Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Hfeq

Czy dużo przytyłam w ciąży? Jak nie przytyć po porodzie.

Polecane posty

Mam 163 cm wzrostu. Na początku ważyłam 50 kg. Obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży i ważę 60 kg. Dlaczego w ciąży się tyle tyje przecież dziecko nie będzie ważyło 10 kg. Czy jak urodzę to wrócę do swojej wagi. Co zrobić żeby nie przytyć po ciąży? Pytałam się o to dwóch koleżanek ale one twierdzą że to nie jest najważniejsze i koniec. Nie potrafię pojąć że dla mnie to jest ważne. Mam 19 lat i nie chce w tym wieku być gruba. 

Edytowano przez Hfeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem teraz na poczatku 8 mies i przytylam 9kg, pewnie do porodu bedzie z 3 kg wiecej. 
Dziecko wraz z wodami, dodatkowa  krwi a, lozyskiem itp bedzie wazy okolo 8-9 kg. Prawdopodobnie tyle zrzucisz po porodzie. A reszte kg pewnie zrzucisz z karmieniem.

Narazie nie przytyłaś wiele, sle uwazaj zeby na koncu nie przytyć wiecej. Startowałeś z dosc niskiej wagi, wiec nirmalnie tyje sie okolo 12-14 kg. 
Osoby otyłe np. Powinny przytyć 8-10 kg. 
Powinnas wrocic szybko do wagi sprzed ciazy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Hfeq napisał:

Mam 163 cm wzrostu. Na początku ważyłam 50 kg. Obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży i ważę 60 kg. Dlaczego w ciąży się tyle tyje przecież dziecko nie będzie ważyło 10 kg. Czy jak urodzę to wrócę do swojej wagi. Co zrobić żeby nie przytyć po ciąży? Pytałam się o to dwóch koleżanek ale one twierdzą że to nie jest najważniejsze i koniec. Nie potrafię pojąć że dla mnie to jest ważne. Mam 19 lat i nie chce w tym wieku być gruba. 

Ale wiesz, że to co przybierasz, to nie tylko waga dziecka? To także waga macicy, łożyska, wód płodowych i trochę zachomikowanych kilogramów "na ciężkie czasy" dla Twojego organizmu po porodzie. Jeśli nie przybierzesz do porodu więcej, to te 10 kg zniknie po porodzie.

Ja przytyłam w ciąży około 10 kg i jak weszłam na wagę po powrocie ze szpitala do domu, to miałam wagę 11 kg na minusie w stosunku do ostatnich dni ciąży.

A jeśli to będzie stanowiło dla Ciebie dodatkową motywację, to po porodzie walcz o karmienie piersią. Od tego szybciej zapasy tłuszczyku mogą zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8kg do końca ciąży na plusie, córka miala 3900.

Ale łożysko, wody płodowe, wszystko ma swoją dodatkową masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staraj się jeść zdrowo w te ostatnie miesiące... zero gotowców, słodyczy... dużo warzyw i owoców I wody😊nie przytyłaś dużo... jesteś młoda, szybko wrócisz do formy👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przytyłam 25kg a zostało mi 3miesiace po porodzie tylko 5 do zrzucenia. Karmię piersią. U mnie tego nie widać bo jestem wysoka. 10kg to raz dwa ci spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolezanki maja racje. Waga to najmniej wazna sprawa kiedy jest sie w ciazy. Zreszta nie przytylas wiele. Tydzien, dwa po porodzie bedziesz miala maksymalnie kilka kilogramow wiecej niz przed ciaza. Mnie zostaly np. dwa. W pierwszej ciazy przytylam niemal 10kg, w drugiej 8. Samo zlecialo. Jak bedziesz karmic piersia to moze sie zdarzyc, ze bedziesz wazyc jeszcze mniej niz przed ciaza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 lat i w ciąży współczuję. Twoje koleżanki mają rację.  Ja w ciąży przytyłam 12 kg a po porodzie to nie mam pojęcia ile ważyłam. Uwierz mi że jak zobaczyłam dziecko to myślałam tylko o nim a nie o tym czy ja przytyłam czy schudłam. W ciąży owszem się ważyłam dlatego wiem ile przytyłam. Po porodzie dopiero potem się trochę zaczęłam interesować ale on miał w tedy już ponad rok i gdy się w tedy zważyłam to ważyłam 56 kg a przed ciążą ważyłam 58 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytyłaś ok. 10 kg to nie dużo, waga sama spadnie w ciągu kilku tygodni. A co zrobić żeby nie przytyć? Ruszać się, ćwiczyć, nie jeść za swoje... A niektóre kobiety w ogóle nic nie muszą,bo po prostu są z natury szczupłe i nie mają tendencji do tycia. Na pewno będziesz musiała popracować nad brzuchem, piersi tez wrócą do formy 😉 niby są rzeczy ważniejsze, ale trzeba tez czuć się dobrze ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też urodziłam w wieku 19 lat. Przed ważyłam 55kg. W ciąży przytyłam 14/15 kg. Jak urodziłam to ważyłam prawie tyle co przed ciążą a w święta czyli 4 miesiące później już 47kg. Jednak karmiłam piersią. 

Waga w ciąży to nie tylko dziecko ale i piersi, wody płodowe, krew. Jedna kobieta przytyje 20 inna prawie nic. Jak moja koleżanka. W dniu porodu miała brzuch jak w 4/5 miesiącu i lekarze nie wierzyli że rodzi. 

Po ciąży dobrze robi na schudnięcie karmienie piersią. Naprawdę! Karmiłam 6 miesięcy i nie żałuję chociaż czasami nie była to najprzyjemniejsza rzecz. Warto dalej jeść zdrowo tak jak w ciąży. I ruszać sie. 

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie schudnąć pomogły pigułki, ale odstawiłam je z innych względów, przechodząc na diafragmę dopochwową wszystkie objawy minęły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×