Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Hej dziewczyny! Andziula witaj :) Goga i Daguś dzięki , trochę mnie pocieszyłyście, bo strasznie się boję porodu i połogu też :O Po porodzie będziemy z Małżem kompletnie sami ( na szczęście Małż weżmie sobie 2 tyg urlopu tacierzyńskiego) i jakoś musimy sobie poradzić. Trochę na pewno nauczymy się w szkole rodzenia a reszta albo instynkt albo wideokonferencja z mamą ;) Amerie działy dla ciężarnych są w New Look (chyba najlepszy), Peacocks, Asda, H&M i na pewno jeszcze w wielu innych. Ja na razie kupowałam sobie takie 2 bluzki na ramiączkach odcięte pod cyckami i na dole luźne( mam nadzieję że się domyślisz o co chodzi ) Teraz zakładam obcisła bluzkę z długim rękawem i na to taką bluzeczkę, latem będzie sama bluzeczka. Nie są to rzeczy typowo ciążowe ale mają miejsce na rosnący brzuszek ;) a po porodzie też będę mogła je nosić. Typowo ciążowe na razie nie są mi jeszcze potrzebne, zamierzam je kupić dopiero na letnich wyprzedażach (chyba nie ma za bardzo sensu kupować za dużo tych ciuchów) Muszę sobie tylko kupić ciążowe jeansy, tego nie da się uniknąć. A co do płacenia za zdjęcia ze scanu to my chyba tym razem nie płacimy, nic na ten temat nie napisali. Swoją drogą za pierwsze też płaciliśmy 5 fuli i to bez mrugnięcia okiem , w końcu super pamiątka, ale tak naprawdę to zdzierstwo i nic więcej . Hope trzymam kciuki za dziewczynkę. Ostatnio gdzieś znalazłam wypowiedż pewnej dziewczyny żę gin kazał jej liczyć dni, owulkę itp ale jej mąż nie ma nic o tym wiedzieć, tzn kiedy jest owulka i kiedy trzeba się bzykać. Faceci za bardzo się tym stresują i to odbija sie najszybciej właśnie w łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli jeden jajnik jest usuniety to drugi sprawny przejmuje w 100% działanie ? wiesz chodzi mi o to czy normalnie co cykl występuje owulka w takim wypadku? trzymam kciuki i czekam na relacje po badaniu :) chociaż pewnie jak je bede czytala to dopiero po moim badaniu :) bo w czwartek mogę wcale na net nie wchodzić a w piatek mam badanie twój 12 latek to już całkiem spore dziecko i tak się zastanawiam że chce ci się znowu w pieluchy wchodzić ;) między mną a moją siostra jest 13 lat różnicy i wydaje mi się to cholernie dużo - mam nadzieję że cię nie uraziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ ja się nigdzie nie chowałam, tylko u nas w końcu pogoda się poprwiła i trzeba było z niej koniecznie skorzystać :) Wczoraj spędziliśmy kupę czasu siedząć sobie na plaży, co prawda na opalanie zdecydowanie za wcześnie ale i tak było bardzo przyjemnie. A jutro wzięłam sobie w pracy cały dzień wolny bo rano idę do lekarza pogadać o mojej tarczycy, a później pewnie o tym samym będę rozmawiać na oddziale położniczym w szpitalu. A po ty wszystki mam w planach leżenie na hamaku w ogródku :D Marta82 STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ Marzena87...........23................10................. ........ok.19.05 Smile..................23................................ .............ok.30.05 HopeU................28.................................. . .........ok.01.06 Joasia1982............28................11............... .............03.06 Banmon...............26..................13.............. .. ... .......ok04.06 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Dagus83...................38...........26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................31...........10.07.2010...przy porodzie...Marietta/Marieta agnes19....................27...........12.08.2010. ...........Gabriel Piotr marzenka_s................14...........22.09.2010 ..........?........... amerie9.....................18........................... ...................... Olka P........................15..........ok 07.11.2010..................... AsiaAaK.......................8..............ok.16.12.201 0 ......?............ MAMUSIE nick................imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-...........Michał.................05.05.2010.... ......49.........2250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden jajnik przejmuje funkcje dwóch takze co miesiac jest owu:D jeśłi chodzi o drugie dziecko to fakt pozno, ale po drodze mialam duzo rzeczy do zrobeinia:(skonczycz szkołe , po drodze koszmarne rozsanie z moim byłym, poznijsze uregulowanie sobie zycia samotnej mamy , i tak czas leciał a teraz razem z moja małzowinka bardzo chcemy miec dzidziusia- budujemu dom i musi nas byc zdecydownaie wiecej:D a własnei zkaupiłam ziólka dr.klimuszki, miał ktos z nim do czynienia? uważam ,że nie zaszkodza, jesli macie jakies sugestie to czekam na inf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola jaka boska beztroska :) aż ie mogę uwerzyc że u was taka piękna pogoda tym bardziej ze widze co się tutaj dzieje :) to jutro dzień medyczny cię czeka ;) a bedziesz miała usg? andziula słyszałam o tych ziołach. sama nie wiem co o tym myśleć, najważniejsze żeby nie szkodziły, jesli miałyby być obojętne albo miały cos pomóc to czemu nie ;) najważniejsze zeby miec w tym wszystkich umiar. Słyszalam, że jedym dziewczyną podobno pomagają, na inne nie działają ale czytałam też pare razy, że nawet się trochę pogorszyło po tych ziółkach.... a ile w tym prawdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola zazdosze pogody ,brakuje nam słonka oj bardzo,poki co uciekam, mam nadzije,że jutro w końcu dotre do pracy leje i leje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwilkę mnie nie było , bo musialam się wypluskać po pracy :) Nie sadzę żeby jutro zrobili mi usg (ale zrobią 17 czerwca :) ) Mam przynieść próbkę moczu i wszystkie leki jakie biorę. Dzwoniłam wcześniej do muidwife bo chciałam za jednym zamachem odpykać tego samego dnia jeszcze spotkanie z nią, ale mi powiedziała że jak jadę na ten oddział to nasze spotkanie najprawdopodobniej będzie już niepotrzebne i zobaczymy się dopiero pare tyg po scanie. Czyli myślę że w szpitalu zmierzą mnie i zważą i jeszcze pobiora krew do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję że jeszcze przypomnisz o tym 17 czerwca bo pewnie zapomnę znając życie :o czyli jutro takie badanka krwi, a jeśli chodzi o tą tarczycę to to ci się tak namieszało w ciąży czy już wcześniej miałaś z nią problemy? czytałam że czasami e hormony tarczycy lekko szaleją w okresie ciąży ale podobno to wszystko wraca do normy po porodzie.... a czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziula witam :) Ale sie złożyło że macie hsg dzień po dniu z Banmon, to trzymam kciuki za Was obie 🌼 Ola zazdroszcze pogody i tej błogiej beztroski :) ale odpoczywaj póki możesz i zbieraj siły ;) teraz stwierdzam że ciąża to był naprawde piękny okres ;) Wiecie co brakuje mi jeszcze tych kopnięć w brzuchu, zgadywania czy to co wystaje to rączka czy nóżka... Oczywiście ciesze się że mam już mojego Misiaczka po tej stronie brzucha ale jakoś tak fajnie było być w ciąży... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga zawsze mozesz pomyśleć o rodzeństwie ;) moja znajoma 5 miesięcy po porodzie znou jest w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon mam nadzieje że na tą pogode nie każą Ci nigdzie jechać w pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... tylko ja nie wiem czy chce drugie dziecko bo zawsze chciałam jedno, ale nie wypieram sie bo może kiedyś mnie nabierze na drugie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to nie jechać, oczywiście jutro jadę 300km za wisłę w stronę Lublina - nie wiem jak tam jest ale mam nadzieję że będzie się dobze jechało :o w środę mam całodniowe szkolenie :( :O nie cche mi się w zasadzie odliczam dni do piatku :) Goga może cię najdzie ochota na drugiego brzdąca, taka mała dziewczynka by sie może przydała ;) starszy brak miałby sie kim opiekowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mała siostrzyczka pewnie by się podkochiwała w kolegach brata ;) Oj Goga ja już nie mogę się doczekać tych ruchów dziecka i bardziej widocznego brzuszka, bo na razie trochę urósł ale cały czas można pomyśleć że to po prostu gruby brzuchol a nie ciąża :O A ja tam bym chciała co najmniej dwójeczkę :) Banmon na pewno przypomnę, bo wtedy pewnie dowiemy się jakiej płci jest Ktosiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wiem że ktosiu to chłopak :P :) to prawda z tym brzuszkiem na poczatku najczęściej wygląda to nie jak ciąża a bardziej jak taki brzuchol przejedzeniowy ;) ale jeszcze troszkę i cię pewnie wybije do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie, Banmon - trochę macie racji w tym , ze po siódmym miesiacu w ciązy nie wygląda sie juz sper. Wiadomo nogi puchna, chodzi sie inaczej, brzuchol wielki. Ale nie ma sie co martwic - naprawde nie dotyczy to wszystkich! Te kobiety ktore tyja po 20kg w ciazy to naprawde wyladaja jak wielkie wieloryby. Ja np. mam od samego poczatku malutki brzuszek. W zasadzie do 6 miesiac mogłam go spokojnie ukrywac. Zreszta do 6 miesiaca chodziłam w normalnych ciuchach.TEraz jestem juz w 8 miesiacu a kazdy mowi mi ze mam brzuch tak na 5-6 miesiac. Sama widze ze jest niewielki. Pępka tez nie mam wypchanego. No ale nogi niestety dokuczaja - i tego to sie nie da uniknac, bo jednak dzwiga sie dodatkowe kg. Tak wiec laseczki nie zamartwiajcie sie na zapas :-D Olka - a ja z doswiadczenia polecam dłuższe bluzki bawełniane - dopasowuja sie do rosnacego brzucha . Ja sobie takich pokupowałam duzo przed ciaza i dalej w nich chodze. No i super sa bluzki odcinane pod biustem, oraz takie odcinane tunikowe ( nie wiem czy wiesz o co i chodzi ) zze zwiwenych materiałów. Co do spodni - ta ja dłuzo nie mogłam sie przekonac do tych ciażowych z tzw. golfem. Poprostu one sa wygodne ale gdy brzuszek jest juz wiekszy. Bo gdy jest mały poprostu spadaja z pupy. Fajnie za to chodzi sie w spódnicach z gotfem no i w sukienkach to juz super. OLka - wcale tez nie musisz wydawac fortuny na szmatki ciazowe - szczególnie bluzki mozesz kupic takie ze potem spokojnie bedziesz mogla chodzic w nich po ciazy ( tylko musza byc troszke dłuższe ) Ja np. mam mnostwo szmat z przed ciazy w ktorych chodze, typu odcinane bluzki pod biustem. Goga, Dagus - dzieki za pocieszenie :-) Moja siostar miała bardzo ciezki okres połogu, wiec dlatego jestem taka spanikowana. Ale moze rzeczywiscie nie taki diabeł straszny :-P Pozostałe dziewczyny - pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Moje dziecięcie jeszcze śp, ostatnio jadła o 4 rano :) Zaraz będę musiała ją wybudzać jeśli sama tego niezrobi... Małż pojechał do mojej gin załatwić sobie opiekę na mnie, bardzio się z tego powodu cieszę, bo ciężko samej siedzieć w domu choćby 10min, dopiero co wyszedł, a mnie już się płakać chce, ten spadek hormonów jest bleeeeee... Co do brzuszków w ciąży...Ja przytyłam 13kg a brzuszek pod koniec ciąży miałam tak na 6 m-c, na porodówce nawet mówili, że mam bardzo mały brzuch, ale jak miał być duży jak siedziała tam taka kruszynka. Mieliśmy mały problem z ciuszkami, bo te co mieliśmy na 56cm są za duże i Asiulek się w nich topi. Moja mama kupiła jej już dwa takie fajne zestawiki i wreszcie na dziecku nic nie wisi ;) Ja nie wiem czy się zdecyduję na drugą ciążę. Przechodziłam tą dość nieprzyjemnie, poród też pomimo, że krótki nie był przyjemny. Póki co nie chcę.Wolę dać Asi wszystko co mogę :) Oki. Uciekam wybudzać i karmić małą. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagus gratulacje:) tak zazdroszcze Tobie i Tobie Goga...;) a u mnie nic nowego,jakos ta pogoda na mnie zle wplywa:/ pozdrawiam wszystkie dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ gdzie reszta dziewczyn sie pochowała ??? hm... ja dzis na pazurki idę :D to już będą te właściwe na ślub :) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon jakie pazurki robisz? Masz pomysł? :) U mnie dalej leje :( rzeki powylewały, a tu końca nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga no masakra z tą pogodą, podobno może być jeszcze gorsza powódź niż 13 lat temu... masakra, oglądałam zdjęcia na necie i straszne to jest, najlepiej jak nie trzeba to lepiej sie nie ruszac z domu na południe polski Pazurki bedą klasyczne, białe końcówki z jakimś elementem wrzosowym albo różowym albo filetowym bo moja sukienka jest wrzosowo biała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba że sie mieszka na południu Polski :o niektóre miejscowości koło mnie są zalane :o Jechaliśmy dzisiaj z małym do Krakowa do szpitala do kontroli i takie straszne korki są że masakra :o miejscami to sie w wodzie jedzie... To ładne będą pazurki :) lubie takie kolorki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze że w ogóle daliscie rade przejechac bo z tego co słyszałam w wiadomościach to są wioski-wyspy totalnie odciete od swiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, u mnie też już co chwilę kursują wozy strażackie i wypompowują wodę, policjanci w jednym miasteczku niedaleko ruchem kierują, bo taka mała niby rzeczka wylała...Coś okropnego, a tu pada cały czas więc lepiej póki co nie będzie... Mi w jednym miejscu dach przecieka, ale jak słyszę o tym wypompowywaniu wody z mieszkań, to mój dach to kosmetyczny mankament póki co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde marzena, w Kielcach poki co nie pada, tzn taki lekki kapuśniaczek może jest mam pytanko: jak się czujesz po bromergonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam na granicy łódzkiego, śląskiego i opolskiego i tu jest jeszcze w miarę, ale już całkiem blisko zrobiło się nieciekawie... Mam nadzieję, że pogoda się choć troche uspokoi Co do bromergonu to nie biorę go jeszcze... Pokłóciłam się z moim mężczyzną i nie mam zamiaru go prosić żeby mnie podwiózł do apteki, a w taką pogodę nawet dwa kilometry do nabliższej apteki to dystans na jaki nie mam ochoty ;) kilka dni w tę czy drugą stronę nie zrobi różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ Marzena87...........23................10................. ........ok.19.05 Smile..................23................................ .............ok.30.05 HopeU................28.................................. . .........ok.01.06 Joasia1982............28................11............... .............03.06 Banmon...............26..................13.............. .. ... .......ok04.06 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Dagus83...................38...........26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................31...........10.07.2010...przy porodzie...Marietta/Marieta agnes19....................27...........12.08.2010. ...........Gabriel Piotr marzenka_s................14...........22.09.2010 ..........?........... amerie9.....................19........................... ...................... Olka P........................15..........ok 07.11.2010..................... AsiaAaK.......................8..............ok.16.12.201 0 ......?............ MAMUSIE nick................imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-...........Michał.................05.05.2010.... ......49.........2250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ Marzena87...........23................10................. ........ok.19.05 Smile..................23................................ .............ok.30.05 HopeU................28.................................. . .........ok.01.06 Joasia1982............28................11............... .............03.06 Banmon...............26..................13.............. .. ... .......ok04.06 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Dagus83...................38...........26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................31...........10.07.2010...przy porodzie...Marietta/Marieta agnes19....................27...........12.08.2010. ...........Gabriel Piotr marzenka_s................22...........22.09.2010 ..........?........... amerie9.....................19........................... ...................... Olka P........................15..........ok 07.11.2010..................... AsiaAaK.......................8..............ok.16.12.201 0 ......?............ MAMUSIE nick................imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-...........Michał.................05.05.2010.... ......49.........2250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Witam Andzia. Co do ziółek, to jeżeli robisz badania hormonalne, to bym ich nie pila. Bawiłam się w ziółka na cystę (torbiel) w jajniku i oczywiście nie pomogły :( W kwietniu przeszłam laparoskopię, obecnie mam stymulowany cykl clo i duphaston, ale oczywiście nie wieżę że coś z tego będzie, ponieważ mam endometriozę. Wycieli mi cystę z prawego jajnika, udrożnili prawy jajowód, ale przy ciągle sprawnym lewym jajniku i drożnym jajowodzie do niczego nie dochodziło. Endometrioza znacznie upośledza płodność, nie wiadomo w jaki sposób... Dajemy sobie pół roku i ruszamy do kliniki po konkretne działania. Witamy Cię w naszej Grupie wsparcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×