Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

moja położna mówiła, że moge jeść wszystko to co jadłam jak byłam w ciąży, z tym, że wprowadzać nowe jedzonka powoli i obserwować czy dziecko nie ma wysypki, albo zaparć itp. mamy dokarmiające lub karmiące sztucznie - dziecko karmione sztucznym mlekiem ma prawo robić tylko jedną kupkę dziennie, albo nawet raz na kilka dni :) ja pomagałam zuzce 3 razy termometrem, bo nie mogła sama zrobić, płakała, prężyła się, stękała a nic nie wychodziło, więc wzięłam oliwkę, termometr, podłubałam leciutko w dupce i dziecku ulżyło :) ale wiadomo, nie można robić tego zbyt często, żeby nie przyzwyczajać, lepiej po prostu pomasować brzuszek, rozszerzyć odbyt, przycisnąć nóżki do brzuszka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, z siusianiem u nas to samo,jak tylko się obudzi to y sprawdzamy pieluche czy sucha ....a moja mama powiedziała, że dzieci lubią po spaniu sikać, no to mały nieraz nam zgotował fontanne...a ile pisku przy tym jest...smiejemy się, że nas ten szkrab chrzci codziennie a propo\'s chrzcin..kiedy zamierzacie robić? ja ym chciała jak najszybciej, ale nie wiem kiedy mi siły przyjdą co do mojej opryszczki to kupilam olejek z drzewa herbacianego..POLECAM!!! Wysusza ładnie i nie boli...może jutro już nie będzie?? zonamundurowego...ja wyszłam ze szpitala wtedy co i ty...i co do tego werandowania, to napisz mi, czy u was było zimno ,ile stopni i jak ubrałaś malucha..ja jutro zrobię to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my ochrzciliśmy Zuzię w niedzielę, miała wtedy 5,5 tygodnia :) ani raz nie zapłakała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie - synuś zasnął skutecznie i już śpi trzecią godzinę. Dzięki temu i ja się zdrzemnęłam, bo juz padałam na twarz ze zmęczenia :) Z jednej strony zaczynam mieć wątpliwości, czy się najada, skoro tak ciągle mu się chce jeść, a z drugiej - sporo mu się ulewa, więc albo się przejada albo może to refluks? Kupy robi spore, wczoraj wręcz wyciekła z pieluchy. Dzisiaj nie byliśmy na dworzu i już chyba nie pójdziemy. Ciągle leje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do chrzcin to my mamy problem nie mamy kandydata na ojca chrzestnego i nie wiemy w jakim kościele ochrzcić syna... bo po historii z naszym ślubem wolimy nie w naszej parafii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve u nas dziś pochmurno i jakieś ja wiem może z 15 stopni lekki wiaterek. Ubrałam go w kombinezonik taki jesienny + czapeczka. Otworzyłąm okno na maxa, syncia wrzuciłam do wózka i pojeżdziłam w okolicach okna ale tak żeby też nie był na przeciągu. Najpierw leżał spokojnie potem przysnoł a na koniec zaczoł marudzić ale to pewnie dlatego że nie zna wozu i krępował go ten kombinezonik. My chyba małego ochrzcimy na święta, będzie miał 4 miesiące a i specjalnej uroczystości robić nie trzeba. Będzie 2 w 1 :) my nad chrzestnymi też się jakoś nie zastanawialiśmy, uu może być problem. Śmigiełko się biedna namęczy, współczuje. Trzymam kochana za Ciebie kciuki !!! Maleństwo Ci wszystko wynagrodzi. A mój łobuz dziś jakiś drażliwy. Nie może porządnie pospać co chwilę się przebudza. Cyc i zasypia, troche pomarudzi i znów zasypia. Jak wczoraj spał ładnie bite 3 - 4 godz. bez budzenia tak dziś się wybudza co 20 min. A ja tez już padam. Jeszcze sami jestesmy bo mężunio dziś do pracy musiał iść. Któraś pytała o kupki, mojego syncia kupy są żółte, konsystencji musztardy stołowej. Nie jest to jednolita konsystencja tylko z drobinkami ( coś jak musztarda z gorczyca :p) gdzieś czytałam, że to niestrawione mleko. Mały nie ryczy więc kupki są raczej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zonamundurowego mój ma takie same kupki. Także myślę, że jest ok. A Smiglo dalej nie pisze, oj życze biedaczce, żeby już było po wszystkim i żeby już miała swoją kruszynkę przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyneczki dzis był polożna -powiedziała ze z pępiem ok,ale to jakie my katorgi mamy przy przemywaniu:)szok cos mi sie wydaje ze u Śmigło cc to się skończy,ale bądźmy dobrej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wlanie wrocilismy ze spacerku.Maly zjadl i teraz sobie lezy i podziwia okno :) A Maciek chory,mial 38.7 temperatury,glowa go bolala,ale dalam ibuprofen i przeszlo,ale zobaczymy na ile :( Co do chrzcin my robimy 30.09 Agnieszka jesli chodzi o te klatke piersiowa to polozna zmierzyla tetno,zbadala go i powiedziala,ze wszystko w porzadku i to normalne,ale mam wrazenie,ze teraz juz normalnie oddycha,a u Ciebie jak to jest??? Ankakoza moj to w brzuszku jeszcze wazyl tyle co Twoj teraz to pomysl jak ja go w brzuchu nosilam.Teraz wazy 5.890 wiec....... Biedna ta nasz Smiglo,zeby sie dlugo juz nie meczyla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza a co do pampersow to my 2 uzywalismy tydzien,a teraz 3 i sa akurat.A jesli chodzi o Haggisy to nie mozemy,bo maly sobie tak odpazyl pupcie,ze tydzien leczylam ja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do karmiących piersią - czy jecie cukinię albo czy słyszałyście że mozna lub nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam do Smiglo, czy już tyli swojego maluszka, odisała, że chciałaby bardzo ale dalej się męczy i zdycha i nie wie ile jeszcze wtyrzyma, bidulka trzymają ją jak mnie do końca. Smiglo trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedna Śmigło---ale jestem pewna że teraz już tuli swoje maleństwo:) Mój mały wczoraj przerósł sam siebie ----zrobił mega kupkę,ale co mnie cieszy że nie smółkę a już taką bardziej noworodkową:) odstawiłam mleczko sztuczne teraz tylko na cycu,ale widzę różnicę -po sztucznym spać spał ale póki do spania to strasznie męczyła go czkawka.po karmieniu piersią też czka ale krócej:) Jakiej firmy chusteczek do wycierania używacie?Ja mam DZIDZIUŚ ale jakieś one niepocięte jak wyjmuje się to od razu 5sztuk:)dobre są PAMPERSA? Dziewczyneczki miłego dnia Wam życzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiafrancja-no moj maluch tak czasami intensywnie oddycha to znaczy ta klatka piersiowa intensywniej sie rusza niewiem byc moze tak ma byc.jeszcze na dodatek jak mocno spi to czasami drga mu nozka lub rączka ale tylko jka mocno spi pytalam lekarza mowi ze to niby normalne na tym etapie rozwoju no niewiem moze jestem przewrazliwiona. Co tam u Smiglo7 ciekawe czy juz po wszystkim biedulka moze tez do niej napisze zapytac.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam właśnie sms-a od Śmigło : Wczoraj o 21:45 urodziłam małą Księżniczkę przez cc. 4100 i 59 cm. Po mału dochodze do Siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smiglo gratulacje dla Ciebie i malutkiej 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Agnieszka moze rzeczywiscie lepiej zapytaj sie lekarza tak bedziesz spokojniejsza. A ja dzisiaj pol nocy nie spalam.Maciek chory,maly marudzl tez prawie cala noc,teraz go uspilam ale zobaczymy jak dlugo pospi :( Babcia tez chora wwwrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacjie smiglo7 tez dostalam od niej sms bardzo sie ciesze ze juz jest po .....a jakie duze dziecko posiedzialo sobie dluzej i ogromniaste sie urodzilo gratualcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, że śigiełko już tuli swoje maleństwo. Wszystkiego naj, szybkiego powrotu do domku i spokojnych przespanych nocy !!!!!!!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Filipcio dziś ładnie spał tylko dwa karmienia w nocy. O 6 się obudził i tak sobie leżał do 7 coś po swojemu gadał i co chwilę mi się przyglądał. tak patrzę i widzę,że dostał pełno jakichś kropeczek na bużce i szyjce. Nie wiem czy to potówki czy coś zjadłam wczoraj. Miała już któraś problem z potówkami ? Wczoraj też zamiast huggisów zakładane były pampersy ale to chyba by raczej uczulenie na dupce było a nie na bużce. po ilu dniach wyszłyście na pierwszy spacer? u nas ma dziś być koło 20 st. tak się zastanawiam czy małego nie zabrać na dwór. Wczoraj był werandowany a ma już 10 dni. Czy to aby nie za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smiglo - GRATULACJE!! 🌼 Duże to Twoje szczęście :) Podejrzewam, że waży mniej więcej tyle, co mój miesięczny cud :) Macro - jesli chodzi o chusteczki, to ja używałam najpierw penaten, potem jakichś no-name, jakkolwiek nie były najgorsze, a potem rewelacyjne odkrycie - chusteczki Bella nasączane oliwką - nie dość, że super oczyszczają z resztek kupy czy kremu, to od razu natłuszczają skórę dziecka. Trochę drogie są - ok. 5,50 u producenta za opakowanie 40 sztuk. Teraz testuję nawilżane Bella Happy, a potem będę testować nasączane mleczkiem. Zobaczymy, co się nam najlepiej sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zona mundurowego - my pierwszy raz po wyjsciu ze szpitala poszliśmy na prawdziwy spacer jak miał 15 dni, ale my wyszliśmy ze szpitala jak mały miał 9 dni i mieliśmy jeszcze wózek u teściów, więc pierwszy spacer można powiedzieć był po wózek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macro ja uzywam chusteczek pampers,ktore nam odpowiadaja,teraz mam nivea i zobaczymy jak sie sprawdza,bo jesli chodzi o reszte kosmetykow nivea to nie odpowiadaja mi i zmienilam na mustela,ktore sa rewelacyjne :) Zona mundurowego moj maly tez ma na buzi malenkie krostki,ktore znikaja i sie pojawiaja,dziwne to troche.Wyglada to jak tradzik. My na pierwszy spacer wyszlismy jak maly mial tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny te ktore karmią sztucznie co dajecie dziecku do picia slyszalam ze woda mineralna przegotowana sama jest dobra na trawienie sl;yszalyscie cos o tym moj maly wlasnie męczy sie kupą stęka jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smiglo wielkie gratujacje :-D 🌼 Mój Aniołek zaczyna pokazywać różki. Wczoraj spał w ciągu dnia 3 godziny. Chciał tylko jeść. Praktycznie cały dzień siedział przy cycku. Jadł co godzinę. Efekt tego był taki, że w nocy jak w końcu pospał to mialam taki nawał pokarmu że o 5 nad ranem dzisiaj musiałam go trochę odciągnąć bo cały stanik był mokry. Mam sporo pokarmu ale mam wrażenie że czasem w ciągu dnia go brakuje. Kurcze nauczyłam mojego szkraba noszenia na rękach - przez to że kilka dni go bolał brzuszek - i teraz nie chce sobie sam leżeć. :-( Kładziecie wasze dzieciaczki na brzuszku??? Mały lubi leżeć u mnie na brzuchu a jak go położę na materacu to wrzeszczy. Nie wiem jak długo mam go torturować. No i jeszcze zrobiłam jedną złą rzecz. Tomcio śpi z nami w łóżku bo jak go karmię to usypia orzy cycu i mam spokój. Odnośnie chusteczek to najpierw używałam pampersa i były ok ale jak mi się skończyły to kupiłam dzidziusia i są suche. Męczę się znimi strasznie, A pieluszki to po skońćzeniu opakowania tego ze szpitala to od razu kupiłam te od 3-6 kg, jedną paczkę Pampersów i Huggisów. Tomcio toleruje obie pieluchy więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywam roznych chusteczek dzidziusia,nivea,pampersa w zasadzie pampers jest najlepszy jak narazie ale nie zwracam na to za duzej uwagi .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Smiglo wielkie gratulacje. Też dostałam od niej smska i widzę, że też cesarka jednak poszła w ruch. Ciekawe czemu. Ale malutka duuuża, gratulacje jeszcze raz. Co do pieluszek to ja mam teraz Dada z biedronki i sa fajne mięciutkie, pampersy są jakieś takie twarde. Ale też ok. CHusteczki też kupiłam Dady sensitive, a potem do spróbowania Nivea i są super. Pampersa też miałam z wyprawki ze szpitala i też były ok. Mój Kubuś też już nie taki grzeczny jak kiedyś. Nie da się go uspać, ciągle albo chce jeść jak zje do kupa i tak wkółko. Dzisiaj suszarka poszła w ruch i podziałało :-) Jeszcze tabelka, trzeba Smiglo dopisać. Nie wiem co z innymi dziewczynami, ale czy ona zamyka tę tabelkę? A co z anetawideń, halinamalina i misiakówna? Milen4............????????...........31...Radom......... 40. .......01.08........+6,4..córka aggappe....Agnieszka....28.....Jaworzno/śląskie….3 7... ..10.08.......+13...synek Mikołaj Dżiska......................24.......woj.lubelskie. ....36.... 12.08……...+14...córcia TOSIA Katasha 23.......Kasia........23.....Rzeszów...........40....14.08.. .....+12....Wiktor młodziutka _mamusia......Ania.........24.....Lublin................ 39......16.08.....+12....elwira, corka misiakówna.....Basia........24 ....Szczecin............39......23.08…..+17…Alek sandra Halinamalina..................31......dolnośląskie...... ..40....26.08......+14…..SYN E K!!! ________________________________________________________ Koleżanki z drugiego forum: lacertaa......................27.......Katowice.... ........25.......27.08...??.... córcia Olinka76.......Ola..........30......Trójmiasto...... ....20.. ...15.08....+3......synek betika..............Beata.........30..........Toruń..... .....................17.08………. SYNEK Anuśka2007..................24.......zach-pom...... ......26….....29.08...+15… syn ________________________________________________________ D.P- data porodu P.D.P- planowana data porodu SN - siłami natury CC-cesarskie cięcie MAMY TULĄCE JUŻ SWOJE MALUSZKI Nick------------D.P.-------P.D.P.-----DŁUGOŚĆ----WAGA--- ----PŁEĆ-----IMIĘ------PORÓD Molinezja.....22.07………01.08........53. .........2700 g........S...... Bartosz......SN Kasiaka.......24.07......04-11.08....54...........3300.. .....C.........Inga.......SN Moonisia......26.07......04.08........53......... ..3420.........C......Zuzanna.......SN Nati83........27.07.......18.08........51..........2950. .........S……...Mateusz.....SN Aniusiek......27.07.......11.08.......53...........3350. .........S........Kubuś......SN Apik..........27.07.......15.08........51...........2830 ..........S.....Michał Wojciech.SN Mama-i-ja....28.07.......04.08.......54...........3400.. ............S….....Kubuś.......SN NovemberRain..29.07...11-12.08....54...........3190 ..........S......Cyryl.......SN Soldeluna......30.07.....11.08........53...........2890 .........S......Dawid Józef..SN Pluszka........31.07......03.08.......60............3500 ..........S..........Szymon...CC A_ga2..........01.08.....02.08………..55. ..... ....3260..........C.........Ola.........SN Bartkowa.......01.08................................3800 ...........S........Bartuś......SN Justyna 5X83.01.08...25.07.........60..........3960........S.......K sawery...SN Limetka82......02.08....04.08........54............3150. .....S........Igor.........CC dominika80.....02.08....13.08.......59............3520.. ........C........Maja……...SN Mysza30……….03.08......09.08......54... ..........3600..........s........Jakub.....sn GosiaFrancja..03.08.....14.08......54.5...........4570.. ........s.........Nicolas....sn Amanda......... 04.08......03.08......56.............3500........c........Ig a........cc kika31.........04.08.......02.08.....58cm..........3630g ..........syn.....Kry stian......sn Enais...........04.08........03.08.......55............3 300..........s.......Marcel....SN sokratynka...04.08.........05.08.......57........3600... ..... ....syn.....Wituś.....sn MirelaW.....05.08....?????..............49.............. 3210.......s.....Nico.....sn suri.........5.08.........1.08......60......3550........ ...syn........SN Dziki Storczyk...10.08.....10.08....58..............3650.......... .c.......Zosia Słonko26........13.08.07....8:54.....12.08.07.....55.... .3885......Maciuś....SN oliwka2..........14.08.07....14:20......10.08.07.....60. ....4400....Iwo....SN Nikusia22........15.08.07....6:05........15.08.07.....57 ......3200...Mateuszek......SN Olinka76..........15.08.......11.08.......57.....4130... ......s.... Łukasz .....sn Agnieszka31...17.08.......26.08.........54.........3600. .....s.....Marcel.......cc Agunia81.......19.08........19.08..........57.......4000 .......s.....Tomaszek....sn dragonka73....19.08.....22.08........59.........4100.... ....s.....Kacper....sn Demeter1980....19.08......08.08.........60.........4150. .......c.......Julia........sn Marlencia26.....20.08........12.08......53.........4070. ..........c.......EMILY.........cc Myszka24.......21.08.......20.08.........56.........3600 .......s.......Beniamin........cc gokata..........21.08.......22.08..........54........300 0........s........Iwo.......cc Ankakoza......24.08......28.08........53...........3680. ........s......Kubuś.......cc zona_mundurowego......27.08.....21.08.....51.......3200. ......s......Filip....sn Badeve........27.08.......19.08........58..........4050. .....s......Kubuś....sn Macro..........28.08........??????.........55..........3 320.......Jaś.....sn Julianna29......30.08......21.08........50.........3150. .......Michalina....cc catrina33.........1.09......25.08........54.........3250........Gabrysia.......sn Smiglo............5.09........26.08........59.........4100.........Dominika.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ubieracie w domu dzieciaczki ? jak śpią to przykrywacie kocykiem? Kurcze ja już nie wiem, u nas jest koło 22 stopni w domu ubieram mu tylko np pajacyka i jak kładę to owijam w kocyk ale nie gruby tylko taki cienki. I nie wiem czy mu nie za gorąco. Może stąd te potóweczki. Wieczorem grzejemy farelką do kompania a potem go w koc chyba wczoraj przesadziliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zona mundurowego u mnie jest 24 stopnie i wydaje mi się, że zimno jest. Dzisiaj rano było 22 i grzaliśmy, tzn, wlaczylam wszystkie gazy w kuchni bo jeszcze nie grzeją. A ubieram w kaftanik, na wierzch pajacyk i skarpetki i łapki na rączki bo ma zimne strasznie bez łapek. Jak przyjdzie położna to się jeszcze dopytam, ale co z tego, ze jak sprawdzam kark to jest ciepły a rączki zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez ma czesto zimne raczki. u mnie jest teraz ok 22-23 st, Cyryl jest w body i pajacyku, jak lezy w lozeczku, to go przykrywam jeszcze cienkim kocykiem, kark ma cieply, glowke tez, tylko te raczki chlodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×