Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość Aronek
Witam Suprala i Pozostale Osoby tutaj , takze Pana Stomatologa ,ktory wlaczyl sie do dyskusji. Niestety ,do dzis ze wzgledow finansowych , osobistych i zawodowych nie zrobilem ,co pogarsza moj stan psychiczny jako ,ze zeby dolne szczwgolnie sa bardzo male ,starte i za chwile nie bedzie na czym koronowac , to opinia mojej bdb Pani Stomatolog, niestety b.drogiej . Ona by zrobila mi to bdb , lecze zeby od 20 lat u niej ,zadnych reklamacji,ale to jest grubszy temat, tj. 30zebow x 1200zl (porcelana na metalu), suma ? Lepiej nie pisac ,bo zawalem serca grozi. Fakt, to jest Warszawa, ceny wysokie ,ale i konkurencja. Calkiem powaznie rozwazam zrobienie tego na Ukrainie, Kijow. Duzo dobrych opinii, z calej Europy zachodniej tam robia. Nie mam konkretnego kontaktu , stad narazie jestem w polu tzw. :( Tyle na ta chwile. Podaje swoj mail, jesli Ktos moze mi cos doradzic ,tj ,namiary , ceny itd to czekam na kontakt. Pozdrawiam wszystkich " Zebofreakow" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
MOJ ADRES MAIL TO pamietajacy@op.pl , wczesniej bledny ! Serwis sam zmieni?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aronek, ja jestem właśnie na etapie wymiany wszystkich swoich zębów. Ze względów finansowych zbierałam się do tego kilka lat. Wreszcie sie zdecydowałam i miesiąc temu rozpoczyłęm swą drogę po ładny uśmiech. Konsultowałam się chyba z 10 specjalistami i wreszcie zdecydowałam się na jednego, który wzbudził moje największe zaufanie i nie powalił na kolana ceną - 750 zł. za koronę przy czym przy tak duzej pracy udzielił mi dość znacznego rabatu ale musiałam całą kwotę zapłacić z góry. Na początku Pan doktor zrobił mi badanie relaksacyjne ultra nowoczesnym urządzeniem służącym do pomiaru mojego zwarcia - na ile mozna je podnieść bo mam strasznie starte zęby. Koszt badania troche mnie zszokował ale poczytałam w internecie o tym urządzeniu (mało polskich stron, wiecej anglojezycznych wiec dlatego badanie jest tak kosztowne bo i samo urządzenie duzo kosztuje) i rzeczywiście przekonałam się o słuszności jego zastosowania. Na kolejnej wizycie miałam już zrobiony ortodontik czyli taką nakładke na zęby, w której miałam spać a najlepiech nosić cały czas. Teraz jestem na takim etapie, ze mam założone 8 koron - po 4 z każdej strony na dole po bokach. Uczucie mało przyjemne, bolą mnie zawiasy szczęk ale przez to chyba trzeba przejść. Mam też małe zastrzeżenia do juz wykonanej pracy ale teraz Pan doktor wyjechał i wizytę mam dopiero 9 grudnia. Zobaczymy co bedzie dalej. Jak juz bedę miała zakończona pracę wtedy albo Ci go polecę ale zdecydowanie odradzę. tego ostatniego rozwiazania oczywiscie wolałabym uniknąć. Aha, musiałam umartwić 7 zębów z przodu na górze bo były (i sa jeszcze) bardzo krótkie i Pan doktor stwierdził, że nie utrzymałyby koron wiec trzeba zrobić wkłady,a w tym przypadku trzeba je wypełnić kanałowo. Równolegle wiec jeździłam do innego specjalisty endodonty, który pod mikroskopem wypełnił mi te kanały. To kosztowało mnie kolejne 2500 zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Witaj mila "Kamratko " :-) dziekuje za bardzo cenne rady i zrozumienie problemu. Prosze o kontakt na w/w mail , moze uda nam sie porozmawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawiedziony 123
Mogę prosić kogoś o odpowiedź na mojego posta? Będę bardzo wdzięczny za jakąś konkretną wypowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiedziony 123 A co ci moznapowiedziec w tej sytuacji? Według mnie bardzo zle zrobiłes, choc nie chce cie dobijac ale nie rozumiem jak mozna poswiecic zdrowe zeby dla koron? Przeciez wiedziales ze ta sytuacja bedzie nieodwracalna, ze wlasne zeby ci nie odrosna. A dentysci ktorzy piłują zdrowe zeby to naciagacze, zalezy im tylko na kasie. Uczciwy dentysta nie powinien sie zgodzic niszczyc zdrowych zebow dla koron, korona to powinna byc ostatecznosc. Ale dla kasy zrobia wszystko. Dlatego kazdy powinien miec swoj rozum i nie dac sie namowic na sztuczne zeby majac zdrowe wlasne. Zrobiles cos strasznego, pozwoliles spilowac i zniszczyc wlasne zdrowe zeby, nie umiem ci napisac nic na pocieszenie, procz tego ze nie pojmuje takiej dezyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto jesli nie jestes zadowolony, to musza to poprawic za darmo, i musza poprawiac az do momentu kiedy bedziesz zadowolony, choc juz nigdy to nie bedzie to samo co wlasne zeby :( A to ze nie mozesz zacisnac zuchwy to juz jest ewidentnie spaprana robota, jakby nie chcieli tego poprawic to masz pelne prawo sadownie domagac sie swoich praw i oskarzyc tego dentyste. Na Twoim miejscu walczylabym teraz o poprawienie tego az bedziesz zadowolony, niech zmniejsza zeby, albo je wymienia, i zrobia takie jak sobei zyczysz, mniejsze i o naturalnym ksztalcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Endruf , czekam na Twe wiesci na podany wyzej mail, podobnie Pozostalych mogacych cos pomoc , polecic normalne ceny na polska kieszen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aronek, dam znać po 9 grudnia. Czy wśród forumowiczów jest ktoś kto zakładał korony na wszystkie zęby???? Czy macie jakieś doświadczenia z doborem koloru koron. Ja wybrałam kolor B1 choć miałam ogromną pokusę na holywood smile i wybór koloru z gamy A. Do tej pory nie jestem przekanana czy dokonałam słusznego wyboru bo skoro już podjęłam sie takiej rewolucji to może warto było zaszaleć?!!! Jedyne co mnie powstrzymało to lęk, że bedą za białe i nienaturalne...ale przecież ludzie ze świecznika wyglądają ok z takimi, na pewno naturalnymi ;) zębami. Proszę o opinię kogoś kto ma jakieś doświadczenia w tej materii za sabą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Endruf , dzieki za odzew i prosze o kontakt na maila. Bede rad ,moze porozmawiamy ,ja mam tez spora wiedze teoretyczna. A pytanie do forumowiczow bdb ,popieram i czekamy na jakies informacje. Co do koloru ,to ja chyba "zaryzykuje' i na "stare lata" za takie ciezkie pieniadze zrobie biel ala hollywood :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiedziony, też miałam takie uczucie po wstawieniu mostu z przodu ale to kwestia przyzwyczajenia się mięśni i pozostałych zębów, jeśli jednak przez dłuższy czas bedziesz miał problemy zgłoś się po poradę i ewentualnie reklamuj:) bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w swojej sprawie, może też tak ktoś miał.. Zaczęło się ok. 2 miesiące temu od bólu węzłów chłonnych po prawej str., potem żuchwy, ucha i nawet oka. Od razu zrobiłam zdjęcie pantomograficzne i do dentysty. Dentystka powiedziała że wszystkie zęby są ok;/ nie jestem i nie byłam spuchnięta, poszłam wg. zalecenia do laryngologa sprawdzić czy to nie od ucha. Laryngolog mówi że wszystko jest ok. Otworzyłam zatem dolną prawą 5 bo była leczona kanałowo. Już 3 raz jest otwierana, ale pomimo braku znieczulenia nic mnie nie bolało, poza żuchwą, stwierdziłąm z dentystką że mam krzywy zgryz, zrobiłyśmy więc szynę relaksacyjną. Miałam ją raz i tym razem bolały mnie wszystkie dolne zęby, takie spięte były, ale zaraz przeszło po zdjęciu, ale ta 5 bolała, i boli nadal i górna prawa 4 z niewielkim wypełnieniem (szczelnym) też się zaczęła odzywać. Ból tej piątki nie jest ciągły, tylko od czasu do czasu pobolewa tak narastająco i tak jakby ktoś mi ta prądem do raził, ale to tylko czasami. Nie mniej jednak szczęka boli nadal ale już mniej. Nie wiem co robić dalej, jestem już zrezygnowana, od środków p/bulowych robi mi się słabo, nie mogę ich już za bardzo brac...Jeśli ktoś tak miał, proszę napiszcie cokolwiek, co to może być albo co robić dalej... Przepraszam za 'wielkość' postu, starałam się streszczać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawiedziony 123
Przepraszam, że dopiero teraz odzywam się, ale miałem problem z Internetem. Iganatka, Suli - dziękuję za udzielenie odpowiedzi :) Iganatka, jak to się mówi, mądry Polak po szkodzie. Gdybym wiedział jak to będzie wszystko przebiegało, wyglądało itd., nigdy nie zdecydowałbym się na to. Niestety, posłuchałem stomatologa i jest jak jest. Powiedziałem o swoich uwagach i zaczął korygować niedoskonałości. W tej chwili jest tak, że zaczynam żałować decyzji o korekcie - nie dlatego, że jest super, lecz przeciwnie, jeszcze gorzej. Mianowicie, dentysta spiłował wierzchnią warstwę porcelany tak, że korony są cieńsze, ale trochę zagalopował się i efekt jest taki, że na końcach korony są na tyle cienkie, że aż bardzo przezierne - mam taki szeroki szarawy pasek . Wiem, że ktoś napisze/pomyśli, iż jestem upierdliwy, ale jak płacę taką dużą kwotę, to oczekuję, że efekt będzie co najmniej zadowalający, tym bardziej, że według zapewnień stomatologa, miało być super. W związku z tym poprosiłem o skorygowanie koron, aby nie było widać tych pasków, to usłyszałem, że tego nie można zlikwidować. W związku z tym wszystkim mam kilka pytań: 1) wiecie jak zlikwidować tą nadmierną przezierność na końcówkach koron? 2) mieliście już takie wojaże ze stomatologiem, że ciągle coś trzeba było korygować? Jeżeli tak, to jak to się skończyło? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawiedziony 123
A, i jeszcze jeden problem ujawnił się po zeszlifowaniu porcelany. W miejscu zeszlifowania kolejna warstwa porcelany jest chropowata i jest to trochę irytujące. Można coś z tym zrobić? Jakieś polerowanie, emaliowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniania.
czy można reklamować taką źle wykonana usługę, bo jak za to płacić, jak fuszerka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atyde4
Endruf - powiedz co u ciebie? Jak poszła wymiana zebów. Ja dopiero zaczynam, mam umartwionego jednego zęba. Czeka mnie jeszcze 7 szt. Jak wcześniej pisałam mam zjedzone górne zęby ( chociaż są zdrowe)i ponoć koronowanie oraz podnoszenie zgryzu to jedyny ratunek. Zastanawiam sie czy tymi koronami nie zgryzę sobie dolnych zebów? czytając to forum mam ochotę sie z tego procesu wycofać, Pierwsze słyszę o badaniu możliwości podniesienia zgryzu ? Mój doktor nic takiego nie zaproponował - stwierdził tylko że można dużo podnieść oglądając odciski i pantomogram. Sama nie wiem co robić ? Bardzo bym chciała mieć piękny uśmiech a z drugiej strony boję się komplikacji. Cenowo w Płocku nie jest żle. O rany co robić ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamarenia
A ja zrobiłam sobie porcelanowe korony na jedynkach i dwójkach u góry i nareszcie uśmiecham sie "całą gębą", bardzo ważna jest praca technika tak naprawdę to stomatolog tylko opracowuje sytuację a technik wykonuje pracę od strony estetycznej. Jestem w siódmym niebie, wcześniej miałam przez 20 lat korony akrylowe na jedynkach, nawet nie ma porównania. Za całość zapłaciłam 6 tys z przeleczeniem zębów i wkładami z włókna szklanego. W Wyszkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Endruf , co u Ciebie? Czekam na kontakt , mial byc po 9tym a ja w polu :( Zebow i pieniedzy coraz mniej , depresji coraz wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molishka
A ja właśnie się zapisałam w wawie na porcelanowe koronki do maj-dentu. zobaczymy jak to wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atyde4
witam, czemu nikt nie pisze. ??? Potrzebuje wsparcia duchowego :))) Właśnie wróciłam z maratonu dentystycznego. Lekarz robił mi trzy zęby- kanały. Ale to znieczulenie paskudne. Jakbym dostawała zastrzyk w środek nosa. Za tydzień kolejny maraton i potem opiłowanie. Strasznie szkoda mi tych moich zdrowych ( kanałowo zdrowych ) zębów ! Co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Atyde4 wspolczuje , a sobie podwojnie ,bo ja mam wszystkie do opilowania i okoronowania , pisalem o tym wyzej. Tez czuje sie osamptnipny w tym co mnie czeka , gdzie i za ile....? Przy takiej ilosci to jakis majatek ,do tego mega cierpienie i czas. Ostatnio myslalem ,ze moze na Ukraine , tam materialy te same , prace raczej tez ,a ceny ok 150dol.za korone porcelane? Ma ktos doswiadczenie , jakies namiary ,rady ? Pozdrawiam wszystkich "Koronkowiczow" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Atyde , dziekuje , prosze o kontakt na maila pamietajacy@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Atyde , dziekuje , prosze o kontakt na maila pamietajacy@op.pl Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koliska
Ja takie koronki miałam wstawiane we Wrocławiu i po dłuższym czasie stwierdzam, że jestem bardzo zadowolona. Koszt całkiem spory, ale jednak była potrzeba wstawienia takich koron. Sąsiadka poleciła mi gabinet Tarabuła i zdecydowanie nie żałuję tego, bo zajęli się mną w pełni profesjonalnie. Najpierw miałam przymiarki, później już samo wstawianie. Efekt bardzo mi się podoba, mąż też bardzo chwali na szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siri
Witajcie! Ja robiłam w Lublinie korony porcelanowe na metalu , cena jednej 450 zł, jeszcze mam do zrobienia jeden...zęby są na sztyftach albo jak kto woli na ćwiekach....Musiałam brać kredyt i będę go spłacać 2 lata.Niestety innego wyjścia nie miałam bo nie chciałam juz nosić wyjmowanej protezy szkieletowej.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aronek
Aryda ,Siri prosze o namiary na ow gabinety , skoro ceny sa akceptowalne jak na polskie warunki i jestescie zadowolone. Temat pilny ,ja juz dawno powinienem miec zrobione ,bo za chwile nie bedzie co :( Powyzej ,w postach , moj mail , prosze o kontakt . Dziekuje i pozadrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekii
Siri, a ta proteza szkieletowa bardzo zła była? uważasz, że lepiej z zrobić korony i mosty? i czy od góry miałaś czy na dole oraz na ile zębów? pytam, bo nie wiem co mam robić :( brakuje mi już długo kilka zębów górnych, co niestety wygląda okropnie i bardzo mi to przeszkadza to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekii
*przeszkadza żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kn
witam :) a moze ktos bedzie w stanie mi podpowiedziec co mam zrobic:/ otz trzy lata emu zalozylam sobie na dwie dwójki licówki porcelanowe celem osiagniecia estetycznego wygladu (miedzy jedynka a dwojka byla szpara i miedzy dwojka a trojka rowniez) dzisiaj strasznie tego zaluje, co prawda moje dwojki byly mniejsze i moglam to spokojnie skorygowac aparatem ortodontycznym ale teraz jest juz za pozno:/ zdrowe zeby zostaly oszlifowane i zalozone na nie licowki ;/ od okolo poltora roku mam straszny problem z dziaslami, nad tymi licowkami:/ dziasla sa uniesione do gory i strasznie zaczerwienione. Stosowalam juz rozmaitych metod zeby wyleczyc zapalenie; masci, plyny, jakies plukanki itp:/ nic nie pomaga :/ moze ktos mial podobny problem i poradzi mi jak pozbyc sie tego zapalanie i zeby dziasla byly zdrowe albo znajdzie jakas alternatywe :/ bo na licowki juz jestem skazana do konca zycia ;/ prosze o jakies podpowiedzi pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siri
do ekii: Wszystko trzeba ustalać ze swoim stomatologiem...negocjować ceny poza tym...Jeśli chodzi o protezy to już jest ostateczność, jak jest możliwość to lepiej robić mosty i korony chociaż to jest droższe rozwiązanie ...Ja na górze mam korony ,a na dole do wymiany protezę,która już się wysłużyła (5 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×