Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tiger Lilly

Zapuszczamy włosy - kto się przyłącza?

Polecane posty

no tak niby tak...ale wiesz...soda ma właściwości spulchniajace...nie boisz sie ze do wnetrza wlosa dostanie sie soda po czym rozpulchni go sztucznie a jak sie wymyje z wlosa to pozostana pęcherze z powietrzem i uszkodzenia lub łamanie włosa murowane...pozatym gdzieś czytałam że soda ma własciwosci wybielajace:Oa ja mam czarne włosy...pisza tez ze zmiekcza wode to bylo by dobre ale chyba jednak wole przegotowac wode do włosów nizeli używac w tym celu sody bo wiecej jest przeciw niz za:O:D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm....teraz przeczytalam o occie...i opis tez nie jest zadawalajacy...ale z dwojga zlego wole ocet zwlaszcza ze uzywam go do plukania wlosow i zauwazylam znaczna poprawe ich wygladu...wiem ze to im nie szkodzi bo przetestowalam na wlasnej skorze a z soda poczekam na opinie innego odwaznego:P🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodorowęglan sodu (nazwy zwyczajowe: soda oczyszczona, kwaśny węglan sodu, bikarbonat, NaHCO3) - nieorganiczny związek chemiczny, wodorosól kwasu węglowego i sodu. W temperaturze pokojowej jest to biała substancja krystaliczna. Rozkłada się w temperaturze powyżej 60 °C.Rozpuszcza się w wodzie: w temp. 20 °C 9,6g/100cm3. Stosowany jest głównie jako jeden ze składników proszku do pieczenia i dodatek do żywności regulujący pH (symbol E 500b). Niegdyś był też stosowany do wyrobu napojów musujących, w lecznictwie (przy nadkwasocie), gaśnicach pianowych (jako środek pianotwórczy), jako substancja pochłaniająca zapachy i wilgoć oraz do zmiękczania wody. Wodorowęglan sodu bywa też nazywany sodą oczyszczoną lub kwaśnym węglanem sodu. Ta ostatnia nazwa jest bardzo myląca, gdyż w rzeczywistości wodny roztwór wodorowęglanu sodu ma odczyn słabo alkaliczny i zachowuje się w wielu reakcjach jak słaba zasada. Z kwasami reaguje z wydzieleniem dwutlenku węgla i wody: NaHCO3 + HCl → NaCl + H2O + CO2 (gaz) NaHCO3 + CH3COOH → CH3COONa + H2O + CO2 (gaz) Nie reaguje z alkoholami i fenolami, co bywa wykorzystywane do odróżniania alkoholi i fenoli od kwasów karboksylowych w chemicznej analizie związków organicznych. Jego własności spulchniające i pianotwórcze wynikają z faktu, że rozkłada się on w temperaturze powyżej 60°C z wydzieleniem dużych ilości dwutlenku węgla: 2 NaHCO3 → Na2CO3 + H2O + CO2 W laboratorium najłatwiej jest go otrzymać przez wprowadzenie dwutlenku węgla do nasyconego wodnego roztworu węglanu sodu: Na2CO3 + CO2 + H2O → 2 NaHCO3. W przemyśle otrzymuje się go jako produkt pośredni przy otrzymywaniu węglanu sodu metodą Solvaya. Ocet - wodny roztwór kwasu octowego o charakterystycznym ostrym zapachu i kwaśnym smaku, zwykle 6-procentowy lub 10-procentowy. Powstaje w wyniku fermentacji octowej alkoholu. Stosowany jako przyprawa zakwaszająca. Spożywany w nadmiarze jest szkodliwy, w niewielkich ilościach pobudza apetyt i sprzyja lepszemu trawieniu ciężkostrawnych potraw. Rozróżniamy ocet spirytusowy - powstający w wyniku fermentacji spirytusu (po rozcieńczeniu do odpowiedniego stężenia), oraz ocet winny - powstający w wyniku fermentacji wina. Ocet winny, w zależności od tego, z jakiego powstał wina może być biały lub czerwony. Bardzo znany jest ocet balsamiczny produkowany w okolicach Modeny we Włoszech, o wyjątkowo intensywnym winnym zapachu i łagodnym smaku. Często stosowane są octy produkowane z win i moszczów owocowych (np. ocet jabłkowy), zachowujące do pewnego stopnia smak, a zwłaszcza zapach owoców, cenne zwłaszcza jako przyprawa do sałatek i surówek. Dość popularne są octy aromatyzowane lub smakowe, otrzymywane (także w warunkach domowych) przez macerowanie w surowym occie ziół, przypraw, warzyw lub owoców takich jak bazylia, tymianek, rozmaryn, różne rodzaje pieprzu, czosnek, cytryna, orzechy itp. W kuchni japońskiej popularny i bardzo często używany jest ocet ryżowy, produkowany z gorszych gatunków sake, o przyjemnym zapachu i nieco słodkawym smaku. Ocet może być istotnym składnikiem sosów (zwłaszcza zimnych, np. większości majonezów, tradycyjnego vinaigrette itp.). Jest też najważniejszym składnikiem marynat stosowanych do konserwowania ogórków, grzybów i tzw. pikli (młodych warzyw, orzechów itp., stosowanych jako zakąska lub dodatek do sałatek). Używany też bywa jako składnik zapraw do macerowania mięsa lub ryb przed smażeniem, a zwłaszcza pieczeniem. Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa. MOZECIE SAMI SOBIE PORóWNAć :D:D:P:D:D!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciemnooka Brunetko - a zastanawiałaś się kiedyś co znajduje się w Twoich kosmetykach? Nie tylko do włosów, ale do twarzy, do ciała. Poszukaj sobie w necie dokłądniej o tych składnikach a przestaniesz stosować większość kosmetyków. W tym szamponów i odżywek. Jak to soda po dostaniu się do włosa spulchni go sztucznie? Jakie pęcherze z powietrzem :) hehe, to dość abstrakcyjne, ja nie zajmuję się chemią kosmetyczną, ale wydaje mi się nieprawdopodobne co Ty piszesz :) Chyba to działa na trochę innej zasadzie :) Ale nie wiem, może masz racje? Poza tym, ma być odrobina sody - i to w dodatku na połysk... więc ona prawdopodobnie powoduje zamknięcie łuski włosa. Czyli raczej nie pozostawia pęcherzyków powietrza, oj zresztą nie wiem. W żadnym razie nie bronię sody, po prostu uważam że to nie jest nic złego. Co do octu, to już chyba bardziej wolałabym sodę, niż ocet na spirytusie czy winny. Polewać włosy alkoholem? Ocet ma palące właściwości. Co do Twoich włosów czarnych naturalnie, to ja właśnie bardziej bałabym się octu.. Ale ocet jabłkowy ( naturalna fermentacja jabłek ) szerze polecam. Wypróbowany :) I działa, przynajmniej na moje włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co prawda ja dodaję piwa do mojej maseczki :) ale to są dosłownie dwa łyki, no , może 2 łyżeczki do herbaty tego piwa :) Po tym włosy są sprężyste i podatne na układanie. W końcu kiedyś dziewczyny kręciły włosy na wodę z piwem :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie myslaalm... dzieki dziewczyny!! teraz mam troche dluzsze wlosy bo fotki z wakacji :p ale musze cos w nich zmienic... jeszcze cos wymysle xD dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz tez nie wiem co lepsze i czy wogole cos jest dobre:O głupieje jak czytam coraz to wiecej stronek poswieconym wlosa i przepisow na nie:O;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety yeż... Dlatego chyba dobrze jest robić tak, jak dziewczyny niektóre robią. Zwykła odżywka na włosy, żeby nie przedobrzyć. Bo przecież co za dużo to niezdrowo :o I.. sama nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam sobie maseczke bananowa... matko tego cholerstwa nie dało sie zmyc... masakrycznie cieszko sie wyciagało szczatki banana z włosów... no ale co prawda ładnie wygladaja teraz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciemnooka Brunetka 🖐️ 👄 agatka2408_1988 🖐️ Ups... ja nie odpowiadam za treść zamieszczoną w tej encyklopedii, tylko przytoczyłam :) Sorry Agatka :P może trzeba było jakoś bardziej to rozetrzeć, albo w miskerze ubić? Ja nie wiem... ale też mam chętkę spróbować :) Tylko, że po tym co mówisz to już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prawdą jest ze idealnie gładka masa to mi nie wyszła. a robiłam widelcem... a wiecie jak ta papka fuuuj wyglada :D bo to zaczynam ciemniec i przypomina... same zeobaczycie jak bedziecie ja robic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jeju maseczka z banana. Okropienstwo. Robilam to kiedys. Zadnych efektow a w dodatku nie da sie zmyc, resztki banana miedzy wlosami. tak samo z innymi owocami. Nie lubie takich domowych maseczek, ani na wlosy ani na twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm dawno sie tu nie odzywalam:P:P ja jakos nic za bardzo z wloskami nie robie:( oprocz waxu od czasu do czasu no i normalnych masek wiec nic specjalnego, nie chce mi sie strrrasznie:P ostatnio wymeczylam biedactwa, bo szlam na imprezke i taka fajna fryzurke sobie robilam, pseudo dredziki hehe;) wygladaly fajniutko, szkoda tylko ze tyle czasu to zajmuje, a moze i dobrez, bo bym je wyniszczyla do konca:P w ogole coraz bardziej plowieja mi, w sumie juz blondzik jest, skora ciemnieje i normalnie cala happy jestem:D uwielbiam siebie w lecie;) tak skromnie sie przyznam...:P hehe a\'propo masek z owocow, to ja kiedys (ale to juz daaawno zeby nie bylo) zrobilam sobie maseczke z marchewki, uwaga, na twarz:O no bo ze niby ten betakaroten, przeciw wolnym rodnikom i w ogole, no wiec cala pomaranczowa bylam, ale to tak doslowinie w kolorze marchewki cholerstwo barwi ze szok:P heh to takie moje przezycie z maseczkami domowymi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no czasem dziwne mam pomysly:P myslalam ze sobie poprawie koloryt haha.. a teraz sliczna pogoda i wlanise mam zamiar poprawiac kolorycik na sloneczku zaraz:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kochane! Już jestem! Nareszcie podłączyli mnie do internetu! Już myślałam, że się wścieknę! Tiger, gratuluję, że Ci włoski podrosły. Ja w końcu zdecydowałam się na te pasemka i mam teraz blond z kilkoma ciemnymi pasemkami i wyglądam super. Po czarnych włosach nie ma ani śladu. Pamiętacie, niedługo robimy pomiar. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna Brewka 👄 🖐️ Już się steskniłam za Toba :) Fajnie, że sobie zrobiłaś włoski jak chciałaś i że jesteś zadowolona. A ja dziśp oszłam na żywioł i zrobiłam sobie włosy Castingiem z Loreala - Hebanowa Czerń. I... Wygląda super! Podoba mi się :) Jest taki ciemny, fajnie wygląda z opalenizną, a w dodatku to identyczny kolor jak moje brwi, pasuje idealnie i jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to gratulacje tiger ze dobralas sobie kolorek :) moje wlosy tez sa sliczne. piekny kolor i ladnie sciete i takie blyszczace (jedwab) :) wszyscy mnie pytaja czy cos z nimi robilam czy mam taki naturalny fajny kolor. a co do octu to ja tez polecam jablkowy. mi lekarz zalecil. do niedawna walczylam z bakteria helikobakter i pilam ocet po zakonczeniu kuracji antybiotykami. ponoc ocet jablkowy ma dobroczynny wplyw na nasz organizm. tylko nie mylic i nie pic zadnego innego! pozdrawiam zapuszczalskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tylko moja w dalszym ciągu za krótkie. Nie mogę sobie podarować, że niedawno obcięłam takie długaśne. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie pochwale, ze dzisiaj przyszly do mnie kosmetyki z serii loreal expert: szampon, odzywka i maska. WYGRALAM w majowym konkursie Twojego Stylu!!! Super tylko skad wiedzieli, ze mi akurat sie przydadza hehehe:) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy jest tu kto? nigdy bym nie przypuszczała, że mając kruczo czarne włosy nagle będę miała blond. Czuję się rewelacyjnie muszę Wam powiedzieć. Dostałam też od fryzjerki jedwab, zobaczymy jak to będzie. Tiger, kiedy wylatujesz za ocean?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak ci sie podoba odmiana? ja bylam dlugo zadowolona ale z perspektywy czasu oceniam, ze najlepeij zmienic kolor wlosow tylko o kilka tonow albo w jedna albo druga strone. jeszcze nie wyprobowalam nagrody - chyba jutro zaszaleje :) milego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna brewka --> to już nie jesteś czarna :P:D jesteś blond brewka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie. Brewkę dalej mam ciemną. Zauważyłam, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najpierw rozjaśniałam tak delikatnie a teraz mam prawie platynowy blond, ale naprawdę prawie z ciemniejszymi pasemkami, nawet tak się to nie rzuca w oczy. Popadłam z jednej skrajności w drugą, ale jestem zadowolona. Ostatnio nawet zauważyłam, że podrosły mi włosy, ale nie mierzyłam, dopiero to zrobię jak wszystkie będziemy mierzyć za tydzień. Strasznie jestem ciekawa jak u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś chciałam kupić BIOSILK ale nie mieli i od dłuższego czasu nie mają a mi sie skończył BIOSILK wiec musiałam coś kupić...kupiłam wiec serum SILKWAY i jestem zadowolona...włoski są super lśniące i nie puszą się nawet bez prostowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a ja jeszcze musze sie z wami podzielic tym ze jestem super zadowolona ze swoich wloskow...oczywiscie chce zeby byly dluzdze, dlugie dlugachne ale najwazniejsze ze sa takie jak kiedys mi sie marzyly...no moze jak pozwolicie to napisze ze nie zaszkodzilo by jakby jeszcze bardziej sie krecily ale tak jak jest teraz tez jest dobrze i w koncu sie nie pusza :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×