Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Ja aparat noszę już pół roku, a ząb wyrywany może jakiś miesiąc temu (w trakcie noszenia aparatu, oczywiście stałego). Resztę czwórek miałam wyrywane jakieś 7 lat temu jak nosiłam aparat ruchomy. Po tej ostatniej czwórce jeszcze mam szparę i to dość dużą ale tego nie widać. Moje leczenie teraz wygląda tak że czekamy z orto na złączenie się tych ząbków razem w miejscu gdzie mam szparę i będzie genialnie. Góra już jest idealna. Orto twierdzi że za jakiś roczek będę mogła mieś zdjęte. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz czy nosić aparat, to nie masz się nad czym zastanawiać na prawdę warto. Ja nie mówię że nic nie boli, ale nie jest tak źle jak ci się wydaje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aangiegu
oo dzięki, teraz już jestem zdecydowana, żeby to zrobić jak najszybciej. w środę idę do ortodonty, żeby mi powiedziała czy mogę już usuwać 4 :( aaa, co do noszenia jestem zdecydowana, bo jak patrzę na uśmiechy koleżanek, który nosiły aparat to tylko pozazdrościć:) a ile masz lat? i przy jakim wieku miałaś usuwane 4? bo mi orto powiedziała, że to ma znaczenie, bo później może mi się stać coś ze szczęką lub coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorkan
Ja słyszałem gdzies ,ze nie powinno sie wyrywAc czwórek tj. kiedys bylo to nagminne i jak widac obecnie tez dosyc popularne. udowodniono przeciez ,ze przy odrobinie pomyslunku i checi ( ortodonty) mozna się obejsc bez ekstrakcji. Znam ludzi ktorzy zmieniali ortodontow w momencie kiedy dowiadywali się ,ze niby "musza" miec usuwane czwórki i szukali takich ktorzy sa przeciwni tej metodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda z tymi czwórkami większość ortodontów idzie na łatwizne i usuwa je, ale w moim przypadku to moja poprzednia ortodontka zawiniła a nie ta do której chodzę teraz. Dzisiaj na pewno nie zgodziłabym się na żadne wyrywanie. Mojej kuzynce też chciała wyrwać, a ona się nie zgodziła i jakoś szło zrobić bez wyrywania, a dzisiaj ma piękny uśmiech. Ja mam 17 lat i pierwsze czwórki miałam wyrwane jak miałam 10 lat, a teraz nie dawno tylko jedną, ale radze Ci żebyś zapytała swojej orto czy nie może zrobić tego jakoś inaczej np. hyrax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Butterfly not fly
Do Emilcia866 Ja mam aparat z zamkami Samoligaturującymi. Płaciłam za jeden łuk 2900 więc w sumie 5800 !!! wizyty mam co 10 tygodni i wynoszą mnie 350 zł , więc ja płace zdecydowanie więcej !!! Widzisz sama że taka znowu droga to ta twoja orto nie jest trzeba też pamiętać w jakim mieście sie bryka do specjalisty bo ceny są mega zróżnicowane !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aangiegu
ale chodzi o to, że ja nawet nie mając 8 nie mam już miejsca, więc gdzie by mi się zmieściły? .... już próbowałam rozmawiać i sugerowałam, że to niepotrzebne ale.... wiec co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Butterfly not fly
angelaagu ja na twoim miejscu wybrała bym sie na konsultacje do innego orto ja mam bardzo mocno stłoczone zęby 3 na górze wciśnięta wysoko pod wargą na dole ustawiła sie bokiem itd itp sporo problemów do tego wada zgryzu i podniebienie też nie takie i powiem ci że mi tylko wszystkie 8 wyrwala moja orto i założyła aparacik bez usówania innych zębów . Jesteś młodziutka i nie powinni ci wyrywać 4 bo kiedy zacznąci wyrastać 8 to ząbki znowu mogą ci sie pokrzywić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczek
moja ortodonka poleciła mi usunięcie górnych czwórek ponieważ jedna trójka rosła mi wrecz wysoko wysoko w dziąśle. szczerze mówiąc nie ma sie czego bać usuwania zębów, fakt, z początku był to wielki szok. ale normalnie chodziłam do szkoły i rozmawiałam ze znajomymi. i nie wiem czy mi się wydaje ale po tygodniu leczenia widzę male efekty;d takze nie ma co z tym zwlekać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ząb miałam wyrwany prawie miesiąc temu i nie widzę kompletnie żadnej różnicy i powiem szczerze że zaczynam wątpić że ten aparat cokolwiek pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka26
Witam,mam pytanie do was które mnie dręczy,mianowicie moja orto postanowiła ze za trzy tygodnie ściągamy aparat,wszystko byłoby super gdyby nie fakt,że...moje zęby wcale nie są jeszcze takie super proste,kazała mi nosić wyciągi dzień i noc,czy to ma cos do prostowania?jestem trochę zaniepokojona jej decyzją,jak przesuwam językiem od spodu zębów to czuję ze są nierówności,strasznie mnie to denerwuje,zwłaszcza ze płaciłam po to by mieć równe...pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Nie wiem czy to dobra decyzja. Ja narazie noszę niecały rok i mi powiedzieli, że jeszcze rok albo półtora. Mojej koleżance też szybko zdjęli i wada jej się wróciła. Zęby ma nierówne, a teraz nic nie da się z tym zrobić ;[ Proponuję konsultację z innym ortodontą ;] Nie martw się na zapas. Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelaagu
w środę byłam u orto.. była to dla mnie smutna wizyta, bo pani mi powiedziała, że jak na moją wadę nie mogę mieć na razie aparatu i muszę czekać przynajmniej rok na kolejną wizytę, by rozpocząć leczenie. pani powiedziała, że jeszcze moja szczęka się rozwija i zaszła ogromna różnica przez ten rok od poprzedniej wizyty. orto powiedziała, że jak jej nie ufam to mogę iść do innego lekarza, ale ona robi to tylko by mnie nie skrzywdzić. bo podobno może mi się szczęka wysunąć i jeszcze jakoś inaczej to tłumaczyła. szkoda, że muszę czekać jeszcze rok z takim zgryzem ... :/ ale no trudno, muszę uzbroić się w cierpliwość .. co o tym myślicie ? ps. pytałam panią o ten hyrex ale on powiedziała, że to nie na moją wadę. ufam tej pani i na pewno nie chciałaby mnie skrzywdzić i na pewno byłoby to jej bardziej na rękę gdybym od razu miała aparat, bo pieniądze itd. więc jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Butterfly not fly
Mam pytanko piłyście albo pijecie cole z aparatem orto czy ma ona jakiś wpływ na wasz aparacik? ja sie troche boje że to może zaszkodzić a straszną mam ochote sie jej napić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W aparacie nie ma żadnych ograniczeń spoko możesz pić cole jeść gumy (uwierz że wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thnbergia
właśnie załozyli mi aparat na górę, stały, częściowy jak na razie i dodatkowo płytkę podniebienna, zabetonowaną na 7- ach, mam 44 lata i wiek jest bez znaczenia. Pozdrawiam, byłam sceptyczna ale już mi sie to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eryka 15
Jestem 15 latką. Ze względu na wadę zgryzu mam założony stały aparat ortodontyczny na szczękę górną (metalowy). Jestem zmartwiona, gdyż noszę go pół roku i nie widać efektów. Szukam wobec tego przyczyny. Moje zamki są klejone od "piątek". Nie mam założonych pierścieni a wszędzie piszą, że od separacji ("szóstka-siódemka") się zaczyna, potem zakłada się pierścienie na jednym z zębów trzonowych i dopiero klei się zamki, zakłada łuki i gumki itp. proszę o komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredensik
Hmm... to dziwny masz troche ten aparat. Ja przynajmniej o takim nie slyszałam. Moze warto iść na konsultacje do innego orto? Ja też mam do was pytania i w sumie nie lada problem. Aparat stały mam ok. 4 miesiace- założony tylko na górę. Zeby nawet sie juz ładnie wyrówanły i pojawil sie problem.Góra moich dolnych zębów przy zagryzaniu styka się z zębami górynymi mniej więcej na wysokosci ich polowy czyli po prostu zęby o siebie ocierają, przy zagryzaniu szczęki "na pusto" Powiedziałam o tym dzisiaj orto i stwierdzila, ze trzeba więc założyć aparat na dół. Tu pojawia się pytanie- czy napewno musze? Nic nie mowila o tym przy pierwszych wizytach, nawet już z odlewem, a chyba taką wiedzę posiada, żeby przewidzieć jak się wszystko bedzie układać prawidlowo. Zęby na dole mam wręcz równiutkie. Owszem orto tlumaczyla mi, że jezeli tak zostawie to tak bedzie, ze gora bedzie wyleczona a doł nie (tylko z czego tu leczyc?). Nie chce wydawać kolejnych 1800zl na coś co jest proste i mam wrazenie ze ona po prostu chce mnie na ten koszt naciagnąć niepotrzebnie.Mogę się mylić więc pytam o zdanie. Czy ktoś miał taki przypadek? Czy rzeczywiście trzeba? Niestety w moim miasteczku nie ma drugiego orto i nie moge zasięgnąć wiedzy innego specjalisty. PILNIE PROSZĘ O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna z moich jedynek jest wysunięta do przodu, ok 2-3 mm. Stały aparat nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem, kasa, wygląd. W listopadzie skończyłam 16 lat. Może mi ktos powiedzieć czy jest sens w aparacie zdejmowanym w moim przypadku ? Bardzo proszę o rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
Ja mam 13 lat. I wszystkie zęby stałe, niestety... Ja też chciałam mieć aparat ruchomy (wyciągany). Moja ortodontka stwierdziła że jeśli mam wszystkie stałe zęby to taki aparat nic nie pomoże a jedynie pogorszy stan mojego zgryzu. Moim zdaniem nie mam wielkiej wady... Poprostu górną szczękę mam troszkę wysuniętą do przodu i kły troszkę wysunięte, ale podobniesz jest gorzej. Mam mieć zakładany aparat na górną i dolną szczenkę, a i jeszcze jakiś łuk na podniebienie który ma mi robic miejsce na zęby, które mają ładnie po nachodzić. Już za tydziń ma mieć zakładnany łuk na górę. Strasznie się boję... Czy zakładanie boli ? Będę umiała normalnie mówić ? Co z myciem zębów ? I co to za łuk na podniebienie ? ? ? Proszę o jakieś rady itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
Już wiem... to ma być "łuk podniebienny". Słyszałam od koleżanek że nie da się z nim normalnie mówić... To prawda ? Co to właściwie jest ? Boli ? Itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim zacznę od tego że nie masz się czego bać, spokojnie. Zakładanie aparatu w ogóle nie boli, tylko przez od 3-5 dni możesz czuć pewien dyskomfort i będziesz musiała jeść najpierw jakieś bardzo miękie rzeczy. Ja jadłam przez pierwsze 2 dni tylko jogurty, ale to nie jest straszne. Co do mówienia to zapewniam cie że nie będziesz miała z tym żadnych problemów. Ja nosiłam hyraxa, a to jest gorsze niż łuk podniebienny i po tygodniu już wszystko było ok. U Ciebie też tak będzie. Teraz noszę już 7 miesięcy aparat i nie mam z nim żadnych problemów, ogólnie to czuje się tak jakby go nie było. Jeszcze jest kwestia mycia co do tego no to niestety myć trzeba dość często i to jest raczej nieuniknione. Co prawda ja np. jak jestem w szkole no to wiadomo że tam jem to myję dopiero jak wrócę do domu, więc to też nie jest tak że od teraz szczoteczka i pasta to teraz z tobą w każdym miejscu. Powiem Ci że ciesz się że zakładasz go tak szybko to nie będziesz musiała długo nosić bo wada szybciej się usuwa. Ja mam 17 lat i u mnie już jest gorzej. Życzę wytrwałości i w razie pytań pisz! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
Dzięki :) Trochę podniesłaś mnie na duchu :) Mam jeszcze takie pytanko... Jak zareagowali twoi koledzy, koleżanki jak przyszlaś do szkoły z tym metalem na ząbkach ? ? ? Boję się że mnie wyśmieją czy coś w tym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
A. Jeszcze jaki kolor gumek mam wybrać ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nikt nie wyśmiał, ogołem mam wielu znajomych z aparatami :p Pozytywnie mnie przyjęli, a część nawet zazdrościla;p Mam 17 lat, często bywam na imprezach i w innych miejscach gdzie mam styczność z młodymi ludźmi i jeszcze nikt nie zareagował na niego w negatywny sposób. Praktycznie nikt nie zwraca na niego uwagi :P Kingusiu, weź jaki kolor chcesz:D Teraz mam różowe, wcześniej mialam szare, niebieskie... jest multum moźliwości. ps. Własnie wróciłam od orto... zrobiła mi striping. Fu, okropne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingusia240
Mam nadzieję że mnie też pozytywnie przyjmą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingusia240
Jeszcze coś... Sorki że tak ciągle pytam... Ale mam tyle obaw... :) A jak wygląda sciąganie aparatu ? Boli ? Zostaną jakieś przebarwienia ? Wiem, wiem... jeszcze nawet mi go nie założyli a ja już o ściąganiu myślę :D:D:D Ale boję się tego wszystkiego i po prostu chce wiedzieć wcześniej. Najwyżej się wycofam :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×