Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

sawana ho ho ho duzy szkrabus..pewnie ci przez te 2 tyg brzusio niezle wywalilo hihi eh niech rosnie zdrowo 'kruszynka':P pamietam jak ja urodzilam, maly 4.050 a obok kolezanka z osiedla(nawet nie wiedzialam ze tez jest w ciazy ale WSTYDDD) i ona miala 3 kg bobaska....mamuniu niby tylko 1kg ale jak sie wezmie na rece to roznica jest oj jest..Najwazniejsze to aby byly zdrowe i BASTA NIKAMO MOWISZ ze Kas26iek pierwsza bedzie hihi no ciekawe .... kurczeee jeszcze moze z tydz. i sie zacznie na dobre hehe fajnie bedzie tak poczytac ktore malenstwo ile wazy ile mierzy i zdjatka poogladac ehhh Nika INFEKCJA:( a oprocz tej wydzieliny to masz jakies inne objawy jeszcze? i jakie globulki dostalas? zadarta glowke ma..to ja mialam taki problem z malym , zle sie glowka wstawil:( (jesli to to samo co mysle) przy partych ginka mnie badala i mowila ze zle sie wstawil, jakby twarzyczka... mam nadzieje ze malusia sie ulozy tak jak powinna;) trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do wagi maluszków to sie nie martwcie. Savanna mój synek miał mieć 3800 urodził się 3400 ale ginka znała dokładnie aparat i mówiła że wie z doświadczenia że on przeszacowuje na 500g... Więc miała rację. A poza tym raczej słysze że się mylą właśnie na wyrost. A zresztą waga jest szacunkowa, dziecko może być np. długie. Jak pisałam poprzedniego posta to ze dwa razy brzuch mi stwardniał i to boleśnie;-) mam wesoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcellina Rzym miasto sliczne, chyba nie porównywalne do żadnego innego. Nie zdawałam sobie sprawy, że tak dużo zielonego będzie, jak zobaczyłam Tybr to w szoku byłam, wyobrażałam sobie dużą rzekę a tu strumyczek taki. No i Watykan w tu wygląda na sporo większy. Jednak najgorsze co może być to niestety wszędzie pełno wycieczek. Matko trzeba bardzo uważać, żeby sie nie zgubić. Neapol mi sie podobał, to dopiero szok kulturowy, a ja oni tak autami i tymi skuterkami jeżdżą. Wszędzie pełno spalin, aż ciemno. Moje jasne spodnie do tej pory sie nie doprały. Nikamo74 nasz wózek dostarczyli właśnie w poniedziałek, teraz do szwagierki trzeba zawieść na przechowanie bo oni duży dom mają a u nas ciasno mała brzuchatka tak to jest w ciąży coraz ciężej, ja kiedys to tylko piechotką albo rowerem a teraz na auto sie przerzuciłam co do znieczulenia to narazie nie wiem, uważam, że na wszelki wypadek lepiej wypełnic papiery, zawsze można nie wziąć. Tym bardziej, że kobietę w czasie porodu uważają za "niepoczytalną" to na życzenie wtedy nie dadzą. Moja szwagierka nie miała zzo ale coś przeciwbólowego w kroplówce, bardzo sobie chwaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka z tą twarzyczką to chyba to-co prawda ja tez nie do końca kumam mimo pantomimy ginki-tak mi to chciała zobrazowac;-) Z synkiem też coś było nie tak, jakoś główka bokiem się pchała. Tyle że to lekarze zauwazyli dopiero w połowie porodu-czyli po kilkunastu godzinach wrr Myślałam że takie rzeczy lekarz może poprawić..ale chyba jednak tego nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka własnie jakos ten brzuszek specjalnie sie nie ruszyl do przodu. Wszystko mi w krzyzach siedzi dlatego na mysl o porodzie krzyzowym dostaje gesiej skorki (bo ponoc najbardziej boli) Co do tej wagi to na wyniku usg mam podane dwa: 3700+ i druga alternatywa 3800+ domyślam się że to są szacunki i ze w rzeczywistości pewnie waży mniej ale na poprzedniej wizycie 22 stycznia czyli 2 i pol tygodnia temu ważył niecałe 2400 wiec to dosc duzy skok i ja sie martwie tylko tym że jak on tak szybko rosnie to moge miec wesoło :P w dodatku w mojej rodzinie pierwsze dziecko czesto przenoszono a ja sama zadnych objawow przedporodowych nie mam - zadnych skurczy, nic, po prostu nic! ale co ma byc to bedzie :) niech rosnie ile chce w koncu po porodzie i tak schudnie wiec musi miec z czego zrzucac! :D Tak na marginesie przytyłam rowne 20kg omg! w 9tym miesiacu ponoc sie traci na wadze a ja przez 2 tyg przytylam 3kg :) ale lekarz powiedzial ze mam sie nie martwić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika - no kochana już robi się coraz goręcej :) madelines85 - tak mam ustalony termin na 39 tc na 09.03 ale jeszcze szczegóły ustalimy własnie w poniedziałek na ostatniej wizycie. Ginka ostatnio zapisała sobie mój numer komórki i meża - nie wiem, może ewentualnie jak bedzie miała dyżur to zadzwoni,ze mamy przyjeżdżać....nie mam pojęcia po co jej te numery... No i chyba musi skierowanie wypisać, bo jak.....w poniedziałek juz wszystko się wyjasni :) co do wagi to synka szacowali mi w poprzedniej ciaży na 4kg a urodził się 3300, fakt faktem że w 38 tc to przez te 2 tygodnie moze i by osiagnął wage 4kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna84 - Ty już jakoś niebawem idziesz do szpitala jak dobrze pamiętam, bedziesz miala cc? trzymam kciuki - wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam o tej mojej infekcji która mi wyszła i troszkę się podłamałam. Dostałam globulki Metronidazol, ale do leczenia bedzie chyba musiał dołączyć mój narzeczony :o W przyszłym tygodniu wraca z trasy to mu to oznajmie heh :P w ogóle cała w stresie jestem bo musze wytrzymać równy tydzień i nie rodzić w tym czasie bo nie chcę byc sama, a Szymon obiecał że przetnie pępowinkę :) o ile nie zemdeje! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna dzielny Twój M:-) Izabell ale cię załatwili z tym mieszkaniem, nie możesz im popuścić, poprostu szczyt chamstwa. Ja też bede rodzić bez znieczulenia, jakoś damy radę. Co do pierwszej mamuski stawiam na Nikamo:-) Kupię chyba te czopki glicerynowe, lewatywy nigdy nie miałam i jakoś mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka mi połozna mówiła o zestawie do lewatywy Enema ,ale sama to i tak raczej tego nie zrobię.Wolę w szpitalu ,lepsza lewatywka niz potem efekty uboczne podczas porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isabel ale świństwo. I rzeczywiście jak tu nie być rasistą w takiej sytuacji. Miejmy nadzieje że Twoja córeczka jeszcze posiedzi w brzuszku aż znajdziecie inne mieszkanie. Savana ale masz dużą dzidzię :) Nikamo jak Ty obstawiasz mnie to ja Ciebie :D A co :D A tak na marginesie to ja mogę być pierwsza bo to moje życie z bólem (m.in. kręgosłupa) na prawdę już wykańcza :( Ach nie chciałam się zdradzać ale dzisiaj mi zaczął chyba ten czop odchodzić. No i siedzę z lekkimi skurczami przy kompie ale to normalne o tej godzinie. Dzisiaj miałam ostatnie zajęcia w szkole rodzenia więc rodzić mogę :) Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja dzisiaj pierwsza;)wstalam tak wczesnie tylko dlatego, ze ide zobaczyc sie z moim malenstwem:)czekalam na ta wizyte 4tyg, tak wiec strasznie sie ciesze!napisze pozniej co i jak buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kobitki ;) mała brzuchatka powodzenia na wizycie :) ;) ja mam w piątek i też siedzę już jak na szpilkach :) kas1ek26 współczuje bólu mnie też łapie kręgosłup ale z przerwami !! eh może dziś któraś się rozpakuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny czy któraś z Was miała do czynienia z pieluszkami wielorazowymi?? Bardzo jestem ciekawa opinii - czy to na prawde taka super sprawa.... ekologiczne na pewno, co do tego nie mam wątpliwości, ale jak sprawdzają się podczas codziennego uzytkowania, jak siię dopieraja z kupek itp. Pomysł mi się bardzo podoba, tylko strasznie droga to sprawa, bo jedna kosztuje dość sporo, więc czy warto inwestować? http://www.youtube.com/watch?v=KjFYvezVN4U Co do koszuli to ja kupiłam taką http://www.allegro.pl/item910683902_komfortowa_koszula_dla_karmiacej_granatowa_s_38.html i jestem bardzo zadowolona:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA i przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie: czy kupujecie otulaczek?? czy to faktycznie taka sprawdzona sprawa, że dziecko się uspokaja itp. czy tylko chwyt reklamowy? Tu znalazłam fajnego linka jak owijac noworodka...i powstaje mała kukiełeczka http://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki z rana:))))) melduje sie po nieprzespanej nocy - zgaga nie do zniesienia:(((( jesli chodzi o pieluszki to niestety nie mam doswiadczenia jeszcze:))) od paru dni tez mam z rana duzo wydzieliny ale jest ona czysto biała więc to chyba nie ten cały czop:)))) Dobra, spadam do książek.. W końcu jutro obrona..... Trzymajcie kciuki!!!!!:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie brzuchate stworzenia!!!! zaraz zmykam na ktg potem wizyta u okulisty a wieczorem ide sie rozerwac z dziewczynami na pogaduchy, juz chyba oststnie w tym stanie:) potem trzeba bedzie sie gimnastykowac zeby wyjsc samej:) m twierdzi, ze nie ma problemu, upuszcze jedzonka i na 3 h moge sobie isc, ale jak to bedzie w praktyce:) zobaczymy:) cos od rana mam straszne uczucie parcia na hm...stolec. codziennie wstaje z mysla czy to dzisiaj, a tu nic. na jutro sie umowilam z kolezanka fryzjerka, bo tak sie naczytalam co wy wyprawiacie z wlosami i rzesami itd ze glupio mi sie zrobilo:& hi hi milego dnia zycze pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey brzuszki :) Właśnie moja znajoma napisała mi eska (ma termin na 2 marca) i dzisiaj bedzie miala cesarke! jestem w szoku :P miala rodzic naturalnie jedynie w czwartek miala do szpitala juz sie stawić zeby ją tam "złapało" ze względu na jej niedoczynność przytarczyc. Ale dzisiaj zadecydowali o cc, a chciała sn no ale... ahh ciekawa jestem jak IM pojdzie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej tyrolia, slabo mi sie zrobilo jak go tak zawinela.....napewno cieplutko ma:) pamietam ze dzieci mojej siostry (18lat maja teraz) tak moja mama zawijala. ja mojemu synkowi tylko raczki kocykiem przytrzymywalam, bo w ten sposob sie nie budzil machajac nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyrolia ten noworodek TAK zawiniety wygląda jak dziecko talibów :D Co do pieluszek ja ide na łatwizne i kupiłam już pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna - nie wiesz coś więcej o jej niedoczynności tarczycy (znajomej) - dlaczego miało to wpływ na cesarkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka ona z ta niedoczynnością miała mieć poród sn tylko, że jej maleństwo to nie takie "maleństwo" a ona ma 155cm wzrostu i jak się okazało zwężoną miednice i datego tak ją wzięli teraz na ta cesarkę takze spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna- dzięki za informację - już myślałam, że niedoczynność jakoś wpłyneła na dziecko, że musieli jej robić cc. Ja mam mieć też poród siłami natury. Wagę dzidzi będę wiedziała dopiero za tydzień. Zobaczymy jak będzie u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka - na pewno bedzie dobrze :) ona po prostu jest za drobna na porod sn tylko szkoda ze jej nie przygotowali "psychicznie" do tego bo caly czas myslała ze cesarka jej nie grozi. Do tego dzisiaj taka szybka decyzja bo okazalo sie ze ma starzejace sie łożysko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm jakoś cicho dzis na forum........ Mi się nie chce uczyć i ciagle tu zaglądam:)))) tak zastanawiam się czy dotrwam do nastenej wizyty (24.02).... Ciagle mam wrażenie, że ta ciąża i fakt, że maleństwo już wkrotce będzie na świecie dotyczy kogos innego a nie mnie. nawet 9 miesięcy nie wystarcza, żeby to do czlowieka dobitnie dotarło:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka ja mam niedoczynność tarczycy i endokrynolog mi napisał, że nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego :) pewnie tu dodatkowym czynnikiem jest wielkość dziecka, ułożenie... Ja dziś nie mogłam spać i jakoś dzień mam na "nie"... Dziewczyny doradźcie co kupić na chrzciny dla chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...dzień dobry..... No dziewcyny już 17 luty dzisiaj!!! No zabierajcie sie do rodzenia już to mi opowiecie jak było. Koszulki bardzo fajne. Zdecydowanie lepsze niz na guziki. Nie wyobrarzam sobie odpinania tych 15 guzikow w nocy :(....popełniłam bład kupujac rozpinane. Kopertówki sa przynajmniej błyskawiczne. trzy sekundy i cycowy uspokajacz w rece ;) a ten czop dziewczyny to duzy jest? czy mozna go, ze tak powiem przegapić :P ? Co do infekcji.. ja miałam co miesiac na poczatku ciazy a przed ciaza nigdy!... dopiero jak seks poszedł w kąt to sie uspokoiło i teraz nic a nic. Mimo, że leczeni bylismy razem zawsze wracało. Moze zle dzialała na mnie ta mieszanka sluzów. nie mam pojecia. teraz czekam tylko na wynik grakowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×