Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

z łodzi beatek ; moje dziecko własnie przytaszczyło sobie kosz z zabawkami i wysypało na srodku mojego pokoju wiec na spanie sie nie zanosi...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAtrycja nadal baraszkuje :) Jonko teraz ja pytanko ale taaaakie malutkie: jeżeli u dziecka nieprawidłowo pracuja nerki jak się moż eto objawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noe - a tak z ciekawości - macie jakąś konkretna porę, o której kładziesz Patrysia do łózka? Czy czekasz, az się zmęczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej zaglądam i znikam bo Marek się kręci Ninko wytrwałości niestety za dobrze wiem co to choroba maluszka 🌻 Jonko jesteś tu na prawdę nieoceniona Mój Kubuś dostaje teraz Fluimucil do wziewu przez tubę biedny starsznie płacze-a powiedz mi Jonko czy od tego mogą się mu zrobić pleśniawki? Nie tak łatwo jest mu przetrzeć tą buzię po wziewie więc może można to sobie odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko - może mieć częste infekcje, ale takie powazniejsze - zapalenia nerek, nie tylko cewki... Mimowolne moczenie powyżej 5-go roku życia... I to, co u dorosłych - obrzęki, białko i cukier w moczu, podwyższone steżenie ciał ketonowych - ogólnie nieprawidłowe wyniki, oraz nadcisnienie tętnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kładłam go najpózniej o 21 zreszta raz 0 19 był wykonczony raz 0 20 ale 21 to była górna granica jednak okd jakiegos miesiaca totalnie sie rozregulował :( wstaje o 9 lub pózniej spi po 15 dzis wyjatkowo od 13 bo na dworze usnał i potem broii do 23 skubaniec mały a teraz jeszce bylismy u dziadków to sie tak rozkokosił ze o 24 raz poszedł spac a w sylwestra o DRUGIEJ w nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po fluimucilu raczej się plesniawki nie zrobią - jak nie da rady Mu przecierać tej buzi, to za bardzo nie musisz się, starac- oczywiście, jak da radę, to przecieraj. To nie jest kwestia leku, tylko tego sprzętu do wziewów i jego oczyszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonka a ty jestes pediatra ze takie pytania do ciebie? pamietam jak kiedys mi odpisałas o jajeczku:) wiec sie zastanawiam tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzej, jakby Kubuś brał wziewy ze sterydów - wtedy trzeba dbać o przecieranie, bo steryd musi trafić tam, gdzie ma zadziałać, czyli do osjrzeli i TYLKO tam - w jamie ustnej może wywołać grzybicę. A fluimucil tego nie wywola. Noe - a przeszkadza Ci to jego póxne wstawanie, czy lepiej Ci się wyspać rano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko a Patysia miała jakieś badania pod kątem wady ukł .moczowego? U mojego Kuby wyszedł refluks o którym wcześniej wspominałam, ale na razie dostał Furaginę 1/4 tabletki na noc do ukończenia 1 roku życia-ma to zapobiegać nawrotom zakażeń Jonko włąśnie tak się martwiłam że pleśniawek dostanie a do wziewu mamy Babyhaler podobno najlepszy (wygodny na pewno) czyszczę według zaleceń raz w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie uraziłam ta \'baba\':)ja wolałabym jakby rano wstał ja mam wiecej energii od rana moge wiecej zrobic i wole wczesniej sie połozyc ale jakos on nie chce kłasc sie wczesniej niz o 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko - cieszę się razem z Tobą :) Noe - nie jestem niestety pediatrą - jak zdawałam na specjalizację to nie było miejsć 😭 Zdałam na medycynę rodzinna i jednak bliżej mi do dzieci, zobaczymy jak to się wszystko dalej potoczy... Na razie jestem na zwolnieniu, potem urodzi się raczej Janek, niż Kamilka ;) a potem - macierzyński i jak mąz się zgodzi to odrobina wychowawczego ;) A poooootem ... no, zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bloni nie ale terza zrobię jej kontrole ogólna moczu i pójde do lekarza niech mówi co robi posiew?? A Jonkę spytałam o te nerki bo dzisiaj miałysmy niespokojna noc bez płaczu ale wędrówki ludów i Patrycja robiła siusiu w nocy a teraz wieczorem pokazała z tyłu na dole plecki i powiedziała ż eja boli , co prawda w sumie w wielu miejscach ją boli jak spytam ale to powiedziała ot tak sobie sama no i tak dużo nie piła a sikałą od 19 2x i dużo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bedzie patrycja :) bedzie patryk i patrycja :) ja mam w rodzinie samych lekarzy ciocia chrzestna -pediatra , wujek -laryngolog, drugi rodzinny ciotka farmaceutka ........fajnie bo jak mam problem z małym to moge dzwonic o kazdej porze dnia i nocy ale ciotka mówi ze panikara jestem i woli z mezem gadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noe - nie uraziłaś ;) A może spróbuj go jednak kłaść wieczorami wcześniej - to co pisałam wczoraj do Danti... Nie chcę Cię namawiać do rezygnowania ze spania w dzień - małe dzieci jednak tego potrzebują... Ale jakbyś tak spróbowała Patryka po prostu bez gadania położyć o tej 19-20 i zmusić do spania? Na pewno to się nie uda za pierwszym razem, ani nawet pewnie za 10-tym, ale na pewno w końcu zaskoczy... Ja ciągle siedzę przy Martynie jak ona zasypia - po pierwsze bo lubię to, a po drugie - mam wrażenie, że jak jestem przy niej to ona szybciej zasypia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukochany patrys przesadził mi kwiata musze sprzatc wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr co za dzidzius kocham go !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie że dzięki kłopotom w pracy:( mam znowu 5 na wadze z przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko - jakby to były nerki to by na brzuszek pokazywała... A częste sikanie to niekoniecznie z infekcji, choć faktycznie - najczęściej... A skoro piszesz, że dużo nasiusiała, to może dużo zupki zjadła? Albo wcześniej nie sikała? Bo przy infekcjach i chorobach nerek to raczej sika się często ale mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuuhhhuuuuu koniec naszej pogawędki musze lecieć bo Kubuś się obudził na jedzonko-za wcześnie go położyłam spać Beatko jak już to polecam ci wizytę u nefrologa dziecięcego-nam bardzo pomógł przy Maciusiu (ten sam problem mielismy) i wyjaśnił sporo wątpliwości Jonko ja ten sposób z kładzeniem wcześniej też zastosowałam i zaczął działać-przynajmniej Maciuś chodzi spać o godzinie którą ja wyznaczę-z Kubą na razie nad tym pracujemy ;) Maciek tak się natomiast wyrobił, ze nawet jeśli na popołudniową drzemkę pójdzie o 15.00 i wstanie koło 18.00 to i tak kąpiel jest koło 20. wtedy kaszka i spać-zwykle zasypia koło 21.00-niestety Kubus jest charakterny i godnie zastępuje brata hmm cicho się zrobiło-czyżby tata ululał małego tyrana? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć Karolcia :) ;) Beatko - pisałaś, że Ci przybyło i że próbujesz zrzucać... Trzymam kciuki za powodzenie akcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko obyś do starości piękna i zdrowa była:D juz miałam grzebac w necie o tych nerkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam ogóle pytanie bo skojarzyło mi się jak Beata napisała, ze Pati mówi, że ją coś boli. Czy Wasze dzieci często mówią, że je coś boli? A czy czasem zmyślają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Jonko tylko znowu zrzucam przy użyciu baaardzo niezdrowej metody odchudzania :) wczoraj zjadłam 1 bułk e, dzisiaj to samo ale jakos dziwnie od wczoraj nie chce mi się jesc nawet ukochanej czekolady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, ja to myślalam, że duzo po lekarzach biegam i że mamy mnóstwo problemów ale to o czym piszecie przechodzi moje pojęcie :( Przykro tak słuchać, ze dzieci chorują i to jeszcze na tak poważne choroby :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×