Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Go艣膰 Natalia07
Czesc dziewczyny:) Mam pytanko. w czwarty dzien przyjmowania tabletek z 1 opakowania gdy kochalam sie z chlopakiem to pekla nam gumka...:/ Nie wiem teraz czy powinnam sie martwic? czy bylam odpowiednio zabezpieczona?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Asya
Natalia07: nie martw sie, ja ju偶 od drugiej tabletki kocha艂am si臋 z moim facetem bez 偶adnego innego zabezpieczenia, no i w ci膮偶臋 nie zasz艂am :) Dlatego nie martw si臋! Buziaki dla wszystkich novynetek :*

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Natalia07
Asya dzieki za odpowiedz :) pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pocz膮tki
Jestem osob膮 pal膮c膮 a na ulotce jest to okre艣lone w przeciwskazaniach, m贸j lekarz wie o tym i mimo wszystko przepisa艂 mi novynette. Jeszcz enie zacz臋艂am ich bra膰. Nie pal臋 du偶o papieros贸w jednak martwi mnie to troszk臋 偶ebym potem nie mia艂a jaki艣 problem贸w. Z drugiej strony co maja papierosy do antykoncepcji, bo nigdy si臋 nie spotka艂am z tego typu przeciwskazaniem

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
pocz膮tki- ja rowniez pale paierosy i tez wcale nie tak duzo moja ginekolog przepisala mi novynette obecnie biore juz 6 opakowanie tabletek i wszystko jest ok wiec nie masz sie czym przejmowac :) aha i na dodatek od tabsow urosly mi piersi ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 takataka
A JA MAM INNE PYTANKO !!!! CZY W CZASIE BRANIA PIERWSZEJ TABLETKI MOG臋 WZI膮膰 CO艣 PRZECIWB贸LOWEGO?? nie mam poj臋cia czy mog臋 wzi膮膰 np. pyralgin podczas pierwszego dnia okresu, r贸wnorz臋dnie z braniem pigu艂ki... mam bardzo bolesne miesi膮czki i a偶 si臋 boj臋 co b臋dzie jak nie wezm臋 tabletki.... ale nie chcia艂abym przerwa膰 skuteczno艣ci pigu艂ki... ZNA SI臋 KTO艣 ?? pozdrawiam O. ps. Gina nie pyta艂am bo to pierwsza wizyta by艂a i si臋 zdenerwowa艂am i zapomnia艂am po艂ow臋 pyta艅 a teraz mam zagrych臋 ;(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Asya
Takataka: spoko jak we藕miesz jedn膮 tabletk臋 nic Ci si臋 nie stanie :') Ale b贸lu si臋 nie b贸j, bo dzi臋ki tym tabsom okres jest l偶ejszy kr贸tszy i mniej uci膮偶liwy :') Buziaczki :*

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 anuszka__
Czy ktos korzystal z solarium bior膮c te tabletki?? Nic sie po tym nie dzia艂o?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 AnulkaK
ja boire te tabletki od ponad roku i chodzilam w czasie tego roku do soloriaum kilkanascie razy na pewno i nic nie zauwazylam niepokojacego. Szczerze mowiac, nawet do dlowy mi nie przyszlo, ze cos moze sie stac :P:P :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kasik24
jak mam brac te tabletki od pierwszej oznaczonej

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kasik24
zawsze bra艂am te tabletki od pierwszej oznaczonej start, a moze jezeli 7 dniowa przerwa konczy mi sie w poniedzia艂ek to we wtorek powinnam zarzyc tabletke kt贸ra jest oznaczona literkami wt.?????? co ribic pomocy bo niezle sie wystraszy艂am

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Anuszka__
Bierzesz tak jak jest Ci wygodniej

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pszcz贸艂ka23
witam! pol godzinki temu wzielam pierwsza pigu艂k臋, pierwszy raz zazywam tabletki, mam w zwiazku z tym kilka pytan: kiedy one zaczynaja dzialac, ( zamierzam sie zabezpieczac przez pierwsze 2 tygodnie) no i jeszcze chcialabym wiedziec czego nie mozna stosowac razem z tymi tabletkami, (chodzi mi o inne leki kt贸re mo偶na kupic bez recepty typu aspiryna) no i czy mozna normalnie pic przy tym alkohol ( piwko;) w jakich ilo艣ciach i odst臋pach czasu ) jesli mozna to prosze odpowiedzi przesylac na moja poczte: pszczolka-22@o2.pl, z g贸ry dziekuje i pozdrawiam :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 MissMilkie
Witam!zrobilam miesieczna przerwe w przyjmowaniu novynette i teraz mam dylemat czy 1 tabletke biore w 1 dzien okresu czy po?bylabym wdzieczna za szybko odp:)pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
MissMilkie Po misi臋cznej przerwie zaczynasz je bra膰 w艂a艣ciwie od poczatku wiec w pierwszy dzie艅 okresu pierwsza tabletka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 eblebleble
hey mam pytanko, a nawet dwa:D je艣li zapomn臋 o wzi臋ciu pigu艂ki, a minie ju偶 12 godzin, to j膮 pomijam, a nast臋pn膮 bior臋 normalnie, ale do ko艅ca cyklu dzia艂anie pigu艂ek jest os艂abione, czy tak? i czy jak zapomn臋 o pigu艂ce, ale minie dopiero, np. 1,5 godziny od godziny kiedy normalnie bior臋, czy dzia艂anie antykoncepcyjne jest os艂abione?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 MissMilkie
dziekuje bardzo;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
eblebleble Twoje 1sze pytanie - Bierzesz ju偶 nast臋pnego dnia kolejn膮 tabletke, do ko艅ca cyklu dodatkowo zabezpieczasz si臋. 2gie pyt. - Wydaj臋 mi si臋, 偶e dzia艂anie nie jest os艂abione. Bior臋 tabletki ju偶 ponad rok i nieraz zdarza艂o mi si臋 op贸藕ni膰 branie nawet o 2-3 h. Ale taki jest m贸j organizm. Moze wypowie si臋 kto艣 bardziej kompetentny POzdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Agness19_88
Hej dziewczyny! Dzisiaj zacz臋艂am pierwsze opakowanie Novynette i mam w zwi膮zku z tym kilka pyta艅:) To s膮 moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Novynette zacz臋艂am bra膰 od 3 dnia miesi膮czki bo wizyta u ginekologa wypad艂a w艂a艣nie 3 dnia miesi膮czki. Ginekolog powiedzia艂 mi jednak 偶e to nie problem bo tabletki trzeba zacz膮膰 OD 1 DO 5 dnia miesi膮czki...heh tylko 偶e na ulotce Novynette przeczyta艂am, 偶e powinno sie je zacz膮膰 w 1 ALBO w 5 dniu okresu?? No i w zwiazku tym obawiam si臋 jaka b臋dzie skuteczno艣c Novynette w moim przypadku...:( Drugie pytanie dotyczy oznakowania opakowania Novynette. Dni tygodnia s膮 dziwnie oznaczone dopiero od pewnego momentu:( Ja wzie艂am moj膮 pierwsza tabletke dzisiaj (sobota) i zacz臋艂am od tabletki nr 1... nie moge zrozumiec oznaczenia dni tygodnia w tych tabletkach i nie wiem czy nie powinnam zacz膮膰 od tabletki przypadaj膮cej na sobote...tylko kt贸ra to b臋dzie? Mam nadziej臋, 偶e mi pomo偶ecie dziewczyny bo z tego co widze to jeste艣cie ju偶 troszk臋 w temacie a ja dopiero zaczynam i jestem kompletnie zielona:) Pozdrawiam:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Agness no ale pomysl sama, przeciez tabletki maja taki sam sklad wiec nie ma znaczenia w jakiej kolejnosci bedziesz je brac, oznaczenia sa dla Twojej wygody (chociaz sa zjebane) a co do skutecznosci to raczej zabezpieczaj sie przez 1 opakowanie bo nie bedzie ona zachowana. z reszta chyba pisze w ulotce ze kiedy bierze sie je w 5 dniu to trzeba zabezpieczac sie dodatkowo wiec mysle ze to samo dotyczy tez 3 dnia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
darkWater dzi臋ki za rad臋:) Jak by艂am u ginekologa to powiedzia艂 mi, 偶e skoro tabletki zaczynam od 3 dnia miesi膮czki to powinnam zabezpieczac si臋 tylko albo a偶 przez 14 dni a potem chroni膮 mnie juz Novynette. Ale ja boje si臋 troszke im zaufa膰 bo to moje pierwsze tabletki anty. My艣l臋, 偶e chyba lepiej b臋dzie zrobic tak jak radzisz darkWater:) Jeszcze raz dzieki:):)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Marta 245
Bior臋 Novynette ju偶 2,5 roku i musze przyzna膰 偶e nie mia艂a 偶adnych skutk贸w ubocznych. Piersi mi sie troche powi臋kszy艂y ale dla mnie nie jest to 偶adna tragedia. ochoty na sex nie straci艂am i nia mia艂am z nimi 偶adnych problem贸w, kt贸re s膮 tu opisywane. gor膮co polecam, szczeg贸lnie dziewczynom kt贸re maj膮 sk艂onno艣ci do tycia,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mgielka111
czytam wasze wypowiedzi na temat tych tabletek. Ko艅cze juz 2 opakowanie- czy przyty艂am- to nie zauwa偶y艂am, lecz napewno uros艂y mi piersi co zauwa偶y艂 moj ch艂opak jak i ja. w czasie gdy zacz臋艂am brac 1 opakowanie okres trwa艂 chyba z 2 tygodnie wiec pogubi艂am si臋 kiedy dostane zn贸w. wiem iz uros艂y mi piersi lecz boje sie ze urosna mi uda badz 艂ydki gdys od 3 miesiecy staram sie je zrzucic pijac herbatki i wykonujac rozmaite 膰wiczenia. jak narazie nie schud艂am i obawiam si臋 ze tabletki hamuj膮 moj wysi艂ek. prosz臋 o odpowiedz

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mgielka111
aa pozatym straci艂am ochote na sex. Prosz臋 odpowiedzcie tez kt贸ra przyty艂a po nich? bo niewiem czy nie zmienic na inne

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mgielka111 -->ja bior臋 dopiero pierwsze opakowanie Novynette (jestem po 5 tabletce) i podobnie jak ty mam wiele w膮tpliwo艣ci:( Jak narazie nie zauwa偶y艂am u siebie 偶adnych zmian, ale jest chyba jeszcze za wcze艣nie na to. Wi臋c mimo dobrych ch臋ci chyba nie potrafie ci jeszcze pom贸c:( Pozdrawiam:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mgielka111
a szkoda. jak sko艅czysz 2 opakowanie napisz mi jak si臋 czujesz po tych tabletkach bo tyle si臋 naczyta艂am pozytywnych i negatywnych opinii o nich 偶e mam m臋tlik w g艂owie. POZDRAWIAM!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pewnie, 偶e napisze:) mgielka111 pisa艂a艣 jeszcze, 偶e jak zacze艂a艣 bra膰 te tabletki to okres wyd艂uzy艂 cie sie do 2 tygodni. Ot贸偶 u mnie okres sko艅czy艂 si臋 w terminie (normalnie trwa 7 dni) z tym, 偶e tabletki zcze艂am bra膰 od 3 dnia mi臋si膮czki i wtedy okres sta艂 sie mniej obfity. Mo偶na raczej poiwiedzie膰 偶e zamiast okresu mia艂am br膮zowe plamienia...Nie wiem czy to normalne ale w sumie kazda dziewczyna reaguje na tabletki inaczekj:) Pozdrawiam :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Julka88
Dziewczyny mam do was pytanie.jesli po dw贸ch miesi膮cach zazywania novynette chce zrobic sobie przerwe 2 miesi臋czn膮 to wtedy zaczynam opakowanie od pierwszego dzia okresu??? Prosze o rade. Z g贸ry dziekuje.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Julka88
wczoraj skonczylam opakowanie i dzis powinnam dostac okres ale nie dostalam.mam pytanie do ilu dni moze sie spozniac podczas brania tych tabletek?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Julka88 --> Je偶eli chodzi o t膮 przerw臋 to tak. Po przerwie nowe opakowanie zaczynasz od pierwszego dnia okresu. Chociaz moja ginekolog m贸wi艂a, 偶e tabletki antykoncepcyjne mo偶na zacz膮膰 od 1 do 5 dnia okresu:) A co do okresu to nie musi si臋 on pojawi膰 odrazu pierwszego dnia 7-dniowej przerwy. Z tego co wiem to mo偶e byc nawet tak,偶e okres mo偶e pojawi膰 sie nawet po 7-dniowej przerwie mi臋dzy opakowaniami b膮d藕 wog贸le (dotyczy to kilku pierwszych mi臋si臋cy zaq偶ywania tabletek anty). Nie wiem czy ci pomog艂am bo sama jestem pocz膮tkuj膮ca je偶eli chodzi o Novynette, ale napisa艂am tyle ile powiedzia艂a mi gin:) Pozdrawiam:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×