Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Zaczęłam wmuszać w siebie choć kilka szklanek wody i latam jak szalona do toalety, w nocy też kilka razy Jak nie urok to s... !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam pojęcia czy chłopak czy dziewczynka....niby jak mam to czuć? W. mówił, że robił dziewczynkę hehehhee Ciotka obrączką wymachała mi chłopca... więc na dwoje babka wróżyła :P usg za tydzień, ale 11 tc to jeszcze za wcześnie na określenie płci. z resztą z tym określaniem....czaem niby pewniak, a po porodzie zaskoczenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalka25 - ostatnio robiłam żurek - tak mi smakował mniaaaam, tak normalnie za nim nie przepadam, a teraz też na sama myśl ślinka mi leci..,no i w ciąży polubiłam musztardę - pyszna na kanapce haha a kiedyś nigdy jej nie używałam, ot i całe moje zachcianki :) na nic więcej mnie nie ciągnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula co do obiadku zrobilam kalafiorowa zupke , tak za mna chodzila, pozniej zrobie nalesniki i juz mysle co by jutro na obiad zrobic hehe ale zupy to ja moge jesc i jescc ...cos wspanialego a kiedys od nich strasznie stronilam ehh a ostatnio ktos napisal ze jak lezy na wznak to czuje ciezar w brzuszku, to ja tez to czuje i dlugo tak na plecach nie poleze, chyba bede miec znow to samo jak za pierwszym razem, od polowy do konca ciazy nie moglam lezec na plecach (albo na jednym boku albo na drugim az w koncu spalam na siedzaco:O), calkowicie wyprostowana bo brzuch mi sie stawial i to bolalo:( i przez to byl tez problem w szpitalu, bo aby mnie zbadac jak tam postepy w czasie porodu to mnie polozyli a ja sie wzbranialam ze nie chce ze wole kucac, badz stac i o lozko sie opierac....to mnie najbardziej zdenerwowalo ale przeciez musieli tez ktg podlaczyc ehhh a co do dziecka to czuje ze bedzie chlopak, no zobaczymy.. a kupowanie przez interenet fajna sprawa, byle sie zbytnio nie uzaleznic bo wcale czasem tak tanio nie wychodzi.. i chyba kupie sobie to urzadzenie do sluchania tetna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elakl - to super :) jakoś przeoczyłam Twojego posta i tak czytam gratulację Krisman hehe i sobie myślę, co ona jakaś jasnowidzka hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka85 - podziwiam Cię za te gotowanie, mnie jakoś teraz stroni od kuchni, mimo,że zawsze uwielbiam gotować, wymyślać coś nowego - to niestety teraz podniebienie męża ucierpi hehe bo robie coś na szybko i tyle, zero inwencji twórczej :) no fakt nieraz się przepłaca kupując przez internet, ale jak się chodzi od skleu do sklepu i nie można kupić tego, co się chce- to lepiej dołożyć i być zadowolonym. W duzych miastach to wiadomo, wybór jest duży,ale jak mam jechać 40km na zakupy to czasem wole kliknę i mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Krismam Tak rodzilam naturalnie. Sam porod wspominam dobrze. Bylo juz 6 dni po terminie a jak sie zaczelo to bylam zaskoczona i przez 2 godziny nie wiedzialam ze to to. No ale spokojnie poczekalam w domu na rozwoj sytuacji i okolo 22 pojechalam do szpitala (nadal myslalam ze to fałszywy alarm :). Na miejscu skurcze co 5 min juz byly i od razu na porodowke. Dostałam znieczulenie i wszystko odeszlo. Czekalam 2 godziny na wznowienie akcji ale nic sie nie dzialo, ustalo...dostalam kroplówke na wywolanie skurczy i sie zaczelo na dobre :) Wydawalo mi sie ze to trwalo z 10 godzin a to bylo ledwo 10 minut. Maz byl przy mnie cały czas i pomagal bardzo. Bez niego bym nie dala rady, szczerze, spisał sie chlop na medal. Potem szycie i o 4 rano lezalam juz sobie z bobasem na łózku. Problemow mialam troche potem, nie dotyczyły samych ran po porodzie tylko żylaków ktore przy wielkim wysiłku wylazły i to one mi przez długi czas bardzo dokuczały i przeszkadzaly w dojsciu do sprawnosci w 100%. Ale juz jest ok i nastepny porod tez chce miec naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam nawyku kupowanie przez internet....może raz coś kupiłam. a gotowanie? nawet lubię ;) na dziś też mam zupę kalafiorową, wczoraj wieczorkiem ugotowałam, i nie mogłam się jej oprzeć mimo, że już prawie 21 była ;) Jest smaczniutka ;) Strasznie mnie dziś cycki swędzą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do zakupow przez internet to jestem ich wielka fanką- chyba nawet lekko uzaleznioną. Całą wyprawke dla Malucha kupilam przez internet z wygody i niestety braku czasu ( do konca ciazy pracowalam). Nawet meble do łazienki kupilam przez internet, nie wspominając o wozku, dywanie itp. :) W temacie kremow na rozstepy to w poprzedniej ciazy uzywalam tylko mustele i nic mi sie nie zrobilo a przytyłam 23 kg przy wadze wyjsciowej 57. Wygladalam jak wieloryb, na szczescie szybko schudlam, nawet wazylam mniej jak przed ciąża. Teraz juz 3 + ale mam zamiar sie pilnowac i nie przesadzac z jedzeniem bo kregosłup i stawy mi wysiadały. Z tej radosci tak sobie podzerałam wszystko na co mialam ochote i sie zagalopowalam w tyciu ;) Teraz uzywam z oszczednosci polski krem (nazwy nie pamietam) jutro napisze jaki i zobacze jakie efekty. Mustela na allegro kosztuke okolo 75,00 sporo troche bo jak brzuch duzy to mi wystarczalo na 3 tygodnie po 1 smarowaniu dziennie. Moze pozniej sobie zafunduję :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam w Rossmanie jakąś taka oliwkę, fajna jest ;) aczkolwiek jak jej działanie to nie wiem. czytałam po forach i na niektórych dziewczyny twierdzą, że bardziej chodzi o samo nawilżanie i masowanie niż o dobry kosmetyk....ale nie ukrywajmy, żeby te droższe lepsze nie były to by tyle nie kosztowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaha wielki szacun dla Ciebie 4400 urodzić sn pełen podziw . co do kremów to na razie nic nie używa oprócz oliwki po kąpaniu , musze się jedynie szwagierki spytać bo jest tańszy odpowiednik musteli ona go używała i była baaardzo zadowolona. to dam znać też kupowała w aptece , i czytała skład i jest ten sam . co do obiadu to mój M wchodzi na dietę od dziś brokuły lub szpinak , kurczak lub wołowina do woli i jogurt naturalny , kapusta kiszona , ostatnio na tej diecie schudł 10 kg zobaczymy ile teraz , a ja brokuły będę wcinać i mnie też gra , oczywiście bez przesady tak aby nie zaszkodzić . w poprzedniej ciąży przytyłam 19.400 ma nadzieję że w tej trochę mniej przybiorę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krem przeciw rozstępom już też zakupiłam. Fissan - poleciła mi szwagierka bo używała przez dwie ciąże i zachwalała. W normalnej aptece kosztował 27 zł a przez internet tylko 19,70, więc wzięłam zapas. Nasze maleństwo ma ok 5,5 cm ale nie dało się za dobrze zmierzyć bo strasznie skakało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez wlasnie nie wiem co kupic zeby rozstepow nie miec. Wogole to mam strasznie sucha skore na piersiach, az mi sie luszczy pomimo smarowania codziennie oliwka i kremem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide sie polozyc na chwilke do lozeczka heheh. Poczytam pozniej co napisalyscie. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babki gratuluje elakl 7 cm ohoho:) ja nadal mule w łóżku. nie wstaje w nocy do siku wcale, o dziwo. moze dlatego, ze zwracam i za duzo tych plynow nie zostaje. ja sie przeprowadzam w sobote, mam troche stracha co to bedzie, bo tutaj znam juz swoja grupe poloznych i szpital w ktorym mam rodzic, a przeprowadzam sie calkiem w inny rejon i co mam szukac nowych poloznych i szpitala? klopot jak 150. ale ogolnie nie moge sie doczekac tej przeprowadzki bo tu gdzie mieszkam to takie 'slumsy', halasy i smród, krzyki itd, nawet na spacer nie wychodze bo wiem ze mnie te smrody zmulą, i tak siedze calymi dniami w czterech scianach:( a tam bede miala cisze spokoj i park pod nosem. jakos to bedzie:) co do smarowanie brzuszka ja zaczelam uzywac oliwki 'Sanctuary', jest bardzo gładka milutka i łagodna w zapachu, wiec jak mam lepszy dzien to smaruje, ale nie wiem jak tam z dzialaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabel. to fantastycznie co do przeprowadzki , może wtedy dolegliwości Ci miną, lepsze otoczenie , spacery w parku , może tego potrzebujesz ciszy i spokoju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to ja krismam , coś niku nie mogę zmienić , zyczę miłego dzionka ja już niebawem spadam do domku . to do juterka papappapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabel Ty się najbardziej męczysz z Nas wszystkich ,mam nadzieje że niebawem Ci minie. A co do przeprowadzki to witaj w klubie mnie tez to czeka w przyszłym tygodniu:) Jesli chodzi opreparat na rozstepy to ja uzywam Pharmaceris na zmianę z oliwka z Rossmana tylko włałam ja do buteleczki z rozpylaczem i mam ja w sprayu wiec jest wygodniej uzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krismam dobrze że wszystko dobrze z Twoją dzidzią i faktycznie że nie przeżywałaś stresów. Mądry lekarz:-) Kahna witam! Widze że na jednym wózku jedziemy ;-) oj będziemy miały w co ręce włożyć w marcu hihi A i gratulację za urodzenie takiego synka! Nikamo cieszę się że wypadek się obył bez poważnych konsekwencji, niedawno wśród mojego otoczenia był wypadek niestety tragiczny. Zycie i zdrowie to najcenniejsze dobro... elakl super że jesteś zadowolona z badania :-) mialaś emocje i Twoje dzieciątko pewnie też skoro je tak rozruszaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiłyście o zakupach przez internet; ja tak kupiłam łóżeczko, fotelik samochodowy, wózek, materac. Nawet nie na allegro tylko w sklepach dla dzieci. Naprawdę czasem jest dużo taniej, a wszystko można najpierw pomacać w sklepie... teraz też zamierzam poszukać w necie coś z wyprawki, tym bardziej że pod koniec latanie po sklepach to spory wysiłek. A już na zabawkach to sklepy przycinają masakrycznie, zawsze najpierw oglądam a potem kupuję w niecie. Elakl sucha skóra w ciązy to niestety naturalny objaw, musisz smarować częściej niż az dziennie i to czymś nawilżającym, uważam że oliwka nie wystarczy. Ja też dzisiaj walczylam z potrzebą drzemki...zmusiłam się bo gulasz dochodził nie mogłam sobie pospać ;-( Izabell1982 trzymam kciuki - musi w końcu Ci się poprawić, faktycznie najbardziej się z nas męczysz.A świeże powietrze powinno troche pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ale się rozpisałyście , ja wdrażam się do pracy po wakacjach więc na razie jestem niezorganizowana po błogim lenistwie. Jeśli chodzi o zupy to w tej chwili je uwielbiam a wcześniej mogły dla mnie nie istniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj bylam u gina a ze moj byl chory zastepowal go kolega i zrobil mi usg :) normalnie nie powinnien bo tutaj jest 1 na miesiac za dodatkowe trzeba placic ale dzisiaj dostalam kolejne za friko :) dzidzia ma juz ponad 7 cm ,wiercila sie ,machala sobie nozkami :) i z tego co moglismy zobaczyc ssala kciuka :) piekny widok ,potem przekrecila sie na bok i mozna bylo zaobserwowac kregloslop jejku jak to juz wszystko pieknie widac :) gin ten nowy patrzyl i mowi ze mam byc zadowolona bo wszystko swietnie i perfekt patrzyl na to miejsce gdzie podobno mozna wykryc zaspol i mowi ze u mnie wszystko wyglada super :) powiedzial ze wcale nie musze robic usg genetycznego to sie tutaj inaczej nazywa ale skoro juz mam termin i chce to czemu nie :) pytalam go o to urzadzenie do sluchania tetna...ibo tez sie obczytalam ze sporo kobiet sobie kupilo i gin mi powiedzial ze te kobiety ,ktore wlasnie tego uzywaja czesciej przylatuja do lekarzy z obaewami ze cos nie tak bo nie zawsze udaje im sie tym urzadzeniem wykryc tetno bo to nie sa profesjonalne urzadzenia jakie maja lekarze tylko jakies tam z mniejszymi frekrencjami czy jakos tak to sie nazywa:) mowil ze kobiety te sa bardziej zestresowane i maja wiecej obaw :( takze ja juz nie kupuje po co mi dodatkowe nerwy ,niedosc ze i tak ma sie obawy to po co jeszcze dodatkowe ,Pisze wam tylko po to bo moze to tez pomoze wam podjac szybsza decyzje o zakupie lub nie :) Mi juz wyksztaltowalo sie lozysko juz jest na stopniu zaawansowanym :) teraz ono przejelo prace i gin mowi ze spada tez ryzyko poronienia :) mam swietny humor bo same dobre wiesci czego kazdej z was zycze :) i juz nie moge sie doczekac nastepnego piatku :) Milego wieczoru i weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku spalam prawie 4 godziny :) ale przynajmniej glowa tak nie boli. Ja smaruje sie rano po kapieli oliwka a wieczorem przed snem kremem nawilzajacym a i tak nie pomaga i skora dalej strasznie sucha. Izabell biedaku nasz, trzymam kciuki za brak dolegliwosci :) My tez szukamy domu, bo na wiosne chcemy sie przeprowadzic, narazie mieszkamy w 2 pokojowym mieszkaniu, ale ja chce dom i ogrodek, gdzie bede mogla z dzidzia sobie posiedziec na wiosne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm co do strachu i latnia do gina to w duzej mierze zalezy od osob , jakie sa i jakie maja informacje na temat takiego urzadzenia, jak go stosowac itd. jesli ktos najpierw panikuje to jzu jego sprawa, zreszta trzeba szukac tetna tym urzadzeniem i wiadomo ze to nie jest takie jak maja lekarze wiec trzeba byc przygotowanym na to ze szukanie tego tetna moze nie wyjsc albo wyjsc po dluzszym szukaniu i tyle, ja juz sie na to przygotowalam wiec wiem:) i zbytnio do panikar nie naleze... Mamula normalnie mam chrapke na gotowanie, a bardziej na wcinanie tego, a zupki jak wiadomo sa lepsze, mniej smazonego wiec waga tez tak szybko do gory nie bedzie leciala, jedynie na weekendzie mezulek cos upichci bo lubi to wiec wtedy mam luz ale i tak wole pomagac czy cos robic razem bo nudze sie hehe Izabell zobaczysz pozniej jak bylo warto tak sie meczyc...ale mam nadzieje ze ci szybciutko poprawi sie na lepsze:) Almeria mi tak zostalo po pierwszej ciazy, mamam mowila cud jakis ze ja zupy wpierniczam hihi cos mnie dzisia glowa boli , z malym sie wyszalalam przy muzyce bo na dworze non stop lalo i chyba od tego lezenia mnie ta glowa lupie..a ruch mi troszke pomogl na samopoczucie kurcze my sie przeprowadzilismy w lipcu tutaj i jestem z dala od miasta, teraz co i rusz pada wiec wybrac sie kiepsko i nudze sie czasem juz:( a jeszcze wlasnie musze kupic jakis krem czy cos na te rozstepy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka85 Jasne masz racje ja juz tez mialam zamawiac ale gin mnie przekonal ze lepiej nie ,ja naleze do tej grupy zaraz panika i strach i lepiej zostawie tak jak jest bez dodatkowych trosk i nerwow :) Najlepsza metoda na spokojne 9 miesiecy no dobra teraz to juz 6 :) to nie myslec kazda minute o ciazy ,myslec pozytywnie a bedzie dobrze :) ja jeszcze przez kolejne 3 tg musze brac te zastrzyki i koniec :) ciaza juz nie jest zagrozona i teraz to tylko te zastrzyki tak na wszelki wypadek :) Zapisalam sie na basen gin mowi i znajome tez ze bardzo odpreza tam nie bede plywac i skakac to takie cwiczenia dla ciezarnych ,bedziemy w grupie joge w wodzie uprawiac :-D . Od 20 ide odwiedzac szpitale i sale porodowe zeby potem sobie wybrac ten ,ktory obdaze zaufaniem :) jakos zleca te tygodnie juz wrzesien potem zima ,swieta i tylko patrzec a bedzie marzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila ty wez
zacznij moze juz szukac zlobka,przedszkola,szkoly smieszna na maxa jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×