Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

olena ja włąsnie jestem z Gdańska a do szpitala wojewódzkiego mam jakieś 15 minut jazdy autkiem takze mam nadzieje ze zdąże:P pozatym wiem że to jeden z lepszych szpitali i w ostatnim czasie cieszy się dobrą opinią. Pomijając fakt że ordynator zakazał porodów z płatnymi położnymi, jak to on stwierdził : każda kobieta ma być traktowana równo i za pieniądze z NFZ a nie prywatnie:) Jak byłam tam ostatnio z tym uchem to wszędzie sa zakazy odwiedzić ze względu na grypę:( i porody rodzinne tez odpadają w tym przypadku:( Ale licze że do marca to sie zmieni. A w najgorszym wtpadku poprosze moją ciocię któ¶a jest tam pielęgniarką zeby była poprostu przy mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pralinka 34
MAMULA 28 Bardzo się cieszę, że na Twoim usg wszystko w porządku. Masz łożysko 3 cm nad szyjką - to super, tylko dlaczego dalej jest przodujące. Ja czytałam definicje, że łozysko jest przodujące gdy częściowo lub całkowicie pokrywa ujście szyjki, Twoje przecież już się znacznie podniosło. Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze. Ale bardzo się cieszę, bo daje mi to nadzieję, że i u mnie jeszcze wszystko może być dobrze. Dziewczyny powiedzcie mi, czy to, że moja szyjka ma 38 mm to dobrze czy źle. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gratuluję dobrych wieści z USG. Zosia, to chyba Ty pisałaś o podwyższonych leukocytach. Jesli nie to wybacz. Mi lekarz powiedział,że leukocytami sie w ogóle nie przejmujemy w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pralinka mi dziś lekarz powiedział, że szyjka od 3,6 cm jest już dobrze, więc u ciebie jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pralinka mi dziś lekarz powiedział, że szyjka od 3,6 cm jest już dobrze, więc u ciebie jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Tak czytam ze Wy juz prawie wszystko macie albo przynajmniej juz upatrzone a ja nic poza ubrankami, chyba musze sie zabrac za ogladanie i wybieranie lozeczka, wozka i calej reszty. Az sie boje jaki to bedzie wydatek :) Dzisiaj bylam na badaniu obciazenia glukoza i wiecie jak sie zdziwilam jak do picia dali mi napoj energetyczny hehehe jutro wyniki i mam nadzieje ze wszystko ok i nie bede musiala trzymac diety. Jutro ide ostatni dzien do pracy :) a potem 2 tygodnie urlopu a od razu po tym na macierzynski :) takze bede sobie odpoczywala i robila NIC hehehe. Wiecie ze ja wogole nie boje sie porodu :) jestem zdania ze tyle kobiet rodzilo, rodzi i bedzie i jakos to przezyly to czemu ja mialabym nie :) Buziaki w brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuchalki:) Gwiazdka również uważam, że powinnaś wziąć antybiotyk do końca jak lekarz przepisał Ja już drugi raz w ciąży muszę brać ale z maluszkiem wszystko w najlepszym porządku;) Olena super wieści:) Mamula kurcze no to nieciekawie z tym ciśnieniem oby do następnej wizyty się unormowało i obyło się bez szpitala Pralinka głowa do góry będzie dobrze Ja podobnie jak Ty krwawiłam z powodu łożyska do 16tyg musiałam leżeć plackiem w łóżku ale łożysko się podniosło na szczęście czego i Tobie życzę:) Natka na pączki to ja też się piszę;) Tina nasz skarb też złośnicę bardziej przypomina niż księżniczkę;) Wczoraj dzień spędziliśmy w szpitalu niestety Od rana strasznie bolał mnie brzuch wzięłam 2 nospy i nic Tam podłączyli mnie do ktg ale to nie skurcze na szczęście a ból nie wiadomo skąd:( okazało się, że mam infekcję pęcherza po raz kolejny no i dostałam antybiotyk Z małą wszystko ok buszuje w najlepsze:) tylko dziś coś ma lenia:) Przygotowania już w toku, pierwsza partia ubranek wyprana czeka na prasowanie Muszę powoli się organizować bo ostatnio wszystko idzie mi w ślimaczym tempie i strasznie szybko się męczę a tu czas leci... po wczoraj stwierdziłam, że lepiej być przygotowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte co do materacy, to ja też różne opinie czytałam. Lateksowe bardzo zachwalają, ale też mówią, że są drogie :( Piankowe mogą być za miękkie, wiele dobrego słyszałam o kokosowych, co do gryczanych czytałam, że bardziej sprawdzają się u starszych dzieci...my chyba weźmiemy kokos, lub kokos pianka kokos. Ale jeszcze stale czytam. Mamula cieszę się,że na badaniu wszystko ok :) to dobrze, że maluszek już się ułożył (spryciarz, zdążył przed badaniem :) ). Mam nadzieję ,że z tym ciśnieniem i białkiem w moczu będzie dobrze. Wiecie co dziewczyny, mi gin nigdy nie powiedział nic na temat długości szyjki :( oni wam to mówią na podstawie usg? A jeszcze jedno, Latte filmik jest świetny :) Mój maluch dziś strajkuje...jakoś mało go czuję :( może w nocy trochę pobuszuje. Dobranoc brzuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte co do materacy, to ja też różne opinie czytałam. Lateksowe bardzo zachwalają, ale też mówią, że są drogie :( Piankowe mogą być za miękkie, wiele dobrego słyszałam o kokosowych, co do gryczanych czytałam, że bardziej sprawdzają się u starszych dzieci...my chyba weźmiemy kokos, lub kokos pianka kokos. Ale jeszcze stale czytam. Mamula cieszę się,że na badaniu wszystko ok :) to dobrze, że maluszek już się ułożył (spryciarz, zdążył przed badaniem :) ). Mam nadzieję ,że z tym ciśnieniem i białkiem w moczu będzie dobrze. Wiecie co dziewczyny, mi gin nigdy nie powiedział nic na temat długości szyjki :( oni wam to mówią na podstawie usg? A jeszcze jedno, Latte filmik jest świetny :) Mój maluch dziś strajkuje...jakoś mało go czuję :( może w nocy trochę pobuszuje. Dobranoc brzuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte co do materacy, to ja też różne opinie czytałam. Lateksowe bardzo zachwalają, ale też mówią, że są drogie :( Piankowe mogą być za miękkie, wiele dobrego słyszałam o kokosowych, co do gryczanych czytałam, że bardziej sprawdzają się u starszych dzieci...my chyba weźmiemy kokos, lub kokos pianka kokos. Ale jeszcze stale czytam. Mamula cieszę się,że na badaniu wszystko ok :) to dobrze, że maluszek już się ułożył (spryciarz, zdążył przed badaniem :) ). Mam nadzieję ,że z tym ciśnieniem i białkiem w moczu będzie dobrze. Wiecie co dziewczyny, mi gin nigdy nie powiedział nic na temat długości szyjki :( oni wam to mówią na podstawie usg? A jeszcze jedno, Latte filmik jest świetny :) Mój maluch dziś strajkuje...jakoś mało go czuję :( może w nocy trochę pobuszuje. Dobranoc brzuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyna _bonda Ja ostatnio tez mam takie uczucie jakby mnie ktos kopnal miedzy nogi, ale czasami, poza tym jak siedze i wstane to podbrzusze mnie strasznie boli, ale po chwili przechodzi. Dziewczyny tez tak macie? Gratuluje dobrych wiesci z wizyt, Ja mam w piatek wizyte. Odnosnie wozka jest super w gondoli, juz zwrocilam na niego uwage na ulicy, ale spacerowka faktycznie nie za ciekawa;) Upatrzylam sobie lozeczko klasyczne z materacem gryczano-kokosowym, poscielami, wypelnieniem, baldachimem i lacznie wyjdzie okolo 450 zl, a na tych linkach lozeczka moim zdaniem sa dosc drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Nikamo i mała wielkie dzięki za info, ból zelżał niemal że, może faktycznie to w miarę normalne ale na wszelki wypadek postaram się złapać gina pod telefonem. Gratuluję dobrych wieści z usg :) Ja mam materacyk piankowy ale używany (kupiony razem z kołyską) - pewnie go wymienię na ten gryczano kokosowy - muszę się jeszcze zaglębić w ten temat - chociaż ta kołyska to pewnie na max 5 miesięcy - z drugiej strony szkoda wywalać raz używany no ale zdrowie maluszka najważniejsze. A ja w niedziele się wyprowadzam bo remontujemy ....br już mi się dziś remont śnił! W końcy wyszło na to że wywalamy wszystkie ściany i stawiamy na nowo, ale się będzie działo! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdka ja mam tą książkę "pierwszy rok..." dostałam pod choinkę i jest naprawdę świetna, M jeszcze kupił mi drui i trzeci rok zycia dziecka ale ta zacznę czytać w przyszłym roku:-) Ta wydzielina o której pisałaś to nma pewno siara, u mnie pojawia sie coraz częściej i w najróżniejkszych ilościach. Latte fajne te łóżeczka i zaczynam sie zastanawiać czy pozostać przy tym turystycznym czy jednak kupić standardowe... Wczoraj na zajeciach pani położna mówiła o żółtaczce u noworodków, najgorsze w tym to że trzeba Maluszka zostawić w szpitalu na kilka dni samego, przynajmniej w naszym szpitalu tak jest:-( mam nadzieje że nasze bobaski to ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! dawno mnie nie bylo, ale nadal sie kulam. ja tez wczoraj mialam wizyte i niestety wiesci nie za ciekawe- szyjka mi sie skrocila do 3, 6 cm, wiec musze sie oszczedzac. tylko jak, kiedy po domu biega maly zboj?...za tydzien wizyta kontrolna i wtedy sie okaze, czy skracanie postepuje, czy nie. i czytalam, ze niektore z was narzekaja na bole w pachwinach. mi w sumie tylko to dolegalo- ale naprawde porzadnie i jak sie okazalo najprawdopodobniej przyczyna bylo to skracanie sie szyjki. ale jest tez dla pocieszenia druga opcja- mozliwe, ze czuje te bole, bo mam duzo wod plodowych, wiec i dzwigac jest co. musze leciec, bo wlasnie tesciowa przyszla. odezwe sie pozniej. buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała ja mam tak samo jak ty piszesz, też boli mnie jak dłuzej posiedze i wtedy jak wstane to ból w podbrzuszu który po kilku krokach przechodzi. Podobnie tez mam jak rano wstaje ale jak już zrobie kilka kroków to przechodzi:) Ja cały czas niestety czuje kopniaki mojego maleństwa w dole brzuszka i często czuje tez tam ucisk i odrętwienie. Dzisiaj jak rano leżałam w łozku mój psiak przyszedł się przytulić do brzuszka i w pewnym momencie poczułam takie odrętwienie chwilowe przy pepku-doszłam do wniosku że moja dzidiza nie lubi mojego psa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Wam za opinie... gondolka jest super. W zadnym innym wózku nie widziałam takiej duzej, a spacerowka no coz faktycznie jest troche pokraczna... Mamula i Olena gratuluje duzych dzidziusiów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zrobiłam zakupy w aptece internetowej bo witaminki się powoli kończą a nie mam zamiaru przepłacać w aptekach, zeszło mi praiw godzinę:-). Tak jakoś nie mogę się zebrać do reszty zakupów dla maluszka. A czy któraś z mam kupiła juz monitor oddechu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuszki! Właśnie dzwoniła do mnie położna, nie udało jej się załatwić zajęć w sobotę i będziemy mieli chodzić w czwartki :( trochę kicha bo mój m późno wraca do domu, może uda mu się zwalniać :) żeby być tam ze mną. Dziewczyny jakie macie wrażenia ze szkoły rodzenia? Dziewczyny pamiętam,że któraś miała być na tym spotkaniu odnośnie chust, pisałyście już o tym, jeśli tak to dajcie znać na jakiej stronie...trochę szukania jest :) dość płodne jesteśmy :) oczywiście to dobrze, bo jest co czytać :) ale poszukać czegoś konkretnego to już problem. Mała, to dość tanio ci się udało znaleźć to łóżeczko, ale to na allegro? Dziewczyno bonda, współczuję remontu! Znaczy się tego całego zamętu. Mnie też maluch kopie w dole brzucha, zastanawiam się co tam sobie ułożył :) i czym mnie maltretuje :) mam nadzieję, że zacznie się już układać dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek ja mam dobre wrazenia ze szkoły rodzenia, nawet mojemu M się podoba a na początku trochę marudził. Warto by było żeby Twój M poszedł chociaż kilka razy bo my to mamy jakąś tam wiedzę z książek, z dobrych rad praktykujących mam itp. a panowie przynajmniej na zajęciach się osłuchają, chyba że Twój M lubi czytać ksiażki o dzieciach:-) ja tam mojego namówić nie mogę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej z czytaniem u niego kiepsko - brak czasu :( Natka, ile już spotkań za tobą? Mam pytanko, czy ja mam sobie wziąć coś na zmianę ubrania? Jak to u ciebie wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzy spotkania, do końca jeszcze pięć. U mnie na zajęcia teoretyczno-praktyczne na przebranie nic się nie bierze bo ćwiczenia mam osobno co sobotę i wtedy trzeba mieć coś na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj moja dzidzia zaczyna 30 Tydzień:) Już za 8 tygodni musze być gotowa w razie gdyby maleństwo chciało przyjsc wcześniej:) Tak się zastanawiam kiedy powinno sie mieć to ostatnie USG? To które jest tak wazne jak USG połowkowe? Moze któraś z was sie orientuje? A tak pozatym to ja niemiałąm wogule robionego USG 3D bo gdy się dowiedziałąm od lekarza ze mam taką mozliwosć to było już za późno i lekarz mówił że bez sensu robić:( Czy myślicie ze teraz gdybym poszłą to warto? Chciałabym miec taka pamiątke na płytce, tylko czy bedzie dobrze widać moje maleństwo? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ale sie rozpisalyscie, dawno nie pisalam ale czytam na biezaco, gratuluje dobrych wieści z badan, mnie to czeka jutro i troche sie boje jak tam moja szyjka skrocona ale jestem dobrej mysli :( ostatnio jest juz lepiej ale za to tez czuje ten usisk w dole o ktorym piszecie to prawdopodobnie rozszerzanie miednicy - nie znam sie bardzo ale slyszalam ze nastepuje poluzowanie wiazadel i do porodu sie przygotowujemy. I tu rowniez sie przyznam, ze zaczynam sie bac... a to dlatego, ze chce rodzic naturalnie a w razie czego to w moim szpitalu nie ma mozliwosci znieczulenia :( poza tym wczoraj bylam u laryngologa i odebralam wyniki - na szczescie gronkowiec uspal wiec jedna rzecz do rozmyslania odpada. Za to mecza mnie wymioty, co mnie bardzo martwi - jak nie wieczorem ze zgagi to znow rano po sniadaniu - kiedys ktorac z was pisala o jakies swojej znajomej, ze tez tak miala ale nie pamietam ktora - jutro musze koniecznie przedstawic moja sytuacje mojej gin. co do przygotowan i zakupow to, zabieram sie ostro, dzis idziemy z m do sklepow poogladac lozeczka, wozki i inne rzeczy - zobaczymy na ceny i zadecydujemy gdzie kupic bo na allegro nie zawsze wychodzi super tanio a w razie draki w sklepie mozna szybciej wymienic. Pierwsze pranie dla dzidziusia tez juz mam za soba, stwierdzilam ze nie ma na co czekac bo roznie moze byc, poza tym mamy malo miejsca na suszenie a przyznajmy ze tylko ciuszkow sie nie pierze, gdzie tam np. w moim przypadku 40 pieluszek, beciki, posciel, kocyki, fusaki, a dochodza tez rzeczy dla nas do szpitala. Potem to trzeba jesze wszytko wyprasowac hmm goyek, ja tez mam pozytywna opinie ze szkoly rodzenia - zostaly nam jeszcze dwa spotkania. Nic nie musialam brac na przebranie, no i tak jak pisze natka dobrze jakby twoj m byl z toba bo jak widze to dla niego jedyne zrodlo z ktorego moze sie dowiedziec istotnych porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcys
Czesc dziewczyny mam do was pytanie myslicie ze to troszke pszesada zeby juz kupowac wozek i lozeczko??Bo niewiem czy kupowac juz jak sa tanie czy jeszcze poczekac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ciepło brzuchatki, Izabell- u mnie rozstępy na piersiach pojawiły się dość wcześnie - ok 4 miesiąca jak mi wyskoczyły balony :) Smarowałam je od początku oliwką, ale widocznie nic nie pomogło. Teraz smaruje Kremem z Perfecta Mama i przeciw rozstępom i na zmianę od rozstępów. Goyek - mi szyjkę gin mierzy przez usg dopochw., ale wiem, że też można zmierzyć ręcznie przez badanie ginekologiczne, tylko nie tak dokładnie ( tak mi mierzyli w szpitalu). Kamell - ja też mam szyjkę jak Twoja. ok 3,5 cm, a miałam prawie 4,8cm. Skrócila się z 10 tygodni temu, ale nadal się utrzymuje w tych okolicach. U mnie pewnie głównie przez skurcze macicy które cały czas mam. Ja od początku muszę na siebie uważać - zero ćwiczeń, zero sexu, ale leżeć cały czas nie muszę. Wydaje mi się, że trzeba się bać jak szyjka będzie miała już okolice 2,5 cm wtedy zakładają szwy czy krążki. Nie wiem czy w późniejszych tygodniach jak u nas nie jest już na nie za późno, ale wiem,że we wcześniejszych miesiącach zakładają. Natka - do mnie wczoraj przyjechał monitor oddechu. Kupiłam używany, ale jeszcze na gwarancji. Jeszcze nie testowałam. Poniżej link: http://www.allegro.pl/item868044261_monitor_oddechu_angelcare_ac300_gratis.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdkagda89 - mi gin powiedział, że ostatnie usg robimy po skończonym 32 tc. Co do USG 3-4D to chyba jest już sporo za późno. Dzięcię najlepiej widać w okolicach 21 - 23 tc. ale może zawsze warto spróbować .. Marcys - wiele dziewczyn ( m.in. ja) ma już kupione wózki i łóżeczka, więc to raczej nie jest za wcześnie. Warto też wziąść pod uwagę, że wszystkie mebelki (także jakieś komody jak dokupujemy) czuć nowością, farbami itp. U mnie dopiero po 1 miesiącu mogę śmiało powiedzieć, że jak otwieram zamknięty pokój to już nic nie czuję. Najbardziej to chyba czułam z łóżeczka, mniej z komody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka fajny ten monitor oddechu. Marcys możesz śmiało kupować już rzeczy dla dziecka. Szczególnie te duże, które muszą postać i wywietrzeć. Ale dzień. Moja mama została zabrana do szpitala. Na szczęście szybko ją zdiagnozowali i już jest po operacji. A my dzisiaj z mężem akurat do tego samego szpitala na zajęcia szkoły rodzenia idziemy. Niestety przez te nerwy znowu mam twardnienia... Wziełam już no-spę a jutro wizyta. Okaże się że trochę stresu i znowu szyjka się skróci. Natka masz rację. Partner powinien chodzic również do szkoły rodzenia. Mój nie ma czasu żeby coś poczytać. Praca, remont i jeszcze wyręcza mnie z obowiązków domowych. Wie tyle co ja mu powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek, mam nadzieję, że z mamą wszystko już dobrze. Szybko zrobili jej operację. Trzymaj się kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×