Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Witam nowe Sierpniówki 🌼. Koteczek, koniecznie daj znać jak wrócisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem że nie jesteście lekarzami ale pomyślałam że może któraś z was też tak miała bądź ma i że to normalne tym bardziej że narazie jestem u rodziców a nie chce isc do tych tutejszych konowałów. jutro już bedę u siebie to się wybiore do gina. a propo ginów to czy wasi was na każdej wizycie badają przez pochwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nic nie mam najpierw musimy kupic jakąs komode to wtedy zacznę kupowac a poza tym nie wiem co będzie czy chłopiec czy dziewczynka może się doeiem 7 marca u gina co mi w brzuchu siedzi Masz racje Kamila i kupie sobie balsam dzisiaj :)Agula śliczny masz brzuszek Dominiczka a tymi bólami sie nie przejmuj bo to tak jak napisała Koteczek rozciąganie macicy Kiszandra Dominiczka :) Koteczek czekamy na relacje po ginu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominiczka, nie chciałam cię urazić, ale wiem z własnego doświadczenia, że te objawy o których piszesz mogą oznaczać u każdej z nas co innego , dlatego napisałam o lekarzach i szpitalu. duża buźka dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Doczytałam zaległe posty z wczoraj i przedwczoraj. Uff, ale dużo piszecie ;p Wczoraj miałam tzw mokry dzień i jeszcze dzisiaj mnie trochę nosi, może się potem uspokoję. To chyba przez te hormony. z meżem drę koty, cos ostatnio się nie możemy dogadać... Kamilka! - spóźnione ale szczere życzenia: Sto lat i dużo zdrowia dla Ciebie i Maleństwa! Zmieniłam sobie stopkę, bo zaczynam 14tc. Wow. Rozstępów jeszcze nie zauważyłam, swędzenia skóry tez jakoś nie. smaruję się prawie codziennie i staram się to robic rano i wieczorem. Mam oliwkę taką z rossmanna za ok.5zł, bardzo fajna, dobrze tłusta i ładnie pachnie. To na brzuch i piersi używam czasami, potem zaczne bardiej regualrnie. a tak zazwyczaj to Nivea soft. Kupiłam wielkie wiadro, to na jakiś czas wystarczy. Bole się pojawiają, wczoraj w nocy aż się obudziłam tak mnie zakłuło, ale to nic chyba poważnego, bo szybko mija. Pewnie w środku się nam wszystko rozciąga, przesuwa i tak musi być. życzę Wam miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez witam nowe sierpniowki :) ja tez mam czasem twardszy brzuch niz zwykle i boli mnie dol takie kłucia mam ale myslalam ze to normalne ;/ dobrze ze mam jutro wizyte to sie dowiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe ciężarówki! przy bólach trzeba się skonsultować z lekarzem, ja z moim gadałam, zbadał mnie i tak ma być, jest w porządku Nilli - ja też nic nie mam, chciałam sobie humoerk poprawić i jakies jedne spiochy kupić (nie mamy na razie zapowiedziane, że ktos nam cos da), ale chyba się obędę. bo egzamin w piątek i po południu to na pewno na zakupy się nie ruszę w tym tygodniu, mus się uczyć:P Koteczek - miłej wizytki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika, mój gin na każdej wizycie bada przez pochwę i uciskając na brzuch. Pierwsze trzy USG też miałam przezpochwowe, a ostatnio już przez brzuch. Najpierw kazał mi się rozebrać do badania, a potem ubrać i USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam nadzieje ze nie wyrzucicie mnie, bo dosyć rzadko ostatnio do Was zaglądałam....?? Dominiczka twardniejącym brzuszkiem nic sie nie martw, tez któregoś dni zauważyłam ze mój brzuszek twardnieje od czasu do czasu no i pobiegłam do lekarza, powiedział, że to nic niepokojącego, że to w tym czasie ciąży jest rzeczą normalną, powiedział, że od czasu do czasu mogę wziąć sobie no-spę, czasami biore tez hydroxyzynę - lek uspokajający, rzadko go biore ale zdarza się, po nim spie jak małe dziecko :) co do leków na podtrzymanie już nie biorę od 14 tc, lekarz stwierdzil, że nie ma juz takiej potrzeby :) odnosnie roztępów to ich nie mam no i mam nadzieje ze nie bede miala, bo brzuszek nie swędzi, nie czuje rzadnego napięcia - może to przez krem którym sie smaruje (Mustela) no i oczywiście zmieniam stopke bo już skończylismy z maleństwem 17 tydzień :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominiczka87 jak narazie to jeszcze tak ostatnio tydzien temu mi przez brzuch robila to nie bylo widac tak dokladnie i wolala dopochwowo zaraz wejde na meila i zlookam :D zaraz wam tez wysle moja fotke :D wczoraj robiona byla spodnie troszke sciskaly ciazowe bo w nich to chodze od poczatku bo wszytskie mialam gacie ciasne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwoneczka, ostatnio chciałam kupić chociaż jedne malutkie skarpeteczki, to maż mnie siłą wyciągnął ze sklepu nie zważając na moje błagalne miny :P Natalka, oczywiście, że Cię nie wyrzucimy. Co za głupoty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biorę duphaston, na podtrzymanie, i co najmniej do 16tyg, albo 18. Zależy od wyników badań. A teraz zmykam, lecę na wizytę do internisty, nie czuję się jeszcze dobrze wyleczona z przeziębienia i chcę przedłużenia zwolnienia. Zajrzę po powrocie :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie z zupełnie innej beczki... ponieważ jestem totalnym "świeżakiem" na tym forum wiec jak mogę sobie dodać zasuwaczek...z góry bardzo dziękuje za wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zauwazylam ze wiekszosc dziewczyn bierze te leki na podtrzymanie a ja nic takiego nie dostalam ;/ jeszcze nawet nie robilam zadnych badan ani mocz ani nic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, dziękuję ale taki jestb tylko wieczorem , w ciągu dnia to mizernie wygląda. Asiaaaa twój też jest cudowny!!!! A teraz już lecę brac się za ten sernik dla mężulka, może zabierze mnie na jakies małe zakupy dla dzidzi w ramach podziękowania? Pa.🖐️ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila19_2908 Ty sie lepiej ciesz ze nie bierzesz . te tabl bierze sie jak np wczesniej sie ciaze nie donosilo , albo sa problemy z ciaza :( tak jak ja np brałam bo mialam ataki kolki nerkowej a kolka powoduje skurcze macicy co moglo podprwadzic do poronienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania moczu i krwi zwykle musze robic przed wizyta u ginekologa.. na wizycie sie zapytaj bo badania krwi to sa standardowe zeby zapobiec anemii w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila jeśli chodzi o tabletki na podtrzymanie ciąży to bardzo dobrze, że ich nie bierzesz-lekarz uznał, że z Twoją ciążą wszystko jest ok,ale badania na krew i mocz to raczej piwnnaś mieć zrobione,bo dzięki nim lekarz wie czy z twoim organizmem wszystko jest ok. Ka w I trymestrze byłam regularnie kłóta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze mam badanie przez pochwę. Kamila - nie martw się, to że nie bierzesz leków na podtrzymanie to znaczy, że masz zdrową, niezagrożoną ciążę. tylko się cieszyć! w takiej ciąży wizyty są 1 w miesiącu, usg 3 razy i podstawowe badania. ale morfologię, mocz, wr, grupę krwi, toxo to w każdym przypadku chyba trzeba zrobić na poczatku, mocz i krew powtarzam co miesiąc. więc dopytaj lekarza. a generalnie ciesz się jak masz zdrową ciążę, wydaje mi się, że wiele lasek wolałoby mieć tak jak my - bez leków, częstych wizyt i zamartwiania się. główka do góry:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, ja też nie brałam żadnych leków na podtrzymanie. Ty się ciesz zamiast przejmować! Ale że żadnych badań nie miałaś to trochę dziwne... :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde no to ladnie a ja ani moczu ani krwi a mialam skierowania od innego gina tylko tak schowalam ze znalezc nie moge od 3 tyg;/ ale jestem idiotka ! Aha kurde ale mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze z Waszymi maluszkami i napewno donosicie. Jutro wizyta a ja w czarnej d**ie ze tak powiem z badaniami a mam juz 13 tydz i 2 dzien ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwoneczka, ja leków nie biorę, ciąża jest zdrowa i bez żadnych problemów. Wizyty mam co 3 tygodnie, na każdej USG, a badania miałam robione tylko w grudniu. Ogólnie mocz i krew bada się 3 razy na całą ciążę. Na następnej wizycie, to będzie w 20 tygodniu zleci pewnie obciążenie glukozą + krew i mocz, bo to będzie połowa II trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, może idź jutro raniutko na te badania - nawet jakbyś miała zapłacić, sama krew i mocz to nieduży koszt. ja wyniki mam z reguły już o 14, więc może juz na wizytę bys miała i od razu byś wiedziała co i jak. a dalsze badania Ci zleci. z nami nie zginiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze względu na brak jakichkolwiek negatywnych objawów podczas mojej ciąży (np. wymioty)to jakoś nie bardzo się czuję w ciąży. Każdy się mnie pyta jak moje samoppoczucie i td,ale jak narazie nie znalazlam w sobie instynktu macierzyńskiego-czy Wy też tak miałyście??? Owszem cieszę się, że jestem w ciąży,ale mam wrażenie jakby cała ta sytuacja nie dotyczyła mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×