Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Aniunia3

Nie wytrzymam zachowania moich rodziców. Co mam zrobić?

Polecane posty

Ten wątek to jedna z bardziej nieudanych prowokacji, autorka słabo się postarała. 

Ponieważ jednak na forum wchodzą także młode osoby, które naprawdę nie orientują się w rzeczywistości, warto coś sprostować:

 

Dnia 17.06.2021 o 01:39, Aniunia3 napisał:

A ludzie po zawodówkach jakoś mają zawód bez żadnych egzaminów więc ja też bez egzaminu będę mieć zawód. 

 

Dnia 17.06.2021 o 17:53, Aniunia3 napisał:

A kto będzie wiedział patrząc na świadectwo ukończenia szkoły czy ktoś się nie uczył bo mu się nie chciało i ma słabe oceny czy uczył się ale nie miał zdolności? 

 

W zawodówkach również jest egzamin potwierdzający umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu. Podobno jest trudny, zdają go tylko ci, którzy naprawdę coś potrafią. Duża część uczniów w ogóle do niego nie podchodzi, podobnie jak w technikach. Można i tak, ale wówczas należy liczyć się z tym, że potem nie będzie łatwo znaleźć pracę i/lub utrzymać się w niej. Podobnie jak tzw. fuchy z polecenia, ponieważ rynek szybko weryfikuje ogłaszających się i lesera albo partacza, który w szkole nie dołożył starań, aby zdobyć pierwsze porządne szlify zawodowe, rozczarowani zleceniobiorcy nie będą chwalić przed innymi, ba, w dobie wystawiania ocen w Internecie mogą wręcz uniemożliwić mu zarabianie. Jedyną nadzieją dla takich osób, jaką na forum udaje Aniunia vel Koranka, jest to, że gdy dorosłe życie da im po tyłku, przyłożą się wreszcie, nabiorą pokory, zaczną uczyć się od lepszych od siebie, by z czasem stać się prawdziwymi fachowcami. Tylko czasu szkoda, a naprawa nadszarpniętego wizerunku może okazać się nader problematyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2021 o 21:46, Nazwauzytkownikanieznana napisał:

Nie twierdzę, że jesteś nierozumna. Twierdzę za to, że nie dorastasz Naughty to pięt. Choćby dlatego, że ona nie zniża się do wyzywania ludzi od kobiet lekkich obyczajów i nikomu nie implikuje, że zarabia ciałem na siebie.

A nie pomyliłaś sobie tak czasem pojęć? Bo burdelmama, to stręczycielka, a nie prostytutka. Żeński alfons. O to chodziło Srimbie. Wyraźnie napisała o agencji towarzyskiej jako o interesie, a nie miejscu pracy. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2021 o 21:42, Nazwauzytkownikanieznana napisał:

Wiesz, nawet jeśli Naughty jest burdelmamą, to patrząc na jej posty, na jej składnię, leksykę i ogólny poziom wypowiedzi jest kobietą o wiele bardziej rozumną od ciebie. 

Nazywanie kogoś leniwym tłukiem faktycznie świadczy o wysokim poziomie wypowiedzi...

Zupełnie nie rozumiem tej fascynacji. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sansey napisał:

Nazywanie kogoś leniwym tłukiem faktycznie świadczy o wysokim poziomie wypowiedzi...

Zupełnie nie rozumiem tej fascynacji. 

Mówi prawdę w oczy, nie roztkliwiajac sie niepotrzebnie. Może jest bezkompromisowa, ale często pisze to co wiele z nas myśli, a nie ma odwagi lub serca samemu napisać. Absolutna szczerość bywa nieprzyjemna. Nie zawsze się z nią zgadzam, jednak szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Mówi prawdę w oczy, nie roztkliwiajac sie niepotrzebnie. Może jest bezkompromisowa, ale często pisze to co wiele z nas myśli, a nie ma odwagi lub serca samemu napisać. Absolutna szczerość bywa nieprzyjemna. Nie zawsze się z nią zgadzam, jednak szanuje.

Jest bardzo cienka granica między chamstwem a mówieniem prawdy prosto w oczy. Mam wrażenie, że  wygłaszanie własnych poglądów w ten sposób, jest tylko po to, aby poniżyć. Uważam zresztą, że publiczne osądzanie innych na podstawie wybiórczych informacji, nieprzebieranie w słowach, jest też właśnie po to żeby dodać swojej wypowiedzi animuszu. Mi się to akurat nie podoba. No ale co kto lubi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AgsAgsAgs napisał:

Mówi prawdę w oczy, nie roztkliwiajac sie niepotrzebnie. Może jest bezkompromisowa, ale często pisze to co wiele z nas myśli, a nie ma odwagi lub serca samemu napisać. Absolutna szczerość bywa nieprzyjemna. Nie zawsze się z nią zgadzam, jednak szanuje.

No popatrz. Jak ja coś określę dosadniej, ale mniej bezkompromisowo, to jestem wyzwana od chamów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Sansey napisał:

Jest bardzo cienka granica między chamstwem a mówieniem prawdy prosto w oczy. Mam wrażenie, że  wygłaszanie własnych poglądów w ten sposób, jest tylko po to, aby poniżyć. Uważam zresztą, że publiczne osądzanie innych na podstawie wybiórczych informacji, nieprzebieranie w słowach, jest też właśnie po to żeby dodać swojej wypowiedzi animuszu. Mi się to akurat nie podoba. No ale co kto lubi. 

Dokładnie. Zwłaszcza, że wyrażanie swojego zdania, to bardzo często u Naughty totalne wyśmianie czyjejś wypowiedzi. 

Edytowano przez Unlan
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2021 o 21:48, Srimba napisał:

Już sobie nie schlebiaj z innego konta niegrzeczna suczko. Nikomu nie zarzucam, że zarabia ciałem na siebie. Jej ..., jej sprawa. Problem w tym, że sama nie będąc osobą nieskazitelną bierze się za pouczanie innych w mało grzeczny sposób. 

Moja droga, mój biznes to nie agencja towarzyska, a ja ciałem zarabiać nie muszę, bo nie wyobrażam sobie tak nisko upaść. Natomiast w przeciwieństwie do autorki chciało mi się kształcić, bo wiem, że jest to ważne, bardzo ułatwia życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Unlan napisał:

No popatrz. Jak ja coś określę dosadniej, ale mniej bezkompromisowo, to jestem wyzwana od chamów. 

Tutaj każdy jest wyzywany od chamów gdy wysłowi się dosadniej. Ty, ja, Bimba i właściwie każda inna użytkowniczka forum która nie wypowiada się po linii oczekiwań. Czy to znaczy, że jesteśmy chamkami? 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, AgsAgsAgs napisał:

Tutaj każdy jest wyzywany od chamów gdy wysłowi się dosadniej. Ty, ja, Bimba i właściwie każda inna użytkowniczka forum która nie wypowiada się po linii oczekiwań. Czy to znaczy, że jesteśmy chamkami? 

Nie, absolutnie. Po prostu piszesz co myślisz bez takiego fałszywego słodzenia i, w mojej opinii, to się ceni jeśli człowiek potrafi wyrazić, czasem dosadnie i bezkompromisowo, swoje zdanie odmienne od większości. Ja, osobiście, wolę rozmawiać, wymienić poglądy z takimi osobami niż z takimi, które przytakują na każdym kroku i nie mają własnego zdania. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Srimba napisał:

Szkoda tylko, że działa to w jedną stronę. Czyli, że osoba, która szuka pomocy i rady często tej rady nie otrzymuje tylko stek inwektyw od tych niby mądrych. A *uj wam w tyłki wredne cipy. To wy przegrałyscie życie ślęcząc tutaj całe dnie. Rozwódki, ex żony alkoholików i panie w okresie klimakterium, których nikt ruszyć nie chce. I wcale mnie to nie dziwi. Kiedyś było to fajne miejsce, gdzie można było pisać o wszystkim. Teraz strach cokolwiek powiedzieć, bo wielkie moralizatorki zaraz zaczną swój bełkot. Bez odbioru. 

Też mnie zastanawia że ci ludzie cały czas wiedzą kto tu wchodzi i o czym pisze. Muszą się tylko tym interesować i ciągle tu siedzieć. Na pewno są to dorosłe osoby czy nastolatki takie jak ja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Srimba napisał:

Szkoda tylko, że działa to w jedną stronę. Czyli, że osoba, która szuka pomocy i rady często tej rady nie otrzymuje tylko stek inwektyw od tych niby mądrych. A *uj wam w tyłki wredne cipy. To wy przegrałyscie życie ślęcząc tutaj całe dnie. Rozwódki, ex żony alkoholików i panie w okresie klimakterium, których nikt ruszyć nie chce. I wcale mnie to nie dziwi. Kiedyś było to fajne miejsce, gdzie można było pisać o wszystkim. Teraz strach cokolwiek powiedzieć, bo wielkie moralizatorki zaraz zaczną swój bełkot. Bez odbioru. 

Ale wiesz, że jesteś hipokrytką, bo sama tu non stop siedzisz? Co Ci w życiu poszło nie tak jak tym, o których piszesz? Ex żona, rozwódka czy pani w okresie klimakterium? Rozumiem, że Ty życie wygrałaś. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2021 o 12:36, Srimba napisał:

Czyli, że osoba, która szuka pomocy i rady często tej rady nie otrzymuje tylko stek inwektyw od tych niby mądrych. A *uj wam w tyłki wredne cipy.

Zgadzam się z Tobą w zupełności. Wszak wiadomo, że jak dziecko nie chce ani pracować, ani się uczyć i jeszcze grozi rodzicom policją lub udawanym samobójstwem to należy kogoś pochwalić i pogłaskać po główce. 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nazwauzytkownikanieznana napisał:

Zgadzam się z Tobą w zupełności. Wszak wiadomo, że jak dziecko nie chce ani pracować, ani się uczyć i jeszcze grozi rodzicom policją lub udawanym samobójstwem to należy kogoś pochwalić i pogłaskać po główce. 

A co może nie? Przecież mi jest potrzebne wsparcie. Z każdym dniem czuję się psychicznie coraz gorzej. W niczym nie widzę sensu. Rodzice mnie za bardzo kontrolują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Aniunia3 napisał:

A co może nie? Przecież mi jest potrzebne wsparcie. Z każdym dniem czuję się psychicznie coraz gorzej. W niczym nie widzę sensu. Rodzice mnie za bardzo kontrolują. 

Wymyśl lepszą prowokacje. Nuda

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Aniunia3 napisał:

A co może nie? Przecież mi jest potrzebne wsparcie. Z każdym dniem czuję się psychicznie coraz gorzej. W niczym nie widzę sensu. Rodzice mnie za bardzo kontrolują. 

Kontrolują , bo cię kochają i jak widać jesteś trudnym dzieckiem. Gdybyś nie sprawiała problemów nie musieliby cię tak kontrolować i mieliby większe zaufanie do ciebie.

A wolałabyś  aby cię olewali i spokojnie patrzyli na to co robisz? Teraz cię kontrolują a są z tobą problemy to co by było gdyby się tobą nie interesowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gość888 napisał:

Kontrolują , bo cię kochają i jak widać jesteś trudnym dzieckiem. Gdybyś nie sprawiała problemów nie musieliby cię tak kontrolować i mieliby większe zaufanie do ciebie.

A wolałabyś  aby cię olewali i spokojnie patrzyli na to co robisz? Teraz cię kontrolują a są z tobą problemy to co by było gdyby się tobą nie interesowali...

Ja tylko nie chce się uczyć i tyle. Nie bije się, nie palę, nie piję itp. A więc o jakie problemy ci chodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Aniunia3 napisał:

Ja tylko nie chce się uczyć i tyle. Nie bije się, nie palę, nie piję itp. A więc o jakie problemy ci chodzi? 

Do 18- stki masz obowiązek.. A później możesz wziąć się za jakieś pożyteczne i intratne zajęcie - jak chociażby zbieranie puszek po piwie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Skb napisał:

Do 18- stki masz obowiązek.. A później możesz wziąć się za jakieś pożyteczne i intratne zajęcie - jak chociażby zbieranie puszek po piwie... 

Przecież ja się nie po to męczę w tej szkole i pcham na dwójach żeby potem jej już nie dokończyć. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aniunia3 napisał:

Przecież ja się nie po to męczę w tej szkole i pcham na dwójach żeby potem jej już nie dokończyć. 

Jestem pod wrażeniem twojej ambicji i chęci kształcenia się. Podziwiam cię i doceniam to co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2021 o 07:46, Bimba napisał:

Oceny nic nie znaczą?

Powiedz to ludziom którzy chcą studiować.

Myślisz że rozdawnictwo zasiłków będzie trwało wieczne?

Ale czy moje oceny z przedmiotów ogólnych są takie złe? 

polski - 3
J angielski -  2
J niemiecki  2
Historia - 2
Przedsiębiorstwo - 3
Wf - 4
Chemia - 2
Wok - 2
Wos - 3
matematyka 2
Te przedmioty skończyły się w pierwszej technikum
Geografia - 2
Biologia - 2
Fizyka - 3
informatyka-2

Z zawodowych mam same 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2021 o 20:38, Srimba napisał:

Ty jeszcze czasem powiesz coś sensownego, Unlan też (muszę przyznać z ogromnym trudem), ale są użytkowniczki, których obecność tutaj jest zwyczajnie drażniąca, bo nie mają nic ciekawego do przekazania. Wiecznie prowokują pyskówki, na podstawie kilku zdań tworzą własne wersje i wchodzą tutaj jedynie po to by się dowartościować i pokazać jakie są zajebiste. Z tego względu część osób przeszła na ciemną stronę mocy i wchodzi tu jedynie dla rozrywki i by trollować, myślę że autorka wątku to także troll. Udało jej się, bo skutecznie podniosła niektórym ciśnienie 😈

Dzięki. Ale wiesz mówią że w każdym kłamstwie jest część prawdy. Owszem rodzice się martwią tym że nie chce się uczyć i mam same 2. Jednak nie sprawiam innych problemów. Z domu mnie nigdy nie wygonią ale gdyby chcieli to miałbym inne wyjście niż grożenie samobójstwem? Zresztą musiałam jakoś tytułem zachęcić ludzi do wchodzenia w ten temat. 

Edytowano przez Aniunia3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Aniunia3 napisał:

Ale czy moje oceny z przedmiotów ogólnych są takie złe? 

polski - 3
J angielski -  2
J niemiecki  2
Historia - 2
Przedsiębiorstwo - 3
Wf - 4
Chemia - 2
Wok - 2
Wos - 3
matematyka 2
Te przedmioty skończyły się w pierwszej technikum
Geografia - 2
Biologia - 2
Fizyka - 3
informatyka-2

Z zawodowych mam same 3

Do jakiej ty chcesz pójść pracy z tymi ocenami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Marzycielka_Monika napisał:

Do jakiej ty chcesz pójść pracy z tymi ocenami? 

Na zmywak, magazyn itp. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aniunia3 napisał:

Na zmywak, magazyn itp. 

Hmmm ambitnie. Na rachunki i chleb z pasztetem ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gość888 napisał:

Hmmm ambitnie. Na rachunki i chleb z pasztetem ci wystarczy.

Z ubrań wystarczy nie wyrosnąć i nie przytyć . Jak się np. na jednej bluzce zrobi dziura to kupić nową nie jest majątkiem. Mogę żyć bez oglądania telewizji więc już będzie coś taniej. Komórka wystarczy mi tylko do sprawdzenia godziny i dzwonienia. Jedna osoba za najniższą krajową się chyba utrzyma. A jeśli kiedyś wyszłabym za mąż to mąż też będzie chodził do pracy. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Aniunia3 napisał:

Z ubrań wystarczy nie wyrosnąć i nie przytyć . Jak się np. na jednej bluzce zrobi dziura to kupić nową nie jest majątkiem. Mogę żyć bez oglądania telewizji więc już będzie coś taniej. Komórka wystarczy mi tylko do sprawdzenia godziny i dzwonienia. Jedna osoba za najniższą krajową się chyba utrzyma. A jeśli kiedyś wyszłabym za mąż to mąż też będzie chodził do pracy. 

Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2021 o 20:07, Aniunia3 napisał:

Myślę że z dopuszczającymi do następnej klasy będę przechodzić bez problemu. Skończę technikum będę mieć zawód i wykształcenie średnie. Studiować mi się nie chce bo nie lubię się uczyć i wolę pracować więc na maturze mi nie zależy. Moi rodzice twierdzą że w dzisiejszych czasach osoba bez matury i wyższego wykształcenia nic nie znaczy i to mnie denerwuje. 

Powinnanaś z rodzicamy przede wszystkim sczerze porozmawiać a zawód każdy sam powinien sobie wybierać a nie rodzice za niego.  " Moi rodzice twierdzą że w dzisiejszych czasach osoba bez matury i wyższego wykształcenia nic nie znaczy i to mnie denerwuje"  Taki test to grube przegięcię a wręcz obelga dla lidzi pracy bo na tych z wyższym wykształceniem charują pracownicy fizyczni i to oni wytważaja wszystko co nam do życia potrzebne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Aniunia3 napisał:

Na zmywak, magazyn itp. 

Najgorsze jest to, że nie masz żadnych ambicji i chęci, żeby chociaż ukończyć szkołę z dobrymi ocenami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×