Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mama_olusia

Porady czy Zagęszczać mleko dla 2-miesiecznego dziecka

Polecane posty

Witam chciałbym uzyskać odpowiedź w temacie Zagęszczania dziecku Mleka go kaszka manna lub klejikiem.Zaczynam się zastanowiać czy nie spróbować tego na swoim 2 miesięcznym synku,ponieważ  Oluś urodził się przez cesarskie cięcie w skończym 37 tyg, i urodził się jak na mnie naprawdę duży 4kg200gr i 57cm długości. (Ja osobiście mam 23 lata i 157wzrostu, przed ciążą ważyłam 56kg a kiedy mnie ważyli przy przyjęciu mnie na oddział ważyłam 81kg ..  Oluś na początku najadał się tylko mlekiem z piersi    ,spał  w dzień  po  3 godz po jedzeniu (  bywało że i nieraz 4 godz jeśli  poszliśmy na spacer) , a noce  to niemal że całe mi  przesypiał  z jedną pobudka  na karmienie   ,  po tym nocnym karmieniu spał aż do  samego rana . Teraz      co  chwilę płacze że jest   głodny   ,gdy go karmie piersią     daje mu  najpierw jedna potem  druga  wcale nie idzie spać po jedzeniu  ewentualnie zasypia  na  10 nieraz 15 max  30 min   i jak  mija  godzina do półtora Olek    tak   strasznie wyje   dając nam znać że jest  głodny. Ja po  jednym  karmieniu z obu piersi niemam już na tyle pokarmu żeby mu  dać  . Więc robimy mu butelkę z mlekiem modyfikowanym  na początku 120 ml go  satysfakcjonowało wypijał do końca kończył się straszny płacz ,ale  Olek do następnego karmienia potrafił wogóle nie zasnać bądź usnąć kołysaniu  na rękach i po odłożeniu go go łużeczka budził się po 5 min i  przez   kilka godz trzeba było go nosić bo nie chciał spać,  wieczorem to karmiony był głównie butelka bo płacz byl niesamowity ,A po poł godz dawałam mu pierś żeby pojadł i zasnoł przy piersi (lecZ bezskutecznie) trochę wypijał, ale głównie ciumkal sobie sutek jak smoczka  aż zabierałam mu z bólu  ,od 2 tyg zaczynamy mu robic mięszanke z 150ml wody i 5 miarek proszku chodź w tabeli na puszce jest to ilość dla4-5 miesięcznego dziecka , ale wagowo wedle tej tabeli waga Olka się zgadza , bo brakuje mu około niecałych200gr do 6kg a długi jest już na 68cm .   Olek na początku ty tych   150 ml wody i  5 miarkach  mleka    sypiał   w miarę ładnie  w porównaniu z  poprzednimi dniami gdzie po jedzeniu nie zasypiał  . ( był  karmiony   na zmianę raz   piersią a   raz  butelką  żeby ktoś nie pomyślał że dostawał tylko butelkę ) . Lecz  teraz znowu  zaczyna     nie przesypiać  po jedzeniu dłużej niż  30min . Zdarza się        w niektóre dni ma tak że   późniejszym popołudniem   jak  zaśnie ululany po jedzeniu to śpi nawet    3-4 godz ,a nawet lekko ponad    . Tylko że wciąż mam odczucie że   moje mleko jest za mało sycące   dla niego  -wrecz niemalże jestem tego pewna i       teraz po zachowaniu dziecka mam wrażenie  że  wypite     rozrobione mleko modyfikowane też  jest  mało sycące  i   mam wrażenie że  tu  nie chodzi o to  by  zwiększać mu   ml jedzenia  ale  poradzić  właśnie  coś  na to  by te  120 ml  mleka i  pierś  syciły  go na tyle by   ładnie spał był  spokojniejszy i mniej  ulewal  bo  po jedzeniu to ulewa mi  strasznie  . 

 Co wy  myślicie na ten temat ?? 

 

Ps .  Używam mleka modyfikowanego marki Enfamil Pro Comfort

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uklad pokarmowy takiego maluszka jest jeszcze nieprzygotowany na mleko zageszczone kaszami.

Jak dla mnie to przekarmiasz malucha i przez zbyt pelny brzuszek placze,bo zwyczajnie go boli. A dowodem na to jest ulewanie. 

Niektore dzieci tak maja ze zjadlyby wiecej niz pomiesci ich brzuszek,a potem zwraca.

Twoj syn ma 2miesiace wiec wchodzi w etap ze nie po kazdym jedzeniu bedzie spal. Chce odkrywac swiat,wszystko w okol jest nowe i ciekawe. Sa ksiazeczki czarnobiale i zabawki dla takich malucha.  Dwumiesieczne dziecko nie przesypia juz calego dnia. Wedlug poradnika z googe to dwumiesieczne dziecko przesypia 16-17 h . Wiec to i tak jeszcze i tak 7-8h gdzie bedzie sie bawil. Kladz go na brzuszu -oczywiscie nie zaraz po jedzeniu. Daj do raczzek grzechotki niech sie bawi. Mysle ze 30 min snu po mleku. Prawie by sie poukladalo.

Twoje mleko powinno mu wystarczyc . to dziala tak ze im wiecej dziecko wypije tym wiecej wyprodukujeszm . po karmieniu scisnij sutek,jezeli mleko sie pojawi znaczy jest go dosc. 

To noszenie i bujanie to okres w ktorym Maluch nie jest spiacy a wy na sile probujecie go uspac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy pediatra ci to powie-mleko można zagęszczać gdy dziecko skończy 5 miesięcy. Są kleiki ryżowe po 4 miesiącu czyli gdy dziecko będzie miało tak naprawdę 5 miesięcy. Dwumiesięczne dziecko może nie strawić zagęszczonego mleka, będzie miało zaparcia, ból brzuszka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecko płacze nie tylko z powodu głodu. Tak samo nie zawsze nie śpi z powodu głodu. Powodów może być więcej. Za zimno, za ciepło, boli brzuszek, gazy, potrzeba bliskości, obce dźwięki, pełny pampers. Jak dla mnie to próbujesz to dziecko zatkać jedzeniem. Dla Ciebie każdy płacz dziecka to sygnał, że jest głodne.

Dziecko to synonim zmiany. Tydzień temu spało co godzinę, za dwa tygodnie będzie spało co dwie. Przez dwa miesiące ładnie spał i się nie budził, a teraz przez trzy będą pobudki co godzinę. Moja córka cudownie spala do 4 miesiąca, później budziła się przez dwa co pół godziny. Musisz dostosować się do dziecka i jego zmiennych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Olek urodził się z wagą 4800g. Nie możesz mu zagęszczać w tym wieku bo będzie miał zatwardzenie albo będą problemy z brzuszkiem. To nie jest tak że on się nie najada. Ma mały żołądek nie ma sensu pchać w niego wiecej bo później ulewa. Może potrzebuje czegoś innego. Może coś go boli bo ma kolki, ulewa, ma gazy. Zagęszczenie mleka nie sprawi że zacznie spać. Mój je już stale posiłki a i tak nie śpi w nocy. Budzi się po 10 razy. Musisz się z tym pogodzić i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mama_olusia napisał:

Witam chciałbym uzyskać odpowiedź w temacie Zagęszczania dziecku (...)

Ps .  Używam mleka modyfikowanego marki Enfamil Pro Comfort

 

 

 

Mam wrażenie, że to prowo. Dziecko jest w wieku, kiedy dostaje się kolek i może być tak, że przy piersi się on po prostu uspokaja. Takie dziecko już nie śpi całą dobę. Odbijasz je? Bo brak odbijania też może być przyczyną ulewania. Widzisz, sama miałam żarłoka, który potrzebował piersi co półtora godziny z dużą wagą urodzeniową i robiłam jedno mm dziennie, ale u ciebie to wygląda, tak, że usiłujesz dziecko przekarmić, aby tylko spało. Smoczek mu lepiej daj i przyuważ, czy dziecko ci się czasem nie pręży i czy brzuszek jest twardy, bo jak na razie, to jesteś za bardzo skupiona na tym, żeby dziecko zasnęło, kiedy nie chce, albo nie może. A jego może po prostu brzuch boleć. Absolutnie żadnego zagęszczania i to jeszcze manną, która jest pszenicą.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mama_olusia napisał:

Witam chciałbym uzyskać odpowiedź w temacie Zagęszczania dziecku Mleka go kaszka manna lub klejikiem.Zaczynam się zastanowiać czy nie spróbować tego na swoim 2 miesięcznym synku,ponieważ  Oluś urodził się przez cesarskie cięcie w skończym 37 tyg, i urodził się jak na mnie naprawdę duży 4kg200gr i 57cm długości. (Ja osobiście mam 23 lata i 157wzrostu, przed ciążą ważyłam 56kg a kiedy mnie ważyli przy przyjęciu mnie na oddział ważyłam 81kg ..  Oluś na początku najadał się tylko mlekiem z piersi    ,spał  w dzień  po  3 godz po jedzeniu (  bywało że i nieraz 4 godz jeśli  poszliśmy na spacer) , a noce  to niemal że całe mi  przesypiał  z jedną pobudka  na karmienie   ,  po tym nocnym karmieniu spał aż do  samego rana . Teraz      co  chwilę płacze że jest   głodny   ,gdy go karmie piersią     daje mu  najpierw jedna potem  druga  wcale nie idzie spać po jedzeniu  ewentualnie zasypia  na  10 nieraz 15 max  30 min   i jak  mija  godzina do półtora Olek    tak   strasznie wyje   dając nam znać że jest  głodny. Ja po  jednym  karmieniu z obu piersi niemam już na tyle pokarmu żeby mu  dać  . Więc robimy mu butelkę z mlekiem modyfikowanym  na początku 120 ml go  satysfakcjonowało wypijał do końca kończył się straszny płacz ,ale  Olek do następnego karmienia potrafił wogóle nie zasnać bądź usnąć kołysaniu  na rękach i po odłożeniu go go łużeczka budził się po 5 min i  przez   kilka godz trzeba było go nosić bo nie chciał spać,  wieczorem to karmiony był głównie butelka bo płacz byl niesamowity ,A po poł godz dawałam mu pierś żeby pojadł i zasnoł przy piersi (lecZ bezskutecznie) trochę wypijał, ale głównie ciumkal sobie sutek jak smoczka  aż zabierałam mu z bólu  ,od 2 tyg zaczynamy mu robic mięszanke z 150ml wody i 5 miarek proszku chodź w tabeli na puszce jest to ilość dla4-5 miesięcznego dziecka , ale wagowo wedle tej tabeli waga Olka się zgadza , bo brakuje mu około niecałych200gr do 6kg a długi jest już na 68cm .   Olek na początku ty tych   150 ml wody i  5 miarkach  mleka    sypiał   w miarę ładnie  w porównaniu z  poprzednimi dniami gdzie po jedzeniu nie zasypiał  . ( był  karmiony   na zmianę raz   piersią a   raz  butelką  żeby ktoś nie pomyślał że dostawał tylko butelkę ) . Lecz  teraz znowu  zaczyna     nie przesypiać  po jedzeniu dłużej niż  30min . Zdarza się        w niektóre dni ma tak że   późniejszym popołudniem   jak  zaśnie ululany po jedzeniu to śpi nawet    3-4 godz ,a nawet lekko ponad    . Tylko że wciąż mam odczucie że   moje mleko jest za mało sycące   dla niego  -wrecz niemalże jestem tego pewna i       teraz po zachowaniu dziecka mam wrażenie  że  wypite     rozrobione mleko modyfikowane też  jest  mało sycące  i   mam wrażenie że  tu  nie chodzi o to  by  zwiększać mu   ml jedzenia  ale  poradzić  właśnie  coś  na to  by te  120 ml  mleka i  pierś  syciły  go na tyle by   ładnie spał był  spokojniejszy i mniej  ulewal  bo  po jedzeniu to ulewa mi  strasznie  . 

 Co wy  myślicie na ten temat ?? 

 

Ps .  Używam mleka modyfikowanego marki Enfamil Pro Comfort

 

 

 

Nie zagęszczaj, będzie miał problemy z brzuszkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli prawdą jest to  co piszesz, to ma jesc i spac. Nie spi, to glodny wg Ciebie. Dobrze odbijaj, nie przekarmiaj. On nie bedzie spał, jak nie jest spiacy. Jest ciekawy swiata. Potrzebuje bliskosci. Placze, bo przejedzony, boli brzuch,  za goraco, za zimno, cos uwiera, niecta pozycja, nudno itd. Czasem bluzka w biało czarne paski przewieszona przez lozeczko zalatwi sprawę na 20min. Im wiecej bedziesz dokarmiac mm, tym bedziesz miala mniej  swojego mleka. Zagęszczanie w 5 miesiacu najwczesniej i to najlepiej po konsultacji z pediatrą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×