Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Oczywiście poczytam w miarę wolnego czasu. W 1 z podanych źrodeł znalazłam to: ''Odżegnajmy się od kultu istoty, która nie ma nic wspólnego z błogosławioną matką naszego Pana, Jezusa Chrystusa.'' O jaką istotę chodzi? Bo z tego co tu pisze, napewno nie o Marię. W pozostałej części tekstu znalazłam sporo na temat grzechu poprzez oddawanie czci istocie, i całą wielka historię Polski i kar jakie na nią spadały objętą jakby w jednym problemie-oddawaniu czci istocie. Przeczytałam niedawno książkę o Rozalii Celakownie. Książka ta wyjaśniła mi jak doszło do Intronizacji Serca Jezusa w Polsce i co było przyczyną wybuchu IIwojny Światowej. To krotki fragment wyjaśniający: http://voxdomini.com.pl/sw/sw16.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli Biblia mówi, ze Jezus jest JEDYNĄ DROGĄ do Ojca, to musisz się zstanowić, czy Biblia jest dla Ciebie jedynym autorytetem. jeśli Biblia mówi, że nie ma innych pośredników oprócz Jezusa to zastanów się co to oznacza. biblia mówi, ze będą też rzekome cuda, których celem będzie zwiedzenie ludzi. 2Tes 2:9 Bw \"A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. (11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu\" Czy modlitwa do swiętych jest bibilijna? http://www.gotquestions.org/Polski/modlitwa-swieci-Maria.html Natura objawień maryjnych jest niezgodna z Biblią. J 14:6 Bw \"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie\" Słowa \"tylko przeze Mnie\" wykluczają pośrednictwo żywych (np. kapłanów), zmarłych (np. świętych), niebiańskich istot (np. aniołów). Jezus specyficznie przestrzegł nas przed innymi pośrednikami: \"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą... Ja jestem drzwiami dla owiec\" (J.10:1.7). 15 lutego 1926 roku w Fatimie ukazało się \"Dzieciątko Jezus\". Zapowiedziało, że ludzie \"muszą oddać należną cześć Niepokalanemu Sercu Marii, aby ludzkość mogła być zbawiona!\" Czy te słowa wypowiedział Chrystus? Zaprzeczyłby samemu sobie. Bóg posłał Syna, \"aby świat był przez Niego zbawiony\" (J.3:17). Twierdzenie, że ludzkość może być zbawiona przez oddanie czci \"Sercu Marii\", kwestionuje Ewangelię, według której ludzkość może być zbawiona tylko dzięki krwi Jezusa Chrystusa! (Hbr.9:12-14): \"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.\" (Dz. 4:12). Podczas jednego z objawień w Fatimie \'Maria\' powiedziała: \"Kiedy moje Niepokalane Serce zwycięży, Rosja zostanie nawrócona, i nastanie pokój!\" Z podobną ofertą pokoju - za sprawą zwycięstwa Niepokalanego Serca - \'Maria\' ukazuje się w wielu miejscach świata. Powyższe słowa znów zaprzeczają Biblii, zgodnie z którą prawdziwy pokój nastaje wyłącznie \"przez Pana naszego Jezusa Chrystusa\" (Rz.5:1). Co fatimska \'Maria\' oferuje jako receptę na pokój w miejsce osobistej przyjaźni z Chrystusem? \"Zmów różaniec każdego dnia za pokój na świecie... Módl się, módl się wiele i złóż ofiarę za grzeszników, gdyż wiele dusz idzie do piekła, nie ma bowiem nikogo, kto by złożył ofiarę za nich i modlił się za nimi... Ukazałam wam piekło, gdzie znajdują się dusze biednych grzeszników. Aby ich zbawić, Bóg chce ustanowić na całym świecie kult i modły do mojego niepokalanego serca. Jeśli ludzie uczynią to, co ja mówię, wiele dusz będzie zbawionych i nastanie pokój... Zmów różaniec do Matki Różańcowej każdego dnia, aby zaprowadzić pokój na świecie... ponieważ tylko ona może wam pomóc- KŁAMSTWO http://za-jezusa-glosem.bloog.pl/d,24,id,3111774,m,marca,r,2008,title,OBJAWIENIA-MARYJNE-DZIELO-SZATANA,index.html?ticaid=6788d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio gdyby te sprawy nie pochodzily od Boga juz dawno by sie rozpadly. Jak nie ufać świętym skoro oni sami uważali siebie za największych grzeszników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalam juz to wczesniej, pozwolę sobie wkleić jeszcze raz "Niech ci Maryja przemieni w radość wszystkie cierpienia." św.o. Pio " Wiecie o tym, że Jezus był kiedyś w łodzi, podczas wielkiej burzy?... Podobna sytuacja dzieje się również z duszą. On dopuszcza, by nadeszły burze, a sam zdaje się spać. W rzeczywistosci dopóki cały człowiek nie zostanie zdeptany i zdruzgotany, Bóg czasami nie pozwala burzy ustać. I postepuje tak szczególnie ze swymi prawowiernymi dziećmi." bł. Aniela z Foligno "Ten sam skutek, jaki męka Chrystusa wywołała w świecie, Eucharystia wywołuje w każdym człowieku." - św. Tomasz z Akwinu "Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą." - (św. Jan od Krzyża) "Jezus dał mi zrozumieć, że dla tych, których wiara jest jako ziarno gorczycy, sprawia cuda i góry przenosi, aby tę małą wiarę umocnić, ale dla swych zaufanych przyjaciół, dla swej Matki, nie czyni cudów, zanim nie wypróbuje ich wiary." św. Teresa od Dzieciątka Jezus "...przed Bogiem więcej znaczy jeden czyn czy akt woli spełniony w miłości, niż wszystkie widzenia i obcowania niebieskie." św. Jan od Krzyża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio gdyby te sprawy nie pochodzily od Boga juz dawno by sie rozpadly. Diabeł będzie zwodził ludzi róznymi sposobami, aż nadejdzie Jezus po raz drugi na ziemię. Jak mogą pochodzić od Boga jak "istota z objawień "mówi przeciwności przesłania ewangelii. Zaprzecza słowom Jezusa, to nie jest Boże pochodzenie, ale wierzcie w co chcecie...dla mnie tylko Pismo Święte jest autorytetem. Zeby nie było ze nikt nie ostrzegał.... Zastanawia mnie, że 'Maria', zamiast wywyższyć Chrystusa, który przyszedł na ziemię, aby umrzeć za ludzkość, rzadko o Nim wspomina. A jeśli już, to nie mówi o Jego wielkim miłosierdziu, ofierze i miłości, lecz straszy Jego gniewem. Zaleca natomiast skierowany do siebie różaniec i "swoje niepokalane serce". Zamiast wywyższyć Słowo Boże, nakazuje "kult i modły do jej niepokalanego serca". Mówi, że ludzie zostaną zbawieni i nastanie pokój, gdy "uczynią to, co ja mówię", dodając, że "tylko ona" może nam pomóc! Z kim kojarzą się powyższe słowa? Z pokorną Marią, czy raczej z arogancką istotą, która pragnąc wynieść się ponad Chrystusa rzekła: "Ja wstąpię na niebiosa, ja swój tron wyniosę, ja zasiądę na górze narad, ja wstąpię na szczyty, ja zrównam się z Najwyższym?" A Maria z Biblii mówi: J 2:5 Bw "Rzekła matka jego do sług: Co wam powie, czyńcie!" Fatimska 'Maria' powiedziała też "uczyń ofiarę za grzeszników... nie ma bowiem nikogo, kto by złożył ofiarę za nich". W świetle nauk Pisma Świętego powyższe słowa są kolejną herezją. Bóg zapewnia nas, że krew Chrystusa "oczyszcza nas od wszelkiego grzechu" (1J.1:7). Jezus złożył "raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy... już więcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy" (Hbr.10:12-14.18). Ofiara Jezusa wystarcza, aby zmazać wszelkie grzechy i zbawić każdego, kto wyznaje je Bogu i pokutuje za nie. Sugestia fatimskiej 'Marii', że "nie ma nikogo, kto by złożył ofiarę" jest kłamstwem. Twierdzenie, że to dzięki wstawiennictwu Marii "wiele dusz będzie zbawionych i nastanie pokój" pomniejsza ofiarę Jezusa Chrystusa. Zjawa kłamie też mówiąc, że nie ma nikogo, kto by "modlił się za nimi", skoro Biblia zapewnia nas, że Jezus oręduje za grzesznikami, odkąd wstąpił do nieba, "bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi" (Hbr.7:25). Zwróćmy uwagę, że prawdziwa Maria, aby wysłuchać modlitwy wznoszone do niej w różnych miejscach świata i przez wiele osób jednocześnie, musiałaby być wszechobecna, wszechwiedząca i wszechmogąca, a Pismo Święte uczy, że te atrybuty ma wyłącznie Bóg! To nie Maria ukazuje się w wielu miejscach świata, lecz demony, które przybierają postać JEJ i zmarłych, aby zwodzić żywych. Co ciekawe, w 1917 roku lokalny proboszcz kościoła katolickiego w Fatimie był początkowo zdania, że dzieci w swej szczerości i naiwności dały się zwieść demonom. Wiele wskazuje, że miał rację. Poselstwa z Fatimy zalecają kult człowieka, choć Słowo Boże przestrzega przed oddawaniem czci komukolwiek poza Stwórcą (Wj.20:3-4). Słowa rzekomej Marii poddają w wątpliwość (kilkakrotnie w jednej tylko wypowiedzi!) poselstwo Ewangelii, zaś apostoł Paweł ostrzegł nas wyraźnie: "Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" (Gal.1:8). Objawienia i cuda w Fatimie, Lourdes, Medjugorje mogą pochodzić tylko z dwóch źródeł. Czy stoi za nimi Bóg czy diabeł? Pewność dać może tylko uważne porównanie ich treści z Biblią. Tony Coffey napisał słusznie: "Prawda musi być mierzona nie tylko samym pojawieniem się zjawy, lecz poselstwem, które przynosi... Cuda same w sobie nie świadczą o niczym." Modlitwy kierowane do Marii czy świętych stoją w sprzeczności ze Słowem Bożym. Prawdziwa Maria była wzorem posłuszeństwa Bogu, dlatego taka idea nie może być jej inicjatywą. Zgodnie z Pismem Świętym zmarli, włącznie z Marią, oczekują na zmartwychwstanie, dlatego poszukiwanie ich pośrednictwa jest daremne, a nawet niewskazane, gdyż stanowi zaproszenie dla demonów, które z łatwością potrafią przybrać postać wzywanego zmarłego, aby nas zwieść. kim jest istota, która ukazuje się jako Maria, zachęcając ludzi, aby przychodzili do Boga przez nią, aby modlili się do niej, wznosili kaplice dla niej, oddawali cześć jej obrazom? Słowa te wskazują na Lucyfera, który lubi wywyższać siebie kosztem Syna Bożego. Przybieranie wyglądu innych istot to częsta strategia Szatana (2Kor.11:14). Iz 14:14 Bw (12) O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! (13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym. (15) A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści. Jego celem jest zrównanie się z najwyższym, osiąga to róznymi metodami, także rzekomymi cudami. Kto jest z Boga wie, ze bałwochwalstwo jest grzechem. Diabeł wykorzystuje tą strateggię przez rzekome objawienia zjawa, która ukazała się Indianinowi Juan Diego kazała zwać się "Świętą Marią z Guadalupe", co w fonetycznym języku Azteków, znaczy "Zdeptany Kamienny Wąż"?Zjawa kazała zbudować sobie ogromną bazylikę, w której umieszczono cudowny obraz przed którym kłania się rocznie około 14 milionów pielgrzymów z Meksyku i całego świata. obrazy , rzeźby , pozłacane posągi....to jest osiągnięty cel diabła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio ale czy z tego wynikło coś złego? Jak wielkie cuda dokonują sie za wsawinnictwem Najświętrzej Marii Panny. Ja osobiście modle się o wstawiennictwo do ojca Pio, wychodzi mi zawsze na dobre , nie odwrotnie. Oczywiście Biblia i tradycja Święta to dla mnie sprawa nadrzędna, ale święci też tak uwazali. Myślę, że jesteś w wielkim błędzie odrzucając kult świętych, ale twoja religia twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie chodzi o wiarę w Boga, miłość, dobroć? I o prymat Boga? właśnie tu powinno chodzić o prymat Boga...🌻 i JEGO WOLI solansz, zastanawia mnie to , ze nigdy nie bronisz Słów Jezusa, ale bronisz \"dogmatów twojego kościoła\" nie zastanawia cię to komu bardziej wierzysz? Wiem dlaczego to robisz, bo ja kiedyś rozbiłam identycznie jak ty, do momentu aż mi Pan ie otworzył szeroko oczu na JEGO prawdę. Ja kiedyś też byłam katoliczką, doskonale znam ten mechanizm działania. Jak Jezus mnie uwolnił...od takich powiazań zdałam sobie sprawę, ze chcę wybrać w 100 % Jego wolę. A gdy coś sie nie zgadza z tych praktyk które czyniłam chociażby w 10 % odrzucam to, bo nie jest czysta prawdą- Nie jest 100 % poddaniem się Bozemu Słowu. Bóg uwolnił mnie od zafałszowanej nauki. I nakarmił mnie dobrym chlebem. Swoją prawdą- Jezusową prawdą zawartą tylko w Jego Słowie. Teraz mogę zyć w wolności i cieszyć się Jego zbawieniem. Sama przyznaj, ze wiele praktyk w moim dawnym kosciele jest niezgodnych z biblią, nie zastanawia cię to? Nie widzisz tego?nie zatrwaza cie jeśli chodzi o to czy mają one Bozą akceptację. Solansz, ja byłam katoliczą, wiem o czym mówię. Zastanów się nad czyścem, nad chrztem niemowląt, nad obrazami, posągami, bałwochwalczym działaniem, Nad czczeniem ludzi, nad modleniem się do nich. Nad pobieraniem opłat za wszystko co powinno być darmo, nad watykańskim złotem i złotymi budowlami np. Licheń. nad celibatem, nad tym, ze do papieża mówi się Ojciec Święty, nad tym, ze papież ogłosł, ze poza kośiołem katolickim nie ma zbawienia, szafując Bożymi uprawnieniami co do wydawania osądów nad ludzkimi duszami...Zastanów się nad tym wszystkim do kupy, razem, czy uważasz ze ma to poparcie w Piśmie Świętym. Czy taka jest wola Boza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ofiary Jezusa........... Pan Jezus zapowiedział Eucharystię podczas swego przemówienia w synagodze w Kafarnaum nad Jeziorem Genezaret słowami: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51). Żydom trudno było zrozumieć te słowa, dlatego też zastanawiali się, jak Jezus może im dać do jedzenia swoje ciało? Wszystko wyjaśniło się dopiero podczas Ostatniej Wieczerzy. Tuż przed swoją męką i śmiercią przemienił chleb i wino w swe Ciało i Krew dając do spożycia apostołom. Opisuje to wydarzenie św. Łukasz: „Następnie wziął chleb, odmówił dziękczynienie, połamał go i podał uczniom mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę». Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana»” (Łk 22,19-20). To była pierwsza Msza św. i Komunia święta w dziejach Kościoła. Ustanowienie Eucharystii zakończył Jezus słowami skierowanymi do apostołów: „To czyńcie na moją pamiątkę”. W tych słowach polecił im i wszystkim kapłanom w przyszłości sprawowanie Mszy świętej i udzielanie Komunii świętej. Odtąd każdego dnia na ołtarzach całego świata dokonuje się tysiące Eucharystii, podczas których miliony wiernych stają się świadkami męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Powtarzam raz jeszcze: podczas każdej Mszy św. Jezus powtórnie umiera i zmartwychwstaje. Św. Jan Bosko mawiał: „Być obecnym na Mszy znaczy to samo, co widzieć Boskiego Zbawiciela wychodzącego z Jerozolimy i niosącego krzyż na górę Kalwarii, żeby tam na nim umrzeć wśród najbardziej barbarzyńskich zniewag i przelać swoją krew aż do ostatniej kropli”. Chrystus chce być obecny zawsze, w każdym miejscu na świecie, więcej – chce by ludzie zawsze (o każdej porze) mogli się z Nim spotkać przyjmując Go do swych serc! Tak, to jest właśnie cudem”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelii cyt. /.../Bóg uwolnił mnie od zafałszowanej nauki. Dlaczego zafałszowanej??? Mamy się obrzucać czyja religia jest lepsza?? Ty odrzucasz 7 sakramentów, prymat papieża, Tradycje, obcowanie świętych.......... i wiele innych. Kamelio nie rozumiem Cię, mam wrażenie że twój problem tkwi w tym że Ty nie potrafiłaś znależź swego miejsca w kościele, a może wcale nie chciałaś szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że jesteś w wielkim błędzie odrzucając kult świętych-solansz myślisz ze mogę być w błędzie odrzucając czczenie ludzi a wybierając czczenie TYLKO BOGA ZYWEGO? przecież Bóg wyrażnie ostrzega Rz 1:23 Bw znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, (...)ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. z dekalogu: Wj 20:4 Bw "Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bog" Pwt 4:16 Bw (15) Strzeżcie usilnie dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci, gdy Pan mówił do was na Horebie spośród ognia, abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety," strzeżcie dusz waszych i badajcie za kim idziecie i kogo słuchacie Dz 5:29 Bw "Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi." Mt 7:24 Bw "Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce." - Jezus Mk 13:31 Bw "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą." J 14:23 Bw "Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego zafałszowanej??? Bo nie zgodnej z Pismem. Bóg powiedział czyń TYLKO MOJA WOLĘ. Słuchaj mnie. Nie czyń tego co mi się nie podoba. Nie klękaj przed obrazami, przez złotymi figurami. We Mnie masz WSZYSTKO ,zbawienie i dostęp do tronu łaski. Przyjdz TYLKO do MNIE. Bo jestem JEDYNĄ drogą do Boga Ojca, wszystki inne są fałszem J 10:1 Bw "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą." J 10:7 Bw "Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.(...) ( (9) Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie dlaczego mam modlic sie do człowieka jak Biblia mówi ze : Dz 4:12 Bw "I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." dlaczego mam wyznawać grzechy człowiekowi jak Bóg ma moc przebaczyć i mnie słyszy, nie ma pośredników między mną a Jezusem Mk 2:7 Bw "Któż może grzechy odpuszczać oprócz jednego, Boga?" 1Tm 2:5 Bw "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," to tylko drobne przykłady niebibilijnych nauk jest więcej Poznajac wolę Boga dostrzega sie niebibilijne nauki, to łatwo rozpoznać. Bóg dał wolną wole człowiekowi, każdy ma prawo decydować którą drogę wybiera. Ja zdecydowałam w 100 % za Jezusem :) i wiem, ze: Rz 8:39 Bw Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez tego, który nas umiłował. (38) Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." :):):) dobranoc, zmykam spać. wybierzcie wolę Boga:) papappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnia strona do poczytania- na dziś:) , dla chętnych...do poważnego zastanowienia http://www.alberto.pl/maria.php Czy potrzebne jest nan wstawiennictwo Marii i Świętych..? Po pierwsze: Po co nam wstawiennictwo Marii? Czemu ono niby miałoby służyć? Przecież Biblia uczy nas, że to Jezus Chrystus jest naszym wstawiennikiem i prosi Ojca za nami (Jana 14:16; Rzymian 8:34; Hebrajczyków 7:25; 9:24). Czyżby wstawiennictwo Jezusa było za mało skuteczne? Po drugie: Czy Maria musi prosić Jezusa, żeby On prosil Ojca i żeby po takim łańcuszku modlitewnym coś się w końcu wydarzyło? Jezus powiedział wyraźnie, że jeżeli Jego będziemy o cokolwiek prosić lub Ojca w Jego imieniu, otrzymamy to (Jana 14:13-14; 15:16; 16:23-24; 1 Jana 5:14-15) - i wtedy nawet sam Jezus nie będzie musiał prosić Ojca, żeby nam dał (Jana 16:26). Czyżby w tych obietnicach było ukryte jakieś \"ale\"..? Po trzecie: Prośba do innego żyjącego człowieka o wstawiennictwo jest jedynie zwykłą ludzką prośbą, zaś prośba zanoszona do osoby zmarłej, ducha czy istoty ponadnaturalnej nie jest już zwykłą prośbą i nazywana jest modlitwą. Hebrajski zwrot użyty w Powtórzonym Prawie 18:11 zakazujący zwracania się do zmarłych to darasz o dosłownym znaczeniu \"wypytywać się o\" i tłumaczony jest jako \"żądać, szukać, zapytać, doglądać, wypytywać się, wybadać, dociekać\" i użyty jest często we fragmentach o pytaniu się o coś Boga (o Boże Słowo, objawienie odnośnie danej sprawy - np. Exodus 18:15) lub w wersetach n/t szukania oblicza Bożego całym sercem (np. Powtórzonego Prawa 4:29). Występuje też dwukrotnie w Izajasza 8:19, gdzie prorok mówi o tym, że lud zamiast pytać o radę umarłych, powinien pytać o radę swojego Boga. Zydom nie wolno więc było szukać zmarłych czy też wypytywać się ich o cokolwiek. Werset z Kapłańskiej 20:6 także zakazujący zwracania się do zmarłych, używa słów panah oraz el, czyli \"zwracać się do\". Używa się go także przy zakazie zracania się do posążków (Kapłańska 19:4), innych bogów (Powtórzonego Prawa 31:18.20; Ozeasz 3:1). Występuje on także w słynnym wersecie Izajasza 45:22 (\"Nawróćcie się do Mnie by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny!\"). Zydzi mieli się zwracać w swych modłach jedynie do samego Boga. Stąd też nie było wśród Zydów tradycji wstawiennictwa zmarłych. A przecież byli wielcy mężowie modlitwy których Bóg zawsze by wysłuchał: Noe, Abraham, Mojżesz, Samuel, Dawid, Eliasz, Daniel i wielu innych. Nikt się do nich nie zwracał z prośbą o wstawiennictwo, bo zabronił tego sam Bóg. Apostoł Jakub zamiast sugerować nam zwracanie się do wielkiego proroka Eliasza o wstawiennictwo, uczy nas, że jesteśmy takimi samymi ludzmi jak on i będąc usprawiedliwieni krwią Jezusa, nasze modlitwy mają taką samą moc, co modlitwy Eliasza - jeżeli tylko płyną z wiary (Jakuba 5:14-1. Nigdy nie zastanawialiście się nad tym, dlaczego nie ma świętego Mojżesza czy świętego Dawida? Przecież byli to jedni z najpotężniejszych ludzi wiary w historii ! Podpowiem wam: ani Zydzi ani pierwsi chrześcijanie, czy to z Zydów czy z pogan, nie zwracali się z prośbami o wstawiennictwo do zmarłych świętych. Ta teoria o wstawiennictwie zmarłych zrodziła się dopiero w II wieku naszej ery, będąc mieszanką pogaństwa i kultu chrześcijańskich męczenników Po czwarte: Biblia wyraźnie mówi o tym, że modły można zanosić jedynie do samego Boga. Czym jest modlitwa? Jest to prośba połączona z adoracją i dziękczynnieniem. Jeżeli ja proszę mojego brata o wstawiennictwo to mówię mu tylko - \"proszę, pomódl się za mnie\". A potem mówię - \"dzięki, żeś poświęcił swój czas i serce; jesteś kochanym bratem\". Ale gdybym padł przed nim na kolana i mówił: \"Oh Bracie mój cudowny, proszę cię, błagam, wstaw się za mną przed Bogiem\" - a potem jeszcze mówiłbym: \"Oh, Wspaniały Bracie, Ty Bramo Cudowna, Ty mój Pośredniku, uwielbiam i wysławiam Cię bo wstawiłeś się za mną; cały jestem Twój\" - to byłby to oczywiście zboczony kult człowieka, traktowanie drugiego człowieka tak jak samego Boga i zanoszenie do niego modłów. Bóg powiedział wyraźnie, że swej czci i należnej Jemu adoracji nie odda nikomu innemu (Izajasza 42:8). po piąte :w podanym wyzej linku:) Po szóste: Skoro istnieje wstawiennictwo Marii i innych zmarłych świętych i skoro jest ono TAK BARDZO WAŻNE to gdzie jest o tym mowa w Nowym Testamencie? i dalej po siódme...... polecam przeczytanie całej strony i ciekawe zakończenie autora: Choćby działy się cuda w imieniu Kriszny, Buddy, szatana, New Age, Maryji, Piotra, Krzysztofa, Wiesi, Zdzisia czy flamastra - nie obchodzi mnie to. Ja będę służyć Jahwe\'mu objawionemu w Jezusie Chrystusie. Powiem: Totus_Tus tylko Jemu.. Tylko dla Niego cała moja dusza, serce, umysł, ciało, siła. Jestem cały dla Niego i tylko dlań będę żyć, Jemu służyć, Jego uwielbiać, do Niego zanosić modły i tylko Jego imię rozgłaszać. A wy rubta co chceta..... dobranoc i jak zawsze ❤️ dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat się rozwinął :) Kamelio ja poszukuję Boga i Prawdy, Prawdy i jeszcze raz Prawdy a więc idąc tą drogą: jakie to są cuda rzekome? Czy te ktore zdziałały się za pośrednictwem Świętych? Czy może te ktorymi zajmuje się reiki, bioenergoterapia, itp, itd... bo jak dla ,mnie te drugie, mało tego, przez reiki o mało nie straciłam zdrowia! Objawienia-oczywiście że anioł ciemności przybiera postać anioła światłości, ale czy mamy z nim do czynienia jesli przyczyniają się one do powrotu ludzi do wiary w Boga? Myślę, że szatan ma dużo ciekawszych zajęć niż nawracanie ludzi. Nie cieszy mnie to wcale, że tyle rozbieżności powstało. Kamelio nie miej mi tego za złe, ale kieruję się własnym rozumem i jeśli kiedyś kościoł Boga ma się zjednoczyć, pewne warunki muszą być spełnione a czy będą one takie jak napisałam wyżej, zobaczymy. Ale jedni będą stać twardo przy swojim a inni opowiedzą się za zjednoczeniem i przyjmą zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie wierzę ślepo w każde objawienie. Ale też nie wrzucam ich wszystkich do jednego worka i nie uznaje za fałszywe. I tak oto tu może się pojawić Matka Boska, a tam jakiś demon w tym samym czasie. Dlatego trzeba być ostrożnym i uważnie czytać co jest zawartością przekazu. Gdyby nie było cudow zdziałanych przez Świętych dla nas, też bym się zastanawiała nad mocą tychze świętych i mocą modlitw. Myślę, że Bog im udziela wielu łask dzięki ktorym dzieją się dla nas dobre rzeczy ktorym nie sposob zaprzeczyć. Oczywiście wiadomo, że decydujące zdanie ma zawsze Bog. Pamiętajmy, że od śmierci Chrystusa minęło sporo czasu i jak już wcześniej wspomniałam wzorce świętych jako drogi do Boga są absolutnie bezcenne, szczegolnie w dzisiejszych czasach w ktorych panuje bog przyjemności,pychy,pogardy i pieniądza. Jak tu bez wzorcow znaleźć drogę? Jak zrozumieć miłość Bożą? I jak mam się zbliżyć do Boga ktorego miłość jest tak wielka, doskonała i niepojęta dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''Niektórzy zapytają: "Gdzież jest Eliasz i Mojżesz, którzy mieli przyjść? Powiadam ci, złe pokolenie: w ciągu tych wszystkich lat My nie mówiliśmy w przypowieściach. Eliasz i Mojżesz już przyszli, ale ich nie rozpoznaliście i potraktowaliście ich według własnej woli. Pokolenie bezbożne, nie słuchaliście Naszych Dwóch Serc: Niepokalanego Serca Mojej Matki i Mojego Najświętszego Serca... Nasze Dwa Serca nie mówiły do was w przypowieściach ani w zagadkach. Wszystkie Nasze Słowa były Światłem. Nasze Serca, jak Dwie Lampy, świecą Jedna obok Drugiej światłem o takim blasku, że każdy może zobaczyć. Ale wy nie zrozumieliście. Nasze Serca – jak Dwie Oliwki, jedna po prawej, a druga po lewej stronie (Za 4,3; Ap 11,4) – próbowały w ciągu tylu lat ożywić was, jak Dwie Gałązki Oliwne rozlewające oliwę (Za 4,12), aby uzdrowić wasze pokolenie, aby zabliźnić jego rany. Wasze pokolenie potraktowało jednak Nasze Dwa Serca, jak mu się podobało. Nasze Dwa Serca są pomazańcami (Za 4,14) i żyją. One są jak ostry miecz o podwójnym ostrzu (Ap 1,16), prorokujący. Lecz zbuntowane duchy tego pokolenia ponownie krzyżują Moje Słowo (Ap 11,7-10), miecz obosieczny, i odrzucają Nasze Dwa Serca, które dziś do was mówią, odrzucają dokładnie tak, jak Sodoma i Egipt odrzucały Moich posłańców. Zatwardziałość tej epoki przewyższyła upór Faraona, bo jej mniemanie o własnej wiedzy stało się polem walki przeciwko Mojej Wiedzy (Ap 11,7). Nasze Dwa Serca stały się istotnie plagami dla ludzi świata (Ap 11,10). Jednakże niebawem, wkrótce, Mój Głos będzie na nowo słyszany. Nawiedzę was błyskawicami i ogniem. Sprawiedliwość jest w zasięgu ręki. Nasze Dwa Serca, które pokonaliście, na końcu zwyciężą (Ap 11,11). Królestwo świata stanie się Moim Królestwem (Ap 11,15). Wszystko to jest teraz bardzo bliskie. Otwórzcie oczy i popatrzcie wokół siebie. Daję wam wszystkie Znaki Czasu. Wy, którzy trudzicie się, aby przywrócić cześć dla Przymierza Dwóch Serc, nie traćcie odwagi. Księga Apokalipsy mówi o tej Prawdzie jak Księga Zachariasza. Nie bójcie się. Rozszerzajcie tę cześć z ufnością i odwagą.'' dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, wybacz, ale te Dwa Serca i Apokalipsa nie mają ze sobą żadnego związku, to jest tylko i wyłącznie Wasza interpretacja. Dwaj świadkowie przyobleczeni w wory. Gdzie Ty tu widzisz Serce Matki i Serce Jezusa? Każdy może to rozumieć po swojemu, ale ja w takim razie jestem ślepa bo nie widzę żadnego sensu w Waszym tłumaczeniu tej części Apokalipsy. Dla mnie to jest dostosowanie słow Biblii do istniejącego dogmatu, dla mnie to na siłe wyszukane słowa mające niby potwierdzić kult Marii. \"A po trzech i pół dnia duch życia z Boga w nich wstąpił, i stanęli na nogi\" (Ap 11,11) - rozumiem, że moc pokonania śmierci miał Jezus ale jak sam powiedział, każdy ma moc przywracania życia przez Niego. Aniu, wiesz jakie jest tłumaczenie krk tych dwóch świadków? Pozwól, że zacytuję: \"Dwaj Świadkowie są symbolem Apostołów Chrystusa\". Dwaj Świadkowie giną i powstają z martwych. Naprawdę sądzisz, że Jezus bawiłby się w to z powrotem i jeszcze ciągał ze sobą swoją matkę? Jezus już udowodnił, co miał do udowodnienia, On już jest ponad to. Miałby jeszcze raz ludziom pokazywać swoją śmierć i zmartwychwstanie? On nie musi nic udowadniać. \"Jak tu bez wzorcow znaleźć drogę? Jak zrozumieć miłość Bożą? I jak mam się zbliżyć do Boga ktorego miłość jest tak wielka, doskonała i niepojęta dla mnie?\" - poprzez modlitwę i Biblię. Jedynym idealnym wzorem jest Jezus. I jeszcze jedno: kłamstwo powtarzane tysiąc razy w końcu zostanie uznane za prawdę. A Prawda jest powiedziana/udowodniona tylko raz, bo nie potrzebuje się co chwilę udowadniać, gdyż jest silna i nie musi pokonywać fałszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat padl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusiek
czemu w biblii nic nie pisze na temat brata Jezusa? Czemu nie pisze ze Judasz był świętym (jest przecierz biblia według ś.Judasza) Czemu biblia jest sprzeczna historii I z kond sie wzięła żona Kaina... A i jeszcze czemu w bibli jest tylko jedna wzmianka o Lilitch która jak by nie patzeć byla pierwszą kobietą Adama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ku kluks dziad
>>>>>>>> [zgłoś do usunięcia] Nusiek czemu w biblii nic nie pisze na temat brata Jezusa? Czemu nie pisze ze Judasz był świętym (jest przecierz biblia według ś.Judasza) Czemu biblia jest sprzeczna historii I z kond sie wzięła żona Kaina... A i jeszcze czemu w bibli jest tylko jedna wzmianka o Lilitch która jak by nie patzeć byla pierwszą kobietą Adama...>>>>>>> temu,ze to wszystko co piszesz-to czyste brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ku kluks dziad
Chcialbym przypomniec wszystkim katolikom,ze Biblia nie jest do prywatnego tlumaczenia.Kto ja sam tlumaczy popelnia grzech najwiekszy-grzech pychy.Jedynie KOSCIOL katolicki jest uprawniony do tlumaczenia Slowa Bozego.Jedynie Kosciol katolicki bowiem posiada swiatlo Ducha Swietego oraz odpowiednia wiedze i tradycje by to czynic. 2 Pi 1,20 "...To przede wszystkim miejcie na uwadze,ze zadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjasniania.Nie z woli bowiem ludzkiej zostalo kiedys przyniesione proroctwo,ale kierowani Duchem Swietym mowili9od Boga)swieci ludzie." 2 Pi 3,16 "...jak rowniez we wszystkich listach,w ktorych mowi o tym.Sa w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy,ktore ludzie niedouczeni i malo utwierdzeni opacznie tlumacza,tak samo jak i inne Pisma na WLASNA SWOJA ZGUBE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania bania proszek do prania... "oraz za wstawiennictwem J.P.II i innych świętych"? JP II święty nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ku kluks dziad
JPII nie jest jeszcze uznany oficjalnie za swietego,ale napewno bedzie.Santo subito-tak wolano na Placu Sw Piotra po jego smierci.Takie jest przekonanie wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myslę
ze Jan Paweł II bedzie świętym za jakiś czas. Wiele uzdrowien dokonało się za jego wsawiennictwem. Uzdrowień i nawróceń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ku kluks dziad
Ja bylbym bardzo ostrozny z vassula ryden.Czytalem "Prawdziwe Zycie w Bogu"i uwazam ja za scieme.Uwazam Vassule raczej za ofiare zludzen.Nie odwaze sie powiedziec -pochodzacych od szatana,ale kloci sie to wszystko u niej z nasza Faustyna Kowalska.Co do tej drugiej-nie mam watpliwosci.To wszystko dotyczace Faustyny pochodzilo od Jezusa.Widac to po owocach.Natomiast nie poznaje owocow pozytywnych u Vassuli.Raczej negatywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostrzegłam
Uczymy się na własnych błędach to w co dzisiaj wierzymy jutro będzie dla nas obrzydliwe i odpychające i będziemy dalej szukać, nie jesteśmy w stanie na razie objąć tego wszystkiego na raz nie należy tutaj nikogo osądzać bo to co dzisiaj ten człowiek przyjął za pewne może odrzucić jutro w swojej wędrowce i znowu zmienić wiarę tacy jesteśmy-my ludzie nigdy nie usiedzimy na jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Chcialbym przypomniec wszystkim katolikom,ze Biblia nie jest do prywatnego tlumaczenia.Kto ja sam tlumaczy popelnia grzech najwiekszy-grzech pychy.Jedynie KOSCIOL katolicki jest uprawniony do tlumaczenia Slowa Bozego.Jedynie Kosciol katolicki bowiem posiada swiatlo Ducha Swietego oraz odpowiednia wiedze i tradycje by to czynic.\" To dokładnie odwrotne podejście niż głosił Budda. Oczywiście nie moja sprawa, tylko Katolików, ale wydaje mi się, że to rodzi znaczne możliwości do manipulacji - a ludzie wiadomo, są różni, więc i tacy się znajdą, którzy chętnie z czegoś takiego skorzystają. Ciekawe, że Jezus mówił przypowieściami, które właśnie polegały na prywatnym, osobistym tłumaczeniu odbiorców, a z Biblią ma być inaczej. Poza tym, czy Katolicy bardzo często nie stosują tego w taki sposób, że totalnie nie wiedzą, co jest w Biblii, poza tym, co się im przeczyta i wygłosi w kościele? Ale też na tym topiku chyba więcej się przewija Chrześcijan niebędących Katolikami, a ich na pewno ten Katolicki zakaz nie dotyczy. Ciekawe czy mają własne, analogiczne - że tylko ich Kościół, Zgromadzenie czy duchowni mogą \"tłumaczyć\" Biblię. I czy Biblia, jako rzekome słowo od Boga, nie mogła by do każdego mówić sama za siebie? Dlaczego niby nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I czy Biblia, jako rzekome słowo od Boga, nie mogła by do każdego mówić sama za siebie? - dreamer, tak właśnie jest, bo Słowo Boga mówi od Boga do każdego kto czyta je z wiarą. A Duch Swięty jest Tym, który poucza, napomina, przemawia przez Słowo Boga do tego kto je słyszy, czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
i zapadła wielkopomna CISZA..................................................................................................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kim jest Bóg? Św. Jan odpowiada krótko: \"Bóg jest miłością\" ( 1 J 4,8). Tej Miłości można przypisać wszystkie cechy, które teologia nazywa przymiotami Boskiej natury. A więc Bóg jest Miłością nieskończenie doskonałą, a zarazem prostą, niezłożoną. To Miłość wieczna, która istniała, kiedy nie było jeszcze żadnego stworzenia, i będzie zawsze istnieć. Bóg jest Miłością niezmienną, a więc zawsze wierną. To Miłość prawdziwa, autentyczna, mądra i wszechmocna. Opatrzność Boża oznacza tę właśnie miłość opiekuńczą, skuteczną, która zgodnie z mądrością prowadzi do celu stworzenia. Św. Paweł ukazuje jeszcze inne cechy nieskończonej Miłości, którą każdy z nas ma naśladować: \"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje ...\" (1 Kor 13,4-8). Bardzo wielu słów potrzebuje niedoskonały ludzki język, by choć w niewielkim stopniu opisać nieskończoną Miłość, którą jest Bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×