Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelia nie do końca tak, pozwolę sobie zdementować Twoje zapisy przynajmniej jeśli chodzi o buddyzm, nikt nie szuka boga w buddyźmie, bo odgrywa on drugorzędne znaczenie, z ideą boga kłócą się przecież nauki o karmie i reinkarnacji, to jedyna \"religia BEZbożna\", bardziej filozofia niż religia. Ciało Nie jest siedliskiem zła:D Najlepszy tego przykład , Lama Ole ma dwie żony;) Sa różne odłamy ale nie konkurują ze soba jak to się dzieje w chrześcijaństwie, nie wyzywają siebie od nieprawdziwych. W buddyzmie to co my nazywamy duszą umiera razem z ciałem, jest tylko UMYSŁ jako nieograniczona przestrzeń, z tym że umysł inaczej rozumiany niż na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, Macieju \"właściwa\" interpretacja, jest także bardzo interesująca - Bóg wysyła swojego syna, żeby ten cierpiąc przebłagał jego samego(Boga, czyli ojca) Cóż, przypomina mi to sytuację, gdy jeden szaleniec mówi do innego \"Ty jesteś szaleńcem, bo ja jestem normalny\". A trzeci szaleniec (czyli Ja :P) przygląda się im z boku i myśli sobie z szaleństwem w oczach \"jacy oni są szaleni, dobrze, że jestem normalny i potrafię to u nich zauważyć\". A czwarty przygląda się całej czwórce i widzi trzech szaleńców i siebie normalnego. ;) \"Ty kamelia lepiej zrobisz jak zrewidujesz swoj poglad i spojrzysz na swoja sekte z boku.\" Hehehe, a ten fragment mnie ubawił świetnie. Jak rozumiem tylko Kamelia i wszyscy Ci, którzy się z Tobą nie zgadzają mają patrzeć na swoją \"sektę\" z boku. Ciebie to nie dotyczy? :P \"Inne religie przyznają ze nieznane jest im osobiście poznanie Boga, pewnosć zbawienia, przebaczenia grzechów, czy życie po śmierci. Stale podkreślają one ze są jedynie wskazówką , jedną z dróg znalezienia Boga , jest stawanie się coraz lepszym człowiekiem, staranie się być posłusznym moralnym prawom i nakazom religijnym A Jezus OBIECUJE zupełnie inne przebaczenie naszych grzechów, przez swoją śmierć na krzyżu Jezus OBIECUJE zwycięstwo nad śmiercią. Ponieważ sam powstał z martwych i OBIECUJE zycie wieczne ze sobą w niebie Jezus OBIECUJE obdarzyć nas mocą przemieniającą nas na podobieństwo Jego , ponieważ udziela Ducha Świętego wszystkim którzy Mu zaufali.\" Jak np. buddyzm mógłby przyznawać, że jest mu znana pewność zbawienia, przebaczenia grzechów, skoro nie ma w nim pojęcia grzechu? No to było by rzeczywiście bardzo dziwne gdyby uznawał ich przebaczenie :P \"staranie się być posłusznym moralnym prawom i nakazom religijnym\" - hmm, znowu mierzysz inne religie miarą własnej? \"Być chrześcijaninem to nie znaczy rozpaczliwie usiłowac znależć Boga ( tak jak czynią to wyznawcy innych religii).\" i tutaj to samo. Czyli właściwie nawet w tym zdaniu zrównanie chrześcijaństwa z ateizmem. Co do tak podkreślonego \"OBIECUJE i OBIECUJE\". Tak, to jest wielka różnica - wielu ciągle OBIECUJE. Tylko czy obiecywanie nadaje czemuś wagę samo w sobie? Jeśli ja zaczął bym Ci teraz obiecywać, że im gorszym będziesz człowiekiem, będziesz krzywdzić innych i mordować, czeka Cię jeszcze coś wspanialszego, to moje obiecywanie nabierze jakiejś wielkiej wagi? Dlatego myślę, że Jezusowi wcale nie chodziło o takie OBIECYWANIE. \"Chrzescijaństwo jest zatem bardzo inną religią od całej reszty. Nie jest jedną z wielu podobnych sobie. Inne są bardzo do siebie podobne a Chrzescijaństwo bardzo się od nich różni.\" Tak - chodzi człowiek po świecie i powtarza sobie z zachwytem \"jakże ja jestem różny od wszystkich, a oni wszyscy tacy podobni do siebie\" :) Cytowałem tu już przytoczone przez de Mello słowa jakiegoś niechrześcijanina \"U Chrystusa było wspaniałe to, że nigdy nie czuł się lepszym od innych\". A tymczasem my, ludzie, nie umiejąc tak powtarzamy sobie mantrę \"nie czuję się lepszy od innych, nie czuje się lepszy od innych - zwymyślał bym tą okropną babę, ale nie czuję się przecież lepszy od innych, więc przybiorę tylko uśmiech pt. jaki ja jestem nie lepszy od innych - nie czuję się lepszy od innych, nie czuję się lepszy od innych\". Nie wiem jak Wy, ale ja się na tym dosyć często łapię (a później \"nie czuję się lepszy od innych, nie czuję się lepszy od innych, ale ja to dostrzegam, że się łapię, a oni nie\", i tak w kółko i w kółko :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia piszesz \"Chrzescijaństwo jest zatem bardzo inną religią od całej reszty. Nie jest jedną z wielu podobnych sobie. Inne są bardzo do siebie podobne a Chrzescijaństwo bardzo się od nich różni.\" A dla mnie wcale nie:) uważam że zapis \"nie będziesz mial bogów cudzych przede mną \"wyrządził\" wystarczająco wiele na swiecie zła. Uważam ze nauki Jezusa nie zostały zrozumiane i to co sięw religiach chrzescijańskich wyznaje niewiele ma wspólnego z jego naukami.Mysleze wszystkie nauki duchowe pochodzą z jednego źródła, rzeczywistość jest Jedna. Co sądzicie o Kursie cudów?http://jednymkursem.webserwer.pl/modules.php?name=Encyclopedia&op=content&tid=42 dla mnie to buddyzm w czystej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Później obadam ten kurs :) Teraz w ramach akcji poszukiwania dla siebie największej potęgi na Ziemi :P staram się napisać o sobie tak jak jest - co jest cholernie trudne, a w dodatku brzmi jak modelowy przykład antyreklamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie grzech , smierć,ból , lęk - to i luzja , nie znaczy to oczywiscie ,że tego nie ma , że temu nie podlegamy .Iluzja jest i funkcjonuje w świadomosci zbiorowej w wytworach naszego umysłu i min. dlatego jej podlegamy .Gdy odkryjemy kim naprawde w istocie jesteśmy , zitegrujemy się z naszą istotą , staniemy się bogiem człowiekiem te aspekty egzystencji nie bedą nas dotyczyły.Cieszę się ,że coraz wiecej ludzi dostrzega bezsens cierpienia . Cierpienie trzyma całą ludzkość w niewoli .są istoty , które żywią się pasmem energii lęku i obecnie juz wiedzą c ,że tracą nad ziemią władzę , stwarzają sytuacje , które wytwarzają znaczne fraktale strachu , paniki , itp. CHRYSTUS WYSZEDŁ POZA ILUZJĘ I POKAZAŁ NAM DROGĘ ALE COŚ SIĘ STAŁO , ŻE BARDZIEJ ŚWIAT POCHYLA SIĘ NAD ŚMIERCIĄ NIZ NAD ZYCIEM. Ale wczoraj dużo pisaliscie ,jesze doczytuję .Pomysł z wysyłaniem energii - super .Jestesmy światłem i każda nasza dolegliwość fizyczna , zreszta nie tylko fizyczna , wiąże się z niedoborem światła , zakłóceniami w odbierania poszczególnych jego pasm - barw. Każdemu i oczywiscie sobie mozna a nawet należy wysłyłac światło - może być uniwersalne białe - tak zachowawczo , bardziej wtajemniczeni wysyłają switło w okreslonych sekwencjach .Dobry i skuteczny sposób - wysyłać mentalnie , najlepiej z czakry serca -energię światła , miłość , prośbę o przebaczenie i błogosławieństwo boże .Działa , naprawde działa , czy sie w to wierzy czy nie .I zdać się na prowadzenie - wyzszego ja , boga ,aniołów - w co kto wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka to naleganie Jezusa do patrzenia i słuchania to właśnie nawoływanie do pokonania i luzji. na razie dotąd doczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałem, że J. Mazoch jest w ciężkim stanie. Przyłączam się do wysyłania tej energii, dzisiaj wieczorem wysyłamy razem :) A jak mi też trochę podeślecie też będę bardzo dźwięczny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam, dlatego bardzo proszę jesli ktoś może o 22, forma dowolna.Delfin kiedyś pisał o medytacji nazywa się medytacją \"brania i dawania\", wywodzi się z tradycji buddyjskiej, ale bardzo podobną proponuje również jakiś chrześcijański Święty siada się wygodnie uspokaja oddech i w sercu wizualizuje się duchowy archetyp (nam najbliższy) np. Anioła, Chrystusa, jakiegoś Świętego, Oświeconego Nauczyciela, i tak medytujemy przez chwilę czując Jego obecność...załóżmy, że medytujemy nad swoim problemem zdrowotnym, np. poważnym zapaleniem płuc...wyobrażamy sobie, że na całym świecie są setki, tysiące osób które mają podobny problem, kiedy bierzemy wdech wizualizujemy, że pod postacią ciemnego dymu ich \"zapalenie płuc\" wciągamy wprost do naszego serca (tam gdzie jest nasz archetyp), ten ciemny dym rozpuszcza się i pojawia się piękne tęczowe światło które wraz z wydechem wysyłamy do wszystkich osób cierpiących na zapalenie płuc i widzimy jak wracają do zdrowia...tak oddychamy przez kilkanaście albo kilkadziesiąt minut. Potem nasz archetyp rozpuszcza się w tęczowe światło i płynie we wszystkich kierunkach. Jeszcze przez chwilę oddychamy spokojnie i kończymy medytację. Kiedyś w Tybecie i innych krajach na wschodzie była ogromna ilość umierających na trąd. Niektórzy szli w odosobnione miejsca i praktykowali medytację \"brania i dawania\"...wracali uzdrowieni! Ta medytacja ma niezwykłą Moc! Wspominał o tym kiedyś Dalaj Lama, że nie zna potężniejszej medytacji ponad tą właśnie. Jednak najważniejsze aby medytować z właściwą, szczerą intencją...że zabieram innym cierpienie i daję swoje szczęście...bo jeśli ktoś podejdzie z chłodną kalkulacją - pomedytuję, to wyzdrowieję...nie zadziała! I jeszcze jedna ważna rzecz, musimy w tej medytacji pamiętać, że to nie my transformujemy energię, ale Nasz Archetyp w sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
No to sie usmialem dreamer! Ty smiesz krytykowac biblie??? Przeciez Ty jej nawet nie przeczytales! Przeczytaj ja najpierw a potem mozemy pogadac,Twoja wiedza biblijna jest czastkowa, tyle wiesz jak Cie ta maalutka nakreci. zarzucasz innym a sam uwazasz ze masz racje,ze taka droga( jaka notabene podala ci maalutka) jest najsluszniejsza. Ona od samego poczatku tego topiku manipuluje Toba bo wie ,ze jestes lasy na filozofie i wszelka wyzsza krytyke,udalo sie jej, i owszem, a Ty idziesz slepy za jej glosem i wydaje Ci sie,ze sam do wszystkiego doszedles. Religie wschodu to poganstwo w czystej postaci,to cos czym bzydzil sie prawdziwy,zywy Bog! W rzeczywistosci to kult siebie samego,odrzucajacy prawdziwego Stworzyciela nieba i ziemi i wszystkiego co tylko jest w zasiegu wzroku. I wiesz co? Nie wypowiadaj sie w sprawie czegos, czego nie poznales! bo Ty poprostu nie rozumiesz najprostrzego przeslania Biblii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer - w tym \"obiecuje\" jest pewna warunkowość - bo może tak być i nie musi.Masz rację na pewno nie o to chodziło. Podobna sprawa jest z modlitwą w kościele - jest jakoś tak - prośby boga np. o zdrowie , prośby boga o opiekę ...i tam takie, kazdy to słyszał . A tak faktycznie ustalamy sobie w tym proszeniu rolę istoty , która tkwi w czynności proszenia i nie oczekuje realizacji.Nie wiem czy rozumiesz , jak nie to jeszcze raz wytłumaczę , bo ja to czuję i trudno mi to ubrac w słowa. I tak sobie , prosimy , prosimy , czekamy ,czekamy w tym proszeniu i nic sie nie dzieje.Są oczywiście wyjątki , jak w każdej regule. Inną wartośc ma modlitwa dziekczynna - dziękujemy za to co się stało i to dzieje się .Ustawiamy modlitwę a przy okazji naszą świadomośc, na czas dokonany. Oczywiscie trudno od boga wymagać spełnienia wszystkich naszych wymagań , bo nie mamy dostępu do jego planów wobec nas . Obserwowałam jakis czas temu moment odchodzenia naszego papierza - wszyscy modlili się o jego uzdrowienie .Jak też włączam się w takie akcje ale w tym przypadku prosiłam o stworzenie najlepszego rozwiązania - mysląc o spokojnej , lekkiej , godnej smierci .(Kady ma tam jakis jednak pogląd na jakąś sprawę i nie da się jego zagluszyć).Dodawałam oczywiscie - nie moja lecz twoja wola niech się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek -różne teorie słyszałam , ale ,że bóg sie brzydzi - nie. Czy możesz mi podać źródło - z tego co piszesz - biblię znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
"Dreamer Dobra Rada" wszystkich skrytykuje,wszystkim poradzi,lecz zapomina czesto o sobie.... Tobie czasem sie rowniez przydalby kubelek zimnej wody,zauwazylam ze chcesz odgrywac tu role takiego ...hmm....dobrego duszka,ktory kazdego ucisnionego obroni.Ale Dreamerze tak sie nie da,jesli nie wiesz o czym niektorzy mowia(mam na mysli biblie)to niestety sluszna uwaga ich jest zwrocenie tobie malej uwagi.I nie oburzaj sie....bo to swieta prawda,zeby o czyms dyskutowac trzeba miec choc minimalna wiedze na ten temat,jak narazie ty sugerujesz sie tylko opiniami ogolu.Poczytaj troszke przeslanie Jezusa,bo jak na raize czytasz wiele...........tylko czy oby wlasnie to co potrzebne w dyskusji o temacie"BIBLIA"???????? Pozdrowienia. P.S.Sluszna uwaga Zduna,by kazdy z nas sprobowal "stanac" choc na moment z boku i innymi"oczyma"spojrzec na to wszystko czego ZAZARCIE bronimy.Czasem to pomaga zaakceptowac rzeczy jakimi sa z innego niz dotychczas punktu widzenia,wtedy potrafimy madrze wybrac spomiedzy tych dwu "prawd"...zawsze jestesmy o jedna madrzejsi :-) "Bo madrosc nie polega na tym,by wyrazac na pozor madre slowa.....wazne by miec o nich pojecie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej nie krzycz tak i nie powtarzaj o manipulacji bo jeszcze sam w to uwierzysz.:) Cieszę się razem z Toba że Ty tak wszystko wiesz, i cieszę się z takiego błądzenia o jakim pisze Dreamer bo tak naprawdę nic innego nie można zrobić. To wątpienie i bładzenie stanie się zrozumieniem, prawda przychodzi do kazdego kto jest na nia gotowy, „prawda was wyzwoli” jak powiedział Nauczyciel. Prawda przychodzi do Buddy i do Jezusa. Maciej mam nadzieję ze wiesz co oznacza termin „pogaństwo” i skąd się wziął. Zapewniam Cię że ludzie których tak pogardliwie określasz byli bliżej „prawdziwego zywego Boga” niż Ci się wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"W bramie nienawidzą dowodzącego słuszności, nie cierpią tego, który mówi prawdę. \" tak mówi biblia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Gosiu123 pozwole sobie odpowiedziec za Macieja,choc nie do mnie pytanie jednak odpowiedz w temacie. Powtorzonego Prawa27:15 «Przeklęty każdy, kto wykona posąg rzeźbiony lub z lanego metalu - rzecz obrzydliwą dla Pana, robotę rąk rzemieślnika - i postawi w miejscu ukrytym». A w odpowiedzi cały lud powie: «Amen». Psalm31:7 " Nienawidzisz tych, którzy czczą marne bałwany, Ja jednak ufam Panu." 2Kor.6:16-18 "Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. (17) Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan,I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was (18) I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący" Podac wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia Bóg się brzydzi, tak, znalazłam nawet fragment w biblii :) \"* Nienawidzę, brzydzę się waszymi świętami. Nie będę miał upodobania w waszych uroczystych zebraniach. Bo kiedy składacie Mi całopalenia i wasze ofiary, nie znoszę tego Idź precz ode Mnie ze zgiełkiem pieśni twoich, i dźwięku twoich harf nie chcę słyszeć. Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda z brzegów i prawość jak potok nie wysychający wyleje! \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Tlumaczenie na nasz :-P ;-) Balwany to inaczej bozki. Takze brzydzi sie Jahwe bozkami,skoro nimi to i religiami w ktorych one guruja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 Moj. 18:22 22. Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością. 3 Moj. 18:26-30 26. Przestrzegajcie zatem ustaw moich i praw moich i nie czyńcie żadnej z tych wszystkich obrzydliwości, ani tubylec, ani obcy przybysz, mieszkający pośród was. 27. Albowiem wszystkie te obrzydliwości czynili mieszkańcy tej ziemi, którzy tu byli przed wami, i ziemia ta stała się nieczystą, 28. Aby was ziemia ta nie wyrzuciła, gdy ją zanieczyszczacie, tak jak wyrzuciła naród, który tu był przed wami. 29. Gdyż wszyscy, którzy uczynią którąkolwiek z tych wszystkich obrzydliwości, będą wytraceni spośród ludu swego, ci co je uczynią. 30. Toteż przestrzegajcie nakazu mojego, by nie czynić nic z obrzydliwych obyczajów, jakie tu były stosowane przed wami, abyście się nimi nie skalali. Jam jest Pan, Bóg wasz! 5 Moj. 7:25-26 25. Posągi ich bogów spalisz ogniem. Nie pożądaj srebra i złota, które jest na nich, abyś się przez nie nie usidlił, gdyż jest to obrzydliwością dla Pana, Boga twego. 26. Nie przynoś tej obrzydliwości do twego domu, bo zostaniesz obłożony klątwą tak, jak ono. Będziesz się tym brzydził i czuł do tego wstręt, gdyż jest to obłożone klątwą. 5 Moj. 12:31 31. Nie uczynisz tak Panu, Bogu twemu, gdyż czyniły one dla swoich bogów to wszystko, co jest obrzydliwością dla Pana i czego Pan nienawidzi, paląc dla nich w ogniu nawet swoich synów i swoje córki. 5 Moj. 17:1 1. Nie będziesz ofiarował Panu, Bogu swemu, cielca ani owcy, na których jest wada, jakikolwiek brak, gdyż jest to obrzydliwością dla Pana, Boga twego. 5 Moj. 18:10-12 10. Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, 11. Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; 12. Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą. 5 Moj. 22:5 5. Kobieta nie będzie nosiła ubioru męskiego, a mężczyzna nie ubierze szaty kobiecej, gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni. 5 Moj. 23:19 19. Nie będziesz wnosił do skarbca świątyni Pana, Boga twego, zapłaty nierządnicy ani ceny psa na podstawie jakiegokolwiek ślubu, gdyż obie są obrzydliwością dla Pana, Boga twego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 Moj. 24:1-4 1. Jeżeli ktoś pojmie kobietę za żonę, a potem zdarzy się, że ona nie znajdzie upodobania w jego oczach, gdyż on odkrył w niej coś odrażającego, to wypisze jej list rozwodowy, wręczy jej go i odprawi ją ze swego domu. 2. Jeżeli ona odejdzie z jego domu i wyjdzie za mąż za innego, 3. A także ten drugi mąż znienawidzi ją i również wypisze jej list rozwodowy, wręczy jej go i odprawi ją ze swego domu, albo też jeżeli ten drugi mąż, który ją pojął za żonę, umrze, 4. To ten pierwszy jej mąż, który ją odprawił, nie będzie mógł ponownie pojąć jej za żonę, skoro została ona przezeń uznana za nieczystą, gdyż jest to obrzydliwością przed Panem. Nie sprowadzaj więc grzechu na ziemię, którą Pan, Bóg twój, daje ci w posiadanie. 5 Moj. 25:14-16 14. Nie będziesz miał u siebie w domu dwojakiej efy, większej i mniejszej. 15. Będziesz miał odważnik o pełnej wadze, rzetelny; będziesz miał efę o pełnej zawartości i rzetelną, abyś długo żył na ziemi, którą daje ci Pan, Bóg twój. 16. Gdyż obrzydliwością dla Pana, Boga twego, jest każdy, kto tak czyni, każdy, kto popełnia bezprawie. 5 Moj. 27:15-26 15. Przeklęty mąż, który zrobi podobiznę rzeźbioną lub laną, obrzydliwość dla Pana, dzieło rąk rzemieślnika, i ustawi go w ukryciu. A cały lud odezwie się i powie: Amen. 16. Przeklęty, kto zlekceważy swego ojca i matkę. A cały lud powie: Amen. 17. Przeklęty, kto przesuwa granicę swego bliźniego. A cały lud powie: Amen. 18. Przeklęty, kto na drodze wprowadza w błąd ślepego. A cały lud powie: Amen. 19. Przeklęty, kto narusza prawo obcego przybysza, sieroty i wdowy. A cały lud powie: Amen. 20. Przeklęty, kto łączy się cieleśnie z żoną swego ojca, gdyż odsłonił połę płaszcza swego ojca. A cały lud powie: Amen. 21. Przeklęty, kto łączy się cieleśnie z jakimkolwiek zwierzęciem, A cały lud powie: Amen. 22. Przeklęty, kto łączy się cieleśnie ze swoją siostrą, córką swego ojca lub matki. A cały lud powie: Amen. 23. Przeklęty, kto łączy się cieleśnie ze swoją teściową. A cały lud powie: Amen. 24. Przeklęty, kto skrycie zabija swego bliźniego. A cały lud powie: Amen. 25. Przeklęty, kto daje się przekupić, aby zabić człowieka i przelać krew niewinną. A cały lud powie: Amen. 26. Przeklęty, kto nie dochowa słów tego zakonu, aby je spełnić. A cały lud powie: Amen. Przyp. 3:32 32. Gdyż przewrotny jest obrzydliwością dla Pana; lecz szczerzy są jego przyjaciółmi. Przyp. 6:16-20 16. Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan, a tych siedem jest dla niego obrzydliwością: 17. Butne oczy, kłamliwy język, ręce, które przelewają krew niewinną, 18. Serce, które knuje złe myśli, nogi, które śpieszą do złego, 19. Składanie fałszywego świadectwa, i sianie niezgody między braćmi. 20. Zachowuj, synu mój, przykazanie swego ojca i nie odrzucaj nauki swojej matki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stary testament już jest nieaktualny !!!!Był minęło , etap ewolucji , choć niektórzy jeszcze w tej wibracji tkwią .Bóg też podlega prawu ewolucji.Tak na dole jak i na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jer. 16:17-18,21 17. Gdyż moje oczy patrzą na wszystkie ich drogi, nie są one utajone przed moim obliczem i nie jest ich wina zakryta przed moimi oczami. 18. I odpłacę im najpierw w dwójnasób za ich winę i ich grzech, że splamili moją ziemię ścierwem swoich obrzydliwości i swoimi ohydami napełnili moje dziedzictwo. ... 21. Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan. Jer. 44:4 4. A przecież Ja posyłałem do was nieustannie i gorliwie wszystkie moje sługi, proroków, mówiąc: Nie czyńcie tej obrzydliwości, której Ja nienawidzę! Jer. 44:22 22. Pan nie mógł tego dłużej znosić z powodu złych waszych uczynków, z powodu obrzydliwości, które popełnialiście, i dlatego wasza ziemia stała się pustkowiem, przedmiotem grozy i przekleństwa, bez mieszkańców, jak to jest dzisiaj. Ezech. 5:11 11. Dlatego jako żyję - mówi Wszechmocny Pan - ponieważ moją świątynię splugawiłeś wszystkimi swoimi ohydami i wszystkimi swoimi obrzydliwościami, dlatego również Ja odrzucę cię, moje oko nawet nie drgnie i także Ja nie będę miał litości. Ezech. 7:3 3. Teraz nadszedł dla ciebie kres i zapałam na ciebie gniewem i osądzę cię według twojego postępowania i ukarzę cię za wszystkie twoje obrzydliwosci. Łuk. 16:15 15. I powiedział im: Wy jesteście tymi, którzy chcą uchodzić w oczach ludzi za sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca wasze. Gdyż to, co u ludzi jest wyniosłe, obrzydliwością jest przed Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 Tym. 3:16-17 16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, 17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba nie moja bajka .Dotąd uważałam się za chrześcijankę , chyba się z tego wypiszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Religie wschodu to poganstwo w czystej postaci,to cos czym bzydzil sie prawdziwy,zywy Bog! W rzeczywistosci to kult siebie samego,odrzucajacy prawdziwego Stworzyciela nieba i ziemi i wszystkiego co tylko jest w zasiegu wzroku. I wiesz co? Nie wypowiadaj sie w sprawie czegos, czego nie poznales! bo Ty poprostu nie rozumiesz najprostrzego przeslania Biblii!\" Rozumiem, że Ty poznałeś dogłębnie religie wschodu. Oczywiście, że nie rozumiem najprostszego przesłania Biblii. Rozumiem Boga, także tego biblijnego jako Miłość. A Ty mówisz, że się czymś brzydzi. Dla mnie to sprzeczność z idealną miłością. Dla mnie to, o czym mówisz, to nie Bóg idealnie piękny, ale wyobrażenie Boga o idealnie wyolbrzymionych słabościach - tak wiele mowy o potępieniu, brzydzeniu się, wybranych, wiecznym cierpieniu, naruszeniach. Z tego o czym mówicie wyłania mi się wizja \"wielkiego zazdrośnika, wielkiego kompleksu niższości\" Wg mnie taki nie może być Bóg. A takie \"najprostsze przesłanie\" widzę w waszych słowach. Emanuelo - pewnie, że przydał by mi się kubełek zimnej wody. Nie mam zamiaru twierdzić, że pojąłem te sprawy. Piszę tylko jak to rozumiem, jak to czuję. A, że kogoś \"bronię\" - cóż jak widzę jak na siebie naskakujecie czasem w imię \"najprostszego przesłania\" to od razu mam ochotę naskoczyć na naskakującego. Pewnie, że przesadzam często. Ale nie mam zamiaru milknąć, przestać wyrażać co aktualnie sądzę, bo komuś moja wizja nie odpowiada. Chyba po to jest dyskusja, by rozmawiać o odmiennych poglądach. Cóż, pewnie bardzo miło by się dyskutowało w gronie jednomyślnym, ale to chyba było by cokolwiek bez sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat. 22:29 29. A Jezus odpowiadając, rzekł im: Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej. Mat. 26:53-54 53. Czy myślisz, że nie mógłbym prosić Ojca mego, a On wystawiłby mi teraz więcej niż dwanaście legionów aniołów? 54. Ale jak by wtedy wypełniły się Pisma, że tak się stać musi? Mat. 26:55-56 55. W tej godzinie rzekł Jezus do tłumu: Jak na zbójcę wyszliście z mieczami i kijami, aby mnie pochwycić; codziennie siadywałem w świątyni i nauczałem, a nie pojmaliście mnie. 56. Ale to wszystko się stało, aby się wypełniły Pisma prorockie. Wtedy wszyscy uczniowie go opuścili i uciekli. Mar. 14:49 49. Codziennie bywałem u was w świątyni i nauczałem, a nie pojmaliście umie, lecz to się stało, aby się wypełniły Pisma. Łuk. 24:27 27. I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach. Łuk. 24:45 45. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. Jan. 5:39 39. Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; Jan. 5:46-47 46. Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał. 47. A jeśli jego pismom nie wierzycie, jakże uwierzycie moim słowom? Jan. 7:38 38. Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. Jan. 10:35 35. Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże [a Pismo nie może być naruszone], Dz.Ap. 17:11 11. Którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają. Rzym. 1:1-3 1. Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, 2. Którą przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych 3. O Synu swoim, potomku Dawida według ciała, Rzym. 10:11 11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Rzym. 15:4 4. Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieję mieli. Rzym. 16:26 26. Ale teraz objawionej i przez pisma prorockie według postanowienia wiecznego Boga obwieszczonej wszystkim narodom, żeby je przywieść do posłuszeństwa wiary - Gal. 3:22 22. Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą. 1 Tym. 5:18 18. Albowiem Pismo mówi: Młócącemu wołowi nie zawiązuj pyska, oraz: Godzien jest robotnik zapłaty swojej. 2 Tym. 3:15 15. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Jak. 2:8 8. Jeśli jednak wypełniacie zgodnie z Pismem królewskie przykazanie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie. 2 Piotr. 1:20 20. Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer nie przejmuj się dla mnie też bóg jest miłoscia , odnoszę wrażenie ,że z tą biblia jest coć nie tak .Chyba sie zapisze do jakiegos ruchu pogan albo sie nigdzie nie zapiszę i myslę że to dla jedynego boga - źródła jest bez znaczenia .Przynajmniej nie bedę urządzała żadnych krucjat w jego imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sredniowiecze
Ks. wyjścia Nie pozwolisz żyć czarownicy. Ktokolwiek by obcował ze zwierzęciem, winien być ukarany śmiercią. Ktokolwiek by składał ofiary innym bogom , podlega klątwie. Nie będziesz bluźnił Bogu* i nie będziesz złorzeczył temu, który rządzi twoim ludem. Nie będziesz się ociągał z [ofiarą z] obfitości zbiorów i soku wyciskanego w tłoczni. I oddasz Mi twego pierworodnego syna. 29 To samo uczynisz z pierworodnym z bydła i trzody. Przez siedem dni będzie przy matce swojej, a dnia ósmego oddasz je Mnie. Będziecie dla Mnie ludźmi świętymi. Nie będziecie spożywać mięsa zwierzęcia rozszarpanego przez dzikie zwierzęta, ale je rzucicie psom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą,a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań Nie znam bardziej ponurej książki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Co Ty malutka tez biblii nie czytalas? Jesli ja czytasz to ty chyba wypowiadasz automatycznie jakies tezy by potwierdzic swoje wyimaginowane bzdury. Porownujesz Jezusa do buddy? Ciekawe co by Jezus na to powiedzial? Nie trudno sie zreszta domyslic Jezus calkowicie podzielal zdanie swojego Ojca,a wiadomo juz co jego Ojciec Bog sadzi o choldowaniu sobie,o filozofiach ludzkich,o obcych Bogach. Jezus niejednokrotnie potepial czcicieli stworzenia i innych bogow wymyslonych przez ludzi,albo o czczeniu wlasnego ja. Raczej mowil bysmy stali sie unizeni i podobni do dzieci,pokora miala byc dominujaca cecha chrzescijanina. Jezus nigdy Nie mial nic wspolnego z jakims Budda czy allahem i z innymi samozwancami Twoja prawda malutka jest taka ze czcisz siebie sama,a jestes Niczym innym niz para,tak naprawde twoja moc jest znikoma,wlasciwie zadna.Jestemy tylko malymi robaczkami i dzieki TYLKO i wylacznie Jezusowi mozemy Byc czyms wiecej,jednakze to kwestia przyszlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×