Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

niestety nie do końca wszystko zależy od pań z mops-u jak one interpretuja prawo , bo skladać wnioski o becikowe bedziemy przeciez po 1 listopada..... A niestety mieszkamy w Polsce .....w jednym regione będzie tak w innym inaczej...... Już teraz słyzy się i może też tu na forum o tym przeczytać ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Jestem trochę zmartwiona moimi wczorajszymi badaniami. Jeśli chodzi o cukier, to przed wypiciem glukozy miałam niższy niż norma, zaś po wypiciu cukier plasował się w normie. Gorzej jest z morfologią, o prawie wszytsko mam poniżej normy. Dzisiaj o 16 mam wizytę u mojej pani doktor, więc zobaczymy co mi powie. karol_ina- zgadza się, termin porodu mam na 27 lutego. Niestety, ostatnio słuchałam w radiu ZET rozmów Janusza Weissa na temat becikowego. Z tego, co tam usłyszałam, to becikowego nie dostanę. Wypowiadała się jakaś pracownica Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Twierdziła, że prace nad projektem trwały już od dawna i rzekomo każda kobieta powinna być poinformowana o przepisach, które weszły w życie z początkiem listopada. Twierdziła, że nie możliwe jest, jakoby kobieta po 10 tc mogłaby nie wiedzieć iż spodziewa się dziecka. Widać od reguły są wyjątki. Durne te przepisy i tyle. Ciekawe, jak moje Panie z MOPS-u zinterpretowały ten przepis. Jednak mogę się tylko domyślać, że będzie to na moją niekorzyść :( łapa- ja natomiast nie polecam Cyfry+. W styczniu podpisaliśmy umowę na 15 m-cy. Obowiązywała wtedy promocja, że przez 10 m-cy płaci się połowę abonamentu a przez pozostałe 5 m-cy 100%. W związku z tym wzięliśmy najdroższy pakiet- Prestiżowy HD+, który wliczając abonament za dekoder wynosił 100 zł miesięcznie. Jest tam również VOD (czyli takie coś jak wypożyczalnia filmów- za każdy film płaci się jakieś 13 zł i jest tam również HBO DIGITAL, gdzie ogląda się filmy za darmo) Niestety, te opcje nie działają już d ponad 6 m-cy, na dodatek na tej okropnej Cyfrze nie ma co oglądać. Nie warto pchać się w tak drogi abonament. Teraz musimy płacić po 200 zł bo promocja już się skończyła :( Bez sensu, bo naprawdę nie ma za co! Przepraszam za upust mojej frustracji. Mam dziś jakiś kiepski dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co do becikowego to ja na pewno chodz rodze w lutym i obowiazuje mnie przepis ze po 10 tyc nie bede musiała przedstawic zaswiadczenie. U mnie panie z MOPS nie wiedzą nic o takim przepisie,juz sie dowiadywałam, wiec chce czy nie zaswiadczenie miec musze. A jesli chodzi o zaswiadczenie to idz madziu do jakiegos pryw gina albo do rodzinnego i on takie Ci wystawi.To nie musi byc od lek prowadzącego. Na pewno jakis lekarz znajdzie sie i wystawi ze od 10 tyg ciazy byłas pod jego opieką.Trzeba jedynie troszke pokombinowac i niestety pokłamac. Takie juz to nasze po.....panstwo mamy. My mamy problem z dekoderem enki. Nie działają nam kanałay HD. Olewka z tv całkowita.Złozyłam reklamacje ze dekoder cos rabniety.Od znajomych wzielismy inne dekodery tej sieci i u nas działają. Zobaczymy co dalej. Strasznie rozbolał mnie kregosłup :( i fatalnie w nocy spałam. Niestety musze wytrzymac ból, a dzis dodatkowo musze isc do ZUS. Na szczescie mam tam kolezanke i bede załatwiona po tzw znajomosci. Badania bede robiła gdzies po 1 grudnia i cos czuje ze anemia murowana.Zrobiły mi sie czarne wory pod oczami. Tak na wszelki sama aplikuje sobie jedną tabl. ascoferu profilaktycznie oczywiscie w porozumieniu tel ze znajomym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do becikowego..... jest dla was nadzieja.. Oglądałam dziś Pytanie na Śniadanie : w którym to wypowiadała się pani Minister Ewa Kopacz. Był właśnie telefon od zmartwionego ojca , bo ma taką sytuację : Żona dowiedziła się ,że jest w ciązy po 10 tc , urodziła 30 września tego roku , więc była bynajmniej w 10 tc przed 1 listopada!!! I ten tata się pyta dlaczego nie dostanie becikowego???!! A na to Pani Minister : Nie ma podstaw by Państwo nie dostali becikowego . Obowiązują Pana i żonę stare zasady przyznawania becikowego !!!!Więc automatycznie nas też !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask, mam nadzieję, że Panie z mojego MOPS-u wezmą to pod uwagę i nie będą robiły problemu z wypłatą becikowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, słyszałam też o tej audycji Weissa i jestem bardzo zdziwiona, bo wszystkie publikacje prasowe (w powaznych gazetach) mówiły to co napisałam wczesniej. Bo przeciez prawo nie działa wstecz. Ale w razie czego, jest wyscie o którym mówiły koleżanki powyzej. Nawet jesli miałoby cie to kosztować 100 zł, to i tak ci 900 zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Kobietki. Ja trzy dni doła miałam:( Nie wiem czemu, płakałam sobie prawie cały dzień , a powód każdy był dobry. Wczoraj u lekarza byłam . Z maluszkiem ok wszystko i może humor mi się dzieki temu poprawił. Tak nic nie pomagało. Kurcze, muszę jakoś wytrzymać:/ Jeśli o becikowe chodzi to jak juz wnioski mam niwe i druczek zaświadczenia od lekarza. Byłam w szóstym tygodniu pierwszy raz. Wiedziałam zaraz , ze to ciąża. Wyniki badan- moja morfologia też niska i dlatego od miesiąca żelazo połykam dwa razy dziennie. Takie mocne , bo biofer folik nic mi nie dał i dostałam recepte na inne. Pozdrawiam Was ciepło🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja- Ja też tak czasem mam, że czasem doły łapię. Później to jednak mija. Super, że u Ciebie i dzieciaczka wszystko jest w porządku. Za chwilę idę na wizytę do moje pani doktor. Pewnie tez będę musiała żelazo łykać. Jutro Wam powiem co i jak. Trzymajcie się cieplutko. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gulka... to nie fajnie... pewnie troszkę poleżysz w szpitalu... ale jak trzeba to trzeba byle dzidziuś był w brzuszku jak najdłużej:) Ten wyjazd to rzeczywiście niezbyt dobry moment:( Maluszek jest już za to taki duży:D Na wesele... chyba martwi mnie tylko to jak będę wyglądać hehe A szaleć przecież i tak nie będę:P Chociaż posiedzimy w swoim gronie... a jak mi się znudzi albo będę miała dość to już po objedzie zawsze mogę jechać do domu:) Ja ciśnienie za to zawsze miałam niskie. Dziś odebrałam cukier i przed glukoza mam 64, a po glukozie 93... chyba ok:) Mi też panie powiedziały, że to zaświadczenie od lekarza mam przynieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja na dzis zaplanowałam sobie wyjazd z córcią do kina na ten film o reniferku,dzis premiera. Za chwilke wyjezdzamy. A pozniej jakies zakupy chyba jak zdaze. Pozdrawiam i miłego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuchatki :) Jak wcześniej pisałam, byłam wczoraj u mojej pani doktor. Z wyników wyszło, że mam anemię. Lekarka wypisała mi receptę na Sorbifer Durules. To jakiś preparat z żelazem. Kazała jeść produkty bogate w żelazo np: wątróbka (ble), szpinak, sok z buraków. Poza tym wszystko w porządku ciśnienie mam w normie, mocz też w porządku, cukier również. Badała moją szyjkę i stwierdziła, że jest długa i idealnie zamknięta :) USG nie miałam robionego, ale słyszałam bicie serduszka mojego maleństwa :) Pytałam, czy w ciąży można łykać Rutinoscorbin. Powiedziała, że jest on bezpieczny. Dobrze jest się leczyć domowymi sposobami, tj mleko z miodem, cebula i czosnek. Nie należy natomiast pic napojów rozgrzewających, czyli gorącego soku z malin. Sok z malin sam w sobie można pić, ale żeby nie był za bardzo gorący. Odradziła też moczenie stóp w gorącej wodzie z solą. Czyli nie można przegrzewać organizmu. Aha, powiedziała, że gdyby bolało mnie gardło lub jeśli pojawiłby się katar, to nie należy wychodzić z domu tylko kłaść się do łóżka. Zapytała, czy chcę zwolnienie lekarskie, ale na razie nie potrzebuję. Kolejną wizytę mam na 17 grudnia. Będę wtedy podglądała moje maleństwo :) łapa- udanego seansu filmowego. Też bym się chętnie wybrała do kina np. na Zmierz: Księżyc w nowiu. Może namówię męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) udało mi się dojechać do lublina, wziełam na drogę nospe i coś na uspokojenie co przepisałm mi lekarza, teraz juz siedze sobie u rodziców i się objadam a w niedziele powrót i do szpitala.... Zyczę Wam miłego wekendu:) buziaczki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa... to miłej zabawy:) madzia... anemia jest bardzo częsta, więc dbaj o siebie i maleństwo:) Dziękujemy za ciekawe przeciwgrypowe wskazówki od Twojej Pani doktor:P gulka... to miłego weekendu z rodzinką:P Powodzenia w drodze porwotnej... oby szybko mineła, bez żadnych dolegliwości:) Ja dziś byłam u dentysty... myślałam, ze będzie gorzej:) Następna wizyta w środę. Jak tam wasze plany na ,,Andrzejki"?:) My wybieramy się oczywiście na domóweczke:D Tak spokojnie ale w miłym gronie:P Cisza tutaj dzisiaj... czy już macie weekend? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam do was Życzyć wam udanego weekendu i andrzejek .... wywróżcie sobie swoje marzenia ............ ;):):):) Buziaki , pozdrawiam..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Film- bajka bardzo fajny polecam. Kino super.Mała stwierdziła ze takiej niespodzianki nigdy jeszcze nie miała.Jest przeszczesliwa,miała cole i popcorn i jakies gadzety z filmu. Pozniej były zakupy w Tesco obiadek i zabawa na placu zabaw w markecie. Ja jestem padnieta,wrociłysmy dopiero ok 16ej. pewno padne jak przecinek do spania. MM ma jutro urodziny a za dni dwa imieniny,powinnam mu sprawic niespodzianke,wiecie o czym mowa ;) no ale dzis to chyba nie dam rady. Za to mamy znowu wolny weekend bo dzieciaki u swoich drugich rodziców,wiec bedzie pełny luzik. Zycze miłego weekendu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa... to wycieczka się udała... a weekend zaczyna się jeszcze ciekawiej:P Pewnie jutro będzie tu większy ruch... ach te nasze weekendy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka. A co tu dzis taka cisza? Weekendzik u mnie udany ;) Ponadto upiekłam makowca, ale lekko mi sie nie udał / pekl cholernik :(/ Dzis zamierzam udac sie na mały spacerek przez miasto. Jutro bede robiła badania.Zobaczymy co tam z moją anemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja mam do was pytanie odnośnie pościeli do łóżeczka. Bo tyle się naczytałam i są tak różne opinie. Nie wiem czy kupować standardowo poduszeczkę i kołderkę, czy śpiworek, czy wystarczy rożek, kocyk? I z jakiej firmy najlepiej? Może któraś z was już kupiła i podzieli się opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki U mnie weekend był bardzo pracowity ;) Mój M umył okna i zaczepił firanki. Nawet nie pozwolił sobie pomóc. Aż mnie normalnie zamurowało. Wieczorkiem wybraliśmy się ze znajomymi do kina na Zmierzch- Księżyc w nowiu. Myślałam, że nie dam rady, ale bez problemu w kinie wysiedziałam. Później wyskoczyliśmy do baru. Ja oczywiście delektowałam się soczkami. Warto gdzieś się teraz ruszyć, bo później nie będzie na to czasu. I tak dziś znowu zaczął się pracowity tydzień. Aby do piątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierkaa// mnie przy pierwszym dziecku tak do konca 2 miesiaca wystarczył sam rozek.Dzidzius po urodzeniu lubi byc lekko scisniety,to mu ponoc przypomina warunki jakie miał w brzuchu. Pozniej juz układałamcórcie do spania pod kołderką ale na bardzo plaskiej podusi albo całkiem bez poduszki.Szczegolnie w nocy. W dzien mała spała na lezaczku albo w wózku. teraz planuje podobny schemat.Dodatkowo mam fotel Sako to tam maluch tez bezpiecznie polezy. Alez ciepełko :) az sie chce na dworze siedziec. Pochodziłam odrobinke po miescie ale juz coraz bardziej sie mecze,bola mnie łydki. A na dodatek strasznie nie znosze spojrzen wrednych ludzi ktorzy tak patrzą jakby nigdy nie widziałay kobiety w ciazy albo jakby to była zbrodnia wyjsc w tym stanie na zakupy. Nawet kolezanka mnie dzis spotkała i pyta zdziwiona dlaczego ja dzwigam jabłka i łaze po miescie? No kurcze wkurzyłam sie na nią .Kilo jabłek to nie ciezar a łaze bo nie jestem przeciez chora i całkiem dobrze sie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pomyśl soebie co myślą o mnie ludzie w warzywniaku jak ja kupuję : ziemniaki , jabuszka , pomarancze , a to do tego jeszcze marcheweczke , kapuste , ogóreczki ........ jak na wariatkę , tyle ,że ja mam inny sposób transportu zakupów --> chodzę z plecakiem :D:D:D Ale znam te spojrzenia ....... wczoraj jak byliśmy z moim na zakupach stoimy w kolejce , kasjerka mówi ,żeby nas przepuścili -> była to kasa pierszeństwa , gdzie jakoś uprzywilejowanych oprócz mnie nie widziałam , czytaj osoby strasze , cięzaróweczki czy też inwalidzi ..... Ale ja ładnie podziękowałam , powiedziałam że dzisiejsze społeczeństwo jest zacofane i pewnych rzeczy nie rozumie i wole postać .. :) Ogólny szok !!! A te miny :P::P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tyle jest programów o szanowaniu kobiet w ciazy, szkoda tylko ze one jakos efektu nie dają :( Powinni stworzyc w necie liste gdzie mozna byoby wpisywac instytucje,sklepy itd w których własnie nas nie szanują.Wtedy moze to cos by dało.Przeciez ja nosze w brzuchu prawie 10 mies. przyszłego podatnika który pozniej na czyjąs emeryture bedzie pracował. Naprawde swiadomosc Polaków i zacofanie sa przerazajace. Dobrze wiedziec Blask ze nie jestem sama ze swoimi pogladami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki:) Ach każda z nas widzi wpatrzone oczy w nasz brzuch:P Chociaż ja się wcale nie dziwie bo odruchowo też zawszę tak robiłam i robię do dziś:P Dla mnie osobiście to troszkę krępujące bo nie lubię być w centrum uwagi... no ale cóż przeżyję:) Dlatego już się martwię jak to będzie na tym weselu w święta... będę gwiazdą wieczoru zamiast panny młodej:P hehe Ona też jest w ciąży ale nie tak rzucającej się w oczy jak u mnie:) Co do kolejek pierwszeństwa się nie wypowiadam:P Dziś byłam u lekarza... wszystko ok. Miałam robione ktg bo się poskarżyłam, ze mały czasem cały dzień się nie rusza i się denerwuje... ale chyba było ok. Na następną wizytę (18.12) będę miała usg i mam zrobić jak zwykle krew i mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór dziewczynki:) Eh, ale miałam dziś aktywny dzień, z jednego sklepu do drugiego:) Ciekawe dlaczego sensacją jest kobieta z brzuszkiem w sklepie budowlanym, w ciąży już nawet gipsu nie można kupić;) Iskierkaaa- ja kupiłam podusię i kołderkę, choć podusi przez jakieś pół roku nie zamierzam używać. Szwagierka mi mówiła że śpiworki są bardzo praktyczne, jeśli zastępują śpioszki, maluch nie budzi się w nocy podczas przewijania. madzia-moje okna proszą się o umycie, ale jakoś nie mam odwagi, szczególnie, że jest okropny wiatr i ciągle poniżej 5 stopni. Poczekam, może będzie cieplej. Chyba na wiosnę dopiero będą umyte jak się dzidzia urodzi:) łapa, blask- ja bym pomyślała, że kobiety w ciąży dobrze się odżywiają:D W czwartek jadę na wizytę i dopplera, niestety sama, mężuś nie da rady wcześniej przyjechać:( W ogóle pracuje teraz w innym miejscu i przez jakiś czas będzie wracał tylko na weekendy:( :( Smutno mi z tego powodu, mogłabym płakać cały tydzień a na weekend się uśmiechać. Odebrałam wyniki badań, coś mi się wydaje nie w porządku:( Pomóżcie mi to rozszyfrować bo mam jakieś czarne myśli:( napiszę co dokładnie mnie niepokoi w moczu : białko- opal nabłonki-płaskie d. liczne w preparacie leukocyty- 7-12 wpw + poj. małe skupiska w prep. erytrocyty- świeże pojedyncze w preparacie bakterie- liczne wpw Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu becikowego, w "M jak mama" pisze tak: "Od 1.11.2009 zgłaszając się do urzędu gminy lub ośrodka pomocy społecznej po becikowe, musisz przedstawić zaświadczenie od ginekologa, że najpóźniej od 10. tygodnia ciąży byłaś pod jego opieką." Nie ma znaczenia kiedy zaszłyśmy w ciążę, obowiązuje to każdą kobietę, która rodziła po 31.10.2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki Dziś wybieram się po raz pierwszy do szkoły rodzenia. Namawiałam mojego M, żeby poszedł ze mną. Niestety nie udało się, powiedział, że jeśli nie będzie tam tak strasznie, jak mu się wydaje, to pójdzie ze mną następnym razem ;) Na szczęście zawiezie mnie tam i przyjedzie po mnie. Zajęcia są od 17, więc pewnie późno się skończą. Karolinko, jeśli chodzi o wyniki moczu, to: leukocyty mieszczą się w przedziale więc masz w normie nabłonki płaskie norma to przedział Na reszcie się nie znam. Nie wiem co się ostatnio ze mną dzieje. Od kilku dni zauważyłam, że gdy przebudzam się w nocy, jestem cała mokra. Szczególnie na plecach, brzuchu i piersiach. Śpię w letniej, cienkiej koszulce a pokoju wcale nie jest gorąco. Wcześniej czegoś takiego w ogóle nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Mi normalnie dzisiaj głowa pęka... wydaje mi się jak by ją miało wysadzić:( Chyba jakaś zmiana ciśnienia źle na mnie działa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie lutowe :) No to mamy grudzień :D:D:D Tak sobie dziś pomyślałam, że jakby się mała chciała urodzić w 38 lub 39 tc to jeszcze w styczniu by było :) Fajnie, bo to już w przyszłym miesiącu. No ale w przyszłym to się z pewnością gulka rozpakuje :) Ciekawe co tam u niej w szpitalu. Sorki, że się nie odzywałam tak długo, pewnie nawet nie zauważyłyście, że Darianki nie ma, co????? :D:D:D Nie, no tak sobie tylko żartuję. Nie miałam jakoś weny na kafe... :O Kupiliśmy malutkiej łóżeczko z materacykiem i poscielami, no i obleczki do niego :) Już nie mogę się doczekać kiedy rozłożymy je i ustawimy :) Madzia - powodzenia na zajęciach. Zdaj nam relację o czym było :) Karolina - co do tego białka to oznacza, że znajduje się ono w moczu, ale póki co to w ilości której się nie oznacza. Bo dopiero od pewnej wartości się podaje w liczbach. Może świadczyć to o zapaleniu ukł. moczowego np. kicccia - ja też się zawsze gapię na babki w ciąży :P hehe. Taka chyba ludzka natura - ciekawość :D Super, że u lekarza wszystko w porządku. Fajnie, ze miałaś ktg, ja w sumie też bym chciała bo to tak śmiesznie jak się maluch kręci i to słychać :D:D:D Moja niunia wczoraj miała cichy dzień, ale dziś znów daje popalić, straznie mi się pod lewe żebra pcha. Kurde, jak to boli. Tak się ostatnio pchała, że aż mi cycek podskakiwał :D Chciałabym wiedzieć ile on teraz waży. Mam wizytę 9.12 to może mi powie :) Mam nadzieję... Blask - w sumie nie pomyślałam, że z plecakiem warto się wybrac na zakupy. No tak, ale ja noszę ponczo to plecaka bym nie ubrała :P łapa - koleżance trzeba było zaproponować, że skoro Cię tak żałuje że dźwigasz jabłka to może Ci pomóc i ponieść :D Buziaczki brzuchatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Tak się ostatnio pchała, że aż mi cycek podskakiwał :D Chciałabym wiedzieć ile on teraz waży." Nie on - ten cycek tylko ona miało być - córcia :D:D:D:D Ale się naśmiałam, ze tak śmiesznie napisałam :D kicccia - może Apap zażyj, co? I poleż to może się lepiej poczujesz. A gdzie Cię boli, w którym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×