Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

xxx_aparatka -> Wstyd się przyznać, ale ... nie wiem :( Moja orto powiedziała że bedzie sporo pracy :/ Bo tak: trzeba zrobic miejsce na sztuczną dwójkę, \'przekręcić\' kolejną dwójkę, nie ma symetrii miedzy zebami (czy cos takiego ;p) i trzeba ja przywrócić;p P.S. Mi zdjęcia dzialają ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ludziska :) Byłam wczoraj na wizycie u orto i powiem wam jedno - już mi się nie spieszy do ściągania tego żelastwa. Otóż uznano że jedynka na dole za wolno mi się prostuje i trzeba odkleić zamek i przykleić nowy chyba pod innym kątem czy coś. Nie chcę was straszyć ale zdejmowanie zamka boli jak za przeproszeniem skur...n. Jednego, a co dopiero wszystkich. Myślałam że normalnie razem z zębem wyjdzie :| Ale mam dwie dobre wiadomości: 1) nie bójcie się jeść twardych rzeczy. To dziadostwo nie odpadłoby nawet gdybym chciała zęby w ścianę wbić. 2) Nie bójcie się przebarwień. Dół mam założony rok temu, na początku biegałam myć zęby po każdym posiłku ale szybko mi przeszło i nie jestem już taką fanatyczką. I słuchajcie - nie mam żadnych przebarwień, plam niczego. Musiałabym chyba myć raz dziennie albo wcale żeby coś się zrobiło takiego. Kolor chciałam taki ładny zielony jak miałam kiedyś ale nie było i mam jaśniejszy. Tamten mi się bardziej podobał ale trudno :) We wrześniu idę na wesele i wtedy dobiorę sobie pod kolor kiecki. Trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Onira- no nie zauwazylam ze nie masz 2 :D nie zuca sie to w oczy Sie ciesz ze masz tak a ja mam tylozgryz krzyzowy calkowity- zachodzenie połowy łuku zebowego dolnego na górny. Linia pośrodkowa nie zawsze przesunieta. Uwypuklenie wargi dolnej i zapadniecie gornej po stronie wady. :( to dopiero masakra Ja tez mam 15 latek :D Ale poprawe juz mam w koncu aparat 2 miecy nosze :D byle do 8 lipca- pierwsza prawdziwa wizyta kontrolna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Onira- teraz zdjecia dzialaja baaardzo ładne kolory gumeczek :D Ja jak już pisałam bd zakladać Pomaranczowo zółto zielone - to bd dopiero odjazd :D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub weź mnie nie strasz...:/ ja tak strasznie chcę mieć aparacik,dni odliczam jak głupia,a Ty mi wyjeżdżasz z takimi tekstami :P może jakoś w drodze wyjątku tak bolało ;).Ponoć zdejmowanie nie jest bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. która jedynka Ci się źle prostuje? bo ja widzę na fotkach, że dolny łuk masz perfekt...chyba, że się nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka -> Ojj :( z tego co napisałaś, to wygląda poważnie... A najważniejsze, że juz widać efekty :) Dwa miesiące to nie jest aż tak dużo ;) U mnie dopiero minęło 21 godzin (tak około;p) i coraz biegam do lusterka zobaczyć czy się co nie poprawiło, czy nic w zebach nie utknęło ;p - powoli staję się przewrażliwiona na tym punkcie ;p... Ciekawe co będzie poźniej ;) P.S. Gumki pomarańczowo żółto zielone? - mmm pozytywnie :D Jak założysz to daj znać, bo też bym chciała takie ;p Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia -> Ja tez nie widzę, żeby u dziubdziub jedynka była krzywa czy coś takiego :O Przecie ząbki sa proste... No ale możemy sie mylić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że to tak wyjątkowo tylko bolało. A w łuku jest ta jedynka, tylko jak się od przodu patrzy to jest przekrzywiona, nie rośnie prosto górę i po skosie idzie. To moja prawa więc na zdjęciu po lewej stronie. Jak będę robiła fotki to postaram się tak, żeby było widać. W sumie może to dlatego ze zęby cały czas pracują i tak samo czasami boli zakładanie gumek jak jest nacisk na ząb. Jak będzie zdejmowany aparat to zęby będą już "wypoczęte".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Onira- tez tak miałam ze pierwszy tydz po załozeniu aparatu chodzilam z lustra do lustra zobaczyc czy cos sie przesuneło :D Poprawe zaczełam zauwazac po ok 2 tyg kiedy zaczeła mi sie lewa strona poszezac i nakladac na dolnie zeby :D Teraz od 3-5 juz sie nakladaja przez co siekacze ida do tylu i nie odstaja tak znacznie po za łuk zebowy :D no i najwazniejsze to to ze mam juiz prosta twarz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub >> mam dokladnie takie same doswiadczenia :) Dziwie sie, ze ludzie nie jedza jablek czy innych tego typu rzeczy. Dlaczego orto mowia, ze nie wolno bo moze sie zamek odkleic?? Ostatnio mialem te watpliwa przyjemnosc odklejania kilku zamkow i jeszcze kilku innych pierdol i mialem dokladnie takie samo wrazenie. Trzeba bylo go odklejac z taka sila, ze myslalem ze za chwile z kawalkiem zeba odpadnie. Gdzie tu przy gryzieniu jablek... Zreszta ja sie nigdy nie przejmowalem zaleceniami, wcinam wszystko co sie da i na razie zadnej awarii nie mialem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
a ja mam pytanie po jakim czasie noszenia widac jakies efekty? pozdrawiam wszystkich i prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
nie wierzę,w końcu się zdecydowałam. będę miała kosmetyczny :):):) niestety trzeba troche zapłacic... ale wole troche pocierpiec i miec sliczny usmiech :) a na pewno taki bedzie.... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)) od tygodnia mam aparat również na dole. 2 dni temu odkleił mi się zamek na 5:/ dzwoniłam do orto i powiedziała że to teraz nie jest takie ważne, że nic to teraz nie zaszkodzi, ale jak bardzo mi to przeszkadza to mam przyjechać, a jak nie mogę czekać do 10 lipca do kolejnej wizyty. zobaczy się jeszcze:) orto dała mi wyciągi, muszę je zakładać na noc. jak to cholerstwo boli! od około 3 tygodni nie jadłam normalnie, bo albo to wyrywanie czwórek, albo separacja albo aparat i wyciągi... przez to wszystko mam już tak wrażliwe zęby na jakikolwiek dotyk, że cięzko cokolwiek przegryźć:( justka.pl ---->> u kogo zakładałaś aparat w Pile? bo tak się składa, że ja akurat też tam zakładałam. wreszcie ktoś z moich okolic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tego odklejania zamków... to aż mi ciarki przeszły... brrr:/ boje się wogóle myślkeć co to będzie. kejti124 - tradycyjna odpowiedź - wszystko zależy od wady:) no i również od orto, bo niektórzy odrazu dają normalny nacisk na zęby, a niektórzy tyle, że go prawie nie czuć, żeby zęby mogly przygotować się do nowej sytuacji w buźce:) ale mniej więcej po miesiącu już na pewno jakąś tam chociaż małą zmainę widać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedźcie, czy aparat ma szkodliwe działanie na ząbki?? Chodzi mi o to, czy zęby częściej się psują w aparacie i czy po zdjęciu aparatu zęby mogą być proste ale za to z większymi ubytkami, bardziej wrażliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
kosiak>>>>aparat nie szkodzi zebom, nie sadze ,zeby staly sie bardziej wrazliwe od noszenia go, a co do prochnicy i przebarwien to wszystko zalezy od tego, czy prawidlowo dbasz o zeby w trakcie leczenia.zawsze po sciagnieciu mozesz ewentualne przebarwienia wybielic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka_pl
Tairaa ->> jA dopiero będę zakładać. Na Złotej jest taki gabinet przyjmuje tam prywatnie Kowalski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka_pl
A ty gdzie zakładałaś? U Natkaniec? czy nie w Pile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarolaaa
Hm, a ja już noszę 2,5 miecha aparat i nadal nie widzę żadnych różnic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnice zależa od wady i od pierwszej sily nacisku. ja miałam srednia sile nacisku ale po 3 tyg odkleil mi sie zamek na 6 i musialam jechac go przykleic i wtedy mi orto podkrecila i juz po 2 miechach ludzie widzieli znaaczna poprawe :D tzn widac ja :D a ja z moja mama pierewsza zobaczylysmy po 2 tyg i orto jak bylam na przyklejeniu zamka tylko sie usmiechala patrzac na zeby :D pozdrio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo Kosiaczek wrocil, tesknilem za Toba ;) Co do dzialania aparatu na stan zabkow... teoretycznie noszac aparat myjesz je czesciej, bardziej dbasz i higiene wiec ubytkow nie powinno byc ale w praktyce i moj stomatolog i orto kiedy chcialem powymieniac plomby na biale powiedzieli mi, ze teraz to nie ma sensu bo noszac aparat czesto robia sie nowe ubytki i lepiej pozniej zrobic wszystko razem. Tak wiec zdania sa podzielone ;) Ktos pytal o pierwsze widoczne efekty... ja u siebie widzialem tak po dwoch-trzech tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka.pl --> ja zakładałam u p. Musiałowicz też ma taki gabinet prywatny na ul. Elizy Orzeszkowej. swoją drogą nie wiedziałam, że w Pile jest tylu ortodontów, którzy zakładają stałe aparaty:D wiedziałam tylko o Andrzejewskich:D a ty z Piły jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis podczas gryzienia kotleta odkleil mi sie zamek na 4 po prawej stronie :D i normalnie jutro musze jechac go przykleic ... eh Jak ja nie lubie jak cos mi sie husta w buzi :D pozdro Ani dokladnie zebow nie idzie wymyc bo tak haczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka_pl
Oooo jeszcze jeden? :O Ja to wogole myślałam (tak mi powiedzieli), że tylko jest 1 ortodonta w Pile - Natkaniec, a tu sie okazuje ze juz 3 gabinety :OO. Taak jestem z Piły, ty też??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, chyba juz czas, zebym udostepnila zdjecia moich zabkow..Chociaz jak patrze na Wasze, niemal juz prosciutkie, to sie zastanawiam :) Nosze aparat od wrzesnia ubieglego roku i moja pani doktor twierdzi, ze postepy szybko przebiegaja..ja w sumie tez widze roznice..ale martwia mnie jedynki..czy one sie kiedys zejda ze soba...echh..No i jedna krotsza od drugiej :// Ale z drugiej strony jest juz sto razy lepiej niz bylo..pozdrawiam!!! http://picasaweb.google.com/joanna.wasielewska1980/ZBkiDokumentacja?authkey=DgHLx60ZcF0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
dziękuje wszystkim za odpowiedz. nie mam dużej wady także mam nadzieję ,że dość szybko zobaczę efekty;) ... jedna dziewczyna na innym forum pisała ze po 3 miesiącach już miała niemal idealne zęby. no,ale zobaczymy:):) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
24.06 -czyli za dwa dni będą mi zakładać :) właściwie to nie mogę się doczekać. mam nadzieję,że pod koniec wakacji już będą jakieś efekty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl - no właściwie to 4: twój orto, moja orto, ta Natkaniec i Andrzejewscy....:D a ja zakładając też myślałam, że jest tylko 1. ja z Piły nie jestem, z Wyrzyska, nie wiem czy kojarzysz gdzie to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette - co ty chcesz, przecież ząbki Ci się prostują, widać odrazu:D do ideału nie brakuje już dużo:) a ty masz zameczki pełnowymiarowe? bo takie większe mi się wydają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×