Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tiger Lilly

Zapuszczamy włosy - kto się przyłącza?

Polecane posty

jen ma proste wlosy a na tym zdjeciu tylko troszke ulozone w nielad :D wlasnie takie lubie proste i blyszczace, wygladaja naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) A ja od dziecka mialam proste wlosy, cienkie ale podatne. I jak pierwszy raz w zyciu wycieniowalam koncowki zaczely mi sie podwijać. Potem wycieniowalam mocniej, i juz na calego zaczely szalec. Prostowalam prostownica przez jakis rok. Ale glupia bylam :) bo byly mocne i jakies takie inne, wtedy delikatnie sie falowaly. A teraz sa baaaardzo podatne. Kiedys musialam uzyc pianki roznych cudow, teraz kreca sie bez niczego, jak naloze dobra odzywke to juz nikt nie wierzy ze takie mam naturalne. Albo jak susze suszarka to kreca sie od nasady, to tylko na wielkie wyjscia, szkoda mi wlosow. mi sie podobaja krecone, falowane i proste hehe:) kazde sa ladne ale to zalezy kto je ma - niektorym nie pasuje. Ja mam okragla buzie, i w sumie dosc duze oczy i kazdy by powiedzial ze najbardziej by mi pasowaly proste wlosy, ktore ta buzie wyszczupla, tak jest prawda?? Ale zdecydowanie bardziej wole siebie w kreconych, i kazdy m ito mowi. Wlasnie w prostych moja buzia jest jakas taka pyzata a w ogole mam cienkie wlosy, jak sa proste jest ich bardzo malo. Gdy naturalnie sie kreca, mam ich naprawde duzo. Trzeba jakos dopasować do siebie. no mi tez sie bardzo podobaja dlugie krecone wlosy ale ciezko o takie naturalne. Prostuja sie pod ciezarem niestety i cieniowanie wlasnie wtedy pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilly - to autosugestia najprawdopodobniej ;) mi się takie właśnie jak Jen podobają - niby nieład ale ładnie ułożone.. no i długość jak dla mnie satysfakcjonująca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie tak - chociaż ostatnio całkiem zapomniałam o afirmacjach :P Maseczkę ja kładę na mokre, tzn wilgotne, takie trochę podsuszone ręcznikiem. Bo jak są za bardzo mokre, to wszystko potem spływa i cieknie. Na głowę reklamówka :D a potem owijam ręcznikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"miód na włosy twoje włosy są nisforne i nie chcą się układać, a na dodatek zauważyłaś że ich kolor zrobił sie jakby nijaki - zafunduj im miodowy okład. jest idealny, by przywrócić żywotność, a także sprawić, by przestały się łamać. wymieszaj łyżkę oliwki z oliwek i dwie łyżki miodu. dodaj szczyptę wanilii. rozmasuj papkę na umytych włosach na około pół godziny. następnie starannie spłucz. włosy będą lśniące i pachnące.\" [miesięcznik dla klientów aptek Moda na zdrowie] znalazłam taki przepis na maskę w gazecie - warto spróbować.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejkuu :) właśnie mi przypomniałaś tym swoim postem o książce którą ma gdzieś moja babcia. Taką o medycynie naturalnej. I tam jest też rozdział o kosmetyce naturalnej :) Jak znajdę to Wam napiszę, bo z tego co pamiętam to tam było sporo takich naturalnych przepisów na różnego typu specyfiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger Lilly czy wlosy a\'la Victoria beckham wymagaja dlugiego modelowania rano?? myslisz ze bedzie mi pasoawala ta fryzura?? (mam dosc duze policzki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No troszkę wymagają... wiesz, zależy jeszcze jakie masz włosy. Jak masz proste - to raczej bezproblemowo, a jak falowane czy kręcone, to jest trochę męczarni z tym. Trzeba układać na okrągłą szczotkę, wyciągać z przodu prostownicą, potem trochę przylakierować, żeby się trzymało. No i najważniejsze, zeby \"ta bombka\" z tyłu podniesiona była do góry, więc jak masz płaską głowę, to trzeba będzie tapirować... Nie jest aż tak xle, ale są fryzury dużo łatwiejsze w utrzymaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak se myślę że
Wpadłam tylko sie zameldować i zmykam do pracy . Miłego dzionka dla Wszystkich "długowłosych "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matkoooo o
zostaw sobie takie wloski jak na 4 zdjeciu ..sa swietne :) pozatym jak zetniesz bedziesz zalowac jak wszyscy zreszta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nieszczególnie - masz raczej kwadratową buźkę i policzki okrąglutkie - takie cięcie jeszcze to uwypukli.. wiem coś o tym :) vicki ma szczupłą twarz - taki odwfócony trójkąt albo serce i jej pasuje.. jejkuu ale takie długaśne chciałabym mieć :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem zdania, ze nie powinnas obcinac na viki. zrobi ci sie twarz jak ksiezyc w pelni. Dluzsze wlosy wyszczuplaja a do fryzury viki trzeba raczej owalna twarz, bardziej wysmukla. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oto przepisy które mam z tej encyklopedii medycyny naturalnej od mojej babci :) Bananowa odżywka do włosów: Ugniecionego banana mieszamy i ucieramy z miodem aż do uzyskania pasty o gładkiej kremowej konsystencji. Moczymy włosy ciepłą wodą. Wmasowujemy odżywkę we włosy i skórę głowy. Owijamy włosy czepkiem kąpielowym ( albo reklamówką :P ). Po 20 min dokładnie spłukujemy, mujemy szamponem i stosujemy odżywkę jak zazwyczaj. -> Włosy będą bujniejsze i bardziej sprężywte. Szczególnie polecana dla włosów suchych i zniszczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj niee, nie obcinaj. Ty masz buźkę zupełnie nie do takiej fryzurki :) To, że ona jest teraz modna, nie znaczy, ze każdemu pasuje. Mnie się wydaje, że Ty masz fajne włoski i pasują do Ciebie - kolor i długość. MOżesz sobie torchę skrócić, do łopatek np, zrobić jakąś fajną grzywkę na bok, ale nie obcinaj. Jeśli chcesz, żeby nabrały świerzości obetnij trochę, tak żeby swobodnie opadały Ci na ramiona, ale nie krócej. Fryzura na Vicki jest odpowiednia dla pociągłej, trójkątnej i owalnej bużki. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odżywka z Awokado: składniki: - dojrzały owoc awokado, rozgnieciony - 2 łyżki kwaśnej śmietany lub jogurtu - sok z połowy cytryny Wszystkie składniki mieszamy tak, aby utworzyc masę o gładkiej konsystencji. Wmasowujemy w skórę głowy, owijamy ręcznikiem. Po 20 min spłukujemy i myjemy szamponem. -> Nawilża włosy i nadaje im połysk. Zapobiega łupieżowi i wypadaniu włosów. *** Skladniki: 1/2 szklanki majonezu 1/2 ugniecionego owocu awokado Obydwa składniki mieszamy. przygotowaną papkę wmasowujemy w zmoczone letnia wodą włosy. Głowę owijamy plastikową folią i ręcznikiem. Po 15-20 min bez spłukiwania , myjemy szamponem. - przy włosach suchych dodajemy łyżkę oleju kokosowego - przy przetłuszczających się 1-2 łyżeczki z cytryny -> Głęboko odżywia i nawilża włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorąca odżywka do zniszczonych włosów: 4 łyzki oliwy z oliwek 4 łyżki wody destylowanej - wrzącej. Oliwę wlewamy do miksera i powoli dodajemy wrzącą destylowaną wodę. Miezamy szybko aż do uzyskania gładkiej emulsji. Nakładamy odżywkę na włosy i starannie wmasowujemy. Zakładamy czepek kąpielowy ( reklamówkę :P ) a potem owijamy ręcznikiem. Odżywkę pozostawiamy na 20 min, a następnie myjemy włosy szamponem jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naturalne płukanki do włosów: Dla poprawy koloru włosów: - włosy jasne - ćwierć szklanki mocnego naparu z rumianku + sok z jednej cytryny zmieszany ze szklanką wody -włosy rude - Cwierć szklanki mocnego naparu z hibiskusa - włosy ciemne - ćwierć szkklanki mocnego wywaru z szałwii, rozmarynu lub orzecha włoskiego *** Dla uzyskania połysku: - łyżka sody oczyszczonej rozpuszczona w szklance wody - ćwierć szklanki octu jabłkowego zmieszanego ze szklanką wody *** Odżywcza i poprawiająca sprężystość: pół szklanki octu jabłkowego pół szklanki posiekanej mięty ( lub wywar mocny z mięty ) łyżka świerzych lub suszonych kwiatów z lawendy ( lub olejek lawendowy ) szklanka wody oligoceńskiej Wszystkie składniki mieszamy i zostawiamy na noc a następnie przecedzamy. Polewamy wilgotne, wcześniej umyte i odżywione łosy. Wcieramy w skórę głowy i we włosy. Spłukujemy letnią wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem - tak radzi medycyna naturalna :) Zresztą, jak ocet - to dlaczego nie soda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×