Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Gość karolll
Viking dla mnie za jasny - i wcale nie mam na myśli koloru z opakowania, bo wiem, że wychodzi ciemniej, ale na moim ciemnym odroście na 100% nie wyjdzie taki jak na opakowaniu Copenhague, tylko jakiś rudy. Zależy mi na farbie w tonie 8.1 , tylko nie wiem, która ma w sobie więcej popielu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolll
Która z nich da ładniejszy odcień popielatego blondu na niefarbowanych ciemnoblond włosach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Karoll excellence 8.1 ma wiecej pigmentu popielatego a recital preference lepiej ci je rozjasni wybor nalezy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolll
Dziękuję jesss :) Wybór trudny, chyba muszę spróbować i jednej, i drugiej farbki, żeby zobaczyć, jaka będzie różnica i co mi bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyskaaaa
witam:) mam pytanko...jakie sa ciemniejsze odcienie islande..?? tzn chodzi mi o zachowanie ,mniej wiecej tego koloru tyle ze chcialabm by byl ciemniejszy... z gory dziekuje i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolll
Podobny do Island ale ciemniejszy wychodzi popielaty blond 7.1 z excellence. A ja zrobiłam sobie jasnym popielem 8.1 excellence i przy skórze wyszedł dość jasno i żółtawo :/ dalej jest bardziej popielaty. Jestem średnio zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
karoll wez najstepnym razem recital lepiej ci rozjasni wlosy.mozesz robic plukanka lub regeneralem zeby ten zolty byl popielaty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolll
Dzięki za radę jesss, na pewno tak zrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie spytam nie wiem dokładnie czy tu uzykam odpowiedz: Mam pofarbowane włosy na jasny bląd,zreguły uzywam bardzo jasnego popielatego blądu z garniera albo loreal.tak sie zastanawiam,że może sobie zrobie pasemka? jakie sa teraz modne? i jakie fajnie by wygladały na bladzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciak1234
do jess, dzieki za wszystkie podpowiedzi, ale gdzie moge dostac to excellence 03, o ktorym piszesz? ("Ewa zimne blondy to viking albo jasniejszy 03 excellence"), w sklepie powiedziano mi, ze nie ma takiego numerku, czy powinno to byc 9.03 i ja po prostu zle szukalam? I jeszcze jedno przegladajac to forum przez przypadek natrafilam na wypowiedz Majrel, ze viking nie rozjasni ciemnego blondu? Jak to z tym jest? Czy trzeba uzyc dodatkowego rozjasniacza? Buziaki Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka79
ewciak, oczywiście odcień 03 excellences jest w niemal każdym sklepie, który w ogóle prowadzi l'oreala. Na pewno jest w Naturze (dziś widziałąm, bo sama szukam) i rossmannie. w Realu też, choć tam ogólnie miewają braki w kolorach. ktoś wprowadził Cię w błąd może dlatego, że sam nie miał tego odcienia i chciał Cię naciągnąć na inny :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Ewa oczywiscie ze jest 03 excellence dobrze ci napisala Madzia pewnie ekspedientka niedawno zaczela pracowac i sie poprostu nie zna.9.3 jest tez ale to sredni zloty blond a 03 super jasny popielaty blond wklejam ci zdjecie zeby bylo latwiej ci znalezc http://www.kosmetykionline.pl/product_info.php?manufacturers_id=102&products_id=3021 Cala ta seria 01naturalny,02zloty,03 popielaty z excellence ma 9% wode mozesz je trzymac na odroscie dluzej niz 30 minut ja zalecam 40-50 najlepsze efekty uzyskuje sie na wlosach do ciemnego blondu .Mozesz tez kupic preference 03 ale bedzie to raczej cieply odcien bezu ale moze akurat na twoich wlosach wyjdzie jako zimny .Aha preference 03 by ci napewno lepiej rozjasnil a 03 excellence bedzie bardziej zimny taki jak na opakowaniu jego:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka79
A ja się zastanawiam, co - skoro excellences słabiej rozjaśnia ale wychodzi w odcieniu zimnym - wyjdzie na włosach ciemniejszych niż ciemny blond? no bo jesli farba słabo rozjaśnia, to zwykle włosy wychodzą żółte. A żółty to na pewno nie jest zimny odcień.Czym pofarbować odrost, żeby nie był w kolorze starego złota? chće ten 03 excellances, bo recital 03 wyszedł zbyt rudo. czy to dobry pomysł? A może będę dłużej trzymać? (poprzednio odrost trzymałam chyba 50 minut)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Jesli po 03 preference wyszedl ci rudy nawet jak trzymalas 50min to zaden inny z loreala nie rozjsni ci mocniej gdyz 03 pref jest najsilniejsza farba rozjasniajaca z loreala dostepnego w sklepach.Ja bym na twoim miejscu kupila sobie rozjasniacz (nie joanna ,dobre sa sklepowe z londy albo loreala) i potem naloz 03 excellence i beda jasniutki w zimnym odcieniu.Z tego co slyszalam dobrze tez rozjasnia 111 nutrisse to odpowiednik 03 excellence .Moja kolezanka miala jasny braz wlosy i robila 111(bez wczesniejszego rozjasniania)sa jasne niemal bialawe trzymala 50min pod folia.Mozesz tez siegnac po 101 nutrisse zimny super jasny bez tez ladnie wychodzi i dobrze rozjasnia.Ale uwazaj na 100 nutrisse bo wychodzi zolto!Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciak1234
Witajcie dziewczyny, ogromnie dziekuje za wyjasnienie problemu. Poniewaz samodzielne farbowanie wlosow to dla mnie ogromne przezycie:) (obawiam sie jakichs przedziwnych skutkow), to chce sie jeszcze upewnic: 1. jesli poloze excellence 03 lub 9.1 to na moich wlosach (b. ciemny mysi blond + resztki pasemek w tonacji, niestety, troche cieplawej cos w okolicy koloru luski od cebuli) uzyskam kolor o jakis jeden ton ciemniejszy od koloru na opakowaniu (testerow tu nie ma) i moge miec w zasadzie pewnosc, ze nie bedzie to ani zolty ani zaden zloty czy rudy? Podobnie bedzie z tym kolorem viking? 2. mieszam tylko zawartosc opakowania i jak pisala Jesss trzymam 40-50 cm na calych wlosach? 3. jak potem mam pokrywac odrosty? klasc farbe na same odrosty czy na odrosty i calosc? Co do tego numeru 03, to obawiam sie, ze moze go nie byc, bo z blondow byl tylko 9., 9.1, 7, 8.1 lub 7.1. Nie mieszkam obecnie w Polsce a tu gdzie przebywam wiekszosc mieszkancow ma ciemne wlosy (Azjaci) i w zasadzie wszystkie kosmetyki sa sprzedawane "pod nich", ale przeciez nie przefarbuje sie z tego powodu na czarno ;-)) Ten kolor excellence 03 wyglada na opakowaniu ladnie, tyle ze jest strasznie jasny, martwi mnie koniecznosc regularnego malowania odrostow..... A jak wychodza numerki 7, 7.1 i 8? Nadaja sie do chlodnego typu urody? Z obrazka na opakowaniu wygladaja na zblizony kolor do mojego. Tak caly czas zastanawiam sie, jak by uzyskac moj kolor wlosow tj. ciemnawy blond, ale nie brazowy i nie siwy kolor? Jest to w ogole mozliwe? A moze jak bym cos wymieszala, bo czytalam wczesniej wypowiedz, ze jakas forumowiczka laczyla 2 kolory blond w ceku uzyskania trzeciego koloru. Tyle ze ja sie absolutnie nie znam na mieszaniu kolorow. Buziaki Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Jesli chcesz cos podobnego do twoich naturalnych to wez 8.1 z excellence albo viking ,copenhagen ,islande z recitala.Trzymaj na odroscie z 30-40min a na reszcie 20-25 .Z 03 excellence moze byc roznie jak masz bardzo ciemny blond a napewno chcesz uniknac zoltego blondu:).Nastepnym razem pokryj jeszcze raz na calosc zeby kolor byl rowny potem tylko odrost mozesz sobie dzielic farbe na 2 razy tzn wyciskac polowe farby i polowe wody wymieszac nalozyc a reszte w osobnych butelkach odlozyc.Nie mozna mieszac 2 skladnikow i potem zostawic !!!.Moga lezec ale nei zmieszane.Co do mieszkania mozna wymieszac 03 excellence z 9.1 excellence bedzie ciemniejszy niz 03 a jasniejszy od 9.1 .Do chlodnego typu urody ja bym raczej radzila cieple odcienie ale jak dobrze czujesz sie w zimnych to ok.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciak1234
>Do chlodnego typu urody ja bym raczej radzila cieple odcienie ale jak >dobrze czujesz sie w zimnych to ok. A masz jesss moze jakis pomysl na te cieplejsze odcienie? Fryzjer, do ktorego chodzilam przez ostatnie 6 lat, robil mi zawsze delikatny balejaz z dwoch a czasem trzech kolorow. Z perspektywy czasu trudno mi okreslic, jakiego koloru byl ten balejaz. Ozywial moj naturalny kolor, ale nigdy nie byl to zolty, zloty czy rudy. W tych kolorach wygladam okropnie nieladnie. Na codzien nosze ubrania w odcieniach koloru niebieskiego, rozowego, szarego, czerwonego (malinowy), czasami bezowego i kremowego - wszystko sa to kolory jakby przypudrowane (sprane) typowe dla urody "lato" (kiedys poszlam na analize kolorystyczna i taki typ urody mi przypisano:-)). Zswsze swietnie wygladam w tzw. spranym jeansie. Dobrze jest mi w srebrnych ozdobach, w zlotych zle. nigdy nie nosze czystego bialego, czarnego, zoltego, pomaranczowego, czerwonego ceglanego, rudego lub brazowego - w tych kolorach wygladam smutno i na strasznie zmeczona. Nie nadaja sie dla mnie kolory odblaskowe. I co ty na to? Buziaki Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Cieple blondy z loreala (excellence) 9naturalny,9.2 zloty.A z preference hollywod,scandynavie,champagne(6% woda). I z tych najjasniejszych 01 naturalny i 02 zloty(9% woda).Ale jesli masz bardzo ciemny blond cieple blondy moga ci dac zolty odrost jesli slabo sie rozjasnia.Farby sklepowe dobrze rozjasniaja ale wlosy do odcienia sredniego blond a z ciemnym blondem bywa roznie jednej ladnie rozjasni a drugiej da zolty .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Jesli masz jasna cere jasne oczy to ja bym ci radzila wziac cieple odcienie blondu np.zloty lub bezowy.A jak masz juz opalona skore oczy od zielonych do brazowych mozesz wziac zimne blondy.Znam dziewczyne ktora ma blada twarz i miala popielate wlosy jasne i wyglada jak by ciagle byla zmeczona,smutna ,twarz jakby zlewala sie z wlosami.Jest ladna ale wyglada zwyklo ,zrobila teraz wlosy w cieplym zloto-bezowym kolorze wyglada slicznie,odjelo jej to lat i jej budzia az promienieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaaaa
witajcie dziewuszki, duzo piszecie tu o farbie viking - moj kolor naturalny jest na pograniczu ciemnego blondu i jasnego brazu (chyba wiecej jest tego ciemnego blondu niz brazu ale o ton ciemniejsze bylyby na pewno brazowe moze szarobrazowe) czy na moje wlosy viking tez sie nadaje i czego moge sie spodziewac? dodam ze chcialabym ewentualnie rozjasnic moje wlosy o 1-2 tony lub utrzymac wlasny kolor ale w taki sposob by zakryc srebrne niteczki ktorych zaczyna mi przybywac coraz wiecej. dodam ze ogolnie jestem urody typowo polskiej czyli chlodnej o mojej cerze mowi sie ze jest taka szarawa prosze o porade dziekuje kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Viking najlepiej wychodzi na wlosach do sredniego blond czasami ladnie rozjasni ciemny blond ale czasami nie.Wszystko zalezy jak dobrze ci sie wlosy rozjasniaja.Ale napewno jesli to jest b.ciemny blond to odradzam ten odcien.Nie lepiej wybrac cos ze cieplych zlotych badz bezowych blondow przy szarawej cerze?Przemysl jak chcesz to ci potem napisze jakie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaaaa
Hej jesss, jestem otwarta na propozycje, raczej bym sie sklaniala ku bezowemu blondowi niz zlotemu. Widze, ze temat blondow cieszy sie duzym zainteresowaniem - fakt, trudno znalezc dobry blond, kiedys zdarzylo mi sie eksperymentowac Wella i sie potwornie zrazilam, bo wlosy wyszly mi zolte. Tak samo jak poprzedniczki obawiam sie wlasnie zoltych i rudych wlosow. Z tym vikingiem to mnie zasmucilas, bo kolorek mi sie podoba, a z wczesniejszych postow wynikalo, ze viking mozna polozyc na b.ciemny blond/jasny braz. Tez myslalam o excellence creme albo recital preference - ktos tu pisal, ze excellence creme jest mniej inwazyjny. CZekam niecierpliwie na twoja odpowiedz z pomyslami. Aha, moze uprzedzajac pytanie dodam, ze mam oczy zielono-szare. Kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Kasienkaaaa viking polecam na wlosy ktore zostaly zle pofarbowane i wyszly zolte badz rude ten kolor ladnie je pokryje .Ale jasny braz ,bardzo ciemny braz zrobi ci sie rudy po vikingu .Mozesz wciac farbe w kolorze twoich naturalnych np.copenhagen,islande mozesz rowniez zrobic jasniejsze.Tylko ze twoje wlosy sa dosc ciemne i zawsze istnieje ryzyko ze beda zolte .Jak dobrze twoje wlosy sie rozjasniaja i czy masz na wlosach jakas farbe czy pasemka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Kasienkaaaa viking polecam na wlosy ktore zostaly zle pofarbowane i wyszly zolte badz rude ten kolor ladnie je pokryje .Ale jasny braz ,bardzo ciemny braz zrobi ci sie rudy po vikingu .Mozesz wciac farbe w kolorze twoich naturalnych np.copenhagen,islande mozesz rowniez zrobic jasniejsze.Tylko ze twoje wlosy sa dosc ciemne i zawsze istnieje ryzyko ze beda zolte .Jak dobrze twoje wlosy sie rozjasniaja i czy masz na wlosach jakas farbe czy pasemka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Kasienkaaaa viking polecam na wlosy ktore zostaly zle pofarbowane i wyszly zolte badz rude ten kolor ladnie je pokryje .Ale jasny braz ,bardzo ciemny braz zrobi ci sie rudy po vikingu .Mozesz wciac farbe w kolorze twoich naturalnych np.copenhagen,islande mozesz rowniez zrobic jasniejsze.Tylko ze twoje wlosy sa dosc ciemne i zawsze istnieje ryzyko ze beda zolte .Jak dobrze twoje wlosy sie rozjasniaja i czy masz na wlosach jakas farbe czy pasemka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka79
nutrisse 111 faktycznie pewnie by nieźle rozjaśnił moje ciemno ciemno ciemno blond włosy,ale obawiam się, że zniszczy mi włosy. przymierzam się jednak albo do 03 excellences albo do P01-silver z feerii. który lepiej rozjaśni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Moim zdaniem najlepiej rozjasnia 111 nutrisse potem feria i recital.Ale farby loreala dluzej sie trzymaja niz garnier .Maja lepsze skladniki i odzywke.Moja kumpela uzywala 111 i wlosy ma biala doslownie a naturalny ma jasny braz trzyma 50min .03 excellence rozjasnia gorzej niz 03 preference wiec jesli tobie po recilalu nie rozjasnil sie dobrze to wez 111 nutrisse.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss
Garnier nie niszczy wlosow az tak bardzo jak palette czy joanna.Garnier jest tansza marka od Loreala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaaaa
Hej, Trudno mi powiedziec, na ile dobrze mi sie rozjasniaja wlosy. Zawsze robilam pasemka i siedzialam z nimi u fryzjera jakas godzine, moze ciut krocej. Resztki pasemek oczywiscie mam, jakzeby inaczej:-) Kiedys postanowilam zapuscic wlosy - sa dlugie - wiec to, co bylo na wlosach wczesniej, to widac. Ostatni raz bylam u fryzjera przed sylwestrem i tak sie zostalo. Jakies 6 cm od gory sa wiec moje wlasne a od czubka ucha resztki po pasemkach - niezbyt jasne, ale jasniejsze o jakies 2, moze 3 tony. Mialam robione 2 kolory tych pasemek. Chcialabym byc taka srednia blondynka, obecnie pracuje od rana do wieczora i na jakis czas odpada chodzenie do fryzjera, bo nawet jesli wygospodaruje czas to i tak nie dotre, bo cos wypadnie :-(( Tak jest juz od grudnia. Kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×