Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Ja jestem w 2 tyg ciazy (prawie 3) ale od jajeczkowania. Mozna tez mowic ze jestem w 4 tygodniu ciazy - ale to juz od ostatniej miesiaczki. Chyba w te 2 sposoby mozna mowic... no ale sie mieszaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie i dlatego nie wiem jak mam pisać i jak dziewczyny piszą. Może się umówmy, że będziemy pisać od dnia ostatniej @? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość długość ciąży
zawsze podaje się od ostatniej @. Te podwójne obliczenia będą się myliły. Jak lekarz spyta, to zawsze mówi się od ostatniej @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość długość ciąży
a robi się tak dlatego, że nie wiadomo kiedy była owulacja. Łatwiej jest obliczyć od ostatniej @ niż od owu, bo tak naprawdę większość kobiet nie wie dokładnie kiedy miała owu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak od ostatniej @ to chyba początek 6 tyg.....ale ja wiem dokładnie od kiedy ;-) więc 4 tydzień!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No walsnie ja tez wiem kiedu mialam owulacje. Owu mialam 2tyg temu a okres mi sie zaczal prawie 5 tyg temu (mam dlugie cyckle). Jesli sie mowi od zaplodnienia to mi si ewydaje bardziej dokladne bo kazdy ma rozna dlugosc cykli.. No ale prawda ze na badaniu krwi pytala sie o date ostatniego @..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny przede wszystkim wielkie gratulacje dla Was 🌻 ja jestem z pazdziernika 2007 i bardzo czekałam na pazdziernik 2008 piekny czas przed Wami, dbajcie o siebie i o Wasze maleństwa:) i abyście trzymały sie razem , wspierały i przyjaźniły tak jak my na październiku 2007. W razie czego zapraszam do nas:) trzymam kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mal_a - Dzieki :) Dziewczyny, a jak z brzuszkami, czy zaczelyscie juz smarowac oliwka zeby nie bylo rozstepow? Ja zaczelam, chociaz czasem jeszcze zapominam, no ale tak raz na dzien smaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wrocilam z usg :) wszystko ok, termin na 5 pazdziernik uff.... balam sie tej wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RACJA LEPIEJ NIE MYLIC Z TYMI TYG CIAZY . CZYLI U MNIE OD MIESIACZKI BEDZIE 6 TYDZIEN. JAK W PSTATNIEJ CIAZY BYLAM U LEKARZ W 7 TYG. TO WIDZIALAM JUZ BIJACE SERDUSZKO ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, widac takie maciupenkie tykajace serduszko, a raczej cos co bedzie serduszkiem :) , ja jestem 6,5 tygodnia od ostatniego okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Dużo Was tu doszło :) ja o ciąży wiem od wczoraj :D jupiiiii od ostatniej @ to 5 tydzień, a od owulacji trochę ponad drugi dopiero... Kiedy najlepiej zapisać się do Gina? ..aby nie iść na daremno? ..bo miałam bardzo niską bete ... lekko ponad 20 i powiedziano mi że to bardzo wczesna ciąża, a tutaj teraz czytam, że Wy już po pierwszej wizycie 😭 i jeszcze jedno pytanko.. Gdybym chciała od początku ciązy do końca... chodzić prywatnie to jakie są to koszty? Za co i ile ? Buźka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :)) Oliwko... niewiele słyszałam o Greberskim. Ja w pierwszej ciąży chodziłam do Kuczyńskiego -świetny specjalista ale jak dla mnie \"za szybki Bill\" :P Z drugą poszłam do Bartczaka. Super! Bardzo jestem zadowolona! Mnie chodziło też o to, by lekarz mnie prowadzący pracował w szpitalu, bo wiadomo, że nigdy nic nie wiadomo :O . Z Julią miałam kłopoty od 24tc z rozwierającą się szyjką, trzy pobyty na patologii i poród w 35tc. Dlatego tak mi zależało, by lekarz był ze szpitala. No i powiem ci, że ja do 18tc byłam święcie przekonana, że noszę drugą dziewczynkę pod serduszkiem. Na 99,9% tak czułam. No i w 18tc zobaczyliśmy na monitorze USG ślicznego siusiaka. Lekarz powiedział, że nie ma tu mowy o tym, by mogłoby być inaczej. I miał rację :)) Tydzień przed terminem urodził nam się śliczny Szymonek. Ech... jak ten czas leci... Dziś ma już prawie 4,5mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga najlepiej jakbyś poszła 7-8 tc od ostatniej miesiączki, zobaczyłabyś bijące serduszko. Ja jednak byłam już w 5tc i też już była kropeczka jak łepek od szpilki na USG. Co do kosztów to zależy w jakim mieście mieszkasz. Ale lekarze biorą tak od 50zł wzwyż od wizyty + wszystkie wyniki też płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadiiia22
Dziewczyny, a mogłybyście napisać czego unikać w ciązy? Chodzi mi o jedzenie i piecie, bo, że nie wolno kawy ALKOHOLu czy papierosów to wie każdy :) i może co się jeść powinno, co wskazane :) ?? Zanim pogadam o tym z lekarzem to już coś bede wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej to nikogu tu jeszcze nie ma? Ja jestem zadowolona, dzwonilam do gin powiedzialam ze jestem w ciazy to umowila mnie na 4-ego marca (bylam umowiona na 9-ego kwietnia!), powiedziala ze bedziemy sie spotykac co miesiac. :) No ale i tak pojde do rodzinnego w sobote, da mi chociaz skierowania na badania itd. bede juz miala z glowy :) A u was co slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, siedzę sobie w pracy i....straszna śpiączka mnie ogarnęła ;-) a poza tym normalka czyli mdłości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mdlosci jeszcze nie mam na szczescie. Tylko rano jak jeszcze sniadania nie zjem i wieczorem przed kolacja zle sie czuje, ale to nie mdlosci, tylko jestem jakos strasznie slaba.. Jutro ide do lekarza to moze jakies witaminki mi da. A spiaca to ja tez jestem juz od dwoch tygodni, caly dzien ziewam i ziewam.... Nie dosc ze usypiam w minutke, to spi mi sie tak dobrze jak nigdy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi tez nie.. i daltego siedze sobie na kafe :):):) A dzisiaj wzielam sobie dwa jablka do pracy bo taka chodze glodna ostatnio ze ja dziekuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo mdlosci mozesz miec ale wcale nie musisz ja w pierwszej ciazy nie mialam i teraz tez jest ok. zebym tylko nie dostala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia - to tez zalezy czy masz przeciwciala na toxo czy nie. Ja naprzyklad (chyba) nie mam i nie moge jesc czerwonego miesa, chyba ze jest bardzo dobrze ugotowane. Tatara na przyklad wykluczone zebym teraz przez 9 miesiecy jadla.. Musze tez bardzo uwazac na salate itp, bardzo dobrze ja myc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - moja mama (ma za soba 5 ciazy) nigdy nie miala mdlosci, wiec mam nadzieje ze sie w nia wdalam pod tym wzgledem. Za to zgaga ja strasznie meczyla, nie mogla nic zjesc oprocz sucharek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze bardzo brakuje mi dobre kawki wogole kawki mi brakuje, zawsze moglam ja litrami popijac ale co zrobic trzeba wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze udalo ci sie przelayc ta wizyte karo u gina zawsze lepiej isc predzej ja dopiero 26 juz nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×