Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Czytałam:) porównuję a dlaczego nie? :) Mam oczy i uszy, mam udawać że jestem głucha i slepa? Budda pierwszy powiedzial to fundamentalne prawo że duch sam w sobie stanowi energię działającą w świecie dla triumfu dobra. Nie wiem czy wiesz ze to Budda pierwszy powiedział „wyrozumiałością i cierpliwoscią trzeba przezwyciężać gniew, zło zwycięzać dobrem skąpstwo hojnością, kłamstwo prawdomównością a przyjaxnią uśmierzy się w końcu nieprzyjaźń” tego samego uczył swoich uczniów Jezus pieć wieków później. Wiele jest podobieństw i na nich się skupiam:) Macieju nie emocjonuj się tak, gdyby stworzyciel chciał mieć takich „gorliwych wielbicieli” jak Ty stworzyłby ich sobie całe tabuny.Naprawdę nie przeszkadza mi żadna wiara, nie rozumiem tylko jednego, skąd u chrzescijan tyle złej energii i potrzeby udowadniania swojej racji?Mam przyjaciół buddystów (lamizm) i oni sa naprawdę inni, ciepli, serdeczni miłośc dosłownie z nich emanuje, poczucie humoru i radość którą się czuje.Nie krytykują innych dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer do Ciebie to oczywiste ❤️ nie chcialabym tylko zebyś z mojego powodu był powodem ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z tobą maalutka .Po twoim wpisie zrobiło sie tu jaśniej . Oj powiało grozą , powiało.Już wiem jak się rodzi fudamentalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ pragnę poznać siebie, widzę Cię Macieju nie jako marnego robaczka ale jako Syna Bożego i mego brata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia te wszyskie złe rzeczy wynikają z nieświadomości, \"przebacz im bo nie wiedząco czynią\" jakoś tak to było.Wierzę, ze będzie dobrze, każdy ma swój czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obraz Boga , którego nie należy się bać , który nie osądza , który nie posuwa się do kary , jest tak cudowny , że poprostu przerasta wasze najsmielsze wyobrażenie tego , kim jest i jaki jest Bóg.Z lęku przed Bogiem rodzi się lęk przed samym zyciem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moc przebaczenia jest ogromna , masz rację niektórzy potrzebują czasu .Larwa też jest nieświadoma , że będzie motylem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za wiara determinowana strachem? :) Gosia rację ma swiat ❤️ Każdy zrozumie jaka jest nasza parwdziwa natura, innej mozliwości nie ma, tak naprawdę to bez znaczenia kto ma rację i tak więcej nas łączy niż dzieli. Czytałaś może „Księgę Mirdada”?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytałam .Dawno wyrosłam z checi udawadniania ,że to ja mam rację.Sama wiem zresztą ile tych \'racji\" mi sie pozmieniało w zetknieciu z zyciem.Wszystko jest i tak jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam gdybyś miała okazję:) Lubisz opowieści, przypomniało mi się w związku z Twoim postem:) Znany hinduski fizyk i laureat nagrody Nobla, napisał w bardzo poetycki sposób: \"Często przypominam sobie przypowieść, którą poznałem pięćdziesiąt lat temu w Indiach. Przypowieść jest zatytułowana \"Nie przepadły, lecz odeszły\". Opowiada o larwach ważek, leżących na dnie stawu. Odwieczną zagadką był dla nich los tych larw, które przemienione w poczwarki unosiły się na powierzchnię wody i nigdy nie powracały. Gdy zbliżał się okres przepoczwarzania, każda larwa przeczuwała rychłą wędrówkę ku powierzchni wody i przyrzekała, że powróci i opowie pozostałym, co tam naprawdę się dzieje. Obiecywała potwierdzić rozsiewane przez żaby pogłoski, lub im zaprzeczyć, że kiedy larwa wynurza się po drugiej stronie lustra wody, ograniczającego jej świat, zamienia się w cudne stworzenie o długim smukłym tułowiu i opalizujących skrzydłach. Wynurzywszy się nad powierzchnię stawu jako w pełni uformowana ważka, niezależnie od wszelkich starań i uporczywego krążenia nad wodą, nie może jednak powrócić. Kroniki prowadzone przez larwy nie odnotowały ani jednego przypadku powrotu, ani jednej opowieści o losie tych, które przeniknęły kopułę zamykającą ich świat. Przypowieść kończy się lamentem: \"Czy żadna z was, z litości dla tych, które pozostawiłyście, nie zdradzi tajemnicy?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyżby śJ znowu zaczęli straszenie????? i uważali chrzescijan prawdziwych za sektę. \"Przyjdzcie do mnie wszyscy którzy pragniecie, ja dam darmo pragnącemu wody życia, \" Jezus. \"Jam jest chleb żywota., który zstąpił z nieba, kto spożywać będzie ten chleb będzie zył na wieki\" Jezus. \"Ja jestem światłoscią swiata. Kto we mnie wierzy nie będzie chodził w ciemnosci\" Jezus \"Ja jestm drzwiami dla owiec. Kto wejdzie przeze mnie, znajdzie dobre pastwisko\" Słowo Boze to chleb życia. Karmcie się nim a żyć będziecie na wieki i otrzymacie to czego szuka dusza wasza. On da pokój i znalezienie tego czego przez żadne filozofie nie znajdziecie. Choćbyscie mózgi zapalili od myślenia nic wam to nie da. Jezus daje wszystko. Bóg najwyższy Jahwe Stworzyciel świata. Pan najwyzszy. Jemu chwała i cześć.:) Przyjdzcie do Jezusa. \"ja jestem drogą i prawdą i zyciem i nie ma innej drogi do Boga\" Z nikim Go porównać nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macieju. Ja wiem ze Jezus jest Synem Bożym , nigdy temu nie zaprzeczałam. Jezus przyszedł na świat, jako Boży Syn. By pokazać jaki jest Bóg. i duużo już o tym napisałam wczesniej. Woda to jednoczesnie lód, ciecz i para. przypominam tylko. Woda ciecz jest wodą, ale i lód jest wodą i para też jest wodą. Woda to Bóg. Jezus to woda ciecz. Duch to para. Lód to też woda. Nic nie zaprzecza sobie. Trzy osoby przedstawiają Jednego Boga. Ty zrewiduj swój pogląd, bo możesz się niemiło rozczarować.Dopuki jest na to czas, by uznać Pana Jezusa za tego, Który jest godzien chwały i czci, nie za stworzenie, Ale za Jedynego i Prawdziwego, przed którym zegnie się kazde kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała, piszecie ze powiało straszeniem bo ktoś straszy. Prawdziwy Duch Boży daje nadzieję i spokój , nie lęki i straszaki. Taki jest Bóg...przygarnia nie odpycha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Skoro Stary Testament jest nieaktualny,to co z 10 przykazaniami? Jezus z reszta nie przyszedl zminic prawa a je wypelnic. P.S.Gosiu nie wiesz co nalezy do starego a co do nowego,ze pytasz? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neutrino
Prawda odkrywana na nowo,ksziążka Eli nowalskiej kóra odpowie na wiele Waszych pytań.Czytam i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Co ty kamelia z tymi SJ,masz jakis problem? Bog jest wg ciebie woda? Bog jest DUCHEM,duch nie jest materia! Nie mozna sobie go wyobrazic w zaden sposob,nie mozna go porownac do niczego co widzisz. Ma cialo ale duchowe,nie jest woda,lodem,jakakolwiek ciecza. Zastanow sie o czym Ty mowisz? Gdy mojzesz chcial zobaczyc Boga ten mu powidzial,ze w tym samym momencie gdyby go zobaczyl padlby martwy. To przeogromna sila,niewyobrazalna dla nas robaczkow,porownaj kosmos. Ziemia to tylko maciupka kuleczka wiec czym my jestesmy na niej? A ty mowisz o Bogu,ze jest woda? y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Oj Kamelio,Kamelio,przeczytaj dobrze o czym pisze mala,a dopiero potem wyciagaj wnioski i pisz.Byle nie od rzeczy. Co SJ strasza? Groza wg dziewqczyn powialo,poniewaz przytoczono wersety (o ktore przytoczenie z reszta prosila Gosia123),o tym,ze Bog brzydzi sie religiami np.wschodu i bozkami. A co Kamelio ty sie z tym nie zgadzasz???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od krowki przychodze
Macieju wejdz na priva jesli laska. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie oczywiście, ale zwiastujac ewangelię czas mówić ludziom o zbawieniu miłosci przebaczeniu i nadziei w Jezusie. Bo pisząc w ten sposób ludzie widzą Boga jako tego z pałką w ręku walącą w głowy ludzi. A tak przecież nie jest. oczywiscie ze duchem. macku To porównaie z wodą służy zobrazowaniu trzech postaci jednego Boga. Przecież to jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ty kamelia z tymi SJ,masz jakis problem? Skoro ludzie odczuwają straszenie, wiec dementuję ze Bóg chrzescijan nie straszy i nie trzyma noza na gardle, tylko mówi...Przyjdz do Minie, ja otrę wszelką łze, przytulę i dam wieczność. Otwórz drzwi swojego życia,, wyznaj mi swoje grzechy a ja zmyję je i dam ci nowe zycie i odziedziczysz wszystko. Taki jest Bóg chrzescijan. uważam ze bardziej straszą niż zwiastują czystą ewangelię o zbawieniu miłosci przebaczeniu pokoju i Chrystusie, który jest drogą i życiem i zbawieniem i prawdą. Ale jak mogą zwiastowac Jezusa skoro uważaja Go za stworzenie. Wiec nie trzeba straszyć i przedstawiać Boga jako okrutnego sędzię., Bo Pan przygarnia i daje pokój. Dobre pastwiska, pełne zielonej dobrej trawy. To też porównanie, zeby mnie dobrze zrozumiano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Kamelio nikt tu Jahwe nie przedstawia w taki sposob. Lecz czy to sie komus podoba czy nie,czy mamy XIw,czy enty wiek p.n.e.,to jednak Bog jest niezmieny,czy to sie komus podoba CZY NIE. Jesli ktos chce poznac Boga Prawdziwego,to czytajac ST wezma pod uwage,jaki Jahwe byl cierpliwy jak czesto przebaczal,jak sie litowal i jak przygarnial maluczkich.Zauwaza ze zawsze slabszy ,mlodszy,i biedniejszy byl w oczach i sercu Jahwe wazny.Oprocz tej SROGOSCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer do Ciebie to oczywiste nie chcialabym tylko zebyś z mojego powodu był powodem ataków.\" Mała, jeśli ktoś na argumenty innych \"musi\" odpowiadać atakiem, to on ma problem. Jeśli ja odpowiadam atakiem, to problem jest we mnie. Więc zdecydowanie wolę być powodem \"ataków\", niż sam atakować (a robię to i się na tym łapię). Zresztą wcale nie zamierzam myśleć tak jak mi mówisz. Cóż, niech sobie inni tropią manipulacje, ja mam wrażenie, że i tak działa to na \"zasadzie cienia\" - widzę w tych, którzy się ze mną nie zgadzają, to czego podświadomie w sobie nie akceptuję, oni widzą we mnie to, czego sami w sobie nie akceptują. \"Porownujesz Jezusa do buddy? Ciekawe co by Jezus na to powiedzial? Nie trudno sie zreszta domyslic\" Myślę, że by powiedział \"jestem taki sam jak wy\", dlatego tu przyszedłem. Widzieliście kiedyś miłość w której jedna osoba uważa się za lepszą od swojego ukochanego? Co jak co, ale myślę, że Tym bardziej nie był by do tego zdolny Jezus. Ludzie potrafią słuchać ze strachu albo z akceptacji - ale nigdy strach nie łączy się z akceptacją - akceptujemy tak naprawdę tych, którzy nie uważają się za lepszych od nas - i myślę, że to jest \"boski\" sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Kamelio nikt tu Jahwe nie przedstawia w taki sposob. Lecz czy to sie komus podoba czy nie,czy mamy XIw,czy enty wiek p.n.e.,to jednak Bog jest niezmieny,czy to sie komus podoba CZY NIE. Jesli ktos chce poznac Boga Prawdziwego,to czytajac ST wezma pod uwage,jaki Jahwe byl cierpliwy jak czesto przebaczal,jak sie litowal i jak przygarnial maluczkich.Zauwaza ze zawsze slabszy ,mlodszy,i biedniejszy byl w oczach i sercu Jahwe wazny.Oprocz tej SROGOSCI,ZLOSCI,ZAZDROSCI,zauwazy,ze te "zle"cechy wystepowaly gdy ludzie szydzili z Boga,gdy lekcewazyli itd. Te zle cechy oczywiscie sa przedstawione po to w ST by pokazac ludziom czego Bog tak naprawde wymaga,ze wymaga tak naprawde tylko (dla niektorych az)szacunku,milosci,oddania.Wymaga i wymaglal niezmiennie tego,czego wymagac ma prawo Nasz Bog i Ojciec.Bo jaki rodzic chce by z niego szydzilo dziecko? SJ nie strasza,oni mowia jak sie rzeczy maja. Gdy ludzie nie chca tego przyjac,wlasnie wtedy wychodza falszywe swiadestwa,ze Bog np.nienienawidzi falszywych bozkow,ze kazdy kto z niego szydzi i tak bedzie w raju i wogole wlasciwie kazdy moze robic wszystko co chce ....a tak nie jest. Bog wymaga od nas tylko tego,by w niego uwierzyc,by przyjac Chrystusa jako Jego Syna i naszego Zbawiciela,co w efekcie glebokiej wiary doprowadza do tego,ze zaczniemy spelniac jegoi wole. To Kamelio nic strasznego ,bo straszne jest to jak wiekszosc Swiata traktuje naszego Stworce oraz jak sobie wielu nie robi nic z Okupu jaki zlozyl za nas Jezus!!!! I modlmy sie nie za tych ktorzy glosza,chocby nawet mialo to co poniektorych przerazac(jednak oni glosza,o tym by nawrocic sie do Pana)glosza prawde,lecz niewygodna dlawielu,a za tych ktorzy sie z tego smieja.Modlmy sie,by zaslona z ich oczu i serc zostala zdjeta,bo Krolestwo Boze nalezy do tych ktorzy wierza w Boga Wszechmogacego oraz Jego Syna Jezusa Chrystusa.I ktorzy spelniaja tym wole Pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
Dreamer mylisz sie Jezus nie byl taki sam jak my!!!! Radze z calego serca,zacznij czytac Slowo Boze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer mylisz sie Jezus nie byl taki sam jak my!!!!\" Ja myślę, że nie uważał się za kogoś lepszego. Nie napisałem, że był taki sam jak my, bo tego nie wiem. Ale wydaje mi się, że gdyby był przekonany o swojej wyższości (nawet jeśli taka by była) to by sam przeczył istocie miłości bliźniego, byłby tylko kolejnym nadętym bufonem tego świata. Skoro znacie tak dobrze Biblię to podajcie fragment, gdzie mówił do kogoś \"jestem lepszy od Ciebie\". Myślę, że nawet w tym co nazywacie Biblią takiego nie znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Radze z calego serca,zacznij czytac Slowo Boze.\" Radzisz mi, żebym czytał Słowo Boże, czy żebym czytał Biblię i dochodził do \"oczywistych\" wniosków. Dla mnie zdecydowanie \"słowo boże\" to także szum wiatru w koronach drzew, szym tego świata i jego cisza. Mówiliście tyle o tym jaki to Szatan jest sprytny, jak podaje się za Boga i zwodzi ludzi. Skoro tak, skoro uważacie, że ów osobnik ma taką moc, to dlaczego nie miał by to On napisać Biblii? Nie traktujcie tego jako atak, tylko pytanie, rozważanie, takie jak, co by było gdyby Ziemia była płaska? Zastanawialiście się nad tym kiedykolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela66
KALLIPYGOS taaak masz racje,czytanie Slowa Bozego sprawia o wiele wiecej radosci i pozytku,nizeli wdawanie sie w klutnie. Tobie tez tego zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×