedy trzeba już zrobić dawstwo nasienia bo nigdy zarodek nie wyjdzie C1C1 przy takich genach ojca 😔😔

sadze ze jeśli nawet Tonia miałbyś Kiry aa to Twój partner raczej nie jest C2C2 ponieważ macie już dziecko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tonia napisał:

Uzyskałaś ciążę na większej dawce accofilu tak?

Jeszcze niewiem ide na usg w sobotę 🙈

Ale ten transfer roznil się od poprzedniego tym ze po pierwsze byl na cyklu naturalnym a nie sztucznym, mialam podany atosiban poprzednio bez, progesteron w formie zastrzykow do tego crinone, poprzedni luteina i niski progesteron. Mialam miec podane immunoglobuliny a oni zle zamowili lek i dali mi zastrzyk ktory stosuje się przy konflikcie serologicznym.Wzielam teraz embro glue poprzednio bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tonia napisał:

Dostałam colostrum ma w składzie immunoglobuliny typu G, to może na wszelki wypadek na te kiry?

Immunoglobuliny to wlew dożylny, ktory kosztuje ok 5, 6 tyś. robi się przed transferem i po 1 lub 2 razy. Ogolne dzialanie na rozne problemy immunologiczne, ja to mialam miec no ale nie dogadalam się z Czechami. Trudno jak trzeba bedzie wezmę następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×