Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wercia...27

Ślub październik 2008, jest ktoś?

Polecane posty

ja też jeszcze za butami nie chodziłam, w lipcu ruszam na poszukiwania :) Wiem tylko tyle, że obcas będzie nie większy niż 6 cm bo jestem wysoka, a poza tym będzie mi wygodniej w niższych butach. co jeszcze u Was październikowe??? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszamakota
Welon który kupiłam na allegro nie jest tym czym miał. Wystawię go, a sama kupię 150 zł droższy, ale sprawdzony ze sklepu, w którym mierzyłam suknię. Pewnych cięć finansowych nie da się zrobić w łatwy sposób... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta_25
my bierzemy pod koniec października. załatwianie zaczniemy dwa-połtora miesiąca przed. dla nas liczy się ten dzień i to wydarzenie, a nie buty, sukienka i wesele... mamy skromne przyjęcie dla najbliższych łącznie 19 osób z nami.zadnych ciotek wujków, nawet babć. zamiast wydać na wesele, wolimy wyremontować nasze mieszkanie. a od rodziców kasy nei weźmiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiegliwiczanka
Witajcie kochane, ale mnie dawno nie było :-( ale poprawię się :-) hm... widzę, ze u Was dużo nowości :-) u mnie nieco mniej, a z najważniejszych to: skończyliśmy nauki z księdzem (było super) i jesteśmy po pierwszej z panią z poradni - powiem tyle - skąd oni wytrzaskują te kobiety??? oczywiście dostałam głupawki-śmiechawki i mój chłop musiał wyjść na chwilę bo nie umiałam sie opamiętać ;-) no i oczywiście całą drogę do domu rozprawialiśmy o tym jak to będzie jak dostaniemy takiej śmiechawki w kościele ... na ślubie ;-) jeszce raz z tą nawiedzoną panią, a później 3 spotkania indywidualne!!! nie wiem jak to przeżyję :-( Teraz chcemy zamówić zaproszenia i ostatnio pojechaliśmy zobaczyć wódeczkę - i powiem szczerze, ze mój zapał na Absoluta stopnia zaraz po zobaczeniu ceny - teraz zastanawiamy się, czy jest sens wydac tyle kasy na Absoluta, czy nie kupić Sobieskiej? Jak sądzicie? poza tym - butów jak nie miałam to nie mam :-( a mój pan też jeszcze nie był na zakupach ciuchowych :-) teraz w wolnych chwilkach szukam sobie jakiegoś fajnego pomysłu na bukiet ... ale nic mnie nie powala :-( mam jeszcze jeden wielki problem - nie mam sprawdzonej wisażystki :-( i to mnie boli :-( cmoki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiegliwiczanka
Acha - jeszcze jedno :-) Marta_25 - każdy robi jak lubi! Ale powiem Ci jedno - rok temu byłam na takim "weselu" - nie było wesela, a tylko przyjęcie na 18 osób. Rozwiązanie tak bez sensowne, jak mało co. Para młoda, biała suknia ... i cóż można robić od 15 do 22 gdy nie ma muzyki? Ile można gadać? Jak nie robić imprezy to nie robić. tzn. ślub, obiad i do domu. Acha i nie podoba mi sie jeszcze Marta, to, ze sugerujesz, że dla nas niby to nie jest ważny sam ślub, tylko sukienki, zaproszenia etc. Nic bardziej mylnego - a jak sądzisz, że przez to, ze Ty nie robisz wesela jesteś bardziej duchowo nastawiona na ślub ... to współczucia. reasumując - każdy robi jak lubi Pozdrawiam Cię serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta_25
ale my właśnie nigdy nie chcieliśmy wesela ani ślubu koscielnego. robimy przyjęcie dla rodziców rodzeństwa i przyjaciół, muzyka będzie z płyt taka jaką lubimy m.in. klasyczna... ja błam na typowych dwoch weselach i boki zrywałam zawsze ze smiechu :O panna młoda-beza,orkiestra jakby strażacka i pełno wódki... my wolimy szampana i pwo i wino pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta_25
nasze przyjęcie potrwa od ok. 18 do 22. późny obiad i tort, kawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiegliwiczanka
Czyli jest imprezka :-) Tylko nieco inna :-) Ja zdecydowałam się na ślub dosyć późno, ale powiem Ci, że te przygotowania ... są super!!! nawet nie spodziewałam sie, ze aż tak będzie mi sie to podobało - natomiast samej imprezy się ... boję :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wódki sobieski to nie wiem bo byłam teraz na weselu na którym była podawana i szczerze okropna wódka ja radze wyborową albo \"Wódka Polska\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba zalezy na jaka trafisz ja bylam na weselu z wodka Sobieski i nie narzekam dobrze sie pilo nic po niej nie bolalo...i bylam zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiegliwiczanka
no i co z tą wódką zrobić? ostatnio u znajomych była właśnie Polska Wódka i całkiem nieźle wchodziła ;-) a Wy na jaką sie zdecydowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my hmm Maximus Pan Tadeusz Finlandia Bols Albo Sobieski nie wiemy jeszcze moze Smirnoff hehe...choc finlandia pewnie odpadnie bo droga strasznie jest a duzo gosci mamy i z poprawinami...to jednak troszke drogo....Najbardziej stawiamy na maximusa sobieski albo smirnoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiegliwiczanka
piliśmy ostatnio Smirnoffa - nie kupuj brrr a kac gigant :-( mimo małego picia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zrezygnuje heh nie chce by goscie sie kacem meczyli...w ogole z poczatku bylismy pewni ze wodke ze slowacji bierzemy bardzo dobra Ambasador ladna stylowa butelke ma...ale trzeba by bylo zamawiac bo wiadomo na sklepie nie maja takiej ilosci..no i tata sie zgadal ze znajomym i mu odradzil..on mieszka przy samej granicy i mowi od nich to aby kupuja tak do domu kazdy bo kiedys ktos kupil na zamowienie wieksza ilosc na wesele to wszyscy goscie sie struli..no bo faktycznie nie wiadomo co oni ci tam naszykuje na sklep maja porzadne a tak na zamowienie bog wie co oni wlewaja:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wódki to u nas będzie na 99% Finlandia - droga niestety ale sprawdzona :) a z tych co piszecie wybrałabym Pana Tadeusza. Marta_25 To że Ty robisz skromne przyjęcie to nie znaczy że jak ktoś robi duże i wystawne to nie chodzi mu o to wydarzenie w kościele. Ślub bierze się raz w życiu, jest to wielka i emocjonująca chwila i dlaczegoby nie zrobić wielkiej imprezy dla rodziny i przyjaciół by to uczcić? Rozumiem powód dla którego rezygnujesz z wesela ale nie krytykuj tych którzy je wyprawiają i przygotowań do ślubu bo panna młoda chce w tym dniu wyglądać wyjątkowo bo dzień i okazja jest wyjątkowa i niepowtarzalna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MillenkaS
My mamy Finlandię ;) Już nawet kupiona, leży u mnie w garażu... ale trzeba będzie dokupić, bo już kilka razy była "testowana" i parę buteleczek ubyło ;) Buty kupię w sierpniu. Kurs przedmałżeński mam skończony w LO, zaświadczenie jest, więc tylko poradnia przedmałżeńska została. Idziemy w tą sobotę ;) Zaproszenia mamy jużkupione, zamówione i drukują się. Odbieramy w środę ;) i zaczynamy zapraszanie... ;( One są takie kremowe ze złotym poblaskiem i w środku złoto-brązowy wydruk. Bardzo ładne, proste ale eleganckie. http://www.zaproszenia-slubne.com/slubne/szczegol.php?id=F810O&katalog=5 Czy uważacie, że do mojej sukienki powinnam mieć dwa welony, tzn długi do kościoła i krótki na wesele...? Panie w Madonnie tak mi doradzają, koleżanki też, ale mama uważa, że może być wszystkiego za dużo... Jak uważacie? http://www.rezzo.fr/img%20index/Donaire_B.jpg http://www.brides.com/images/vendor/dressgallery/bridal/pronovias/00_main/donaire_primary.jpg http://www.suknie-slubne.pl/pl/pronovias.php?s=90.donaire Pozdrawiam wszystkie październikowe koleżanki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda W.
Czesc dziewczyny! Dawno mnie nie bylo.. Na szczescie juz moge spokojnie myslec o przygotowaniach:) Wczoraj zamowilismy zaporoszenia.. http://www.cartalia.com.pl/laserArt_pl/produkty.php?kid=55&pid=675&nid=01.2.125&licznik=6&name=udine Nasze różnią sie tym, ze maja wyciete inicjały: M&M i datę ślubu na dole kartki. MillenkaS, długi i krótki welon to dobry pomysł.. Tez tak zamierzałam zrobic na początku, ale do mojego welonu-z kompletu do sukni- http://www.suknie-slubne.pl/pl/sanpatrick.php?s=41.barahona http://www.madonna.pl/en/2008c.php?s=barahona nie ma krótkiej wersji :( Buciki juz mam,., Maja 6 wykososci obcasa.. Są baaaardzo wygodne. Takich głównie szukałam:) chyba jak każda Pani Młoda. Oto one: http://picasaweb.google.com/magdamichalo/AlbumBezTytuU/photo#5216132422541834082 http://picasaweb.google.com/magdamichalo/AlbumBezTytuU/photo#5216132615089058706 W przyszłym tygodniu zamierzamy zaczac chodzic na kurs tanca. NIe wiem jeszcze jaka piosenkę bedziemy miec do "pierwszego tanca" ;( Czekamy na utwory przygotowane przez nasz zespół. Myślę, ze będzie to jakas polska piosenka, nic więcej ;( Nauki mamy z LO. Ksiądz kazał nam przyjsc 2 miesciace przed slubem na omowienie spraw organizacyjnych. Co do alkoholu.. Ma byc Absolut, bo jest sprawdzony ;P Wiecie moze jakie obowiązki spoczywaja na starszych i młodszych dróżbach? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dawno mnie nie bylo.. Na szczescie juz moge spokojnie myslec o przygotowaniach:) Wczoraj zamowilismy zaporoszenia.. http://www.cartalia.com.pl/laserArt_pl/produkty.php?kid=55&pid=675&nid=01.2.125&licznik=6&name=udine Nasze różnią sie tym, ze maja wyciete inicjały: M&M i datę ślubu na dole kartki. MillenkaS, długi i krótki welon to dobry pomysł.. Tez tak zamierzałam zrobic na początku, ale do mojego welonu-z kompletu do sukni- http://www.suknie-slubne.pl/pl/sanpatrick.php?s=41.barahona http://www.madonna.pl/en/2008c.php?s=barahona nie ma krótkiej wersji :( Buciki juz mam,., Maja 6 wykososci obcasa.. Są baaaardzo wygodne. Takich głównie szukałam:) chyba jak każda Pani Młoda. Oto one: http://picasaweb.google.com/magdamichalo/AlbumBezTytuU/photo#5216132422541834082 http://picasaweb.google.com/magdamichalo/AlbumBezTytuU/photo#5216132615089058706 W przyszłym tygodniu zamierzamy zaczac chodzic na kurs tanca. NIe wiem jeszcze jaka piosenkę bedziemy miec do \"pierwszego tanca\" ;( Czekamy na utwory przygotowane przez nasz zespół. Myślę, ze będzie to jakas polska piosenka, nic więcej ;( Nauki mamy z LO. Ksiądz kazał nam przyjsc 2 miesciace przed slubem na omowienie spraw organizacyjnych. Co do alkoholu.. Ma byc Absolut, bo jest sprawdzony ;P Wiecie moze jakie obowiązki spoczywaja na starszych i młodszych dróżbach? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,, Milenka co do welonu nie wiem no jak chcesz mi sie taka opcja podoba i sama bede taki miala...tyle ze moja suknie jest troszke skromniejsza i niema trenu ...musialabys przymierzyc do sukni jak bedziesz miala przymiarke i wtedy zdecydujesz...ja swoj zamawialam od razu jak suknie zamawialam gdyz przymierzalam welon i od razu w sumie szlam z zamiarem takim jak zamawialam suknie bo nie chcialam trenu i dla mnie to bylo jakby zastepstwo trenu:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszamakota
Cześć dziewczyny! Trzy dni nie zaglądałam i już tyle postów:) Super! A propos welonu ostatecznie panie w Madonnie przekonały i mnie do dwóch. Długi ciągnący się ciut za trenem do Kościoła i krótszy na zabawę. Magdo W. - te same butki rozważałam:) Są świetne i wiem, że wykorzystałabym je po ślubie. Niestety w Gdańsku nie mieli mojego rozmiaru (ja nie chciałam czekać bo za kilka dni wyjeżdżam i ostatecznie wybrałam inne, na niższym obcasie (może to i dobrze, bo ja nie jestem przyzwyczajona do 6 cm:( ). Jeśli chodzi o bukiet ślubny, to gatunki kwiatów już wybrałam - róże i eustoma w kolorze eqri. Jeszcze tylko nie wiem jak będą skomponowane (na pewno będę chciała kilka zielonych błyszczących liści i zero asparagusa i tym podobnych...) Wódkę chcemy w niewygórowanej cenie. Wahamy się między wyborową, sobieskim, Panem Tadeuszem. Ostatnio nawet Absolwent zaczął wchodzić w grę, bo smakował nam jak opijaliśmy z przyjaciółmi sesję;) ;) ;) ale zdecydowanie wyborowa przoduje. Pozdrawiam ciepło i powodzenia w przygotowaniach (jestem po sesji i jutro wyjeżdżam do pracy z narzeczonym i nie będzie mnie niestety sporrrooo czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszamotka przyjemnej pracy zyczE:)..i gratuluje dobrego wyboru z welonem:D...ehhe jaka ja skromna bo sama taki mam:P... Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myslałyście już o bieliźnie na noc poslubną??ja mysle o takim topie z rozcinanymi miseczkami i do tego strigi tez otwarte w kroku, hihi ale bedzię się dzialo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie myslalam..poniewaz szczerze mowiac na typowa noc poslubna to u nas nie ma co liczyc:P....dopiero odrobimy ta noc w podrozy poslubnej a wtedy na pewno cos naszykuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a gdzie wybieracie się na podróż poślubną..? W tym miesiacu jest chyba mały wybor co do miejsc na odpoczynek ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jeszcze nie myślałam o bieliźnie :) wątpię że będę ją miała bo przecież jak młodzi wracają nad ranem do domu po takim dniu pełnym wrażeń i całonocnej zabawie to pewnie tylko głowy do poduszki przyłożą i już śpią ;) ale napewno się przygotuję :) Pomysły na miejsce podróży poślubnej mi się co chwilę zmieniają więc jeszcze nie wiem gdzie pojedziemy, a zamawiać dużo wcześniej nie będziemy bo nie wiadomo jak z pracą i urlopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MillenkaS
Ufff... my poradnię mamy już z głowy, teraz musimy pozałatwiać w sierpniu wszystkie zaświadczenia z USC, metryki chrztu itp itd i wtedy dopiero do księdza. Więc jedno załatwione ;) Jutro odbieramy zaproszenia. Wymyśliłam sobie, że na kopertach będę sama przyklejała takie małe karteczki/bileciki z nazwiskiem gości, bo nie mamy nadruku na kopercie (w salonie chcieli +1zł za sztukę!!!) i może + jakiś inny gadżecik... myślę, że wyjdzie fajnie ;) I zaczynamy zapraszać... ;/ A jak u Was z zaproszeniami, już zaczęłyście? My na podróż poślubną chcemy jechać gdzieś do ciepłych krajów, bo u nas w październiku... hmmm, no cóż, bywa różnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zaproszenia odbierzemy w piątek.. http://picasaweb.google.pl/magdamichalo/AlbumBezTytuU/photo#5217645107791027650 Okładka jest blyszcząca.. Podroz poslubna tez planujemy za granicą.. Nie ma zbyt duzego wyboru-- malo jest krajow, gdzie temp. w tym miesciącu przekracza 25 st. Ja chciałam bardzo leciec do Portugalii, ale w październiku jest tam dosyc chłodno :( Dziewczyny, a nie wiecie moze, czy ksiądz zadaje podczas rozmowy przed nslubem intymne pytania:) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam my w podroz poslubna wybieramy Turcje lub Egipt...mam znajomych wlasnie co jezdza dwa razy w roku na takie wczasy...i zawsze jezdza w takich miesiacach raz pojechali w lipcu a raz w sierpniu i powiedzieli nigdy nie pojada w takim miesiacu..tylko od pazdziernika do kwietnia w tych miesiacach..bo nie idzie wytrzymac a temp siega do 50 stopni...z reszta bylam w grecji w czerwcu i taka wlasnie byla temp....hehe a smazyc sie nie chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też rozwzamy takie opcje :) Wtedy jest tam przyjemna temp. :) Ostatnio w biurze podrozy powiedzieli nam, ze w polowie sierpnia beda dopiero oferty na sezon jesien-zima :(, wiec musimy jeszcze się wstrzymac. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×