Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

dzień dobry i ja się melduję. U mnie bez zmian, gardło nadal dokucza, a od kaszlu boli cały brzuch. Nie będę wam sie tu użalać. Uciekam wyszykować małą do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
melania akurat w moim przypadku pas okazał sie bardzo pomocny przy pierwszym dziecku bo wtedy przytylam 20kg, a pas pomagal sie szybciej obkurczyc macicy, teraz tez go uzywam ale kupilam sobie za duzy bo nie sciska mocno. a kolezanka ktora rodzila w listopadzie i nicczego nie uzywala ma dalej brzuszek jak w 7mies i kazdy pyta czy jest w ciazy, po prostu nic jej sie nie obkurczylo.ale to chyba nie regula, jednym pomaga, innym nie a wy karmiące mamuśki jesteście na jakiejs diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)) ja też kupiłam sobie pas ale za duży i chyba kupie drugi bo brzuszek jeszcze jest nie taki duzy ale jest.Bartoszek miewa sie dobrze,waży ponad 3kg:)))juz w niedziele zrobilismy mu chrzciny.Jesli chodzi o zasypianie to spi roznie 2,5 godz a nawet 4godz i budzi sie na jedzenie.Najgorsze jest to,ze ja jestem przeziebiona gardlo mnie boli i mam katar i boje sie zeby sie nie zarazil:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izka zakrywaj się pieluchą tetrową lub kup maseczke w aptece. super ze mały już tak urósł,teraz to już macie z górki:-):-):-):-) a co do pasa to macie racje na każdego co innego-ja sama niewiem czy sobie nie kupie bo po wiki mi została fałdka-a do terz mam rozstępy i mnie to wkurza bo jak ja wyjde na plaże;-) fakt że rozstępy są pod spodem ale widać.a jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) mamusska witaj w naszym gronie,i dzieki za podzielenie sie swoim doswiadczeniem z odparzeniami,ja juz sama nie wiem co maluszkowi mam z ta pupcia zrobic.wczoraj caly dzien wietrzylam,w nocy zasypywalam maka ziemniaczana,slyszalam tez o masci termentiolowej, i o alantanie. mamusska a czy jak corunia miala te odparzenia to jak posmarowalas jej pupcie tym hydrocortysonem to pampersa zakladalas? goba u mnie nie jest najgorzej z prowadzeniem domu i 2 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Ania też ma odparzona pupcię, najpierw smarowałam sudocremem, ale było jeszcze gorzej, wczoraj zadzwoniłą do mnie ciocia, która jest pielęgniarką i powiedziała, że u nich w szpitalu położne na odparzenia stosują tormentiol i alatan, mija koleżanka też ponoć wyleczyła tym odparzenie u swojej córci. Ja go stosuje od wczoraj i widze poprawę. nie używam też chusteczek nawilżanych tylko myję pupcię przegotowaną wodą i mydłem bambino. Mam nadzieję, że to pomoże, bo wczoraj kilka godzin przez to marudziłą i nawet zwymiotowała. Ja oczywiście płakałam razem z nią, mówiąc, ze sobie nie poradzę. Dziś odpukać noc przespana z dwiema pobudkami na jedzonko, teraz też malutka spokojnie śpi. Melania moja mała zasypia podobnie jak twój Mikołajek, najpierw się karmimy ok. 20 minut, później noszenie na odbicie i lekkie usypianie, śpi 2-3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i musialam znowu cyca dac... i wcale nie spi...lezy w łóżeczku i kwęka...moze go brzuszek boli... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w razie czego na odparzenia mam zasypke alantan i masc alantan ewentualnie sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melaniu albo poprostu jest wyspany-a próbowałaś herbarke?może pić mu się chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba poradzisz se bez mamy ja tez jestem sama w domu i daje rade maz wraca poznym popoludnim wiec caly dzien w domu siedze ale i obiad zrobie i posprzatam no i zajmuje sie maluszkiem a do tego mam jeszcze 2 dziecko hehe i na kompa mam czas :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki :) Gratulacje dla nowych mamus 🌻 🌻 🌻 kurde ale Wy piszecie, nie mam kedy nadrobic :( Ja na pewno jestem lepiej zorganizowana niz przy pierwszym dziecku. Ale wszystko jest ok, jak mala je regularnie natomiast od poltora tyg je baaaardzo nieregularnie (co pol godz, co godz albo co 2,5) i w nocy oczywiscie tez. A poniewaz ulewa (juz troche mniej) to do odbicia ja trzymam ok 30 min az cale powietrze odbeka :) no i tym samym malo czasu zostaje na inne obowiazki. A do tego jeszcze Zuzi chce poswiecic maksymalnie duzo czasu. Dobrze, ze mam pomoc, bo chyba byloby ciezko... Dziewczyny z tymi odparzonymi pupami u dzieci to czesto przyczyna jest dieta. Moja ani jedna ani druga (do tej pory) nie mialy odparzonej pupy, wiec duzego doswiadczenia nie mam, tylko teoria. Ale szczerze powiem, ze balabym sie hormonow u takiego malucha stosowac. Najlepiej jak najwiecej wietrzyc, dmuchac. Teraz jest cieplo wiec jest latwiej. Goba, kochana snilas mi sie dzisiaj, ze urodzilas, kurcze mam nadzieje, ze niedlugo juz napiszesz, ze jestes rozpakowana :) trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki poszlam z tym odparzeniem jednak do lekarza,mam przepisany fiolet i masc solcoseryl i jak najwiecej wietrzyc,jak to nie pomorze to mam przyjsc i przepisze masc z antybiotykiem. Ciesze sie bo Eryczek przybiera na wadze przez 3 tyg.przybylo go 900 gr.lekarz powiedzial ze dobrze maly przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbatki jeszcze nie próbowałam - a jaką polecacie na takie marudzenie ?? on zasypia, po czym budzi sie jakby cos go wystraszyło...zaczyna machac nóżkami i po spaniu... teraz tez niby spi ale podejrzewam ze zaraz sie obudzi... dzis pełnia była to może tez dlatego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejka, a jakie to jest "lekkie usypianie" w waszym wydaniu ?? robisz cos specjalnego ?? bo mikołaj dotychczas obywał sie bez usypiania, po prostu kladlam do łóżeczka i spał... a dzis to nawet smoczek nie pomaga :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melania kup z kopru włoskiego,albo ułatwijaca trawienie albo w aptece plantex w saszetkach-dobry jest,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje wlasnie plantex ewentualnie z kpru wloskiego i rumianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie mamusie;) Melaniu wydaje mi sie , ze Mikolajek ma wzdecia- jezeli macha nozkami i sie prezy, lub nagle wybudza. Moja tak ma czasami, i podaje sab simplex-pomaga Co jest wazne przy karmieniu- trzymac dziecko przy piersi dotad, dopuki je intensywnie, i slyszymy ze przelyka pokarm, jezeli tylko ciumla to odstawic.Tak doradzila mi polozna i stosuje sie do tego. Efekt taki, ze Maya nie domaga sie noszenia, i nianczenia. Goba bidulko trzymaj sie jeszcze te pare dni, a dasz rade sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania kup cos na wzdecia, nie czekaj az kolki powstana, i ja np nie jem nic co mnie wzdyma, wieczorem nie pije juz herbaty- bo dziala lekko pobudzajaco. Dobrze tez samej pic herbatke koperkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania mnie lekarka mówiła zebym podawala takie herbatki 2razy dziennie po 20ml lub 30ml a dopajam tez woda z odrobinka glukozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o odchudzanie, to ruszam z pierwszymi cwiczonkami od poniedzialku, beda to cw zalecane przez polozna typu light, a po 1,5 miesiaca zaczynam z pasem zestaw cwiczen dla kobiet po porodzie. W stare spodnie niestety nie wchodze, uda i dupsko za duze, bluzki wszystkie opiete do granic wytrzymalosci, wsumie sama nie moge uwierzyc w to ze przed ciaza taka chuda bylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!dziewczyny!Byłam na ktg i opis prawidłowy--spotkałam mojego lekarza doktórego juz nie chodze-no jak jestescie w temacie to wiecie co za numer ostatnio wykręcił! Połozna go zawołała aby odcytał zapis i on do mnie podszedł i było tak głupio jemu i mi to było widać gołym okiem!Mówił tylko,ze zapis bajkowy nic sie martwić i czekąć! a juz ma dość czekania GOBa urodzi ja bede ostatnia.............. GOBA ja jakoś musze sobie radzić ale ciężko jest.Mój chłop chodzi do pracy na 10-24 w nocy tak 2 dni i 2 lub 1 wolnego .Więć ja z Krystianem sama a wiesz sama jak to jest co chwile-mamo jeść,mamo pić ,mamo,mamo,,,,,,,,,, No a jak mój ma wolne to zrobi zakupy,obiad,zaprowadzi i przyprowadzi z przedszkola i jeszcze z nim wyjdzie a ja se leze......................I zbieram siły jak on bedzie w robocie.Męża ma m naprawde nie moge narzekać.a jak urodze to bierze 2 tyg.urlopu aby pomagac z Krystianem bardzo pomagał mam nadzieje,ze teraz tez tak bedzie. DZIEWCZYNY co do odparzeń pupci ja uzywałam włśnie tormentiolu to jest taka masc brązowa szybko działa.Ale mój to ze 3 razy tylko miał odparzoną pupę,A i za kazdym razem jak zmieniałam pieluszke to zawsze smarowałam kremem z nivea na odparzenia.A jak miał tak bardzo odparzona to ten tormentiol. ja jak chodze to normalnie trzymam sie za dół brzucha rekoma bo nie idzie isc taki ból a położna ,ze to jak najbardziej normalne pod koniec.........No to ton ja wiem ale nie jest to przyjemne taki bół 24hna dobe!!!!!!!!!!!!!bo ja tak niestety mam ciągły ból......... Ech mała mogłaby juz sie wykluć...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beja ale glupia sytuacja z tym lekarzem, ale glupia dla niego-idiota, czekam az wkoncu sie rozpakujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuje sama pic tą herbatke, moze cos pomoże... na razie spi łobuziak mały... położna była przed chwilą, wszystko ok... pępek odpadł dziś w nocy to jedno zmartwienie mniej... chyba za bardzo sie tym wszystkim przejmuje... mały ma po prostu gorszy dzien a ja rozpaczam jakby mi płakał całą noc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Ja mam dzisiaj termin z usg, ale chyba nic z tego nie bedzie. Tylko mnie na kibel gania, ale to juz tak mam od soboty, wiec nie sugeruje sie tym za bardzo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja ty gadasz ze ja urodze a ty dalej...-kochana ja już po terminie tydzień a ty pipko? już zaczynam cząść dupą na jutro a jak mnie wypuszczą to do poniedziałku dostane depresji;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×