Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lipola

oczyszcznie - kasza jaglana, od dzis!! kto ze mną???

Polecane posty

Gość fero_magnetyzm
dzis dzien 3. wczoraj - dzien 2 bylam na prawdziwym Haju glodowkowym - cudowne!! zjadlam mniej niz dnia 1. dzis do tej pory zjadlam pol tego co zjadlam do tej samej godziny wczoraj.. porcje kaszy kazdego dnia coraz mniejsze.. ale samopoczucie super! lekkosc bytu, haj pozytywny, energia.. Polecam, polecam zdecydowanie ;) zobaczymy jak do konca pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fero_magnetyzm
dzien 6 :) nadal jestem na kaszy i nadal czuje sie swietnie! :) nie jestem w stanie zrozumiec jak ta "glodowka"/ "oczyszczanie" moga byc trudne.. to czysta przyjemnosc!! jem o wiele mniej niz normalnie, nie czuje sie glodna, czuje sie cudownie lekko cielesne i duchowo.. chcialam zrobic 7 ani, ale jednak pociagne do 10 :) powodzenia wszyscy kaszowicze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fero_magnetyzm - jak Ty to robisz, że taką przyjemność Ci to sprawia? Dla mnie oczyszczanie kaszą to była męczarnia, zrezygnowałam już pierwszego dnia;/ Zastanawia mnie ten Untoxin o którym ktoś wcześniej pisał na forum, możecie zdać relację z działania? Dajcie znać czy działa, bo jak wkrótce nie znajdę czegoś skutecznego na oczyszczanie, to chyba pęknę z nadmiaru syfów i toksyn wewnątrz mojego organizmu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagola
fero_magnetyzm mam pytanie ja już drugi raz próbuje podejść do tematu oczyszczania z kaszą poprzednio wytrzymałam tylko 1 dzień mam pytanie jak ty tą kasze przyrządzasz ? jesz samą czy z owocami ? czy z warzywami? proszę o jakieś podpowiedzi bardzo bym chciała wytrzymać jestem już zdesperowana po wszystkich dietach tyje może tu mi się uda pomóżcie proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagola
coś mi zły @ wyskoczył wszystkie podpowiedzi proszę kierować pod baginka80@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy na pewno tak jest?
Czy ta dieta faktycznie super oczyszcza? Mam problem z zaparciami od jakiegoś czasu, ale poza tym jestem szczupła, nawet za bardzo, więc nie chcę się odchudzić, ale raczej właśnie "odgruzować jelita". Idealnie byłoby też je pobudzić, przeczytałam kilka wpisów z początku tematu autorstwa jego założycielki, ale na razie nie doczytałam do jej relacji "po".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy na pewno tak jest?
Kurczę, przeczytałam cały temat, dlaczego tak mało osób pisze o efektach? Ale z tego co widzę, z zaparciami kłopot... Hm może to przemyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domagacie się relacji z efektów - to macie: ja widziałam zmiany w przyspieszeniu tempa odchudzania - wcześniej średnio mi to szło, a po untoxinie jednak zaczęłam chudnąć tak, jak to sobie założyłam. I głównie skóra, włosy i paznokcie - mocniejsze, skóra bez wyprysków. Metabolizm przyspieszył, jelita zaczęły funkcjonować jak... hm, jak jelita właśnie;), w sensie bez wzdęć, gazów, bez skurczów. Starczy?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fero_magnetyzm
gdzies przeczytalam ze pierwsze 3 dni trzeba ja gotowac sama - bez soli ani niczego.. a po 3 dniach mozna dodac sol, lub gotowac na warzywach - czyli na takim jakby bulioniku . Dlaczego sprawialo mi to przyjemnosc? Hmm.. sama swiadomosc tego ze Twoje cialo sie oczyszcza jest dobre.. do tego - od ponad roku jestem veganka, wiec mysle ze i tak wszystko we mnie, w srodku jest "czystsze" niz osob jedzacych mieso (chocby dlatego ze mieso bardzo dlugo zalega w jelitach, a np owoce sa przerabiane w trybie natychmiastowym ).. nie zauwazylam reulatatow "wielkiego schudniecia".. nie o to tez chodzilo.. ale jelita sa napewno czystsze - przez co wlasnie zjawisko "plaskiego brzucha".. Trzeba tylko uwazac co sie je na codzien, bo po kilku dniach zapychania jelit jedzeniem normlanym, brzuch znowu bedzie normlany ;) Mysle ze dobrze jest takie cos zrobic 2x w roku.. teraz planuje 3 dniowa, taka mini oczyszczajaca kuracje, ale jakos ciezko mi sie zmotywowac - moze dlatego ze zimno, ciemno i ma sie ochote na jakies bardziej urozmaicone jedzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lipola
ciekawa ta dieta - myślę, że warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuję tę dietę, ale chyba zacznę pojutrze, bo jutro mam 200 kilometrów do przejechania, na czczo nie da rady, a kaszy nie mam, dopiero jutro kupię. Może jeszcze ktoś się przyłączy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wieczne problemy z nadwagą zaczynam od jutra tę jaglankę Agniisia!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak sobie myślę że trochę owoców ,trochę tej kaszki i będzie lepiej niż jest. Żarcie od rana do wieczora wszystkiego co sie nawinie nie pomaga czuję sie jak wielki śmietnik-kontener.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam tę kaszę już na stałe wprowadzić do jadłospisu, a to na wzgląd na krzem - www.krzem.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia81, jeśli kupię jutro kaszę, to zacznę dietę. A jeśli nie jutro to pojutrze na bank.Ja w ogóle zaczynam dietę dobrych kalorii, a ta kasza to tak na początek na oczyszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do kaszy polecam kefir, ja jadłam jęczmienną z kefirem i byłam zaskoczona, że to takie smaczne jest. I najważniejsze, że świetnie zapycha żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia wszystkim!!!!! ja zaczynam czuć głód od rana ,to jest jak alkoholizm. Trzymajmy się razem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem przez 1 trzy dni zadnego kefiru tylko sama kasza jaglana z kurkuma a po 3 dniach dopiero cos dodac ( gotowac na wloszczyznie - =pisze na poczatku topiku ; ja bym dzis zazcela ale wypilam kawe z 1 lyzeczka cukru i nie wiem czy mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam ze sklepu juz gotuje , ale pisze tam prporcja 1 do 2 , a po 5 minutach juz mi woda wsiakla i musialam dolac znowu i tak co 5 minut' mozna jesc bardziej wodnista czy musi byc na sypko?? ile sie ja gotuje ok 30 minut wystarczy ? czy 20 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serene6 3 ! ja kaszę płukałam 2x gotowała się szybko ok 5min. Ale chyba będę jadła z mlekiem i odrobinka bakalii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fot.bew.com.pl O właściwościach kaszy jaglanej można by opowiadać długo. Nie tylko pomaga schudnąć, ale i oczyszcza organizm z toksyn oraz dostarcza mu niezbędnych witamin. Jeśli więc po świętach chcesz wrócić do formy, uwzględnij jaglankę w codziennym menu. Czytaj także Moc złotych kuleczek Poczuj się lekka jak piórko! Od Kwaśniewskiego po Montignaca, czyli... Chyba mało kto po świętach nie czuje się przejedzony. Ale poczucie przesytu to najmniejszy problem. Wystarczy wypić parę razy dziennie jakieś herbatki na trawienie, albo nawet wziąć krople żołądkowe, żeby poczuć się lepiej. Gorzej, jeśli stajemy na wagę i widzimy kilka kilogramów do przodu. Oj przydałaby się jakaś dieta... Jednak nie szalej i nie zarządzaj sobie żadnej głodówki, bo w ten sposób narazisz tylko swój organizm na szok. Najpierw bowiem dostarczałaś mu jedzenia w nadmiarze, a potem chcesz mu je ograniczyć do minimum. Na pewno sobie w ten sposób nie pomożesz, a wręcz przeciwnie - zaszkodzisz. Co zatem robić? Zwyczajnie i po prostu trzeba powoli przestawiać organizm do coraz mniejszych zjadanych porcji. Jednak najpierw proponuję przeprowadzić dietę oczyszczającą, na przykład jako główny składnik menu wprowadzić kaszę jaglaną. Bomba witaminowa Dlaczego akurat kaszę jaglaną? Po pierwsze obfituje ona w witaminy z grupy B, lecytynę i posiada więcej soli mineralnych niż pszenica, jęczmień i żyto. Ma również wysoki poziom białka i węglowodanów w złożonej postaci. Składniki te powoli uwalniają się do krwi podczas trawienia, dzięki czemu zapewniają mózgowi stały dopływ energii. kasza jaglana fot.bew.com.pl Dietetycy chętnie zalecają kaszę jaglaną, szczególnie na śniadanie - gotowaną na wodzie z mlekiem lub w samym mleku, najlepiej z bakaliami. Taki posiłek (100g kaszy = ok. 350 kalorii), jest nie tylko sycący, ale i lekkostrawny. Ponadto kasza jaglana zawiera rzadko występującą w produktach spożywczych krzemionkę, zbawiennie działa na paznokcie, zęby, włosy oraz skórę. Warto też wspomnieć jako ciekawostkę, że w jaglance znajduje się również lecytyna, która poprawia pamięć i reguluje ilość cholesterolu we krwi. Ponieważ nie zawiera glutenu, doskonała jest dla osób na diecie bezglutenowej. Kleiki na bazie kaszy jaglanej podawane są też cierpiącym na choroby przewodu pokarmowego, wątroby, dróg żółciowych, nerek oraz rekonwalescentom po operacjach. O jej cennych właściwościach możemy się również przekonać przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Kasza ta, jak żadna inna, usuwa nadmiar wilgoci z organizmu, czyli różnego rodzaju śluzy (np. podczas kataru, kaszlu przy chorobach płuc lub oskrzeli). Jedzenie jej przez 6-7 dni, do ustąpienia objawów choroby. Zdarza się nawet, że dieta jaglana wystarczy, żeby nie brać antybiotyków. Zawarte w kaszy jaglanej antyoksydanty, czyli substancje wychwytujące i neutralizujące wolne rodniki (jedna z przyczyn nowotworów), zapobiegają powstaniu raka. Dieta oczyszczająca Kasza jaglana świetnie usuwa z organizmu gromadzące się toksyny. Dlatego jest też doskonałym produktem oczyszczającym. Warto zastosować choć kilkudniową dietę oczyszczającą na bazie kaszy jaglanej. Na słodko i słono Kaszę jaglaną można jeść w różnych postaciach: Na słodko - gotowaną na mleku z jabłkami i cynamonem lub bakaliami. Można ją ugotować na obiad, zamiast ziemniaków lub ryżu. Można także dodawać do zup i farszu na gołąbki czy kotlety. Zachęcam do spróbowania! ZOBACZ TAKŻE: DLACZEGO WARTO JEŚĆ KASZĘ >> PRZEPIS NA KASZĘ JAGLANĄ >> Tekst wyróżniony przez redakcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zapomnialam wyplukac- i doczyta lam gdzies ze kawy nie mozan ja wypilam ale ten 1 raz trudno-- jutro nie pije , moze sie oczyszcze z tych smieci a potem bede na kaloriach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotowalam taka torebke 200 gramow- podzielilam to na 3 czesci zjadlam jedna i jestem glodna , ( taka porcja ma 173 kaloriie - malo ) nie wiem zcy nie zjem do wieczora jeszcze takiej drugiej ( ale niecalej ) ,, to nawet 500 kcal nie bedzie na dzien- tak wiec jestem na kaloriach i na czyszczaniu - wspaniale :) hehe 2 w 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zle przeczytalam :) sprostowanie ______________________________________ 1 porca 50 gr ma 173 kcal . a cala torebka 200 gr ma 692 kcak - ale i tam mieszzce sie w granicy 1000 kcal nawet jak bym zjadla deko wiecej np jeszcze 50 gr :)zobaczymy jak dlugo wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×