Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anouk

TERAZ MY!!!

Polecane posty

dzień dobry pikny dzień nastał ....................żar leje sie już z nieba ( wiem bo byłam na rynku po truskawki , pomidory itp.) teraz ja w domku na niedźwiadek pojechał walczyć z klimatyzacją :-D. Co do ciasta to melduje że było :-).................... dobrze że mam drugi spód z biszkoptu to będzie tylko myk myk i gotowe . Zawsze tak jest z placuszkiem z truskawkami . a teraz czas na kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez popijam kawkę :) Yennka cudnie, ze już działa roming ;) ja dopiero teraz przeczytałam twojego emilka :( a tą świętą krową - nie przejmuj się , niech jej język nadal lekki będzie, a w końcu ukręci sobie bat na swój tyłek :P Whimcia, ty łasuchu :D:D:D oj zjadłabym takie ciasteczko :) a te potrawy też brzmia smakowicie :) Ani- pracusiu :) ale juz niedługo zaszalejesz na wakacjach :) ściskam cmok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj jak wieczorkiem konwersowałam z Whimcią, to ta \"maupa\" ;-)śmiała sie ze mnie, ze za dużo tych kochanków już mam. I wiecie co - to co ona gada, to mnie bardziej smieszy niż drazni. Zresztą, każda z nas(no, prawie każda) ma nerwa z exiami i całym tym balastem z przeszłosci. Więc same wiecie, ze po pewnym czasie to zaczyna \"lottać\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz doczytałam emilka yenka! ja to nawet niewiem jak mam mamie włączyc roaming w orange dopiero pogrzebię w tym tez popijam kawkę mega padnieta jestem nie chce mi sie jechac na wies z rodzicami Ł ...bo sie nie wyspie.. poza tym mam urodziny w niedzielę i ...nie chce na nich patrzec:D:D takie skromne me zyczenie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane koleżanki potrzebuję przepis na super jakies ciasto typu jabłecznik takie mniam mniam do kawy, no i na jakąś lekką sałatkę ...bom, się spodziewam niezapowiedzianych gości na niedzielę i tak sobie pomyślałam ze fajnie coś samemu upiec i zrobic. ale beztalencie kulinarne jestem- ale gdy cos robię pierwszy raz wychodzi cacy :P a sobote jestem sama bo łukasz na wsi wiec mam pole do popisu!! wiec help whimcu cieszę sie ze cie czytam... ze zdrówko wraca i taaaaka dzielna jesteś. w poniedziałe k dostanę decyzję w wiadomej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Garni, ja polecam prostę, szybką amerykańską szarlotkę i zawsze sie udaje!:D Szarlotka amerykańska Przygotowanie: 30 min. Pieczenie: ok. 40 min. Trudność: łatwe SKLADNIKI: 1,5 szkl. mąki pszennej, 1 łyżeczka sody 1 szkl. cukru pudru 1 szkl. oleju 3 jajka 1/2 łyżeczki cynamonu, 1 łyżka kakao 4 jabłka ETAPY PRZYGOTOWANIA: 1. Żółtka oddzielić od białek i utrzeć do białości z cukrem pudrem. 2. Nadal ucierając dodawać kolejno: olej, mąkę wymieszaną z sodą, cynamon i kakao. 3. Jabłka obrać i pokroić w dość grubą kostkę. 4. Białka ubić na sztywną pianę. 5. Do ciasta dodać pianę z białek i pokrojone jabłka. Delikatnie wymieszać. 6. Tortownicę (28 cm) lub blaszkę prostokątną wysmarowaną masłem i wysypaną bułką tartą napełnić ciastem. 7. Piec w temp. 170 st. C ok. 40 min. Sprawdzić patyczkiem. Mozna zrobić polewę, mozna podypać cukrem pudrem, można nic nie robić tylko jeść!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo dziekuję myszorku proste jak się czyta.... a to ciasto resztę składników ugnieść tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez margaryny?? chmmmm ja jednak mam straszliwe lewe ręce do wypieków///podejrzanie prosty ten przepis...mistrzem bym była gdybym spartoliła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja przepis na sałatkę dam. 4 jajka na twardo pęczek rzodkiewki 2 ogórki (mogą być średniej wielkości, zależy kto ile zieleniny lubi:D) mały pęczek szczypiorku albo zielona cebulka pół główki sałaty zielonej majonez Jajka, rzodkiewkę i ogórki w kostkę (rzodkiewkę w drobniejszą), skroić szczypior, sałatę podrzeć na kawałki. Posolić i dodać majonezu/sosu majonezowo-jogurtowego. W zasadzie to tylko baza jest, bo można tu dorzucić dużo innych dobrych warzyw, np. pomidora. I wyjdzie bardzo dobra rzecz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się ze smarami do pasa :D Fuuujjjj :P Mumi, pierdzionek cudny. A data tez wyznaczona, bom się całkiem zapomniała zapytać? Ani bidulko.... Ty to masz pecha z tymi rurami, drogami etc. Pewnie za jakiś czas i ja będę psioczyć. Na odległości, na błoto, na drogę :P No ale taka działka, jaką dadzą nam teściowie to jednak nie w kij dmuchał :) Dziewczyny skoro wy tu przepisami się dzielicie to może ma któraś sprawdzony na śmietanowca? To moje ukochane \"ciasto\" z dzieciństwa. Klasyczny śmietankowy z galaretką z truskawkami na wierzchu. Mniaaam ale mam smaka! Celuś, moje Maleństwo wyjechało tydzień temu do Ślimakowa :( Jak się dobrze złoży to koło 17 lipca wróci... Buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaalbo takie coś, jeśli chcesz wieczorem do kolacji podać. Rzecz banalna, ale urok tkwi właśnie w jej prostocie:-) No i przyrządza się błyskawicznie. Pomidory Żółty ser Majonez Kilka ząbków czosnku (to już kwestia indywidualnych upodobań ile) Pomidory trzeba pokroić w ćwiartki lub ósemki zależnie od rozmiaru, ułożyć na talerzu/pólmisku. Żółty ser zetrzeć na tarce o dużych oczkach, dodać posiekany/przeciśnięty czosnek i majonez -- sos powinien być raczej gęsty. I tym sosem przykrywa się poukładane pomidory. U mnie w domu nazywa się to "pomidorami pod pierzynką". Genialny dodatek, kiedy się grilluje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Garni, tego ciasta się NIE zagniata, ale uciera mikserem! I własnie jest proste, latwe i przyjemne!!!:P:P Tak, bez margaryny, zamiast tego jest olej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kici-kici u mnie też podaje się pomidory, nie tylko do grilla ale jako letnią sałatkę z sosem. Tez kroi się je w ćwiartki i polewa sosem, który robisz tak: ze 3 ząbki czosnku ucierasz z cukrem i solą. Wrzucasz to do miseczki, dodajesz ciut pieprzu, ze 2 łyżki musztardy, oliwę i natkę pietruszki. Jak pomidorki puszczą sok, to sos jest jeszcze pyszniejszy i można chlebek w nim maczać. Pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ślinka cieknie a ja się ograniczałam tylko dwoma super sałatkami i pomidorkami w zalewie..no ale ileż mozna to samo :D:D dziekować dziekować Wam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
Howgh, alez kulinarne tematy się zrobiły! Miami, nie róbcie mi smaka, bo ja dziś mam obowiązki zawodowe do 18:30. Im później, tym gorzej.... Na pocieszenie: na koniec dnia mój robi pizzę, więc cały dzień ta myśl trzyma mnie przy zyciu. Jutro mam wolne! Jupi! Ale niedziela!!!!!:(:(:(:( masakra, ale to chyba ostatnia tak w czerwcu: ta ostatnia niedziela......:P Za moje działania na polu organizacyjnym w drugiej pracy, zaoproponowali mi cosik w pierwszej - pełnomocnikowanie czy jakoś tak:P:P:P:P:Pa ja przecież gówniara jestem:P Ale jazda:) niech tylko obaczę warunki;) Yenka, ja wypisałam się z Orange już cztery lata temu!!!! I jestem o wiele szczęśliwsza! W domu mam już wodę i aute zaparkuję w garażu....prawie dolce vita. tak późno dziś kończę, że nawet korki już przewalą się przez miasto:P Pieknie jest! Może ktoś zaprosi mnie na ciasto z truskawkami, bo ja sama pewnie nigdy go nie zrobię. Nie ciepię piec! Żadnych ciast! jedynie , co robię, to różne kremowe i ciastkowe desery:( nie mam talentu do tego. Zmykam, bo zaraz będę "członkowac" ściskam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> zielony groszek Dla mnie połączenie smaku pomidora (najlepiej takiego \"prawdziwego\") i czosnku jest w ogóle super :D Sałatka selerowa: 1 słoik selera torebka ryżu (może być biały, ale czasem warto poeksperymentować np. z brązowym) 1-2 jabłka jogurt+majonez Selera odsączyć, pokroić paseczki na mniejsze, takie \"zjadliwe\", dodać ugotowany ryż, jabłko pokroić w kosteczkę. Dodać sosu i wstawić do lodówki. Taka schłodzona jest super w lecie :-) Albo jeszcze taka, która jest specjalnością mojej siostry: pół kapusty pekińskiej puszka kukurydzy zupka chińska pikantna o smaku curry (my używamy takiej z vifonu) - proszę się tu nie zrażać :-) pierś z kurczaka majonez Pierś z kurczaka pokroić w kosteczkę, dodać przyprawy do gyrosa (np. Kamis), obsmażyć i niech sobie powoli stygnie. Kapustę pekińską skroić na drobno; zupkę chińską pokruszyć na drobniutko, posypać tymi przyprawami i zalać taką ilością wody, żeby ją całą wchłonął makaron -- nie ma nic pływać:D Kiedy wszystko wystygnie, wsypać do miski, dodać kukurydzę i majonez. Bardzo sycąca, i wbrew wszelkim uprzedzeniom do zupek \"chińskich\" smaczna :-) (ok, kończę z tym tematem, bo o sałatkach to ja długo mogę:->)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
aaaaaaa, kocham moje auta, oba diesle....boshe....nie wiedziałam, że bedzie to tak kosztowna impreza:( jeszcze nissan pół biedy, ale fordy...nie wiem, co on tam ma pompowtryskiwacze z U-Boota, sądząc po spalaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomarańczowo Anouk
A jeszcze w ubiegłym roku były takie spokojne wakacje, teraz mamy jechac w lipcu na objazdówke po Skandynawii i aż mnie ścina z nóg.... Ale na szczeście w Szwecji, jak sie dowiedziałam, paliwo jest tansze niż w PL:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Anouk....ja tam sobie chwalę samochody na gaz. A teraz do pracy i tak rowerkiem jeżdzę więc jest jeszcze lepiej, żadnych kosztów. Poza tym ,że oczy muszę mieć wszędzie , bo nie ma u nas zbyt wiele ścieżek rowerowych. Fajne Wasze przepisy, ja akurat uwielbiam gotować, piec więc z przepisów skorzytań. I koniecznie na niedziele ciasto z bitą śmietaną ( ewntulanie serki z galaretką pomieszne) a na to truskawki i galaretka. W tym roku strasznie truskawkami się objadam. A sałatki ostatnio mi zasmakowały z tortelini opakowanie tortellini z mięsem 2-3 pomidory 1-2 ogórki zielone biała część pora gotowy sos koperkowo-ziołowy majonez jogurt naturalny Tortellini ugotować, wystudzić. Pomidory sparzyć, obrać i pokroić w drobną kostkę. Ogórki oraz sparzony por pokroić w drobną kostkę. Majonez wymieszać z jogurtem i sosem koperkowym, dodać do sałatki i delikatnie wymieszać. I jeszcze jedna z tortelini 1 makaron tortelini z mięsem szynka konserwowa pęczek rzodkiewek 1-2 świeże ogórki ser feta 1 puszka kukurydzy szczypiorek,koperek 1-2 łyżki majonezu Makaron ugotować- wystudzić. Ogórki i rzodkiewkę pokroić w półtalarki. Szynkę i ser feta pokroić w kostkę. Szczypiorek i koperek drobno posiekać. Wszystko razem wymieszać dodając kukurydzę i zimny makaron, dodając majonez. Jadłabym i jadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu rzeczywiście kulinarnie mocno. Ale najważniejsze, że wszystko lekkie i łatwe do przygotowania :) Coś dziś się nie mogę obudzić przez cały dzień, a tu zaraz znów trza się do łóżka kłaść :P Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ale smakowicie :) chyba sobie podkradnę kilka przepisów :) a sałatki Ninke są super- jadałam tylko, ze z szynką normalną - pycha :) druga wrsję też muszę sprawdzić :D Groszkowa- oj teraz rozumiem skad to przeziębienie :D:D:D:D a może jako zastępstwo jakiś elektryczny kocyk??? Garni- no zaszaejesz , ze ho , wszystim brzuszki popekają z amciu :) buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W weekend jak zwykle odpoczywamy. Pooglądałam sobie właśnie naszą klasę i tak jakoś smutno mi się zrobiło. Tyle szczęśliwych rodzinek z dziećmi widziałam. Chciałabym i ja mieć już maleństwo a tu nic. Moje koleżanki co niektóre już bardzo duże dzieci mają a u mnie jak zwykle wszystko nieco później. I na wszystko muszę sobie poczekać i nigdy nic nie jest łatwo. A jak jest łatwo to ja to spieprzę. Takie to moje życie. Nawet teraz nie ma się komu wygadać. Mój przy meczu zasnął, a mi komputer pozostał, bo spać mi się jeszcze nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninke ;) przesyłam dzidziusiowe fluidki :) będzie dzidzia będzie :D:D:D:D:D:D:D a jak będzie bolał kregosłup - to uuuuuuuuuuuuu :D:D:D:D:D:D:D mój mi wysiadł jakiś miesiąc temu, a gdzie do chodzenia małej? :D:D:D:D tylko musisz zwiększyć częstotliwosć miziu miziu ;) nie ograniczać się jak coniektóre na macierzynskim do 2 dnia owulacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano i ja się z wami witam :) Kurcza paka, jak nie urok to sraczka... nadal zapluta jestem, a tu jutro do pracy muszę, w dodatku koleżanka z biurka naprzeciwko, też dziś poszła na zwolnienie i nie dość, że swoje nadrobić będę musiała to i jej sprawami się zająć. Cudnie i bajecznie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po spacerku upalnym i słonecznym teraz kubus drzemie a ja jak zwykle urocze obowiązki domowe....prasowanko! cholewcia ja wiecznie prasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×