Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
phii

Drugie 偶ony a dzieci z poprzednich zwi膮zk贸w

Polecane posty

Go艣膰 go艣膰
Wiadomo艣c do Uroczego Drania.Zajmij si臋 cz艂owieku w ko艅cu swoim 偶yciem i przesta艅 przegl膮dac si臋 narcystycznie w oczach mojego m臋偶a,a je艣li chcesz udzielac porad ma艂偶e艅skich za艂贸偶 poradni臋.Najpierw jednak zosta艅 m臋偶em.Tw贸j wzorzec zwi膮zku oparty na wyzysku kobiety i m臋skiej?heh dominacji nie interesuje nikogo,a mnie w szczeg贸lno艣ci m贸wi膮c kr贸tko odczep si臋 .Nie pozdrawiam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
M贸j ojciec ma drug膮 偶on臋. Kobieta jest w moim wieku. Mamy po 35 lat. Ojciec zostawi艂 dla niej moj膮 mam臋 7 lat temu i od tego czasu s膮 razem. W og贸le si臋 z ni膮 nie widzia艂am, nie chcia艂am jej nawet pozna膰, nienawidzi艂am jej szczerze i z ca艂ego serca. Raz jedyny pad艂a propozycja ze strony ojca, 偶e mo偶e by艣my si臋 spotkali we czw贸rk臋 (ja z m臋偶em i oni) ale nie zgodzi艂am si臋. Dzi艣 ju偶 powoli dojrzewam do tego, 偶eby si臋 z ni膮 spotka膰 i mo偶e zacz膮膰 budowa膰 jakie艣 relacje. Sama nie wiem. M贸j brat post膮pi艂 inaczej i jako艣 zaakceptowa艂 kochank臋 taty i rozw贸d rodzic贸w. Wiem, 偶e si臋 spotykaj膮, a kochanka taty nawet czasem zajmuje si臋 jego c贸rkami. Ja z tat膮 mam s艂aby kontakt, widujemy si臋 raz do roku, m贸j syn a jego wnuk nie ma z nim stworzonej 偶adnej relacji, a fajnie by by艂o gdyby synek mia艂 dziadka (ojciec m臋偶a nie 偶yje). Mo偶e jak st艂umi臋 w sobie nienawi艣膰 do kochanki taty i postaramy si臋 o wszystkim zapomnie膰 co by艂o z艂e (ja te偶 nie by艂am 艣wi臋ta w stosunku do ojca) to jako艣 odbudujemy te relacje. Czy to ma sens...?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
to ju偶 偶ona nie kochanka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Go艣膰 15:22, mo偶e w ko艅cu pora aby przesta膰 by膰 egosistka! Masz 35 lat Tw贸j tata rozwiod si臋 z Twoja mama 7 lat temu czyli jak mia艂a艣 lat 28. By艂a艣 doros艂a kobieta nie pomy艣la艂am 偶e dla Ciebie i Twojego brata tyla lat si臋 m臋czy艂 z Twoja matka? Tak uwa偶am bo jakby by艂 z ni膮 szcz臋艣liwy to by nie poszed艂 do innej kobiety. Jak chcesz mie膰 kontakt z tata to pozw贸l mu by膰 szcz臋艣liwy a nie foszka szczelilas tupnelas n贸偶ka bo tatu艣 zrobi艂 inaczej jak chcia艂a艣. Ja z tak膮 c贸rka tez bym nie chcia艂a mie膰 kontaktu i mia艂bym go sporadyczny by wyrzut贸w nie mie膰 ze ja porzuci艂em. (Tylko na og贸艂 to dzieci porzucaja rodzic贸w bo nie robi膮 oni jak chce. ) I niech dojdzie do Ciebie ze rod贸w nie by艂 tylko wina tej kobiety a tez wina Twojego taty jak i wina Twojej MATKI!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Tak wiem, 偶e powinnam si臋 ogarn膮膰, ale mam mieszane uczucia. Z jednej strony niech臋膰 do ojca 偶ony, z drugiej strony ch臋膰 dobrych relacji z ojcem. Tak, by艂am doros艂a jak rodzice si臋 rozstali, ale nawet dla doros艂ych dzieci jest to ci臋偶kie prze偶ycie. Przez ca艂y czas rozwodu by艂am powierniczk膮 mamy, bra艂am udzia艂 w za艂atwianiu wi臋kszo艣ci spraw, by艂am na ka偶dym ich spotkaniu w sprawie podzia艂u maj膮tku (mama tego chcia艂a). M贸j brat nie bra艂 w tym udzia艂u. Odci膮艂 si臋 od tego i dlatego ich kontakty s膮 poprawne a nasze nie...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
powinnas zrobic tak samo jak brat, a Twoja mama zachowa艂a sie nie w porzadku robiac z Ciebie powiernika.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Powinnam by艂a tak zrobi膰, ale nie zrobi艂am. 呕al mi by艂o mamy, na ojca by艂am z艂a, a jego kochanki nienawidzi艂am. Powinnam by艂a pozwoli膰 za艂atwia膰 rodzicom swoje sprawy samodzielnie. Niekt贸re rzeczy zauwa偶a si臋 dopiero po czasie i do pewnych wniosk贸w dochodzi si臋 dopiero jak opadn膮 emocje. Dopiero teraz widz臋, 偶e nie by艂o to zbyt szcz臋艣liwe ma艂偶e艅stwo. Tragicznie nie by艂o, ale super te偶 nie. By艂y wieczne pretensje. Mama mia艂a pretensj臋 do ojca, 偶e ten za ma艂o zarabia. To on zacz膮艂 wi臋cej pracowa膰. Jak zacz膮艂 wi臋cej pracowa膰 to by艂y pretensj臋, 偶e za ma艂o czasu jest w domu i nie anga偶uje si臋 w rodzinne sprawy. Sko艅czy艂o si臋 to tak, 偶e ojciec pracowa艂 coraz wi臋cej i wi臋cej. P贸藕niej ju偶 chyba 偶y艂 tylko t膮 prac膮. Teraz dopiero widz臋, 偶e ojciec przy rozwodzie zosta艂 potraktowany niesprawiedliwie pod wzgl臋dem finansowym. Musia艂 zostawi膰 wszystko matce, 偶eby poszed艂 do tej "zd...ry"z niczym. I zostawi艂 jej wszystko. Ja matk臋 wtedy w tym 100% popar艂am Teraz 偶a艂uj臋 bo to g艂贸wnie ojciec pracowa艂 na ten maj膮tek. By艂o takich spraw jeszcze wiele niestety. I co teraz mam powiedzie膰. Sorry tato, wprawdzie zachowa艂e艣 si臋 wobec mamy jak 艣winia, ale mo偶e wpadniecie z Ani膮 na obiad?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Ale sama piszesz ze i Twoja matka zachowa艂a si臋 jak 艣winie w obec ojca. Sama piszesz ze dochodzi do jakich wniosk贸w... sama piszesz jak wszystko wygl膮da艂o wiec po co takie tekst na koniec? Sama si臋 zastan贸w czy chcesz mie膰 ojca czy nie. Jak chcesz to sp贸jrz obiektywnie Tw贸j tata kocha swoje obecna 偶on臋 jest szcz臋艣liwy. A Ty jako c贸rka powinna艣 chcie膰 szcz臋艣cia ojca bo tak czy siak z Twoja mama juz nie b臋dzie. Zadzwo艅 i mo偶esz powiedzie膰, 偶e du偶o czasu min臋艂o, nie kt贸re sprawy zosta艂y 藕le roztrzygniete, ale by艂o co by艂o trzeba patrze膰 do przodu. I 偶e chcia艂aby艣 aby uczestniczy艂 on w Twoim 偶yciu jak i 偶yciu Twojego syna/ czyli jego wnuczka. I zapro艣 ich na obiad, je艣li Tw贸j brat zostawia z ni膮 swoje dzieci to nie mo偶e to by膰 z艂a kobieta. Nie patrz na ni膮 jak na wroga tylko na kogo艣 kto uszcz臋艣liwia Twojego Tate i z kim chcesz si臋 pozna膰 bez nienawi艣ci itd. Ma艂偶e艅stwo Twoich rodzic贸w aby by s膮 samo rozpad艂o albo by umarli w nieszcz臋艣ciu i zgryzocie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Nie s艂uchaj tej g艂upiej kochanki, co obra偶a i krytykuje twoj膮 matk臋. Masz prawo nienawidzi膰 kochanki ojca, bo gdyby nie ona to ma艂偶e艅stwo twoich rodzic贸w dalej by istnia艂o. Rodzice w ko艅cu by si臋 dogadali, ale jak si臋 艣ciera wpieprzy艂a i zacz臋艂a m膮ci膰, to rodzice twoi w ko艅cu si臋 rozeszli.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Ka偶dy ma prawo nienawidzi膰 kogo chce, tylko to uczucie jest szkodliwe dla nienawidz膮cego a nie dla osoby nienawidzonej. To uczucie zatruwa wewn臋trznie psuj膮c tak naprawd臋 偶ycie. Czy naprawd臋 jest tak, 偶e ka偶de ma艂偶e艅stwo, nawet to najbardziej nieudane musi trwa膰 na zawsze i nie mo偶na odej艣膰? Ka偶dy ma jedno 偶ycie i ma prawo by膰 szcz臋艣liwy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 7Echo7
Dobry Wiecz贸r Pa艅stwu, Droga Autorko sytuacja w ktorej znalazlas sie te 7 lat temu na pewno nie byla 艂atwa i trudno bylo Ci przejsc do porzadku dziennego nad niektorymi sprawami. Jednakze Twoi rodzice tworzyli zwiazek o ktory powinni wspolmiernie dbac. Poniekad przedstawiona przez Ciebie sytuacja przypomina mi pewnych znajomych. Malo pieniedzy zle za duzo pracy jeszcze gorzej. Na porzadku dziennym praca, dom, obowiazki, dzieci - zle ( nie ma czasu na sam na sam dla meza i zony). Dzieci wyjechaly na dluzszy weekend jeszcze gorzej , gdyz mama nie ma co robic za spokojnie, miejsca znalezc sobie nie moze zamiast wykorzystac ten czas na podpielegnowanie zwiazku z mezem. O kazdy zwiazek trzeba dbac, o kazda relacje zona-maz, corka-ojciec, syn-matka, przycieciolka-przyjaciolka. Nie mozna tylko brac , a trzeba takze dawac. Nalezaloby trwac e symbiozie , nie pasozytnictwie. Z wyrazami szacunku dla wszystkich i kazdego z osobna.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
go艣膰 dzi艣 ty jeste艣 chora psychicznie wstr臋tne baba. Sama autorka pisa艂a ze matka mia艂a q dupie m臋偶a tylko o kas臋 jej chodzi艂o i ci膮gle pretensje wiec nawet nie musia艂 nikt si臋 pojawi膰 aby ma艂偶e艅stwo si臋 rozpad艂o. Takie w艂a艣nie baby jak Ty to si臋 zostawia. Pewnie Ciebie tez facet zostawi艂 bo z raka baba nie da si臋 偶y膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zubr
Bardzo mi sie podoba jak piszesz . Jestem tego samego zdania

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
W zasadzie nie wyobra偶am sobie wtr膮ca膰 si臋 w rozw贸d moich rodzic贸w. Lepiej by膰 neutralnym jak si臋 da i nie opowiada膰 si臋 po 偶adnej ze stron, bo rozw贸d to zawsze wina m臋偶a i 偶ony a nie tylko jednego z nich.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
mam dziecko, jestem z tym dzieckiem bardzo blisko, przeznaczam mu cale wekendy - spi u mnie + dwa dni w tyg. ma 5 lat. pozna艂em kobiete, ona mowi ze rozumie to ze mam dziecko ktore zawsze bedzie pierwsze... i teraz pytanie, poradzcie mi, wymiencie, jakies wazne rzeczy, na jakie zwrocic uwage zeby Ona czula sie w miare ok, ze mna... tzn czego ei robic, co robic by docenila ze mimo tego wszystkiego jest dla mnei wazna! TO pytanie chyba do Pan majacej taka sytuacje

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
R贸b r膮k jak Ci serce podpowiada bo jak b臋dziesz zachowywa艂 inaczej to b臋dzie to sztuczne bezwarto艣ciowe i nie trwa艂e.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰 marza
Po pierwsze nie zwalaj na nia opieki nad dzieckiem ze ty gdzies wychodzisz a ona zostaje z dzieckiem sama. Jak dziecko jest u was to ty sie nim zajmuj rob posilki, kap itp. Jesli chodzi o obiad i twoja dziewczyna gotuje zawsze, to niech tak bedzie, ale reszte rob sam przy dziecku. Partnerki dzieciatych facetow czesto sie denerwuja, ze ciezar opieki na nie spada. Nie mysk tylko o niej dziecko tez nusi sie czuc dobrze w tej relacji.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰 marza
Przepraszam za bledy, przypadkiem wstawilam litery obok.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
bardzo to dla mnie wa偶ne odpowiedzi, dziekuje :) jeszcze macie jakies sugestie prosze pisac:) Dla mnie to juz i tak duzo ze ona akceptuje to ze mam dziecko... czesto jej sie pytam, jak by zrobila na moim miejscu, np w sprawach dziecka, czy kontaktow z by艂a, myslicie ze to dla niej wkurzajace?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰 marza
Blad nie masz byc jej wdzieczny za to, ze ona akceptuje twoje dziecko. Partnerka ojca nie musi kochac czy nawet lubic dziecka swojego partnera, ale ma akceptowac jego ustnienie, obecnosc w waszym zyciu. Nie ma prawa krzywdzic dziecka i zle je traktowac. Staraj sie za duzo nie mowic o swojej bylej, przy obecnej dziewczynie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
A ja uwa偶am, 偶e partnerka nie ma obowi膮zku akceptowa膰 Twojego dziecka i wiele kobiet na jej miejscu by go nie zaakceptowa艂o. To, 偶e je akceptuje jest bardzo na plus dla Waszego zwi膮zku.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Marza i jej chore pogl膮dy Ty oczywi艣cie wiesz co powinna a co nie powinna. Nie musi akceptowa膰 obecno艣ci bo to Twoje dziecko i ma by膰 obecne w Twoim 偶yciu a nie w jej

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
A co je艣li postronne osoby zauwa偶aj膮, 偶e relacja c贸rki do ojca jest nad wyraz przesadna? Od kilku lat borykam si臋 z tym problemem. Jak c贸rka partnera by艂a m艂odsza, chcia艂a z nim spa膰 za ka偶dym razem kiedy tylko do nas przyje偶d偶a艂a. Zamierzch艂e czasy, posz艂y w niepami臋膰, a i ja naiwnie my艣la艂am 偶e jak podro艣nie wszystko si臋 zmieni.Nic bardziej mylnego... Teraz jeste艣my ma艂偶e艅stwem c贸rcia m臋偶a ju偶 pe艂noletnia, klei si臋 do tatusia co najmniej jakby by艂a jego partnerk膮 nie c贸rk膮. Ka偶de spotkanie w gronie rodzinnym,ze znajomymi, wesela, grille itd ko艅czy si臋 tym, 偶e ja jako 偶ona jestem zawsze z boku, a ona c贸reczka uwieszona i wtulona na ramieniu tatusia, zawsze po艣rodku nas bylebym ja by艂a z dala od tatusia. S膮 momenty 偶e jeste艣my blisko, jednak zaborcza mi艂o艣膰 do ojca bierze g贸r臋 i koniec ko艅c贸w to ona musi by膰 najwa偶niejsza. Chora relacja tym bardziej, 偶e m膮偶 wyje偶d偶a w tygodniu do pracy w pobliskie wojew贸dztwa Polski i widujemy si臋 tylko w weekendy. W ka偶dy pi膮tek po szkole jego c贸rka zjawia si臋 u nas i obie czekamy na jego powr贸t, w niedziele zar贸wno za ni膮 i tatusiem zamykaj膮 si臋 drzwi- m膮偶 wyje偶d偶a do pracy, jego c贸rka do swojego domu, do mamusi. A ja zostaj臋 sama. I ten sam schemat powtarza si臋 co tydzie艅. Rozmowy z m臋偶em nie zawsze przynosi艂y rezultaty, zawsze wychodzi艂o to tak, 偶e nie mo偶e zwr贸ci膰 jej uwagi bo ona si臋 obrazi. Wiec 偶yjemy sobie w tym chorym tr贸jk膮ciku ju偶 od kilku lat , relacj臋 z c贸rk膮 partnera mam dobre , mo偶na powiedzie膰 偶e si臋 dogadujemy. Mam swoje zasady do kt贸rych potrafi si臋 dostosowa膰, jednak na d艂u偶膮 met臋 nie dzia艂aj膮, i znowu jest to samo. Nie mog臋 konkurowa膰 z jego c贸rk膮 bo wiem 偶e jestem na przegranej pozycji, ale czy on do cholery nie zauwa偶a tego,偶e si臋 od siebie oddalamy coraz bardziej, 偶e czas mi艂osnych igraszek ograniczamy do minimum bo za 艣cian膮 jest jego doros艂a c贸rka. Nawet w kwestii naszych plan贸w co do wsp贸lnego dziecka na przysz艂o艣膰, jego c贸rka ma ulubiony tekst " ale b臋dziesz mnie kocha艂 najbardziej na 艣wiecie i tylko mnie" "obiecaj" ".... albo "po co ci dziecko, babranie si臋 w pieluchach w tym wieku, masz mnie" .. to chore! I 偶eby nie by艂o. Nie jestem taka wyrozumia艂a .. o nie.. k艂贸cimy si臋 z m臋偶em (tu bardziej ja) o czas kt贸ry powinni艣my sobie po艣wi臋ci膰, o nasz膮 wsp贸lna samotni臋, o to 偶e we w艂asnym domu nie mog臋 pobiega膰 nago, czy nawet w seksownym stroju bo zawsze i wsz臋dzie towarzyszy nam jego doros艂a c贸rka. I gdzie ja tu jestem wyrodn膮 macoch膮?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
I tak przedstawi艂am j膮 w dobrym 艣wietle. W gruncie rzeczy jest rozpuszczona i pyskata. Wszystko co dzieje si臋 w naszym domu wychodzi na 艣wiat艂o dzienne... zwierza si臋 babci a mojej te艣ciowej ze wszystkiego. Tat臋 ma za nic tak naprawd臋 bo wie 偶e co by nie zrobi艂a i nie powiedzia艂a zawsze zostanie jej przebaczone. Ma swoje zagrywki "tatusiuu... przyjed藕, tatusiu odwie藕, tatusiu mam problem, mo偶emy si臋 spotka膰, tatusiu zawie藕... tatusiu sami... " ach mnie ju偶 to bokami wychodzi. Tylko patrz臋 i si臋 艣mieje, 偶e daje si臋 tak wykorzystywa膰. Ale i ubolewam, bo sama przy nich dwojga jestem jak pi膮te ko艂o u wozu... I d艂u偶ej tego nie znios臋...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Pisa艂a艣 ju偶 kiedy艣 o tym.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Wsp贸艂czuj臋 m贸j m膮偶 wkoncu przejrza艂 na oczy. Nigdy si臋 tak na nim nie uwieszala jak u Ciebie ale by艂 na ka偶de skinienie ale ju偶 nie jest. Sama do tego doprowadzi艂a i przesz艂a granice wytrzyma艂o艣ci ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
podziwiam , ja bym tego nie znios艂a

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Tak to jest byc z dzieciatym (- i)......

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰 marza
Tak dzieci sa zle a macochy to dobre niewinne kobiety. Partnerka dzieciatego faceta ma akceptowac istnienie jego dziec, jak nie potrafi to niech sobie poszuka bezdzietnego.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×