Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość Armida
Kasiuptuj! skontaktuję się, jak sfinalizujemy przeprowadzkę:-) DO WIELKIEGO miasta (w skali słoweńskiej- co i tak przy wsi, w której mieszkam- to metropolia!). Na Navihanke i tym podobne mam taką alergię, że pikniku z nimi nie przeżyłabym nawet pod karą publicznej chłosty. Na szczęście mój kochany mąż też się pokrywa wysypką, jak tylko usłyszy te ich lukrowane wycia. U nas w rodzinie natomiast nie ma męsko- damskich podziałów, ale za to MUSISZ pracować. Nie ważne, czy to ma sens (jak już skończyli wszystko koło domu, to trzeba było piasek przesypywać z jednej kupki na drugą...). Uch, opowieści o tzw. różnicach kulturowych to ja mam na serial telewizyjny. Ostatnio kumpela mnie namawiała do napisania o tym książki. Niestety, zostałabym natychmiast wydalona z tego kraju a rodzina nie odezwałaby się do mnie do skończenia świata! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mowiac ja moich przyszlych tesciow mam ZŁOTYCH. Bardzo nam pomagaja i sie nie wtracaja. No i najwazniejsze dla mnie- nigdy nie czulam sie wyobcowana, przyjeli mnie do rodziny natychmiast. Cale szczescie! Bo tutaj rzeczywiscie rodzina jest na pierwszym miejscu, spedzamy ze soba duzo czasu. I tez sa oczwiscie rodzinne AKCJE remontowo-porzadkowe. To pewnie kwestia charakteru, ja sie w to wkrecilam bez problemow:) A jakie Wy, pozostali forumowicze, macie doswiadczenia z nowymi-rodzinami? Bo mam wrazenie, ze wiekszosc z nas przyjechala do Slowenii z milosci:) http://www.facebook.com/pages/Polacy-w-S%C5%82owenii/176028419128466

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, widze, ze nie tylko ja mam szare nastroje zwiazane ze Slowenia. Pozdrawiam Was dziewczyny i moze sie kiedys spotkamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asihnia
Witam! Ja od paru miesięcy mieszkam w Mariborze...Jutro idę na egzamin z języka w Ljubljanie, może ktoś jeszcze idzie?:) Pozdrawiam Wszystkich! asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armida
Od końca sierpnia będę się przechadzać alejką wzdłuż Savinji w Celju z szaro- czarno- pomarańczową spacerówką x-landera z prawie dwuletnim Rudzielcem! Może ktoś z Was mieszka na Otoku albo w pobliżu centrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slo
onegdaj widziałam taki wózek z taką zawartością ;) w paru w Mariborze :) Ale z tatą dzidziuś był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym z checia poszla, ale mieszkam obecnie w Ljubljanie a to troche daleko. Czy jest ktos kto mieszka w Ljubljanie lub okolicy? Ja przyjechalam na praktyki do Slowenii i z checia spotkalabym sie z jakas polka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamci
Hej A Wy sie wybieracie?? Pozdrawiam Kamila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos sie skusi w ostatniej chwili. Mam krotkie blond wlosy, okulary i bede na meczu z dlugowlosym niedzwiedziem:) Wiec zagadajcie jesli bedziecie:) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoja maleńka
Jak żyje się na Słowenii? -Ile kosztują tam podstawowe produkty? -ile się zarabia od ilu do ilu euro? -ile kosztuje wynjem mieszkania np w Lublanie? -jestem ciekawa jak wygladają Słoweńcy możecie wrzucić kilka fotek twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka87r
Hej, jestem Asia :) jadę z Krakowa do Velenje/Celje 13.08 rano, mam 2 wolne miejsca w samochodzie z klimatyzacją. Koszty przejazdu dzielimy wspólnie, może ktoś chciałby się z nami zabrać zamiast męczyć się 12 h w autobusie?? oczywiście można się dosiąść "po drodze". Wracamy z powrotem do Krakowa ok 27.08. Ja jestem Polka, narzeczony Słoweńcem, jeśli masz ochotę na komfortową podróż w miłej i zwariowanej atmosferze napisz asia_rybnik@op.pl Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoja maleńka
Asia 87 Czy do Słowenii potrzebny jest paszport? Do jakiej miejscowości jedziecie? Gdzie ta miejscowość jest położona ( na północy, południu wsch czy zach Słowenii? Chętnie zwiedziłabym Słowenie ale nie wiem czy będę miała tyle kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka87r
najlepiej zobacz sobie na mapie gdzie to jest, tak na sucho moge ci powiedziec że jest to miedzy Mariborem a Ljublana, taki bardziej w centrum Słowenii. Mamy taki plan że 13.08 jedziemy rano do Velenje, na nocleg do teściów, a 14.08 rano jedziemy bodajże do Izoli (nie wiem czy dobrze napisałam) nad morze, wiec bedziemy jechac przez Ljublane, Postojska jame. tam posiedzimy tydzień i wracamy do Velenje na kolejny tydzień u rodzinki i z powrotem do krakowa 27.08. Ostatnio jak jechaliśmy to koszty wyszły ok 1000zł na cały przejazd w dwie strony, więc przy czterech osobach to koszt 250zł w dwie strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka87r
i odpowiadając na twoje pytanie - to nie potrzeba paszportu - wystarczy dowód osobisty w zupełnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoja maleńka
porozmawiam z chłopakiem. A nocleg ile byście chcieli za nocleg? Jakie drogie jest tam jedzenie? Patrzyłam na zdjęcia Słowenii w necie prześliczne górskie krajobrazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka87r
może pogadajmy na priv moje gg 3600822. Jedzenie - drozszej może 10-20%, mięso 50% np filet z piersi z kurczaka kosztuje ok 7euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hays_polska
Witajcie wszyscy, Mam pytanie do osób ktore mieszkaja w Slowenii ( lub czesto do niej podrozuja)od dluzszego czasu, wiec byc moze Kwapiszonk, asiulka87 lub kamci mogliby mi jakos pomoc. Reprezentuje agencje doradztwa personalnego i poszukuje osob ktore mowia biegle po slowensku ( native speakers lub osoby dwujezyczne) i bylby zaiteresowane praca w marketingu, ktore maja doswiadczenie w edytowaniu tekstow i proofreadingu lub wlasnie w samym marketingu. Czy myslicie ze moglibyscie mi kogos polecic? Bede wdzieczna za okazana pomoc i zycze dobrej zabawy wszystkim ktorzy wybieraja sie na mecz. Podaje swojego sluzbowego maila: mularska@hays.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armida
Hop hop! Przypominam o tych spacerach na Otoku w Celju! Koniec sierpnia już się powoli zbliża:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vampek
Witajcie.... Planuję przeprowadzkę do Słowenii na luty 2012, czy jest tu ktoś, kto może mi udzielić wszystkich niezbędnych informacji dot. przeprowadzki do tego kraju. Będę wdzięczna za każdą najmniejszą informację. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrancik
Jezeli chodzi o przeprowadzke to o tym sie nie da zbyt dobrze pisac. Najlepiej pogadac. Masz skype albo cos takiego (np. gmail)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vampek
masz skype :) właśnie prowadzę rozmowę ze Słoweńcem ^^ jakby Ci tu dać login tak żeby wszyscy nie widzieli ehehe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrancik
nie wiem jak to zrobic. hmmmmm.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vampek
Napisz mi coś na maila linka(at)inds.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrancik
ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrancik
napisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vampek
OKi mam maila. później się odezwę po meczu Barcy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam z chlopakiem transportu do polski w nastepnym tygodniu, czy moze sie ktos wybiera do Pl, badz zna kogos kto jedzie w tamta strone ? ;) Pozdrawiam ANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×