Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Jejku,witam,ale milam nadrabiania.Stesknilam sie za gadkami z Wami,ale wiecie jak to jest jak tesciowa jest hehehe Dzisiaj wlasnie poleciala do gdanska ,ale moglaby zostac jeszcze troszke bo bylo b fajnie.U nas ok bez zmian.Maly zdrowy i robi postepy kazdego dnia .Wspolczuje chorym dzieciaczkom --wszystkim.Tyle sie naczytalam ze nie wiem juz co od kogo bylo wiec tylko ogolnie pisze,ale teraz bede na biezaco!!!!!!!!!!!! Urodzinki meza sie udaly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zajrze potem papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla Gabrysi 🌼🌼 Agula moja niunia na poduszce sypia jak skończyła 2 miesiace poduszeczka jest bardzo chudziutka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia a do soczku nie mozesz Julci wlac tego antybiotyku ? kurcze Erys od tyg. kupki mi nie robil :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko Ewciu u niej z tym piciem to kiepsko raz wypije wszystko a raz to pół zostawi i troche się boje, ale na szczęście już jestesmy na końcówce...Mojej na szczęście te zatwardzenia przeszły pewnie się już przyzwyczaiła do tych zupek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak jak Julenka nie chce pic to pewnie,lepiej jej tak podac antybiotyk.Julcia ma juz za soba 1 chorobe :) Ja pamietam jak mialam " I komunie sw. " to bylam cala w chrostach,wygladalam strasznie,a mialam wtedy ospe :( martusia co podawalas Juleczce na zaparcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia ja poprostu staram się jej wmuszć picie ile wlezie a najwięcej wody przegotowanwj chociaz u niej to kiepsko idzie.No i znalazłam przyczyne zaparć pierwsze to że ciężko miała sobie przyswoić zupki i jak jej teraz daje np.z słoiczka to ją troche rozadzam.No a drugie to moja wina bo karmie piersią a słodycze wciagałam garściami od kiedy odstawiłam problemy znikneły chociaż czasem coś podjem bo mam słabą wole hi hi hi.Na poczatku mogłam jeść dosłownie wszystko i nie było takich problemów a teraz to pewnie przesadziłam ze słodzeniem sobie życia :):):) Mi koleżanka mówiła że że jej znajoma podawała sok ze śliwek rozcięczony z wodą i to pomagało u jej dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula🌻dla Gabi fajne zabawki a ja nie poszłam nigdzie i umyłam okno w kuchni hihi mały przed chwilką wciagnął zuoke i teraz oglada bajki z siorą a ja musiałam odpalić nawyk mój hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agule świetne to ja ma lampke z kubusiem puchatkiem co jest melodyjka i lampka wyświetla efekty na suficie ale to jest o 100 raz fajniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia, pani doktor powiedziała, że Ania ma typowe objawy atopowego zapalenia skóry:(u Ani zaczęlo się to mniej więcej ok 2 miesięcy temu, pojawiły się takie czerwone suche plamy pod zgięciami kolanek, na początku myślałam, że to odparzenie i za bardzo się tym nie martwiłam ale niedawno zaczęly pojawiać się te plamki na nóżkach no i jakieś małe krosteczki na twarzy tez zaczęly jej wyskakiwać, więc kapnęłąm się że to musi byc jakieś uczulenie, więc dlatego poszliśmy do lekarza. Tak więc muszę trzymać dietę eliminacyjną nic z nabiału, jajek itp, na razie mamy przepisane maści i stan skóry się dużo poprwił po nich, kąpiemy ją teraz raz na trzy, cztery dni( w oliwce emolium), zeby nie wysuszać skóry bo wtedy pojawiają się podrażnienia, musimy po prostu uważać bardzo z dietą, Ania ma przepiane mleko Bebilon pepti i raz dziennie jej podaję z kaszką sinlac, bo przy alergii to właśnie mało dziecko przybiera na wadze. No i mam nadzieję, że stan skóry nie będzie się pogarszał i wogóle, ze to ustąpi a to znalazłam w necie o tym dziadostwie(jak to nazwała gosia29 i ma rację) Przebieg choroby Choroba może wystąpić już w pierwszych tygodniach życia, albo w wieku późniejszym. Przebieg choroby i występowanie zmian na skórze mają różne nasilenie; najczęściej zmiany chorobowe występują na twarzy, szyi, w zgięciach kończyn, ale mogą obejmować całe ciało (erytrodermia). AZS mogą towarzyszyć inne choroby atopowe, najczęściej astma oskrzelowa. Im wcześniejsze pojawienie się zmian chorobowych tym gorsze rokowania co do przebiegu choroby wieku późniejszym. Atopowe zapalenie skóry występuje na całym świecie, nie tylko w krajach wysoko rozwiniętych. Atopowe zapalenie skóry trudno jest zdefiniować jako chorobę jednorodną. W początkowej fazie jest to po prostu wyprysk atopowy, objawiający się różnego rodzaju zmianami skórnymi, występującymi głównie w zgięciach (np. kolana i łokcie). Takie nasilenie choroby może utrzymywać się przez dowolny okres czasu, może się też cofnąć lub zacząć posuwać naprzód. W przebiegu choroby znaczenie mają: czynniki genetyczne wpływ środowiska zewnętrznego alergeny pokarmowe wziewne (powietrznopochodne) substancje drażniące (np.: wełna) hormony mikroorganizmy, roztocza czynniki klimatyczne Duże znaczenie w powstawaniu i utrzymywaniu się zmian skórnych w AZS ma tzw.: defekt ektodermalny; spowodowany jest prawdopodobnie zaburzeniami produkcji ceramidów i lipidów w skórze, co objawia się nadmierną suchością i łatwemu powstawaniu podrażnień skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula rzeczywiście świetne te akwarium do łóżeczka, ja mam karuzele z fisher price i tam też są rybki, ale bez żadnych melodyjek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejko pytalam o atopie bo moj Erys ma podobno ogniskowe zapalenie skory,ale nie wiem czy to jest to samo. agula Erys twardy jak mamusiam :) ,bo ja tez mam problemy z zalatwianiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia nie mam pojecia czy to jest to samo Milka, Anulek dalej mało przybiera na wadze pewnie to przez ta alergie, albo tak juz ma, a ta kaszke to mozna kupic tak normalnie w sklepach bo nigdy jej nie miałam okazji kupowac, robisz ja na mleku czy dodajesz do zupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Gabrysia - gratulacje 🌻 Agula, to teraz wspolczuje ;) Martusia, ciesze sie co juz po chorbie :) Zabawki wybieracie super. Milka, podsunelas mi fajny pomysl, bo ja powyrzucalam wszystkie dywany, jak mnie w ciazy katar zlapal i tak zyjemy sobie bez nich. I sie zastanawialm teraz co ja zrobie jak mala zacznie raczkowac, mialam dywan kupowac. A moze kupie jej tylko taka mate? W sumie ciekawsze i lepsze dla dziecka. Wczoraj sie troszke martwilam, bo Nina malo jadla. Zaledwie po 70-100 ml. A wieczor wogole nie zjadla o 6, dopiero po spiacku jej wcislam butle. No i strasznie gryzie wszystko biedulka, a zabkow nie widac. I uwielbia sie bawic w chowanego. Az kwiczy z radosci jak sie ja znajdzie :D Pozdrawiam wszystkie mamy i dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilam od lekarza z Gabrysia, bo nadal ma katar. I znow nic nie dostalam ( a bylam teraz u innej lekarki) , wszedzie mowia , ze takiemu malemu dziecku nic nie moga dac na rozpuszczenie kataru :( , kazala trzymac ja na miska z parujaca woda :O Wydaje mi sie , ze ten katar to od zabkow. Ze starsza tez tak mialam, jak wyszly zeby to i katar mijal. U Gabrysi widze ,ze idzie druga jedynka, a pozostale zeby tez sa juz wyczuwalne na dziasle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, a tak sobie pomyslalam, ze moze ona ma zatkany nosek bo za sucho jest w powietrzu? Czy aby katar nie pojawil sie u niej jak zaczeliscie ogrzewac mieszkanie? Ja mam nawilzacz, ktory nie dziala :o I wlasnie filtry musze kupic. Mnie w ciazy tak ten katar przypilil, i lekarz mi doradzil kupic nawilzacz. I wlasnie wtedy stwierdzil, ze male dziecko tez powinno miec w pokoju nawilzone powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sufritka nawilzacz chodzi na maxa , niedlugo chyba grzyb wyjdzie na scianach od tej wilgoci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sama nei wiem o co chodzi z tym katarkiem :( Biedula sie umeczy. Ale z Gabi duza baba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A patrzylas Nince z boku na dziasla,no wiesz nie z gory tu gdzie pojawiaja sie zeby , tylko tam jak odchylisz warge. U nas widac jasniejsze miejsca i czuc pod palcami zgrubienia zabkow, ktore ida z dolu . Gabrysia bardzo widoczne na dwojki na dole oraz 1i 3 na gorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co na katar poradzic :-( atopowe zapalenie skory ma moj starszy od lat i mlodszy chyba tez zaczyna miec....pojawily sie plamki na policzkach i taka sucha skora :-( ja kupilam malemu tego szczeniaczka uczniaka, dostalam z katalogu bon i wykorzystalam aby mam z glowy a starczemu taka poduche przytulata to narazie tyle bo moj jeszcze nie spi aaaaaaaaa..........gosiek 35........ale foty!! az mi kopara opadla jaka ty szczupla :-) zazdroszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, Nina juz chyba z miesiac ma takie grube dziaslo na dole ze szok. Ale musze popatrzyc tak z boku, czy cos idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak Kamilka nie miala tak dlugo zebow , to zaczelam sie martwic czy kiedy kolwiek jej wyrosna !!! ALe kumpelka, doswiadczona mama , pokazala mi gdzie patrzec i okazalo sie ze ida nam pielne lopaty w miejscu gornych jedynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No po roku to pewnie tez zaczelabym sie martwic ;) Poki co mamy czas. Najwiecej dzieci zabkuje jednak miedzy 6-7 miesiacem zycia ( mowa o pierwszym zabku) wiec skoro Ninka jest taka srednia, to i moze zabki sie tak pojawia..albo bedzie prezent na gwiazdke dla mamusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×