Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

o Gratulacje TINAAA:* Ola gratulejszynnn:* Nikamo az mi lezka poleciala. eh co ty musialas przezywacc ale na szczesciee jestescie cali i zdrowii to NAJWAZNIEJSZE...co do piersi moze ten reczny laktator ci pomoze (trzeba odciagac do uczucia ulgi)... a takze leciutenkie masowanie..ale leciutkie bo zbyt gwaltowne moze dac odwrotny skutek Saskiana pierwsze 3(bo ja ciamajda 2 razy zapomnialam ten krochmal przygotowac) kapiele byly bez niczego..polozna w szpitalu ppwiedziala ze zbedne sa te kosmetyki na poczatku co do plynow do kapieli szamponikow itpl..ja jedynie uzywam mydelka bambino i tak bede uzywac do 6 8 tyg malej....a i po kapieli mala natluszczalam oliwka bo strasznie jej ta skorka schodzila ale i tak po tym wysuszona byla :O takze moze wlasnie ta oliwa z oliwek by lepiej pomogla..kurcze mialam w domu no nic teraz to juz mala ma ladna skorke hehe a ile tego krochmalu uzywam...1 plaska lyzka maki ziemniaczanej rozrabiam z w sloiku z odrobina wody, potem wlewam to po troszku do kubka z goraca woda(3/4)..robie to tak na oko aby za geste nie bylo... i cala zawartosc kubka wlewam do wanienki ;) woda w wanience powinna byc w dotyku taka sliska...wiec w to wiaderkoi tez tak z kubek tego;) co do ropiejacych oczek..to tak to sa zatkane kanaliki lzowe...najlepiej doradzi polozna co z tym zrobic...ale wlasnie bardzo ten masaz pomaga i krople do tego, taki problem moze sie ciagnac miesiacami i nie jest gorzny dla oczu, kanaliki moga sie rowniez same odetkac,ja nie mialam tego prebolemu i mam nadzieje ze nie bede miec bo wyczytalam ze moze sie to pozniej pojawic ..malej przemywam oczka tylko woda Badka takze niech ci polozna pokaze jak masowac oczko jak to Nadia napisala... Monikaddd juz niedlugo sie u ciebie zacznie;) Asians gratuluje FILIPKA i lekkiego porodu hihi co do siadania na dupce..ja zaraz po zszywaniu juz na dupce siedzialam karmiac mala..co prawda czuc czulam bo opuchniete wszystko bylo ale siedziec normalnie moglam , jakies tam wielkiego bolu nie bylo takze po szyciu tez nie jest zle i kolko nie bylo potrzebne;) co do macicu fakt..nie wiedzialam o tym ze przy kolejnym dziecku boli bardziej jak sie obkurczaa makabraa ...co karmienie to boll jak przy okresie bardzo bolesnym:O moja mama mowila ze przy 5 dziecku to sie wila i plakala z bolu:O:O:O szczescie MY konczymy na dwojce hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny wczoraj pisałam wieczorem ze zobaczyłam na bieliznie brazowy sluz i potem juz go nie było ale niedawno znowu mi pociekło i znowu brazowy sluz czy to moze oznaka porodu ???? jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! najpierw gratulacje dla wszystkich nowych szczęśliwych mamuś!!! Nikamo, ilość pokarmu ureguluje Ci sie juz wkrótce. Ja już nie mam z tym praktycznie problemu, ale napiszę Ci co mi połozna poradziła. Po pierwsze nie zmieniać zbyt często z jednej piersi na druga bo maluszek niepotrzebnie pobudza wtedy nadmierna laktację. powiedziała żebym jedną pierś zarezerwowała na 2 godziny, tzn jesli np o 11:00 karmie z lewej to karmię z niej aż do 13:00 jeśli oczywiście mały będzie pił wtedy. PO 13 zmiana na prawą, nawet sobie to notuję, hihi. Powiedziała tez że wtedy mały dostaje to najwartościowsze mleko, tzn ziemniaki, kotleta itd, hihi a nie tylko początkową herbatkę:))) Po drugie, poradziła mi żebym zamiast wkładek laktacyjnych uzywala muszli laktacyjnych, sutki się w nich wietrzą i goją o niebo lepiej, a dodatkowo lekki masaż brodawki sprawia że nadmiar pokarmu sam jest odciągany i piersi nie są nabrzmiałe. nie wierzyłam w to, no ale mąż się uparł jak kiedyś w nocy dostalam dresczy i goraczki z nadmiaru pokarmu i zafundował mi te muszle. To działa!!! Nie są najtańsze, avent 47zł chyba ale to byl dość drogi sklep bo nigdzie tego nie m,ogł dostać.. Życze powodzenia z karmieniem. Aha od czasu do czasu stosowałam też bepanthen!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minea, ja tak jak megan trafilam na ten sam dyżur, dr Rutkowska, dr Gibiec i ałkiem wporzo położne.. Dodatkowo dr Rutkowski nad wszystkim telefonicznie czuwał tak więc jestem baaaardzo zadowolona!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koja, czy możesz mi podać dokładną nazwę tych wkładek (muszli). Chyba, że uda Ci się podać mi link np na allegro, które to są. Jakoś nie mogę ich odnaleźć. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was:) dziewczyny serdeczne gratulacje!!! (nie wymienię każdej z osobna, boję się kogoś pominąć, bo tyle dzieciaczków się posypało ach!) podziwiam Was, takie przeżycia 🌼 U mnie nic się nie dzieje... boję się że przenoszę i co wtedy z tym szwem, ach... no nic, do terminu mam jeszcze 5 dni, poczekam:) Dziewczyny, Wasze rady są bezcenne! Mam nadzieje, ze nasze forum będzie istniało jeszcze dłuuugo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek bardzo Ci dziękuję za linki - przesyłam całuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh izabell ty to dałaś radę niesamowite :) a mój mały właśnie ma czkawkę, biedaczek, dziś na szczęście z karmieniem lepiej, jezu jak fajnie, że można podzielić się doświadczeniami, niewiem która ale dzięki za rady dotyczące zmiany piersi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asians, ja ma te, tyle że normalnym sklepie kupowałam Avent Philips o kurcze nie mogę linka wstawić, bo system uznaje go za spam:(( ale jest tego masa, te z avent philips, czasem jeszcze jest napisane isis to wszystkie te same. 6 szt w opakowaniu, tzn 2 nakladki silikonowe, 2 muszle z wentylacją do osłony brodawek i 2 muszle bez wentylacji do zbierania pokrmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick............D.P....T.C....poród.....imię..........w aga....wzrost Majek123...10-02.......?......?..........Kacperek ........3210......54 wnika_s ......17.02.....37......sn......Dawidek.........2420.......4 6 wazka85....19-02.....37.......sn......Amelka............3 730.......52 eluska85....21-02.....37.......sn......Amelka............ .2870.......51 nowa marcówka..21.02...38...sn.......Lena..............3300.... ..55 kamelle........26.02....39......cc.....Xenia Christine....3355......51 kaczynka.....26.02....36/37...cc......Radzio............3 000.......55 marcellina....27.02.....39.......sn......Matylda......... ..3540.......52 koja21........02.03.....40......sn.......Filipek......... ...3230.......53 riterka........02.03.....?........?.........Lenka........ .....?...........? motylek_85...03.03....39.......sn......Julia Liwia........3350.......54 Kotunia.....03.03.......?.........cc.....Julek........... ....3540.......56 savanna89....04.03.....40......sn.......Arturek.......... 3850.......54 Qassandra....04.03.....?........cc......Mateusz.......... 3990.......56 badka.......09.03.......39........sn......Bartuś........ ...2620........51 Agaa159....09.03.......?.........cc......Antoś.......... ....3008.......54 megan990..09.03......40.........cc......Igusia........... .3320........55 Nikamo.....11.03.......41.........cc.....Michałek....... ..3830........59 Olena119...11.03......38.......sn......Jaś.............. ...3500.........53 nika34......11.03.......40.......cc......Dominika........ .3210........52 Kas1ek26..12.03........41.......cc......Leon............. .3560........56 Ola_26.....12.03........?........sn.......Tomeczek....... .3190........54 tina.........12.03.......?.........sn......Liliana Maria.....3250........52 asians......12.03......40.........sn...........Filipek... ....3220........54 I uzupełnaim wage i wzrost w tabelce:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koja dzięki :) Zauważyłaś, że nasi synkowie przy urodzeniu mieli podobną wagę i wzrost? :) Ba, już nie wspomnę, że łączy ich to samo imię :) Pozdrawiamy Filipka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte macchiato - miałyśmy ten sam termin, mój mały nie wytrzymał, a Ty Słoneczko trzymaj się dzielnie :), coś czuję, że już w krótce dopiszesz swojego bobaska do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Widzę, że ciągle Was Mamuśki przybywa...ciekawe kiedy i ja dołączę... Koja i Megan, bardzo Wam dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że też nie trafię najgorzej, ale i tak zniesę wszystko byle Maluch był zdrowiutki. Leci mi już 40 tydzień, dokładnie 39 i 1 dzień :) Póki co zero objawów przed porodem, skurcze oczywiście ale nawet ostatnio jakoś rzadziej, Mały mniej się rusza, brzuch nie opadł, czop jnie odszedł...chyba nie będę chodzić jak słoń w tej ciąży????? A Wy tu juz w klimatach karmienia, diety itp.. z uwagą czytam co piszecie żeby wiedzieć co i jak jak przyjdzie na to czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello chyba taka jest ostateczna aktualna tabelka, jak cos to prosze poprawiac michalka26.....26.......01.06......08.03.....Irlandia... .....dziewczynka? natka23........23........30.05.....10.03......kuj-pom... ........chłopczyk krismam........34.........06.06....13.03... ..wielkopolska.............????? LATTE ..........26.........08.06....15.03....... wawa.............chłopczyk Minea777......35.........14.06.....15.03.......cieszyn... .......chłopczyk Mamula28 ......28........10.06.....17.03.....lubuskie...........chłopczyk saskiana.......29.........12.06.....19.03......zach.gran .....plec piekna mala_31........32.........13.06.....20.03....wielkopolsk ie...dziewczynka Izabell1982....26........10.06.....20.03...wroclaw/lond yn.dziewczynka Gosiaaa ........29........14.06.....21.03....podkarpackie........... .????? inowa...........29........15.06.....22.03.......śląskie .................????? Gwiazdkagda89..20.....16.06.....23.03.....pomorskie..... .dziewczynka mloda..........23.........16,06.......23,03....Olsztyn... .....chłopiec monikadd.....23..........18.06.....25.03......podlasie.. .......chłopczyk asiulek29.......29........19.06.....26.03.....Białystok . .....dziewczynka mała brzuchatka 27.....18.06.....26.03.....Wrocek........niespodzianka andzia-26........26.......22.06.....29.03...pomorskie.... ..dziewczynka Biało-czarna...32.........23.06....30.03.....Białystok .. .............????? Goyek...........31.........23.06....30.03....kuj-pom.... .........chłopczyk Almeria35......35..........24.06....31.03...świetorzyski e ....chłopczyk Ania20203......20.........23.06.....30.03...podkarpackie. .....chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena mój Arturek codziennie ma czkawke wtedy daje mu sie napic i szybciej przechodzi :) bo na "sucho" potrafi ja miec nawet 15 min :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślałam że właśnie cycuś mu nie pomoże :) następnym razem napewno spróbuje, a i powiem wam że elektryczna niania to super sprawa normalnie jeden z lepszych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick............D.P....T.C....poród.....imię..........w aga....wzrost Majek123...10-02.......?......?..........Kacperek ........3210......54 wnika_s ......17.02.....37......sn......Dawidek.........2420.......4 6 wazka85....19-02.....37.......sn......Amelka............3 730.......52 eluska85....21-02.....37.......sn......Amelka............ .2870.......51 nowa marcówka..21.02...38...sn.......Lena..............3300.... ..55 kamelle........26.02....39......cc.....Xenia Christine....3355......51 kaczynka.....26.02....36/37...cc......Radzio............3 000.......55 marcellina....27.02.....39.......sn......Matylda......... ..3540.......52 joanna84.....02.03......39......sn.....Szymonek.........3840........59 koja21........02.03.....40......sn.......Filipek......... ...3230.......53 riterka........02.03.....?........?.........Lenka........ .....?...........? motylek_85...03.03....39.......sn......Julia Liwia........3350.......54 Kotunia.....03.03.......?.........cc.....Julek........... ....3540.......56 savanna89....04.03.....40......sn.......Arturek.......... 3850.......54 Qassandra....04.03.....?........cc......Mateusz.......... 3990.......56 badka.......09.03.......39........sn......Bartuś........ ...2620........51 Agaa159....09.03.......?.........cc......Antoś.......... ....3008.......54 megan990..09.03......40.........cc......Igusia........... .3320........55 Nikamo.....11.03.......41.........cc.....Michałek....... ..3830........59 Olena119...11.03......38.......sn......Jaś.............. ...3500.........53 nika34......11.03.......40.......cc......Dominika........ .3210........52 Kas1ek26..12.03........41.......cc......Leon............. .3560........56 Ola_26.....12.03........?........sn.......Tomeczek....... .3190........54 tina.........12.03.......?.........sn......Liliana Maria.....3250........52 asians......12.03......40.........sn...........Filipek... ....3220........54 witajcie dziewczynki wpisuję się do tabelki urodziłam 2 marca mój synuś jest w czołówce jeżeli chodzi o wagę i wzrost ale mam dużego faceta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za porady co do ropiejących oczków. Dzisiaj niespodziewanie odwiedziła mnie położna środowiskowa. Małego zapisywaliśmy w piątek a dzisiaj już przyszła. Rzeczywiście pokazała jak przemywać oczka solą i jak robić ten masaż. Jak do 2 mcy nie przejdzie do lekarza. Mój maluszek ma jeszcze zielone kupki więc ma dostawać kropelki biogaja. A powiedzcie mi kiedy od kiedy podajemy wit K i wit D3? Bo są różne opinie. Ja też walcze z nadmiarem pokarmu i w jednej piersi zrobiły mi się guzki, położna kazała masować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla kolejnych mamuś! Buziaki dla waszych maluszków :*** Mała na początku Maluszek śpi na tej twardej stronie. Michałka mój synuś również ostro buszuje w brzuszku. Wczoraj wieczorem dawał tak czadu że tylko go prosiłam aby się uspokoił. Mówię do niego "wyjdź na zewnątrz będziesz miał więcej miejsca do brykania" ale nie dał się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu, dokładnie to samo mówię mojej królewnie:), czuję, że jej ciasno, że chciałaby wyciągnąć nóżkę czy rączkę... ale gdzie tam, siedzi i się wypina... a tu jeszcze 10 dni do terminu... no nic, czekam aż się zdecyduje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane no coraz więcej bobasków - suuuper Gratulacje dla Wszystkich,bo z osobna nie sposób :) Joanna cieszę się,że juz masz synka przy sobie-czekałam z niecierpliwością na info od Ciebie :) ja leze sobie własnie na porodówce- sama na sali, więc smutno i cicho jak cholera..cc mam mieć jutro o 10.45 ale szczerze mówiąc to nie wiem,czy synek dziś nie chce się ze mną przywitać :) Mam od dwóch godzin tak silne skurcze,że już wykręcam się z bólu, rano na ktg dochodziły nawet do 100 ale jakoś nie bolały tak...narazie nic nikomu nie mówie, no zobaczymy czy coś się rozwinie-ale ból obłędny, najważniejsze,ze jestem na miejscu :) Boje się cholernie, dziewczyna która od rana krzyczała-biedna dopiero teraz urodziła....za co te kobiety tyle muszą wycierpieć- ale pewnie już nie pamieta o tym bólu, jak ma kruszynke przy sobie :) Moja pani doktor specjalnie wzieła dyżur na moje ciecie- jestem w szoku, bo ani nie uzgadniałyśmy tego, ani nie płaciłam jej..a to bardzo miłe,że są jeszcze tacy bezinteresowni ludzie-lekarze... o tym masowaniu kanalików łzowych, to rzeczywiście zapomniałam,że na poczatku tak robiliśmy, no ale u nas niestety skutków nie było.. kończe bo nie mam siły z tego bólu pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja dziś byłam na ktg i mam iść znów w środę wg USG wciąż ułożenie dziecka pośladkowe....nie wiem co mi ta położna w piątek macała :O ale narobiła mi nadziei, że dziecko leży prawidłowo a tu jednak nie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula, trzymam kciuki, wszystko będzie dobrze... każdy skurcz i ból przybliża Cię do Twego maleństwa:) buziaki kochana:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja jak zwykle na chwile :) Dziewczyny bardzo ale to bardzo gratuluje Wam maluszków!!!! Współczuję ciężkich porodów ale cieszę się, że Wasze skarby mają się dobrze i Wy już również. Bardzo Wam zazdroszczę, chciałabym żeby i u mnie było już po wszystkim :) I śliczne te wasze malenstwa ...eh Mamula trzymaj się ! A u mnie swędzenie jakby ustaje - troszkę mi krosti na brzuchu się uspakajają, z rostępami będę walczyć już po :) Od dziś wyraźnie czuję pobolewania jak na okres i z tego strachu dziś prasuję i się pakuję w końcu. Za to ciągle męczą mnie hemoroidy, bez konsultacji odstawiłam żelazo, bo .... co tu będę pisać :/ Aż mi głupio iść zrobić posiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia ja też tak tłumaczę małej ;) tyle, że mam czasem wrażenie, że ona chce się wydostać ale górą..:) Mamula trzymaj się kochana dzielnie!!! A ja dziś ciągle jem, normalnie mi się buzia nie zamyka:( oj będę pózniej płakać ale co tu innego robić podczas tego oczekiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula trzymam kciuki :) kurde mam coś mało pokarmu, piję inke, mąż zaraz skoczy po jakąś herbatkę, próbuję pobudzić laktatorem i dopiero teraz widzę jak mało mi leci, i dlatego mały co chwilę się budzi bo jest nie dojedzony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×