Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Estella13

Czy są wśród Was kobietki, które chcą zostać mamami cz. VI UPALNO LETNIA -

Polecane posty

Aga - dobre rady zawsze w cenie :) Ja chętnie już poczytam, co brałaś do szpitala, dlatego, że wolę wydatki porozkładać w czasie. Zwłaszcza, że planujemy jeszcze remoncik jednego pomieszczenia i to też wydatek będzie (a musimy przed porodem, planujemy wrzesień). Dlatego Aga pisz kochana jak najwięcej :) To łóżeczko to przykładowe pokazałam, bo przecież teraz go nie kupię (jakoś tak mi za wczesnie), ale rozglądam się, bo chcę wiedzieć jakie są. :) Iskierko - też zwracałam uwagę na takie łózko-wózeczki jak ty, świetne są, ale niestety ja mam ograniczony mocno metraż i muszę kupić coś od razu na dłużej. Za to leżaczek kupię jak najlepszy, bo będę chciała, żeby maluch od najmłodszego przyzwyczajał się do ludzi (u nas zawsze ktoś tam jest) i nawet nauczył się spać, gdy w domu jest ruch. Postaram się, ale czy mi wyjdzie. Nie chciałabym chodzić na paluszkach, nie móc włączyć cicho tv czy radia gdy brzdąc będzie kimał. Fajnie by było, gdyby własnie przy takich dźwiękach spał równie dobrze, jak w ciszy. No i podoba mi się metoda anki (w ogóle dawno się nie pokazywała) z tym, ze dziecko zasypia samo w łózeczku, nie trzeba go lulać, bujać itp. Moja koleżanka też tak robiła od maleńkości i ma spokój, po kąpieli do łóżeczka, przytulanka, buzi i chłopczyk sam zasypia. Zobaczymy, przecież wszystko wyjdzie w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabra a rozmawiałaś z lekarzem, moze zadzwoń do novum do lekarza i spytaj co robić, ja jak miałam dylemat i problem to dzwoniłam do kliniki i zawsze odpowiadał lekarz na wszystkie pytania i wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabra - współczuję :-( Dla pocieszenia Ci powiem, że ja dostałam okres i tez czuję się jak napompowany balonik. Zabajona - jeżeli chodzi o leżaczek to mam taki sam jak Ania kiedyś pokazywała - super sprawa, bardzo bardzo wygodna rzecz. Z tym spaniem to bywa różnie - ja był mały to spał tak mocno, że nawet huk armaty by go nie obudził :-D . Niestety im starszy tym bardziej wrażliwy na dźwięki. Jak był mniejszy też nie było problemu ze spaniem - zasypiał sam w swoim łóżeczku, ale jakiś 1 -1,5 miesiąca temu to się zaczęło robić wesoło. Podobno u dzieci w wieku 7-8 msc pojawia sie cos takiego jak lęk separacyjny, uświadamiaja sobie, że ono i mama to nie jest jedna osoba i jak mamy nie ma to jego też - i zaczynają sie płacze nocne, bunty, że nie będzie samo spało. U mnie dodatkowo doszły zęby i jest jak jest :-P Wcześniej to mi wszytscy mówili, że ja nie wiem co to znaczy mieć małe dziecko bo się nic przy nim nie narobię. Odbijam sobie to teraz z nawiązką :-D Mam jeszcze jeden patent z którego się mój mąż smiał - jak mały jest wyjątkowo marudny i nie daję już sobie z nim rady to włączam suszarke i .. pokornie zasypia :-D Wyczytałam to w jakims poradniku i od czasu do czasu korzystam jak już mam ochotę wyjść z domu i nie wracać :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi hi, suszarkę? że niby lubi jej dźwięk??? no szoook :) :-D Ja teraz jak siedzę na zwolnieniu przez tego półpaśca, to stwierdzam, że troszkę mi nudno, choć nie powiem, ze źle. W domu zawsze dobrze, ale jednak między ludźmi to zawsze inaczej. Chciałabym czuć się dobrze i jednak pracować jak najdłużej, ale czy tak będzie to nie ja zadecyduję, ale maluch i lekarz. W każdym razie od grudnia chcę już pójść na zwolnienie do końca, popracuję do któregoś tam momentu i poproszę już wtedy gina o L4 wypoczynkowe przed porodem. Zresztą zimą z wielkim brzuchem to i pewnie cięzko będzie (tona ubrań i w ogóle). No ale jakbym już miała malucha w domku, to pewnie do pracy by mi się nie spieszyło. Szkoda, że macierzyński w Polsce jest taki krótki. Niby maja zamiar coś tam myśleć politycy, ale czy coś z tego będzie. Niby mają wydłużyć macierzyński jeszcze w tym roku o 2 tygodnie, tak żeby objął kobiety, które będą rodziły w tym roku, albo już będą przebywały na macierzyńskim. No i że niby o kolejne 2 tygodnie z każdym kolejnym rokiem. W sumie i te 2 tygodnie to dużo, jak dołożę do tego urlop zaległy po macierzyńskim, który musza mi dać, to może do połowy lipca, albo i do końca dobujam się przy dziecku. Taki półroczny szkrab już jest na tyle fajny, że można go zostawić niani pod opieką. NIestety nie mam wyjścia, wychowawczego nie wezmę, bo nie wiem, czy będie gdzie wracać do pracy po nim, poza tym siedziałabym za darmo (podobnie jak Paula - jesteśmy \"za bogaci\" na ten zasiłek). A to już nie bardzo. No zobaczymy co wymyślą nasi prorodzinni politycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabajona, mam nadzieję, że ten macierzyński przedłużą o miesiąc zanim urodzę w marcu, też już o tym myślę, jak ciężko będzie wrócić mi do pracy :( mimo że jeszcze dużo czasu zostało szuakam miejsca na wakacje, myślałam o źródla termalnych na słowacji, był tam ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulku - sio do szpitala Sandra musi się dzisiaj urodzić :P :D w moje urodzinki :D buziaczki dla Was ❤️ Kochaniutkie uwielbiam Was czytać ;) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia, wszystkiego najlepszego, szczęścia pomyślności, spełnienia marzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki przepraszam ze mam takie wielkie przerwy ale kurcze wpracy mam tylko net a ostatnio jakos błyskawicznie mi czas mija wiec ..........dlatego tak rzadko Bradzo dziekuje wszystkim koleżankom za życzonka mmmm:):):) Asiaczek kurka wodna rodzisz czy nie???????/czekam i czekam no hahhaha:):)wyobrażam sobie jak skakałaś na festynie:):)pozdrawiam Ola hej:) pamietam jak pisałaś na gg o czopie:) i potem juz niedlugo jecalas na porod:):)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysiu wszystkiego naj naj najlepszego z okazji urodzinek....Foli ja byłam na Słowacj na tych źródłach rewelacyjna sprawa, stosunkowo niedrogo, polecam (najfajnie jest zimą kiedy po śniegu biegniesz do ciepłego źródełka hihihihi) bardzo mi sie tam podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana, własnie się zastanawiam czy to w ciąży wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli czy w ciąży to jest wskazane niestety nie wiem, są tam rózne źródełka (np siarkowe) trzebaby było zapytać lekarza, ogólnie jest spokój cisza dookoła i te źródełka jako główna atrakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Ana, muszę się zastanowić, chcę jechać od 14 sierpnia ale sama nie wiem gdzie, boję się jechać gdzieś dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doskonale Cie rozumiem, dług podróż odobno nie jest wskazana we wczesnej ciąży (gdzieś to wyczytałam) zwłaszcza samochodem, gdzie trzeba godzinami siedzieć w jednej pozycji....myśle że coś znajdziesz ciekawego Foli i we trójke wypoczniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabajone widzę, że już wiele rzeczy masz przemyslanych a łóżeczko faktycznie sliczne. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że wiele rzeczy dostanę od siostry i koleżanek - bo one już zdążyły swoje maleństwa odchowac i np. łózeczko już mam zapewnione oraz dość spora liczbę ciuszków:) Ale wiadomo, że sporo jeszcze trzeba dokupić:) Jeśli chodzi o urlop to my jedziemy w tym roku nad morze i też się już trochę stresuje bo długa podróż samochodem źle na mnie działa, chyba ze będę prowadzić to wtedy skupiam się na jeździe i jest dobrze, ale znając mojego męża to będę go mogła jedynie pilotować i bedziemy pewnie musieli robić sporo przystanków i zamiast 10 godz. pojedziemy 13 ale co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Sysiu- wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. :) 🌻❤️👄 No jak widzisz prezentu Ci dzis nie zrobię. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Czy może macie info. na temat prawidłowych parametrów dotyczących nasienia mężczyzny...czyli jaka ruchliwość, ile ich powinno być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam teraz nadziei, bo w owu musiałam wyjechać, ale i tak jakoś przykro.... @ przyszła po 35 dniach.... mam nadzieję, że znalazłam dobrą tabelkę... TABELA II NICK.................1DC.........DC...........dzidzia, może@...czas staranek.....miasto Granini..............25.07.......30.......?...................23m-ce......Trójmiasto Emika................15.06......28-34.......13-19.07 ......16 m-cy...W-WA Golka26..........18.04.........30..........?....................już 2 lata.......? Estella ...........17.07.........28.......13.08...............21 m-cy.......Warszawa Sabra ........... 18.04.........30-51..........?..................18m-cy........Trójmiasto Myszka1975.......12.07.........27-28.......?..................22 m-c........Katowice AnA 30............7.07........30............?................11 m-cy........ maklady .......02.08........29-32......02.09............11 m-cy.... zachodniopom. enigmaa............25.07......27......20.08........9 m-cy...Katowice beti78........07.07............26-28..........2-4.08.........18 m-cy..łódzkie gosiaczek76.....21.05........?............?...............11cykl......Morąg Iwona77 .......28.06..............31-34..........28.07.........23 m-ce.... podlaskie OCZEKUJĄCA1...........21.06......29-30.....?.......18 m-ce......Warszawa JaChceFasolke..........przerwa w staraniach.................17 m-cy.... ... Chorzów i wszystko od nowa... wiecie co? zmęczona jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maklady - przytulam CIę. 🌻❤️👄 Znam to zmęczenie przychodzącymi @. Oczekująca - a masz wyniki męza. Podaj je - spróbuję Ci pomóc. Pauluś- zobaczymy. ;) Aczkolwiek ja bym wolała 06 sierpnia - Sandra miałaby urodziny razem ze swoim ojcem chrzestnym. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- objętość ejakulatu 1,3 ml zabarwienie białe lepkość wzmożona ph 8,0 uplyniennie nie nastapiło liczba plemników w 1 ml. 58,0 ml ruchliwość plemników: postepowym szybkim 10% postepowym 15% drgającym 15% nieruchome 60% plemniki martwe 49% morfologia plemników: plemniki prawidłowe 28% plemniki patologiczne 72% komórki spermatogenezy 1% Aglutynacja: główka do głowki -% witka do witki -% mieszana ++zlepy leukocyty 0,4 mln/ml HOS-test 35% poziom fruktozy 2,9 mg/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ello:) ja dopero teraz bo mialam duzo pracy:( maklady:) ❤️ zrób badania i oczywiscie wyslij męza na badania i najlepiej monitoruj cykl, napewno dowiesz sie wtedy wiecej:):):) sysia 🌼 🌼 🌼 wszystkiej naj naj naj 🌼 Asiku ❤️ podziwiam Cie za cierpliwość:D:D:D:D ale mam nadzieje ze jak nadejdą burze:P to Sandra szybko zdecyduje sie na wyjscie z tego Twojego M1 :D A poza tym to niezły leniuszek z niej:P:P:P:P a co będzie jak urosnie???:P:P:P:P oczekująca:) witaj:) wg mnie to ilosc oki ale kiespska ruchliwość:(:(:( i budowa:( z tego co sie orientuje to ruchliwosc powinna byc powyzej 40-50% no i jak najwiecej o prawidłowej budowie:( moze jakies witaminki dla męzusia?? foli estellka i pedagog napewno Ci cosik doradzą;) buziaczki dla wszustkixh babolek:) 👄👄 👄 zabajonek, Ana, foli, sysia, sabra ,suzinka ,paula, Aga:)iskierka,judyta,myszka i dla wszystkich babolek:) 👄 papaski:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy są jakieś witaminy lub ziółka na słaba ruchliwośc i budowe oraz wzmożona lepkośc nasienia ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca szczerze mówiąc z ruchliwością jest kłopot, z tego co pisze się w opracowaniach naukowych nie ma środków, które by ją poprawiały, nie udowodniono że działają. Niektórzy zalecają lkarytaninę ale z doświadczenia wiem, że nie wpływa znacząco. u nas poprawiła się b. ilość ale z ruchliwością nie było dużo lepiej. Zalecają salfacin, androvit, kwas foliowy i właśnie lkarytaninę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca, moim zdaniem powinniście zrobić posiew z nasienia, bo są tam leukocyty, a to świadczy o bakteriach. A poza tym aby doszło so zapłodnienia to nasienie musi się upłynnić do godziny po pobraniu \"materiału\" a u Twojego męża się nie upłynnia. Jak na to zaradzić musisz zapytać lekarza. Ale najpierw posiew i antybiotyki. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zauważyłyście że tabelka II jest coraz krótsza a wydłuża się tabelka I - oby tak dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):) Pozdrowienia od Anki25 - w tej chwili jest cały czas w rozjazdach - to u swoich rodziców to u teściów itp i pojawi się na kafe dopiero gdzieś na początku wrzesnia. Ogromniaste buziaki dla was wszystkich i \"piąteczka\" od Patryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) no własnie, ta tabelka ze starającymi strasznie się skróciła... ja wiem, że to dobrze, ale mnie jakoś to strasznie dołuje, więc na razie się wykreślam, bo nie mogę na to patrzeć:( nie gniewajcie się:* TABELA II NICK.................1DC.........DC...........dzidzia, może@...czas staranek.....miasto Granini..............25.07.......30.......?...................23m-ce......Trójmiasto Emika................15.06......28-34.......13-19.07 ......16 m-cy...W-WA Golka26..........18.04.........30..........?....................już 2 lata.......? Estella ...........17.07.........28.......13.08...............21 m-cy.......Warszawa Sabra ........... 18.04.........30-51..........?..................18m-cy........Trójmiasto Myszka1975.......12.07.........27-28.......?..................22 m-c........Katowice AnA 30............7.07........30............?................11 m-cy........ enigmaa............25.07......27......20.08........9 m-cy...Katowice beti78........07.07............26-28..........2-4.08.........18 m-cy..łódzkie gosiaczek76.....21.05........?............?...............11cykl......Morąg Iwona77 .......28.06..............31-34..........28.07.........23 m-ce.... podlaskie OCZEKUJĄCA1...........21.06......29-30.....?.......18 m-ce......Warszawa JaChceFasolke..........przerwa w staraniach.................17 m-cy.... ... Chorzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×