Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Poszło , ale efekt może być różny od naszych oczekiwań .Nie nasza ale boża niech się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macieju - widzę, że miłość aż Cię przepełnia. Nawet \"mój malutki móżdżek\" wie, że Twój Bóg nakazywał \"miłuj bliźniego swego jak siebie samego\". Czyżby dotyczyło to tylko tych, których łatwo umiłować? Co powoduje u Ciebie tak silne negatywne emocje? Miłość? Ja wiem, że Bóg to miłość. Ale jakoś Twoje podejście pełne miłości mnie nie przekonuje. Wybacz, jeśli w ten sposób mówisz mi \"czytaj Biblię, księgę o pięknie miłości\" to wg mnie jakieś rozdwojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wbrew obiegowym opiniom uważam ,że dzieci są naszymi nauczycielami a karanie to tylko efekt naszej bezradności.Bezradność to też lęk.Kamelia nawet w swojej 1,5 rocznej córeczce widzi symptomy zła - czego nie skomentuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIEM BO WIEM (Cyt, Gosia) Pisałas ze po smierci Boga nie ma. Ja zadałam pytanie skad wiesz? a ty odpowiadasz wiem bo wiem. Czy można powaznie traktować takie odpowiedzi takiego rozmówcy? bez urazy, szanuję dyskusje, ale......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia nawet w swojej 1,5 rocznej córeczce widzi symptomy zła - czego nie skomentuję . Symptomy nieposłuszeństwa. Dzieci choć cudne Aniołki prosto z nieba są krnąbrne i sprzeciwiają sie swoim rodzicom. Nie pisz czegoś czego nie powiedziałam. Dzieci są darem Pana, są błogosławieństwem z nieba, są wielką cudną Bozą lekcją. Gdyby ktos przeczytał tylko twoją wypowiedz o mnie, żle by mnie ocenił. jako matkę. Nie znasz mojego serca, mojej miłosci i mojego domowego szczęscia z moim dzieckiem. Poprostu nie pisz takich wypowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest kamelio moja prawda ,tak jak odczucie chłodu czy gorąca może być u nas różne .A czy ty po smierci uważasz , że będzie na ciebie tam czekał sędziwy starzec z pękiem kluczy do nieba. Bóg jest energią i my też - nie umię ci opisać tego słowami , bo nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Bardzo slusznie Zdunie napisales. Ludzie czesto zauwazaja Jahwe jako tyrana,powolujac sie na historie opisane w ST. Jezus Bogiem milosci,a Jahwe okrutnikiem.Tylko pomijaja pewne wazne fakty,skoro Jezus jest odbiciem Jahwe,a Bog jest niezmienny to o co wlasciwie chodzi? Czy Jezus nie palal gniewem,gdy widzial poczynania faryzeuszy,czy nie"smagal" ich batem w swiatyni Bozej,gdy ja bezczeszczono??? nie zastanawiaja sie nad tym,ze Jahwe jest odbierany w obecnych czasach w tak bledny,mylny sposob,bo nie wyobrazaja sobie,ze owczesni ludzie byli okrutni,nie mysla nad tym,ze ludzie kierowali sie innymi niz dzis prawami,a moze wrecz panowalo bezprawie. Gdyby Izraelici nie walczyli,nie zabijali,to zostaliby zabici,juz na poczatku istnienia tego narodu,przez to,ze inne plemiona ,byly gorsze od zwierzat!!! Dzis to nie do pomyslenia,ale wtedy takimi prawami kierowali sie ludzie,inne by nie mialy sily przebicia. Gdyby Bog przed tym wszystkim nie sporowadzil potopu na ziemie,pewnie zapanowalo by takie bezprawie i okrucienstow,ze w przeciagu lat ludzie by sie wymordowali z nienawisci i okrucienstwa,a dlaczego bo kierowali sie zwierzecymi prawami,a nie Bozymi. Jednak niejeden dzis zarzuca Bogu,ze byl okrutny skoro sprowadzil potop na ludzkosc,....widocznie nie bez powodu.Pewnie gdyby go nie sprowadzil,dzis by nas nie bylo.A gdyby nawet byli to jacy??? Ale wtedy ludzie by pytali,gdzie byl Bog,dlaczego nie zlikwidowal tego zla ktore ludzie rozprzestrzeniali? Bog czego by nie zrobil,to ludzie maja pretensje,bez namyslu,tylko po to by miec pretekst,by zarzucic mu....cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAMELIO A KTO TO NAPISAŁ - Dlaczego wsztstkim nam jest lepiej czynić żle niż dobrze?. Dlaczego dzieci nie trzeba uczyć by były niegrzeczne, samolubne, raczej jest to czymś naturalnym. mam 1.5 roczną córeczkę więc wiem jak to jest, wy rodzice pewnie też. obejrzyjcie supernianie na tvn . Zło tkwi w każdej osobie przychodzącej na ten swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pretensje? Wszystko jest ponoć dokładnie takie jakie być powinno. Powiedz mi, kto tutaj miał pretensje do jakiegokolwiek Boga? To tylko my nawzajem kłujemy się w imię naszych wizji i wyobrażeń. Ale najwyraźniej po coś i to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Biblii jest napisane że ci którzy ufają Jezusowi i \"są zapisani w księdze życia\" po śmierci zostają zabrani przez Aniołow wprost przed Boze oblicze ( przypowieść o bogaczu i łazarzu ew. Łukasza) wiec wiem ze po smierci zobaczę mojego Zbawiciela. Boga. Króla. Stwórcę.Pana mojego \"Ujrzycie go takim jakim jest\" \"Staniecie przed Nim twarzą w twarz\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Ja bym powiedziala,ze w kazdej osobie przychodzacej na ten swiat tkwi grzech,czego nastepstwem jest dokonywanie zlych wyborow. A nie jest tak Gosiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"obejrzyjcie supernianie na tvn . Zło tkwi w każdej osobie przychodzącej na ten swiat. \" Tak się składa, że oglądam od czasu do czasu supernianię. I nawet ja wiem, co jest powodem takiego zachowania tych dzieci. Nie mityczne zło (łatwa wymówka), tylko błędy rodziców. To nie kto inny, tylko rodzice doprowadzili do takiego zachowania. Co do \"faryzeuszy\" - najśmieszniejsze jest to, że każdy twierdzi, że to inni są owymi \"faryzeuszami\", tylko nie on. Kto wie, czy Jezus by nas wszystkich nie wysmagał po równo. Albo wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam o tym że każdy człowiek rodzący się jest skażony grzechem. Ma grzeszną naturę. Zaprzeczysz temu? Bo tak jest ze dzieci są niegrzeczne i trzeba je nauczyć dobra, miłosci, posłuszeństawa. Każdy rodzic o tym wie. Masz dziecko? Ale napisałaś to w ten sposób jakbym widziała w swoim dziecki diabła wcielonego ( pisząc, nie skomentuję tego) poczułam niesprawiedliwy osąd kogoś kto nawet mnie nie zna. To jest smutne. Biblia mówi o dzieciach.: \"Do takich należy królestwo niebieskie\" Dzieci to wspaniały dar. ale jednocześnie każdy z nas przychodząc na ten świat ma grzeszną nature i chyba temu nie zaprzeczysz. Ja widzę ją w sobie, w tobie w każdym człowieku dopuki nie odda swojego życia Panu Jezusowi, wtedy On przemienia Go na Chrystusowy obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Slusznie emanuelo powiedzialas. Dreamer Ty mieszasz pojecia,a nie przeyszlo ci do glowy dlaczego tak gorliwie kazdy z chrzescijan zacheca do czynienia woli Boga i oburza sie na oczernianie Boga? Tak tak bo to co piszecie oczenia Boga i ubliza Jego dostojenstwu,porownywanie go do ludzi do rzeczy(mowy typu bog jest we wszytkim)uwlacza mu samemu.on jest STworca Panem nieba ziemi,a wy smiecie swoimi mozdzkami porownywac sie do Niego? emanuela napisala jak postapil Jezus z ludzmi co beszczescili swiattynie jego Ojca,takaz tez gorliwoscia dla Pana odznaczaja sie jego sludzy i nie wynika to z tego jak blednie rozumujesz z braku milosci do blizniego tylko raczej z troski o tego blizniego.Ktos ci wczesniej napisal ze tobie trzeba kubel wody wylac na glowe by co moze dotarlo do ciebie zgadzam i sie z tym kims.Otworz oczy i czytaj a nie krytykujesz cos albo kogos w ogole nie poznajac tego czegos albo kogos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Tak Dreamerku masz racje,tylko pomijasz fakt,ze nie kazdy rodzi sie bandyta,zlodziejem,alkoholikiem itd. Zlo to nastepstwo grzechu,jak najbardziej mozna to korygowac,lecz narazeni sa wszyscy od urodzenia i z grzechem. I nawet super niania nie pomoze tego zniszczyc,tylko pomoze poradzic sobie to minimalizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emanuela66 Ja bym powiedziala,ze w kazdej osobie przychodzacej na ten swiat tkwi grzech,czego nastepstwem jest dokonywanie zlych wyborow. A nie jest tak Gosiu? właśnie to miałam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tak tak bo to co piszecie oczenia Boga i ubliza Jego dostojenstwu,porownywanie go do ludzi do rzeczy(mowy typu bog jest we wszytkim)uwlacza mu samemu.on jest STworca Panem nieba ziemi,a wy smiecie swoimi mozdzkami porownywac sie do Niego?\" Jak można oczernić istotę doskonałą w jej własnych oczach? Wierzysz więc w Boga doskonałego, czy nie? Co jest uwłaczającego w byciu wszystkim? Nie porównuję siebie, jestem tylko jego częścią - małym atomem wchodzącym w jego skład. \"Tak Dreamerku masz racje,tylko pomijasz fakt,ze nie kazdy rodzi sie bandyta,zlodziejem,alkoholikiem itd.\" Nikt nie rodzi się złodziejem, bandytą, alkoholikiem ani niczym podobnym. Nie sądzisz, że to wówczas wykluczało by boską miłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelio może przesunęłam środek ciężkosci w twojej wypowiedzi - nie chciałam ciebie urazić .Inaczej pojmuję grzech - dla mnie grzech to iluzja - kod ograniczający nasz rozwój.W potocznym słowa znaczeniu nie uznaję grzechu .grzech to dla mnie coć innego niz zło .Mam już dorosłą córkę i drugą nastolatkę a dziećmi zajmuję się zawodowo więc doświadzenie mam .wiele dzieci znam i nie widzę w nich grzechu , widzę tylko rózny potencjał i rózną gotowość na doświadczanie rzeczywistości .widzę w ich oczach odwagę , że zgodziły się na ludzką egzystencję .To często ja się od nich uczę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer nie przejmuś się i nadstaw drugi policzek .Prawdziwie wygrana walka to ta niepodjeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy powiadają: \"nie ma Boga ponieważ nie mogę go zobaczyć\" i wymyślają setki dziwnych pytań dysktedytujacych Boga i ośmieszających tych dla których jest On najwyższą wartością. To tzw. Ateisci. Wiele jest rzeczy na tym świecie, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć a które jednak istnieją. Nie mozemy widzieć wiatru. Widzimy tylko jego działanie. np. gdy porusza drzewami lub bielizną na sznurkach. Nie możemy widzieć pradu, elektrycznosci, jednak wiemy o jego istnieniu gdy włączymy światło. Nie mozemy widzieć powietrza, a jednak ono jest, ponieważ bez niego nie przezylibyśmy ani 5 minut. Nie mozemy widzieć miłosci, jednak jej obecność zauważamy w tych którzy sięo nas troszczą. Nie możemy zobaczyć teraz boga, jednak wspaniały otaczający nas sświat mówi o tym ze On istnieje. Jest tyle barw, wspaniałych tworów, ślimaków, gór, dolin kanionów. Od najmniejszego owada zaczynając a na wszechświecie kończąc. Nic sięnie dzieje bez przyczyny. Słowa ksiażki nie latają w powietrzu by spaść później na stronę książki w odpowiednim czasie i w odpowiednim porządku. Ktoś ułożył je wszystkie sensownie. Autor książki, pisarz.. Ksiażka ma autora który ją napisał. Obraz musi mieć malarza, który go namalował. Budynek ma architekta który go zaprojektował I tak samo jest z naszym światem. Nic nie dzieje siębez przyczyny, Ktoś go zaprojektował a następnie zbudował. Tego wielkiego Projektanta, Architekta, Stworzyciela nazywamy Bogiem to było do ateistów. Aby uwierzyli.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Gosiu poprostu dla mnie grzech to nieposłuszeństwo. Bo zauważ ze to dobra trzeba uczyć, miłosci i dobrych wyborów, pokazywać dzieciom trzeba własciwe zachowania, i taką naturę ma kazdy.Tacy przychodzimy na świat. A mój Anioł potrafi być naprawdę wielką ogromną miłoscią słodkim szczęsciem pokazującym niewinność i dającym wspaniały przykład bezgranicznego zaufania rodzicom, które my dorośli winniśmy okazywac Naszemu Kochanemu Niebiańskiemu Ojcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Dreamer po prostu,czlowiek rodzi sie z "defektem"podatny na zlo,bo skazony,odziedziczajacy to po przodkach(Adam Ewa).Jednak zlodziejem,bandyta itd staje sie z wlasnego wyboru. A prawda jest ze zlymi sie rodzimy,tylko mozna nad tym zlem starac sie panowac. I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelio nie trzebe dzieci uczyć dobra trzeba im pomóc aby z nich emanowało.dobranoc kamelio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobranoc wszystkim:):):) dobrze mieć pokój ze wszystkimi ludzmi:) Niech Pan da wam myśli o Nim, niech da wam odnaleźć siebie, a jest tak blisko. Niech da wam pokój swój i szczęście. \"Przyjdzcie do Mnie wszyscyktórzy pragniecia, ja dam darmo wody życia\" Wodą życia jest Jezus, on ma moc obdarzyć człowieka który pije tą wodę (Jego słowo) wiecznością. \"Kto we mnie wierzy nie umrze na wieki\" Powiedział Jezus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Ups zle napisalam,nie mialo byc:"nie kazdy",a "nikt" oczywiscie Dreamer. Ah i jeszcze dodam,ze Jezus nie przyniosl pokoju,a miecz. Nie mamy walczyc (doslownym)mieczem,a oręzem slowa. Na tym polega obrona swej wiary,na slowach i uczynkach. Niestety w internecie,w wirtualnym swiecie,mozemy pokazac tylko to pierwsze,co czasem pokazuje nas jako moze nawet fanatykow. Uczynkow jednak tak latwo nie pokazesz. To tak ku scislosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Gosiu trzeba im pokazać jak ma z nich emanować.:):):) Trzeba być wzorem i przykładem.:) Dla mnie osobiście by wydawac dobre owoce trzeba trwać w Głównym Pniu:) \"Jak winna latorość trwajcie we mnie, bo beze mnie nic uczynić nie mozecie\" \"Kto trwa we mnie ten wydaje wiele owoców\" ufając Panu \"wszczepiasz sie\" w główny Pień jakim jest Bóg , roznąc jako winna gałązka czerpiesz dobre soki, pijesz z własciwej studni. tą dobrą studnią z czystą dobrą wodą jest Jezus. Woda życia to Jego Słowo .:):):) czytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Kamelio z pewnoscia dobrze.Szkoda tylko,ze ludzie nie zawsze o tym pamietaja. Rowniez zycze dobrej nocy wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×