Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

ike a dlugo dochodzilas do siebie po cesarce???? bo wlasnie najbardziej sie boje tego bolu po cesarce, no i tej rany, nigdy nie mialam zadnej operacji dlatego mnie to przeraza:/ jak dlugo goi sie taka rana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka ja mialam dwie cesarki- i w obu przypadkach dochodzilam do siebie bardzo szybko- za każdym razem mialam wcześniejszy wypis ze szpitala- grunt to jak najszybciej zaczac chodzić i nie myslec o bolu- zreszta ból wcale nie jest jakis mocno dokuczający- ponoc czasami bardziej bolli rana po nacieciu krocza- zasadniczo po paru dniach gdyby nie opatrunek to o cesarce zapomninalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa co do gojenia się rany- wiesz nie pamietam dokładnie- zdjecie szwów jest chyba po 2 t5ygodniach- rane masz jeszcze troszke- jakis miesiąc zalecany jest prysznic nie wanna- żeby rana sie nie rozmakala bo wtedy gorzej się goi- ale po mniej wiecej miesiacu praktycznie jest po wszystkim- może cię troszke ciagnąc - ale nie jest źle- zreszta ta rana tak naprawde jest bardzo niewielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Kareczka... z ta cesarka to nie jest tak źle... nie pamietam dokladnie jak dlugo to bolalo ale bylo do zniesienia. Poza tym pamietam ze w szpitalu poruszalam sie znacznei lepiej niz dziewczyny po porodzie naturalnym ( tyle ze lekko zgieta w przod chodzilam, ale siedzialam na pupie bez problemu ). Kazdy porod ma swoje dobre i zle strony Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze cos - podobno naciecie krocza czasem jest odczuwalne latami ( np na zmiane pogody ), po cesarce wlasciwie jedyna pozostalosc to "kreseczka" nad łonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny troche sie uspokoilam, cesarke przynajmniej robia przy znieczuleniu a krocze tna na zywca, najwazniejsze zeby maly byl zdrowy, niech sobie lezy jak chce i jak mu wygodnie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) no to pocieszyłyście mnie z ta cesarką:) co do tych ciuchów to w h&m jak mierzyłam nawet najmniejszy rozmiar to i tak był za duży, a w końcu kupiłam sobie jakąś bluzke w tesco z serii cheroce ale tam też widziałam duże rozmiary, tylko wydaje mi się że w magnoli w tesco był większy wybór niż na bielanach. sysunia rozbawiaś mnie tym koszem na śmieci:):) ja też pojutrze zaczynam remont łazienki i już jestem przerażona:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka to ja Ci już współczuję tej łazienki...my w tej chwili dotarliśmy do stanu surowego...mieszkam w domku, w łazience jesteśmy w tej chwili bez okna bo zachciało mi się większego, z rusztowaniem pod oknem bo jak większe to trzeba było nad oknem wstawić belki betonowe..., łazienka skuta do cegły, wymiana elektryki, rur do samej piwnicy, bojlera, podłogi....+ ogrzewanie podłogowe...ścian...koszmar to mało powiedziane....dobrze, że mamy jeszcze na dole jedną łazienkę z której na razie możemy korzystać...a o kosztach to już nawet nie wspominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Żurkowa pościelka jest troszkę za duża, ale dużo rodziców wybiera właśnie ten rozmiar, bo ten mniejszy posluży tylko do roku, a ten wiekszy służył Malwie do 3 lat ;-)a ja jednak jestem zawsze za tym, że jak kupować to tak, żeby się opłacało, oczywiście wygodnie tez ma być, podusia ma ten sam rozmiar, a kołderkę po prostu na samym początku skladałam na pół i dzidzia leżałą na kołderce i nakrywałam ja druga połową jak w śpiworku. Jak Malwa miała 2 latka to kupiliśmy jej łóżko rozsuwane z ikei i nie kupowaliśmy nowej pościelki tylko dalej miala swoja ta z łóżeczka. Stelka27 ja jestem takim wielorybem właśnie ;-) i nawet mój m mówi do mnie Wielorybku, ja kupuję te wieksze ciuszki ciążowe i zazdroszczę Ci figury ;-) Sluchajcie a jak mam taki gruby brzuch to rana po cesarce nie będzie się goiła gorzej ?? Martię się coraz bardziej i boję cesarki. Żurkowa brzuch mnie bolał mocno, bóle przypominały początkowe bóle porodowe :-( takie bóle macicy mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie co do porodu naturalnego to powiem wam, ze to nacięcie krocza nie boli, ja też się go bardzo bałąm, ale połozna nacina go w chwili parcia i tam skóra się tak napina, że nie mam w niej nerwów, no ja nic nie czułam a wiedziałam kiedy to zrobiła.Co do krocza po porodzie to owszem boli bardzo i ciągnie, ale powiem wam szczerze, że tyłek bolał mnie bardziej, miałam hemoroida wielkości truskawki i fioletowego jka śliwka, to był dopiero bolesny szok :-(( pomagało mi siedzenie na kółku ratunkowym. Czy nikt niec nie wie o butelkach TT ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie często tak mam że piszę do was i jak wysyłam jakis błąd wyskakuje i wszystko mi się kasuje :-( a nie mam siły powtarzać drugi raz, czy wam sie tez tak robi?drażni mnie to okropnie :-( Co do hemoroidów to od razu uprzedzam wszystkie dziewczyny, któe już w tej chwili maja jakiegos stałego malego bywalca-hemoroida, że w czasie porodu on włąsnie przy parciu wyjdzie i napęcznieje krwią, okropnie to boli, więc weźcie do szpitala sobie maść jakąś i czopki i na hemoroidy bo w szpitalu z regulu maja tylko ziolowe czopki herbapolu i one nic nie pomagają :-( dopiero jak m mi kupił czopki i maść to odczułam jakąś ulgę. Ja tez mam mdłości, nie wiem czy w tym okresie ciąży to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja nadal rozdrażniona chodzę, zła jestem bo nie wiem co robić, czy brać te leki czy nie:( Nikitka mi się też często zdarza że to co napisze sie nie pojawi, a zazwyczaj wtedy właśnie dużo napisze i aż sie nie chce drugi raz pisać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikitka JA TEZ MAM CZĘŚTO TEN PROBLEM ZE NZIKANIEM TEKSTU ALE TERAZ ISE WYCWANIŁAMI JAK JUŻ NAPISZĘ co mam napisać to kopiuje ten cały tekst i dopiero wysyłam ( zatwierdzam) jak strona wygaśnie albo wystąpi błą to poprostu wklejam ponownie to co skopiowałam i z głowy, robię tak teraz za każdym razem bo zdarzało się ze się naprodukowałam i mi wszystko znikało... dzisiaj u nas piean pogoda, prawdziwa wiosna tyle że ze sporym wiatrem, ja już wróciłam z zakupów i z placu zabaw - jessica się wyszalała za wszystkie czasy i pewnie zaraz pójdzie spać, to dobrze bo dzisiaj mamy gosći po połduniu i lepiej zeby była wypoczęta a nie maruda, ja zaraz wypiję kawkę i biorę się za sprzątanie, pootwierałam w domu okna żeby trochę swieżego powietrza wleciało - uwielbiam taką wiosenną pogodę aż chce się żyć : ) mam nadzieję ze tak już zostanie i bedzie tylko coraz cieplej. co do naciećia krocza to naprawde nie ma się co bać, mnie nacinali tez bez znieczulenia i naprawdę robią to w takim momencie że się wogóle nie czuje bólu, mimo ze czułam ze tną, z gojeniem tez nie było najgorzej, ja tez nie mogłam wytrzymac dlugą leżąc i chodziłam sporo, zagoiło się w mairę szybko, wiec nie ma się co przejmować i zadręczać obawami, dużo moich koleżanek mówioło że nacięcie to pikuś czasem trudniej i boleśniej jest się wypróżnić po porodzie : ) chociaż ja akurat nie miałam takiego problemu ale wiele dziewczyn mówiło że to dopiero wyczyn... narazie uciekam, trzymajcie się cieplutko pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska------ 27-----monachium-----------25.04--C/Daria Mickey----------32--------Gdynia-------------28.04---S/J eremy-Julien Liliankas--------28------Warszawa-----------30.04--C/ Klaudia 447-----21-----Starogard Gd.------- 01.05---C/Dagmarka/Kubuś coral bay------ 33--------nowy sącz--------- 01.05---C/ wiolaj----------- 28-------warszawa---------- 01.05---C/ mała82--------- 25-------Skierniewice--------01.05--- to ja CC-------- 25------Szczecin-------------01.05--S/Rufin arniga---------- 31------Warszawa-----------01.05---S/ inez_82-------- 26-------Elbląg----------------03.05--- Żurkowa------- 24-------Wrocław------------03.05---S/Nikodem plusia-----------31-------Szwecja-------------04.05---C/ Weronika Monia79--------28------Wejherowo----------04.05---C/ Milena malagorzalka---33-------Poznań--------------04.05-- - Grzybiara-------34-------Przemyśl-----------04.05---S/Se bastianek marzenie31---- 31-------Słupsk---------------05.05---C/ kareczka------ -26--------Łódź----------------05.05---S/Filipek magmal----------26---------Opole--------------05.05---S/ Sloneczko5050--23---------Konin-------------05.05-- nikitka5---------32--------Wrocław-----------06.05--S/Mi chał , Mikołaj paulinek85------??----------????????-------------07.05--S/Szymonek kathi81--------- 26---------Łódź---------------08.05-- zizusia--------- 24--------rzeszów------------10.05--S/ agulcia----------30--------Poznań-------------10.05--C/M ichalinka peletka--------- 31-------nowy targ----------12.05---C/Hania Maja czarna---------- 25----------Konin-------------12.05---S/ Kubuś bajabaja--------29----śląsk-cieszyński------13.05 --S/Piotruś sysunia27--------28-------ok. Gliwic----------13.05---C/Karolinka Alexxxandra-----28--- ------Śląsk-------------14.05-- iskierka----------27----------wlkp-------------15.05--S/ Adaś madeline80------27---------kraków-----------15.05-- weronikx-------- 33------Wrocław------------15.05--C/ olinkaka----------28------Wrocław------------15.05--S/ renka07----------31------wielkopolska-------22.05--S/ stelka------------ 27------brzeg----------------22.05--C /Julka/ Igor Mirellka84--------24------Gdańsk--------------22 .05--S/Sebastian madamagda------23------Wrocław. ----------24.05--- JoannaWM------ 34------Wrocław------------24 .05--S/Kubuś gusika------------28--------Rzeszów-----------24.05---S/ Szymonek bibi2--------------29------DąbrowaGórn---- --26.05--C/Michalinka soczek37--------27-------Ostrowiec św.-----29.05-- Wpisałam cię paulinka do tabelki, tylko nie znam wieku i miasta:( To ja CC dopisałam ci imię synka bo o ile pamiętam to tak ma mieć na imię. Dziewczyny pozostałe dopisujcie imiona jeśli już się zdecydowałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas z ta łazienką nie bedzie aż tak źle, okno zostaje:):) no ale mieszkamy w bloku i to jedyna łazienka jaką mamy więc pewnie cale dnie będę spędzała u teściów:( najgorszą robote mamy za soba bo kanalizację, ogrzewanie zrobione teraz tylko kafelki:) no ale przy okazji zachciało mi się zmienić kafle w kuchni i tu będzie gorzej bo trzeba skuc stare:( ale 2 tygodnie i po bólu:) nikitka przesadziłaś z ta figurą:):) obwód mojego brzucha to ok 106 cm, a przytyłam już 15 kg chociaz nie wiem gdzie te kg są, chyba w samym brzuchu, tylko tyle że te bluzki ciążowe to są wszędzie wielkie w ramionach itp. i w ogóle są szyte jakby ciążą uwidaczniała sie też na plecach:):) czarna możesz wykreślić u mnie Igora, bo będzie dziewczynka, a mąż już chyba tez zaakceptował Julkę:):)chociaż się zastanawiam bo co prawda w okolicy ani w rodzinie nie ma żadnej Julki, ale za to w Tv czy na mieście wszędzie słyszę to imię? ne wiem czy nie za dużo juz Julek chodzi po świecie:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczorak kupilam sobie stelaz pod wanienke po 36 zl jade dzis odebrac bo to z mojego miasta. ja tez musze isc do okulisty moja gin mowila ze 33-34 zeby isc, ale nie wiem czy to ma znaczenie a ja wczoraj wlasnie dobrze sie czulam mam super dzieki temu lazienke posprztana chyba mnie przekonalas do tej wiekszej poscieli... ja o tych butelkach nic nie wiem, moj maz wymyslil sobie zeby maly mial buteli szklane,....bo ponoc zdrowsze. ja jak pisze do Was to zawsze w wordpadzie z boku, widze cafe czasu czas, potem kopjuje i juz:)) aha czy Wy tez tak macie, mnie sie zdaje ze jak mi brzuch twardnieje to zaraz mi tetno mocno skacze, serce wali (nie zawsze tak jest ale czesto) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa mi to serce teraz wali non stop ale to po tych tabletkach..a skurcze mam czasem lekkie, wcale mnie nie bolą, tylko brzuch na chwile się twardy robi, zazwyczaj jak mam wstać i iść do wc... Stelka Julek dużo podobno jest tak samo jak Kubusiów, ale ja sie tym nie przejmuje, na początku chciałam Filipka, ale wszystkim się Kubuś podoba i tak już zostanie:) To co zapisać ci Julkę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa, a gdzie ten stelaż kupiłaś ?? Ja musze kupic wannę i stelaż ale szukam tez czegoś taniego, fajnie by było jakby była jakś tanie wanienka zakladana na wannę, bo nie wiem jak po cc będe se przenosiła wanne z wodą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Joanna wykasuje ci to imię, masz czas żeby sie nad innym zastanowić. A ranking potwierdza to co napisałam że Julek i Kubusiów jest teraz do diabła,ale to jest warszawa więc nie ma co się aż tak bardzo sugerować. franceska------ 27-----monachium-----------25.04--C/Daria Mickey----------32--------Gdynia-------------28.04---S/J eremy-Julien Liliankas--------28------Warszawa-----------30.04--C/ Klaudia 447-----21-----Starogard Gd.------- 01.05---C/Dagmarka/Kubuś coral bay------ 33--------nowy sącz--------- 01.05---C/ wiolaj----------- 28-------warszawa---------- 01.05---C/ mała82--------- 25-------Skierniewice--------01.05--- to ja CC-------- 25------Szczecin-------------01.05--S/Rufin arniga---------- 31------Warszawa-----------01.05---S/ inez_82-------- 26-------Elbląg----------------03.05--- Żurkowa------- 24-------Wrocław------------03.05---S/Nikodem plusia-----------31-------Szwecja-------------04.05---C/ Weronika Monia79--------28------Wejherowo----------04.05---C/ Milena malagorzalka---33-------Poznań--------------04.05-- - Grzybiara-------34-------Przemyśl-----------04.05---S/Se bastianek marzenie31---- 31-------Słupsk---------------05.05---C/ kareczka------ -26--------Łódź----------------05.05---S/Filipek magmal----------26---------Opole--------------05.05---S/ Sloneczko5050--23---------Konin-------------05.05-- nikitka5---------32--------Wrocław-----------06.05--S/Mi chał , Mikołaj paulinek85------??----------????????-------------07.05-- S/Szymonek kathi81--------- 26---------Łódź---------------08.05-- zizusia--------- 24--------rzeszów------------10.05--S/ agulcia----------30--------Poznań-------------10.05--C/M ichalinka peletka--------- 31-------nowy targ----------12.05---C/Hania Maja czarna---------- 25----------Konin-------------12.05---S/ Kubuś bajabaja--------29----śląsk-cieszyński------13.05 --S/Piotruś sysunia27--------28-------ok. Gliwic----------13.05---C/Karolinka Alexxxandra-----28--- ------Śląsk-------------14.05-- iskierka----------27----------wlkp-------------15.05--S/ Adaś madeline80------27---------kraków-----------15.05-- weronikx-------- 33------Wrocław------------15.05--C/ olinkaka----------28------Wrocław------------15.05--S/ renka07----------31------wielkopolska-------22.05--S/ stelka------------ 27------brzeg----------------22.05--C /Julka? Mirellka84--------24------Gdańsk--------------22 .05--S/Sebastian madamagda------23------Wrocław. ----------24.05--- JoannaWM------ 34------Wrocław------------24 .05--S/ gusika------------28--------Rzeszów-----------24.05---S/ Szymonek bibi2--------------29------DąbrowaGórn---- --26.05--C/Michalinka soczek37--------27-------Ostrowiec św.-----29.05-- Stelka zrobiłam znak zapytania, możesz w każdej chwili zmienić, zresztą jak każda z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam taki stelaz ( tylko tak u mnie w malym mieszkanu pasuje): http://www.allegro.pl/item314789581_stojak_stelaz_pod_duza_wanienke_.html odbieram sama wiec nic za wysylke nie place a jak ktos by jeszcze czegos takiego szukal to daje linki: http://www.allegro.pl/item316141394_stelaz_pod_wanienke.html http://www.allegro.pl/item318287440_stojak_stelaz_pod_wanienke_krakow.html http://www.allegro.pl/item316827493_duza_wanienka_ze_stelazem.html http://www.allegro.pl/item316706857_stojak_do_wanienki_100_cm_jak_nowy_zadbany_okazja.html ja przemyslalam i nie bede kupowac poscieli do wozka, bo i tak do roku sie poduszki w lozeczku nie uzywa wiec dam ja do wozka i albo kocykiem nakryje ale rozkiem rozlozonym ( bedzie w kolorze -wzorze podusi) a powiedzcie mi taka rzecz ja to jest, bo tak podusi w lozeczku nie bede uzywac, tylko ceratka i przescieradlo ale jak chyba z praniem nie nadaze bo jak malemu sie uleje, albo cos to od rauz do prania, jak to u Was z tym bylo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa - ja mialam dla corki taka bardzo płaska podusie do wozka i cieniutka kolderke. W lozeczku miejsce gdzie dziecko ma glowke mozna wylozyc pieluszka taka grubsza - jak sie cos uleje to zmieniasz pieluche i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinek85
Uzupełniam swoje dane: 23 lata, Wrocław dzięki czarna, że mnie wpisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkowa ja nie używałam poduszki do ok roku czasu mimo że tepoduszki są bardzo cienkie. ja kładłam moją córcię na kołderce lub materacu i dodatkowo na 2 złożónych pieluszkach bo jak sie dziecku ulewało to bym z praniem nie nastarczyła a tak to tylko te pieluszki wymieniałam, poza tym pod prześcierałem na materacyku zawsze miałam podkład z ceratki w razie przemokniecia nie wsiąkało mi w materacyk tylko prześcierało było do prania, ja nie kupowałam pościeli do łóżeczka, mimo że córcia rodziła się na jesieni, zamiast kołderki używałam rożka rozłożónego a jak było naprawde bardzo zimno to na rożek kładłam jeszcze kocyk gruby i dziecko tez kładłam na kocyku. to była zima więc dodatkowo na spód gondoli kładłam ceratkę i dopiero materacyk do wózka , kocyk i na to dziecko ( ceratka dodatkowo uszczelniała wózek przed wiatrem i mrozem tyle że od spodu. no ale to jak mówię było w zimie a teraz jak się maluch urodzi to bedzie lato więc pozostanie mi położyć malca w wózku na pieluszce terowej ( w razie ulania wózek nie bedzie brudny i przykryć druga pieluszką lub cieniutkim kocykiem... jęsli chodzi o ta pościel do łóżęczka to ja tez kupowałam ta większą . w łóżęczku skłądałam kołderkę na pół poprosru a efekt jest taki ze moja córa ma już 3,5 roku i nadal używa pościeli z łóżeczka - oszczędnosć i wygoda.. jęsli chodzi o te paklanki to ja te znie używałam i nie zamierzam, jak trzeba było to pieluszkę z kupką ( bo to wersja zapachowa - niezbyt przyjemna dla nosa) wkładałam do torebki jednorazowej, których zawsze pełno mi zostaje z zakupów, więc zawsze miałam kilka sztuk w torbie np na spacerze lub jak gdzieś wychodziliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, ja sobie taka wlasnie ladna posciel kupuje, i jakos nie pasuje mi ze wloze jakas pieluche pod glowe bo zeszpeci mi wszytsko :( wiem ze to chore ale mam male mieszkanie, i staram sie chodz zeby wszystko do wszystkiego pasowalo. A w sumie sie zastanawiam jaka roznica jak dziecko lezy na cieniutkij podusi czy na 2 pieluszkach?? czyli jak smierdzaca pieluche wloze w woreczek jednorazowy zawiaze tez nie bedzie smierdziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak kupie taka wieksza posciel posluzy dziecku na dluzej, ok, ale bedzie spalo na takiej plaskiej poduszce? chyba nie bedzie nie nadawac na dziecko np 2 letnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez teraz sa ladne kolorowe pieluchy flanelowe - mozna podwinac pod materacyk i niczego nie zeszpeci. Ja mam juz na oku sliczna posciel bawelniano-satynowa w kolorze zielonym, do tego znjde zielone flanelki i powinno byc OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mozna podwinac pod materacyk" ? to Jak pod materac ta pielucha flanelowa? ja sadzilam ze NA PRZESCIERDALO trzeba ja polozyc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na przescieradlo, brzegi zawinac pod materacyk i wtedy rowniutko lezy i sie dizecku nie zwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×