Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość Kwiatuszek ;)
u mnie w klasie jest 9 dziewczyn i wszystkie mają oprócz mnie (tzn . jedna twierdzi że ma ale reszta wie że to nieprawda ) :P same widzicie jaka to głupia sytuacja .. a jak jest u was ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructa11
jak chodzi o higienę to okresu jeszcze nie mam ale tak normalnie to noszę wkładki i się czasami podmywam w ciągu dnia jak jest gorącoo ;) w ogóle w upały mam więcej śluzu albo jak cwicze na wf a co do mojej klasy to dwie mają ale co do jednej miałabym wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ostatni post był do mojego pytania (żeby nie było :P). Higiena. Podczas okresu częstsze 'podmywanie i oczywiście zmiana podpasek co 2-3 godziny. Kąpiele, w letniej wodzie, bo ponoć w bardzo ciepłej wywołują ból? I to tyle z mojego jednodniowego stażu. Przed i po okresie również podmywanie - zależy od ilości śluzu, zwykle 3 razy dziennie. I to tyle, jeżeli chodzi o higienę intymna. Kiedy będę miała regularny okres, zacznę stosować tampony :P Nawet teraz w 2 gim. dostałam na 'prelekcji' próbki - 2 wkładki, 6 czy 4 tampony już nie pamiętam, do tego kalendarzyk i książeczkę o dojrzewaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructa11
i u mnie jest 12 dziewczyn ;) a właśnie chciałam się was spytac jakie wkładki polecacie? ja używam carefree ale chciałabym sprobowac jakichś innych i nie wiem jakich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie na 13 dziewczyn, w 2 klasie nie miały 3 osoby w tym ja. Teraz została 1 osoba. Bo jedna dziewczyna dostała 3 miesiące po 15 urodzinach, a ja miesiąc przed 15-stką. Więc została jedna dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
to pewnie ja tez będe miała takie spotkanie :) w którym półroczu je miałaś ? a co do dziewczyn , które udają okres wydają mi się żałosne i niedojrzałe . można czuć się niekomfortowo w towarzystwie dziewczyn , które mają miesiączke , ale to już jest dla mnie przesada .! co wy sądzicie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructa11
używałam juz bella classic wkładki ale one są beznadziejne:( w srodku sie ka wata roluje i ogólnie się odklejają :( Brrrr ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
Ja z wkładek osobiście polecam Descreet . Są ładne i ślicznie pachną . Paczka w której jest 20 sztuk kosztuje ok. 3 zl . Właśnie będe jutro kupować bo zostały mi dwie , chociaż dzisiaj nie zakładałam bo praktycznie śluzu nie miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było drugie półrocze - jakoś kwiecień? Nie powiem ci dokładnie, bo szczerze mówiąc już nie pamiętam :P Na spotkaniu były same 2 klasy. Chociaż kuzynka jest o rok młodsza i też dostały próbki, ale chyba nie miały spotkania. Same dziewczyny były oczywiście. Była taka kobieta i gadała sobie, mało kto jej słuchał, bo wszyscy już wiedzieli o co chodzi w 'tych' sprawach. Coś mówiła o raku piersi i dała sztuczna pierś z guzkiem i kazała nam ja macać. :P Nikt nie chciał tego dotykać xd A Brodawka była oderwana. Haha. Niezły miałyśmy ubaw z kumpelami :P I powiedziała żeby badać piersi regularnie, jak się zacznie miesiączkować. W sumie nigdy tego nie robiłam... Aaa... i o okresie też gadała. To się rozpisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
To się nazywa spotkanie z OB czy coś w tym stylu ? Bo w podstawówce była babka z always :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tam gdzie podałam link, można sobie taką próbkę zamówić za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
nawet spoko ten zestaw , tylko ze ja nie zamierzam na początku używać tamponów , dopiero gdy miesiaczka mi się ureguluje albo wogóle . pisała tu kiedyś dziewczyna która na początku miesiączki zaczęła używac tamponów i później nie mogla wyjąć mama jej pomagala ale tez nic z tego. to było w nocy i rano biegiem do gina i jej wyciągał . Zakazał jej uzywania tamponów . Właśnie dlatego nie jestem do nich przekonana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja praktyczna, wiedząc, że później nie dostanę takiego kalendarzyka, to skserowałam sobie moją kopiarką i mam na 4 lata :P Pewnie wtedy już o nich zapomnę, ale wolę mieć, bo wydaję mi się, że są wygodniejsze niż zwykły kalendarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, ja też tampony sobie zostawiłam, tylko jednego spłukałam pod wodą, chcąc zobaczyć jak bardzo 'napęcznieje'. Bo mama używa tylko podpasek i nigdy nie sprawdzałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
a z ciekawości sobie zamówie tą próbke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzyłam kiedyś jeszcze na innych stronkach podpasek/tamponów, to też proponują darmowe próbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
Mogłabyś podać . Bo szczerze mówiąc to wolałabym podpaski niż tampony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to już za bardzo nie pamiętam jakie to były stronki, ale jak coś znajdę to ci podam. A co do tamponów, to moja koleżanka używa i sto razy bardziej woli je od podpasek, bo są bardziej higieniczne, kiedy się je wymienia co kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
Każdy ma swoje zdanie . Innym psaują innym nie :) Wiele dziewczyn mówiło , ze jak przestały myśleć o okresie to on przyszedł , w takiej niespodziewanej chwili . Postanowiłam ,że poczytam sobie książkę , pomaluje paznokcie , pobiegam rano , odpręże się to nie będe o tym myślała i kto wie , może będą miały racje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak... ;) W moim przypadku była to niedziela, pełen luz żadnych przypuszczeń. Wieczorem idę się myć a tu mam różowy śluz, myślę dostanę okres? Niby się cieszyłam, ale jak pomyślałam że teraz co miesiąc będę go miała to mi się odechciewało. I ma drugi dzień już był. A tu kilka stronek. Tena - to są podpaski na nietrzymanie moczy, ale prawdopodobnie takie same jak zwykłe. Więc warto zamówić. http://www.tena.pl/Kobiety/produkty/bezplatna-probka/ Always - tu nie wiem o co chodzi dokładnie. Musiałabyś trochę poszperać. http://www.always.pl/zamow-probke?ut...lways_sampling Tylko takie coś znalazłam. Ale wystarczy wpisać w google: [jakaś 'firma' podpasek] próbki, np. bella próbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
Ja też będe jutro :) Właśnie zamówiłam sobie z always :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructa11
kurcze mnie dzisiaj nie będzie :/ chyba że wieczorem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bym zamówiła, ale znając życie, kochany brat otworzy paczkę i mnie wyśmieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka97
Fructa11 No niby tak tylko jak będą te nieregulrne miesiączki. to znowu czekać trzebaa.;/ Ja też tak zrobiłam wgl. o okresie nie myślałam a tu niespodzianka.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek ;)
Do Urojona ; u mnie tez może otworzyć brat na nawet mama . a jezeli brat otworzy i będzie się śmiał to znaczy , że jest niedojrzały i głupi . No bo co śmiesznego jest w podpaskach ? Naprawde nie wiem . Więc nie martw sie taką ewentualnością i po prostu zamów .! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×