Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

migotka - co dp krowy to powiem Ci że to jej uluniony pluszak, ma dużo pluszaczków, ale krówkę czarno-białą upodobała sobie szczególnie:-). Dziękuję za fotki, włoskami się nie przejmuj, po roku podobno szybko włoski rosną, a nasza ma już, bo ja podobno jak się urodziłam też miałam ciemne długie włoski, ale ni m skończyłam rok się wytarły tak jak naszej się wycierają. Mi najbardziej w dzieciach podobają się ich oczy, małe dzieci takie ładne rzęsy mają i fajnie je mrużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widze,ze forum znowu sie \"rozkreca\".czyzby nasze dzieciaczki dawaly mamusiom wiecej \"wolnego\":-)? Pisalam wczesniej,ze po tabletkach cerazette dostalam bardzo szybko miesiaczke.cale szczesciu-juz sie skonczyla,ale trwala bite 2 tygodnie(norma u mnie to-5-6 dni) i krwawienie bylo naprawde obfite-zwlaszcza na poczatku.odczekam jeszcze miesiac,moze dwa i wtedy zobacze,czy dalej bede je stosowala,czy bede musiala postarac sie o inna metode antykoncepcji.w gre wchodzi ponoc tylko spirala i prezerwatywy(ze wzgledu na to.iz karmie xavcia piersia). mimi1982-my bylismy z xavierkiem raz w supermarkecie-mial wtedy ok.miesiaca.pomyslelismy,ze on i tak zawsze w foteliku zasypia,to pewnie przespi nasz wypad do lidla,szczegolnie jesli wsadzimy go z fotelikiem do wozka sklepowego.marzyciele z nas:-)w trakcie zakupow maly sie obudzil,zaczal bacznie rozgladac na wszystkie strony,jakby szoku doznal:-)nagle tyle ludzi wokol niego,no i tak kolorowo:-)ja biegiem zaczelam wrzucac zakupy z listy do kosza,a maz biegiem z malym do kasy,bo balismy sie reakcji xavierka.u niego bardzo szybko zmieniaja sie emocje-od zaskoczenia do placzu maly krok:-)na szczescie synus zachowal sie dzielnie i nawet nie pisnal.a my tak sie balismy:-)teraz jednak wolimy poprosic tesciowa o opieke nad malutkim, a my w tym czasie jedziemy na wieksze,tygodniowe zakupy. xavierek tylko towarzyszy mi,jak ide do piekarnii i ewentualnie do pobliskiej drogerii. jesi chodzi o ulewanie,to xavciu tez ma z tym problem-ulewa od poczatku-ale on chyba sie przejada.bo mimo,ze nawet sporo,a ostatnio nawet bardzo duzo uleje,to i tak wytrzymuje nieraz nawet 3-4 godziny do nastepnego karmienia.dostal tez witamine k jak bylismy na badaniu u3-niby miala pomoc na to jego ulewanie.jednak efektow nie widac:-( ok,kochane,milej niedzieli ode mnie i xavierka! aha-sylwia-olcia jest cudowna!ucaluj ja mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do tego ulewania to wiem, że gdy dziecko będzie więcej w pionowej pozycji mija, czyli do około pół roczka jak już będzie siedzieć musimy wytrzymać i przebierać 3 razy dziennie te nasze małe radości, a pozniej będzie już po kłopocie. My dzisiaj małą bierzemy do wujcia, zobaczymy jak mała w gościach będzie się sprawować, zawsze jak gdzieś jedziemy mam 2 duże torby spakowane, a cały ten ekwipunek jest oczywiście małej. Zmykam, ja też życzę miłej i spokojnej niedzielki, pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas ulewanie juz mniejsze, przestałam pic kawe, chodze jak zombi bo mały wstaje w nocy na karmienie i nie chce później spac, kawa rano stawiała mnie na nogi a teraz eh..Ale młody spokojniejszy i weselszy. IVA ja też zamówiłam ten leżaczek i to jest pierwsza rzecz jaką zamówiłam przez internet, długo czekałaś na przesyłkę? miłej niedzielki dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
sara2-dokladnie od kogo zamowilas lezaczek??? bo jak od 'e-kropka' to niepolecam bo mial strasznie duzo negatywnych komentarz.Ja zamawialam ze sklepu z lubuskiem chyba jesli sie nie myle.Czekalam dlugo bo tydzien,tlumaczyli sie ze jeszcze rozwoza rzeczy zamawiane sprzed swiat,czyli dostawca z DHL'a.Aukcji dlugo nie bylo na necie wiec szwagier zadzwonil do sprzedawcy osobiscie i zalatwil.Lezaczek ok tylko mam wrazenie ze jak nim bujam to zabawki moga uderzyc malego w buzke,no i melodyjka strasznie krotka!!!! CO DO ULEWANIA: Marcys tez ulewa,pytalam o to lekarke.Powiedziala,ze JESLI DZIECKO PRZYBIERA LADNIE NA WDZE TO NIE MA SIE CZYM MARTWIC.Ja bylam przerazona bo on praktycznie za kazdym razem ulewa i czasami takim 'hluśnieciem',mam wrazenie ze wyplul polowe wypitego mleka.Dzis rano 3x przebieralam go z tego powodu,za czwartym razem ubralam mu sliniaczek.Lekarka doradzila pod materacyk w lozeczku polozyc no poduszke lub ksiazke zeby byl spad,no i klasc dziecko na boczku. DO DZIEWCZYN KRE KARMIA BUTELKA: Czy trzymacie sie regol,ze malenstwo 3miesieczne powinno za kazdym razem wypijac 150ml mleka po 6x dziennie + herbatka??? Ja zaczelam tak robic od dzis,ale wczesniej dawalam po 100ml,czasami jak jeszcze chcial to nawet 160ml,bo lkarka powiedziala ze z dzieckiem jest jak z doroslym,dzis zje duzo jutro mniej :/ ps Chyba bede zmuszona odejsc od ojca Marcysia....:(:(:(:(- CZY KTORAS Z WAS JEST SAMOTNA MATKA ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
"pod" poduszke-mialo byc.Sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie ze dzieci moga ulewac od kawy...ja pije dosc duzo ale bezkofeinowej myslicie ze to ma jakis wplyw na ulewanie? chyba jutro ogranicze te moje i tak \"sztuczne \"kawkowanie i zobacze czy jest jakas poprawa bo czasami ulewa dosc sporo a potrafimy przebrac sie kilka razy dziennie beti26 - ...mi ciezko jest brzuszkow kilka wieczorem zrobic a tu widze cwiczonka ,hula hop tylko pogratulowac:) jutro wybieram sie na basen, mialam isc dzisiaj ale zabraklo mi czasu a podejrzewam ze bedzie to( przynajmiej za pierwszym razem )\"wielka\" wyprawa...mam nadzieje ze przebiegnie pomyslnie i moje zbedne kilogramy bede mola zgubic w przyjemny sposob...oczywiscie zdam relacje jak juz bedziemy \"po\" Widze ze Wy tez lubicie stroic Wasze malenstwa...a to dopiero poczatek:)) fajne jak juz bedzie cieplutko i bedzie mozna zrzucic te kurtki i kombinezony...nie moge sie doczekac ....dzisiaj u nas bylo bardzo cieplutko doslownie jak pierwszy dzien wiosny :)) a i malutka chyba poczula bo byla dzisiaj taka wesolutka i rozgadana:) Iva25-bardzo mi przykro ze masz problemy z ojcem synka , czy naprawde jest az tak zle ze myslisz o zostawieniu go? :( moze jeszcze sie ulozy miedzy Wami, z checia bym Ci pomogla ale niebardzo Wiem jak i w czym tkwi problem... 3ymaj sie kochana i nawpewno znajdziesz tutaj wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane.. Mnie dopadło jakieś chorubsko:( strasznie sie czuje.. a najgorsze jest to że mały odemnie podłapuje...:(:(:( daje mu syropek ale niewiem czy pomoże .. jesli to środy niebedzie poprawy mam iść do lekarza z Fabim. dobrze że mąż ma teraz 2 dni wolnego pod rząd to mi troche pomoże.. do ałego staram sie niezbliżać chyba zze na jedzonko.. mam do siebie wyrzuty:( IWA kochana.. trzymaj sie ciepło bedzie dobrze.. niesugeruj sie podpowiedziami innych.. przypomnij soebie ile złego już Ci zrobił.. i podejmij swoją decyzje.. Moja siiostra jestsamotną matka.. jego tatuś sobei o nim dopiero teraz przypomniał.. prawie po 1,5 roku gdzie o niewidział.. a jak już ktoś dzwonił to moja siostra.. teraz Kuba spędz z nim 1 miesiąc choć jestem pewna że za 2 tyg go odwiezie do nas bo niewytzryma. Jest samotna i daje soebie rade. Pisałaś że możesz liczyć na teściów... kożystaj z tego. jestem z tobą Asiorku Ola ma śliczne oczka:) Sylka Olunia = miodzio ch te włoski... Migotka.. normalnie Twój Oluś rośnie na małego przystojniaka... Franiu ja niedostałąm Fotek Colina:( kochane znacie jeszcze jakieś domowe sposoby na chorubsko??? uciekam bo mały woła cyca.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Dziewczyny, jak ćwiczenia i ograniczanie słodyczy? Ja zupełnie dostałam fioła na tym punkcie, nawet wczoraj zrobiłam sobie tabelkę w exelu i będę wpisywała wymiary i wagę. Też od dzisiaj nie jem słodyczy (no chyba że gdzieś wyjątkowo w gościnie). Mimi - ja mieszkam w Bydgoszczy, jeśli chodzi o masaże to poszłam do całkiem takiego ekskluzywnego salonu, myślę że gdzieś znajdę taniej. Misiaki kiedyś pisała że u niej są po 20 zł za jeden. Iva - przykro mi z powodu konfliktów z ojcem Twojego dziecka, ale musisz zrobić tak jak mówi Ci serce, jeśli masz się męczyć to chyba nie warto walczyć. Jeśli chodzi o bujaczek, to ja często zdejmuje ten pałąk z zabawkami, no chyba że widzę wyrażne zainteresowanie maluszków. Asiorek, Sylka, dziękuję za fotki, ja też wyślę niebawem, ale muszę zgrać nowe z aparatu. Nie wiem dokładnie ile ważą maluszki, bo ostatno byłam u pediatry 3 stycznia. Myślę że Natalka ok 5 kg, Kacper ok.6.Na następne szczepienie idziemy 12 lutego i dopiero dowiem się dokładnej wagi. Dzisiaj kolejna pięknie przespana noc od 23 do 8 rana. W końcu u kacperka skończyły się kolki, to chyba rzeczywiście prawda, że trwają do około 3 miesięcy. Ja w ciązy nie piłam kawy, ale teraz nie potrafię sobie odmówić, piję zawsze rano duży kubek rozpuszczlnej z 1 łyżeczki ze śmietanką, i niekiedy popołudniu. Kawusia stawia mnie rano na nogi, bo przeważnie wstaję zamulona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziewczyny Iva - nie znam dokładnie sprawy, ale jeżeli związek jest toksyczny i partenr zamiast przynosić Ci sparcie i pomoc sam staję się kolejnym balastrem i powodem twojego złego nastroju, to nie warto w tym tkwić. Radosna mama to radosne dziecko, wierzę że podejmiesz dobrą decyzję dla Ciebie i dziecka. Moja dzisiaj nie chce pić mleka, zabrałam ją na spacer, przerwa między ostatnim karmieniem 4 godziny ( a zawsze była 3 godzinna), myślałam że wypiję z ochotą te 150 ml, a tu nic, jakieś 75 ml wypiła i więcej nie chciała. Czy wasze też mają takie dni, bo nie wiem czy się tym niepokoić, może brak apetytu o czymś świadczy? franiu - twoja Iza, to też już kawał baby (tak jak moja) , taki mały pulchniaczek. Moja najwięcej fałdek ma na nóżkach a pamiętam jakies 2 tygodnie temu to były one takie kościste, a teraz udka mają fałdki:-D. asiorku - Twoja Ola, ale ma ładne duże oczy, szczególnie kolor ciekawy. O włosach to już nie wspomnę, mojej się z tyłu wycierają, tylko przód nie naruszony:-). beti - znalazłam w necie te ćwiczenia, co ty robisz, ale tam jest godzinny program, nie wiem czy dam radę, ale spróbuję o ile do wieczorka nie padnę ze zmęczenia bo mój szkrab dziś marudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka30
Beti- podziwiam- dwójka dzieciaczków i jeszcze napięty plan ćwiczeń;-) Tą tabelką mnie rozwaliłaś. Powiem Ci, ze je też do prawie wszystkiego robię tabelki (uwielbam przestawne hihihhi) ale na to nie wpadłam....;-) Iva- nie jesteś chyba zdecydowana teraz odejść...bo pytasz o radę- więc chyba jeszcze nie czas. Nawet jak się teraz rozstaniecie to wrócicie do miesiąca. Rozstanie nastąpi- ale za jakiś czas. W każdym razie życzę powodzenia. Bycie samotną matką nie jest az takie straszne- wiem bo byłam jakiś czas. Nawet ma przyjemne strony. Dziewczęta- lekarz stwierdził obniżone napięcie mięśniowe... hmm niewielkie. Mam skierowanie do neurologa. Napiszcie pls z "czym się to je"? Bo ja bladego pojęcia nie mam o co chodzi.... pozdrawiam ilonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiamal
Hej dziewczynki! Nie wiem czy mnie jeszcze kojarzycie. Bylam z Wami cala ciaze od poczatku do wrzesnia bo wowczas sie przeprowadzilam no i internet dopiero teraz mi zalozyli. Wiec tak urodzialam zdrowa sliczna dziewczynke ( 13 listopada 2007 o 10.50). Malwinka w chwili narodzin miala 61 cm i 4040 kg takze duza z niej dzewcznka. Ocenie wazy ponad 6 kg jest pogodna i wesola. Duzo "mowi" po swojemu :) Kochana jest. Jutro jak bede miala czas to napisze wiecej. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i niestety z basenu nici:( moj starszy dzieciaczek zle sie czuje i obawiam sie to poczatek chorobska i lezy teraz w lozeczku- masakra a calkiem niedwano (bo w sylwestra) mial zapalenie ucha :( ja dzisiaj ograniczylam slodkie i mam zamiar wieczorkiem z kilka brzuszkow zrobic:))) ciekawa jestem ile wytrzymam;) ilnka30- napisalas obnizone napiecie moj starszy mial wzmozone napiecie miesniowe teraz niewiem czy poprostu sie pomylilas w pisowni czy to calkiem co innego, w kazdym badz razie moj syn chodzil na rehabilitacje do roku zycia to znaczy dopuki nie zaczal chodzic samodzielnie...moj akurat mial dosc mocne napiecie prawej strony, jak bys chciala wiedziec cos wiecej pytaj smialo jak bede wiedziala to napewno Ci odpowiem:) Asiamal- przeogromne gratulacje :)rzeczywiscie duza z niej dziewuszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ale fajnie sie tu zaglada, kiedy taki ruch heh.. U nas w sumie wszystko w porzadku, martwie sie bo maly nie chce ssac z piersi. Zdarzylo sie to wczoraj raz i dzisiaj dwa razy, krzyk i rozpacz i w sumie nie wiem dlaczego :( Wiem, ze sie zastanawialam nad rezygnacja z karmienia piersia, ale to uczucie, ze maly nie chce juz mojej piersi jest straszne. Nie wiem co dale.... Asiorek dziekuje za zdjecia Oli, ale duza juz z niej dziewczynka i jakie sliczne ma dlugie rzesy i wloski.Jest slodziutka i kochaniutka. No wlasnie ja tez o tym chcialam zaczac, Collin od kilku dni pcha rece do buzi i nie tylko jak jest glodny no i zaczal sie slinic, tez myslalam o zabakach, ale on ma dopiero dwa miesiace nie wiem czy to mozliwe. Sylka ja mam synka a nie coreczke ;) Ale to nic tyle nas jest na topiku, wiec latwo o pomylke ;) Dziekuje za zdjecia Oli, fajna dziewczyna z niej i tez ma takie ladne dlugie wloski :) Co do porodu to 28 h dlugo, ale mozna jeszcze dluzej ;) Ja rodzilam 36h ;) Iva tez mam ten lezaczek, jest fajny.Na poczatku maly nie chcial w nim siedziec, pewnie byl za maly. Teraz siedzi w nim chetnie. Przykro mi z powodu sytuacji z ojcem Twojego synka. Mam nadzieje, ze sie jeszcze wszystko ulozy, a jezeli odejcie to jedyne rozwiazanie to mysle, ze z czasem zobaczysz, ze podjelas sluszna decyzje. Bebolek przepraszam, ze nie przeslalam Ci zdjec. Nie moge sie dokopac do tej tabelki z adresami, moge jeszcze raz prosic od Twoj adres :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiamal gratuluje coreczki, ale duza sie urodzila :) Ile teraz wazy? Zamawiam zdjecia moj adres to frania@casema.nl Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no...naprawde topik odzyl jak na wiosne ( w srodku jakby nie bylo kalendarzowej zimy. A propos: jak jest u Was? Bo u nas czuc wiosne w powietrzu :) A niby taki skandynawski klimat :) ) Piszecie o cwiczeniach. Ja dzis popylalam na rowerku gimnastycznym przez caly odcinek \"M jak milosc\" :) Dobrze, ze moge jezdzic i ogladac tv jednoczesnie :) Poza tym znow wpadlam na troche do pracy (jak zwykle potrzebuja mnie najbardziej na koniec miesiaca). Olo w wozku 5 metrow od mojego biurka. Mezu obiecal, ze w kibelku pracowniczym zainstaluje jakis wyzszy stolik, zeby bylo gdzie Juniora przebierac :) Zdecydowalismy sie na nowy schemat karmienia i Olek na noc dostaje duza butle odciagnieta rano. Wiem przynajmniej, ze sie wtedy najada, bo potrafi spac od 22 do 6 czy 7 rano :) A ze chlopom moim skonczyla sie wlasnie piersza porcja, lece im podgrzac wiecej :) Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! dziewczyny prosze napiszcie prosze,czy dostalyscie zdjecia Xavierka.dzisiaj wysylalam,ale nie wiem czy dobrze,bo pierwszy raz wysylalam \"za jednym zamachem\" do kilku osob. frania 23-mamy ten sam \"problem\"-Xavciu tez od jakiegos tygodnia wpycha raczke do buzki,mimo,iz nie jest glodny i strasznie slini...mnie w ramie-robi to tak,jakby chcial sobie dziaselka masowac.ale,jak piszesz-oni maja dopiero 2 miesiace(Xavierek skonczyl dzisiaj!:-)),wiec to chyba troszke za szybko-chociaz z drugiej strony-niektore dzieci ponoc rodza sie juz z zabkiem,tak,ze moze cos sie szykuje:-)?...moze to glupie,co napisze,ale ja odkad urodzilam zyje samymi slodyczami i nabialem.pochlaniam tonami i litrami-szczegolnie mleko i jogurty(kiedys ich niecierpialam!:-) ).moze to ma z tym jakis zwiazek i moj synus wczesniej dostanie zabki,skoro ja wchlaniam tyle wapnia:-) milej i spokojnej nocki! buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuje za zdjecia :) śliczne bobaski. Swoją droga jak te dzieci szybko rosną :) Widze, że wszystkie wzieły sie ostro za odchudzania a ja właśnie zjadłam 2 deserki czekoladowe i 400g serek. Wszystko polane sosem czekoladowym i bita śmietana :/ hmm ten nick to mi już chyba do konca życia zostanie ;) Iva nie musisz sie martwić bede ci dzielnie dotrzymywac kroku. Ja przytylam 25. Do zrzucenia zostało 9 :/ kamelle mi gin proponował jeszcze zastrzyk a też karmie tylko piersią. Ale wzielam tabletki. Od jutra bede brać bo jeszcze 1,5 tyg i meżuś wraca :p czarna ja pije kawe i mój mały nie ulewa prawie wcale. Ale może to od dziecka zależy. Spróbowac zawsze warto. bebolku zdrowiejcie szybciutko 🌼 a czemu masz wyrzuty sumienia? przecież to nie Twoja wina że wkoło pełno wirusów teraz. U mnie wszyscy dookoła chorują :/ Domowych sposobów na chorobska nie znam bo ja prawie wcale nie choruje, ale jak mojego coś łapie to ferwex i do łózka ;) tylko pewnie mamy karmiące tego nie mogą ;/ zapytaj w aptece na pewno cos ci dadzą, moze jakieś homeopatyczne? beti podziwiam za wytrwałośc w ćwiczeniach, ja to jednak leń jestem. Mooooże jak mezus wroci to znajde chwile ;) I oczywiście gratuluje ( i zazdroszcze też, a co ;) )m przespanych nocek. My dalej wstajemy jeszcze o 3 w nocy i 6-7 :/ Asiamal gratuluje :) czekam na fotki brzuchacz29@o2.pl franiu ja gdzies wyczytałam, że dzieciaczki teraz moga marudzic i odrywać od jedzenia. A zwiazne to jest z tym, że odkrywają świat i nie moga sie już tak skupić na jedzeniu. Szkoda im czasu ;) w 4 miesiącu powinno przejść. A w nocy normalnie je? A rączki mój też pakuje do buzi i wszystko co w rączkach trzyma oczywiście też. Zaczął sie tez ślinić tak że ho ho. Ale to nie zabkowanie. Zaczynają prawidłowo pracować ślinianki a dziecko nie nadąra z połykaniem śliny. kamelle wiatj w klubie jogurtożerców :) ja po 6-8 dziennie zjadam ;) A i musze sie pochwalic ( a co ;) ) Szymek dzisiaj śmiał sie głośno i piszczał z zachwytu :) dobrej nocki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Jezuuu, polnoc trzydziesci na zegarze a ja jeszcze stukam w kompa :) Chlopy juz dawno spia zatankowane po uszy :) (jak mezu chrapnie tak glosno, slysze jak Olek tez wydaje z siebie taki "chrapiacy" dzwiek) A ja czytalam sobie dawne wpisy z naszego forum. Ciaza i akcja "Porod". To byly czasy, pamietacie? Niedlugo pierwsza rocznica forum Listopadowek :) Dobra, zmykam bo pora nieprzyzwoita :) A jeszcze trzeba sie umyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grescik291
Hejka! Usypiam wlasnie moje malenstwo i czytam... synus w chuscie(goraco polecam!!!), płytka mini mini kołysanki(tez polecam- piękna:)w cd, mezus spi smacznie, córeczka jest w gorach a mamuska surfuje po necie:), zycie jest cudne...czasem:) asiamal gratulacje Twoja córeczka jest rzeczywiscie duza ale moj maly grubasek jest jeszcze wiekszy 7300!!! frania23 ja jestem zwolenniczka karmienia piersia i dlatego pozwole sobie troszke Ci pomarudzic:)podstawowym skladnikiem mleka kobiecego jest woda-absolutnie czysta przefiltrowana, nastepnie skladnikiem jest białko, ktore nie uczula ma lekka i łatwostrawnna strukture dostosowana do mozliwosci trawiennych dzieciatek.mleko kobiece zawiera enzym trawiacy tłuszcz, dzieki czemu tłuszcz z pokarmu jest łatwiej przyswajalny. wiele substancji w mleku matki ma zdolnosc zapobiegania zakazeniom drobnoustrojami i wiele dodatkowych plusów sprawia ze warto podjac ten wysiłek! namawiam tak goraco bo podczas pierwszej ciazy bylam mniej uswiadomiona i teraz zaluje...oczywiscie wiem ze nie kazda matka musi i chce tego jednak ...nie moglam sie oprzec. Wazne jest by podejsc do tego swiadomie.Mioszek tez czasem ma nerwa jak mu mleczko inaczej leci ale walczymy z tym zmienijac pozycje, pozwalajac na odbicie Moj maluszek tez lubi swoje piastki i slini sie bardzo, choć moze to już byc zabkowanie mam wrazenie ze to tylko nadprodukcja sliny czesto spotykana na przelomie2 i 3 miesiaca. Powodzenia Iva trzymam kciuki za Was Migotka86 u nas był dzis piekny dzien, taki spacerkowy. Dołaczam do grona cwiczacych mam, od dzis. zero słodyczy i cwiczonka:) kamelle raczej nie ma wpływu nadmierne spozycie nabialu na wydzielenie zwiekszonej wydzieliny:) Chyba pora konczyc, bo malutki zółwik juz dawno zasnał(w cudownej chuscie:) Kolorowych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie z innej beczki:-D. Czy zdażyło się, której zamówić coś na allegro, zapłacić z góry za towar i go nie dostać? Ja właśnie mam taką sytuację, a sprzedawca nie odpowiada na e-maile i nie odbiera podanego przy kontakcie telefonu. Nie wiem czy można coś zrobić, czy po prostu zostałam oszukana i nic już nie mogę? Czy można jakoś sprawdzić czy paczka wyszła, poradzcie? Czyba że to poczta ją zgubiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiamal - gratulację, ale duża dziewczyna:-D kamelle- do mnie fotki nie doszły adres sylwiahaber@tlen.pl, Asiamal jeżeli znajdziesz czas też proszę, podaj nam swojego e-maila to my też Ci porozsyłamy fotki naszych pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ale wspaniala noc mam za plecami. Maly spal az do 6 rana i potem byl cycus i spal prawie do 8 i teraz tez spi ;) Brzuchacz, Grescik dziekuje, napewno jeszcze sie nie bede poddawac. Sumienie by mi spokoju nie dalo ;) Dzisiaj nad ranem maly ssal normalnie, wiec jest szansa, ze to tylko przejsciowe, zobaczymy pozniej. Kamelle ja tez fotek nie dostalam :( Moj adres to frania@casema.nl Dziewczyny kiedy Wasze dzidzie zaczely sie na glos smiac ? Collin sie smieje owszem, ale jeszcze nie na glos, a dzis konczy 9 tygodni. Pozdrowienia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
Pseudonim________________adres e-mail Sylka27H________________ sylwiahaber@tlen.pl shenen___________________ maja1101@o2.pl basik74__________________ basiasonek@vp.pl Wzetka __________________ edytae@poczta.fm bebolek2 0________________ bebolek20@onet.eu ilonka3 0_________________ ilonka30@tlen.pl Carlaa__________________ pmm.carla@iteria.pl Asik84___________________ joasik@gmail.com mimi1 981________________ magda.piechnik@interia.pl Asiorek2 _________________ asiorek2@wp.pl kamelle__________________ karolinekopec@poczta.onet.pl IVA25___________________ iva1982@o2.pl Malutek__________________ Dorota_24@o2.pl Brzuchacz________________ brzuchacz29@o2.pl Fra nia23_ ____________ _____frania@casema.nl fufcia_____________________fufcik78@interia.pl Migo tka_____ ______________mi gotek86@o2.pl kamilok2 6_______________ ___gt81@wp.pl beti26______________________beatka.prill@vp.pl aneta 312 ______________ ____anet312@o2.pl kamilka81-----------------------------kamilka.xtc@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
odnalazłam wasze adresy i dopisałam się i powysyłałam wam zdjęcie mojej kruszynki. Wygląda na nim jak chłopiec- przez irokeza który chyba nie został na tym zdjęciu w całości zaprezentowany a ma już 6cm! Nie da się jej tych włosków przyklepać zawsze tak sterczą:) Mamy dziś "syndrom poszczepienny"- mała jest marudna, mało je a przy jedzeniu się wierci i popłakuje. W nocy się zbudziła co jej się dawno nie przydarzyło i musiałam pocieszać i usypiać Wasze maleństwa też tak miały po szczepionce? Za to przy samym ukłuciu nie płakała i dostała od pediatry odznakę "dzielny pacjent" ":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny daaawno tutaj nie pisalam a to dlatego ze bylam odcieta od internetu. moze zamieniłam z wami 2-3 slowa..... a odkad mam internet czytam was regularnie bo wasze sprawy i problemy są mi tak bliskie :) Majusia urodziła sie 23 listopada o 1.30 w nocy. 3500 i 56 cm :) poród mialam wywolywany bo na 23 mialam termin i ginek powiedzial ze jeszcze gora 2-3 dni i samo sie zacznie a jego nie bedzie bo wyjezdza a ja panicznie balam sie rodzic u innego lekarza wiec zaproponowal mi wywoalnie. oksytocyta zrobila swoje, ale bolalo jka nie wiem :) majusa sie obudzila :/ tu sa foteczki www.niuuusia.fotosik.pl odezwe sie jak zaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
hej Frania, moja Karina ma 12tyg i na głos się śmieje tylko przez sen właśnie pomyślałam że mogłybyśmy opisać wszystkie umiejętności które nasze maleństwa opanowały, jak myślicie? Moja Karinka (12tyg): -usmiecha się gdy ktoś się nad nią pochyli -wodzi za mną wzrokiem gdy chodzę po pokoju -"guga"- mówi a guu, a giii, ajajaj! oraz eeej -czasami powtarza za mną powyższe "słowa" -reaguje uśmiechem na uśmiech i na śmieszne miny które się jej pokazuje -wkłada rączki do buzi -gdy słyszy grzechotke szuka jej wzrokiem -leżąc na brzuchu podnosi głowe i utrzymuje ją przez jakieś 10min ale: -nie wyciąga rączek do zabawek zawieszonych na pałąku -gdy trzymam ją w pionie główka troche się kiwa na boki -nie obserwuje swoich rączek te trzy rzeczy powinna już potrafić wg. tabel rozwoju w różnych książkach ale nie przejmuje sie tym specjalnie, na pewno niedługo to opanuje Pozdrawiam, miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! jak sie idzie spac o 1:30 (jeszcze godzina mi sie wczoraj zeszla), to nie dziwota, ze wstalam dzis o 10:30 :) Tylko o 7 Olo byl glodny, wiec wstalam na karmienie. Kamelle: ja nic nie dostalam, buuu :( Adres: migotek86@o2.pl Kamilka: nie no, boski irokezik :) Moj Olo sie chyba kompleksow nabawi, ze tylko on tu taki lysy :) A i te sliczne malutkie stopki... A to \"A guuu\" jest mega slodkie :) Tymbardziej, ze Olek zawsze mowi mniej wiecej tak, ze najpierw jest \"A\" potem na wydechu, po krotkiej przerwie takie dluuugie \"Guuu\" z wyraznym \"G\" :) Uwielbiam to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila -dzięki za fotki, ale ładny bobasek, oczka żywe i fajna czuprynka, ale rozbrajające jest to zdjęcie z stópkami, extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×