Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość Karolcia102
Gratuluję następnym mamusią :) My nadal czekamy, ale czuję, że jest blisko bo coraz bardziej brzuch mnie pobolewa w dole i krok, a dzidziuś bardzo aktywny :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane melduję, że 15.06 o godz. 11:45 zostałam Przeszczęśliwą Mamą Franka :) Poród miałam na prawdę lekki. Lekkich skurczy dostałam o 5" rano. Waży 4 kg i ma 56 cm :) Karmię piersią. Wypuścili nas do domku, pomimo podwyższonej bilirubiny, ale modlę się żeby Mu to minęło. Odezwę się jutro. Do miłego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry bardzo, szczególnie dla świeżo upieczonych Mamusiek:) lilka i Alinka - gratuluję Wam maleństw już przy sobie:) jak tylko się ogarniecie, opiszcie jak tam wrażenia. Alinka, na pewno będzie dobrze, a podwyższonej bilirubince mówimy: nie;) ale już niedużo nas zostało. Trzymam kciuki za pozostałe Czerwcóweczki...czekamy na Was. I na wpisy już rozpakowanych - odezwijcie się kochane w wolnej chwili, mam nadzieję, że topik nie zaniknie:D Angua, przesuszona, gamedesire pewnie już tulą swoje Krasnoludki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane ja bylam zapisana na ten topik jak zaszlam w ciaze niestety nie mialam czasu za bardzo wchodzic i pisac z wami o przebiegu mojej ciazy:( Urodziłam 06.06.2011 tzn urodziłam mialam cesarskie ciecie bede teraz wchodzic i dzielic sie z wami moimi doswiadczeniami jezeli nie macie nic przeciwko ze dopiero do was dołaczam? pozdrawiam wszystkie mamusie te aktualne i te przyszłe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W koncu jestem, ale na krótko, zaraz zacznie się alarm! Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za gratulacje i słowa otuchy! Ja również wzszystkim mamusiom gratuluje, nie wiem szczerze powiedziawszy kto jeszcze zostala nie rozpakowany, ale z szybkiego przeglądu rozumiem ze większosć! GRATULUJę!!!! Nie zdażyłam wszystkiego przeczytac (bo 15 dni byłam w szpitalu)- ale nadrobię wasze wpisy!! My od 16.06 w domu! ale ogólnie jest mega rozgardiasz, jestem mało zorganizowana. Nie wychodzi mi karmienie ppiersią, i dokarmiamy maluszka PRO NAN 1 , bo takie podawana mu tez w szpitalu, ciągle mi się wydaje, że za mało mleka wytwarzam, i dlatego musze go dokarmiać, ciągle siedze z laktatorem, żeby pobudzać produkcję mleka, ale po odciągnięciu 30 ml zaczyna się zastój, po paru godzinach (3-4) mogę odciągnąc juz 90 ml, ale to jego 1 porcja- dawka na 2 godziny, więc nie nadążam, Nie chcę go przekarmiać, ale cały dzień wiszenie u cycka, bo karmi sie na żądanie wkurza mnie. Martwię się , że zła ze mnie matka. Rety , podziwiam Was - choc-ella, gamedesire, czarnybiałykot, mamuskaanisika, kaska z BI,mgielkusia, marzycielka, lilka, Alina, justka i cala reszta, widac że dajecie radę, ja troszkę opadam z sił. Jedyny plus to nawet dobre noce (3 razy karmienie i to MM) dopiero od rana karmię piersią. A Mikołajek juz nie mam pępowinki, został pepuś ale lekko krwawi, trochę się o to boję, w pon, przyjdzie polożna, to dowiem się co i jak! Misiek też ma sucha skórę zwlaszcza na pachwinkach- smaruję oliwką i kremikiem na zmianę. A wam jak to wychodzi? Pozdrawiam, i lecę zmienić męża, bo też już czuje się zmęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobitki mam nadzieje ze przyjmniecie mnie do waszego wątku:)chcialam sie z wami podzielic moim szczesciem 11 czerwca o godzinie 11.06 urodziłam ślicznego zdrowego synka....jest to moje pierwsze dziecko i troszke boje sie i obawiam ze moge popelnic jakis bład w zaopiekowaniu sie taka mala kruszynka mam nadzieje ze moge liczyc na porady z waszej strony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martwie sie tylko teraz o zółtaczke bo utrzymuje sie juz 5 dni czy to normalne i ile moze trwac....noce mi przesypia budzi sie tylko raz na karmienie góra dwa ale za to w dzien malo spi tylko caly czas przy piersi ....sutki tak bardzo mnie bola ze gdy zaczynam karmic to az mi lzy leca czy wy dziewczyny tez tak macie z tymi sutkami i czy jest cos co pomaga na ten bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angua, witaj kochana, fajnie że wróciłaś do nas:) Ty nawet nie myśl, że jesteś złą mamą - większość z nas jest mamusią po raz pierwszy, uczymy się siebie i od siebie. A organizacją czasu się nie przejmuj, każda z nas potrzebuje trochę przejść, żeby mieć wsio poukładane wokół małej istotki:) Wiem to po sobie, hehe. Zwłaszcza że krasnoludek zaskoczył nas 3 tygodnie przed terminem, więc wózek, przewijak kupione w dniu wyjścia ze szpitala:):) Btw, dziś mój termin porodu...a mój mały 17 dniowy terminek śpi sobie smacznie po jedzeniu. Z tym karmieniem na żądanie też mówią różnie..niby max. co 3 godziny powinno się karmić Maluszka, ale w nocy jak smacznie śpi dłużej, po prostu nie budzę, nadrobi w ciągu dnia:) Nadusi też po odpadnięciu kikutka przed kilka dni coś tam się zbierało, czyściłam patyczkiem nasączonym octeniseptem i wygląda teraz ulalaaa:) taki ładny jest:) mimi18 i maglip26, witajcie na naszym topiku:) Po to tu jesteśmy, żeby się wspierać i doradzać. pozdrawiam wszystkie czerwcowe Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi, z sutkami (a właściwie jednym;) ) też miałam przeboje, bolało strasznie, zaciskałam zęby, łzy same napływały, ale jak już mała na dłużej chwyciła było lepiej. Ja smaruję sobie bepanthenem, tym samym co do odparzeń dla dzieciątka. Odpuszczam jedno czy dwa karmienia tą piersią i jest lepiej. A na twarde, obrzmiałe piersi polecam sprawdzone liście kapusty albo okład z zamrożonej tetrowej pieluszki:) Tak w klinice robiły położne i ułatwiały życie cierpiącym mamuśkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie tylko ja mam mętlik w głowie jeśli chodzi o karmienie. Cały czas mi się wydaje, że Franek mało je. W szpitalu w drugiej dobie, w nocy dokarmili go troszkę (nie wiem którym mlekiem, bo głupia nie zapytałam!). Potem spał, ale co chwila mu się ulewało i bardzo długo nie chciał piersi, bo był pełny. Powiedziałam położnej, a ona na to, że cyt. "ulewa mu się, bo jest przeżarty"! Ręcę opadają. Moja Mama i Babcia mówią, że jeśli Dzidzia przesypia 2 - 3 h tzn., że się najadła. Sama nie wiem... :( Martwię się, że nie będzie przybierał na wadze :( A propos dokarmiania, to kupiliśmy mleko, ale jeszcze ani razu Mu go nie podałam, bo obawiam się, że potem nie będzie chciał piersi a dokarmiać strzykawką się boję! Dokarmiacie normalnie butelką? Mi laktator ratuje piersi :) Bardzo się cieszę, że kupiłam elektryczny! Trzymajcie się ciepło :) Zaraz będziemy kąpać Nasze Małe Wielkie Szczęście :) Pozdrawiam :) Nasze „czerwcowe mamusie" NICK ..IMIE...WIEK..MIEJSCOWOSC...MALENSTWO...T.C./DATAUR..GR/CM< br /> 1.PodwojnaMamuska?........?.......synek.............37/12 .05.?/? 2. choc_ella.....30....Śląskie....Nadusia ....37/01.06..2590/51 3. Alina123.....26.....Koszalin.....Franek.....40/15.06/4000/56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawiam uzupełnioną tabelkę N ICK............IMIĘ........WIEK......MIASTO..........TE RMIN/PŁEĆ ❤️ 1..Przesuszona.......Weronika.....23....Mazowieckie.... ....07.06/ (Jaś) 2.gamedesire39.....Małgorzata......39.......Kraków..... .10.06/Franek) 3.dora87................Dorota........24.......Pomorskie ...20.06/(Maja) 4.Karolcia102......Karolina......26......Pomorskie ....25.06/(Pawełek) Nasze „czerwcowe mamusie" NICK ..IMIE...WIEK..MIEJSCOWOSC...MALENSTWO...T.C./DATAUR..GR/CM 🌼 1.PodwojnaMamuska?........?.......synek.............37/12 .05.?/? 2. choc_ella.....Ela..30....Śląskie....Nadusia ....37/01.062590/51 3. czarnykotbiałykot.?.......?........?.....................37/01.063150/48 4. mamuskaanusika.Anka31.....Podkarpackie39/03.06.3800/56 5. justka246..........Justyna.......27......UK..... Olivia......40/08.06..3800/55 6. Angua83..Kasiek28Śląskie..Mikołaj40/09.06.3500/55 7. lilka1237.....Lilianna....30....Lubelskie....Zosia.......41/03.06.?/? 8. Marzycielka29.........?.......29...ŚląskieEmilka......39/12.063630/58 9. kaska z BI.....Kasia......31Bielefeld......Roxana..40/14.063210/52 10.Alina123.Alina.........26......Koszalin.......Franek...41/15.06.4000/56 11. Mgielkusia......Agnieszka.....27.........De..... Paulinka.....41/16.064150/54 Jesli którąś ominęła to dopiszcie się!! Serdeczne pozdrowienia dla wsystkich mamusiek oczekujących i tych świezo upieczonych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! 15 czerwca na świat przyszła nasza córeczka. Jak będę miała wolną chwilkę odezwę się! Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzycielka29
Witam Kochane, Serdeczne gratulacje kolejnym szczęśliwym mamusiom i witam nowe mamy. My w końcu miałyśmy pierwszą noc bez płaczu, 3 razy obudziła się na karmienie,ale nie płakała :) Co do piersi to też mam ten problem, smaruję maścią purelan, i też okładam zimnymi liśćmi kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ..IMIE...WIEK..MIEJSCOWOSC...MALENSTWO...T.C./DATAUR..GR/CM< br /> 1.PodwojnaMamuska?........?.......synek.............37/12 .05.?/? 2. choc_ella.....Ela..30....Śląskie....Nadusia ....37/01.062590/51 3. czarnykotbiałykot.?.......?........?.....................37 /01.063150/48 4. mamuskaanusika.Anka31.....Podkarpackie39/03.06.3800/56 5. justka246..........Justyna.......27......UK..... Olivia......40/08.06..3800/55 6. Angua83..Kasiek28Śląskie..Mikołaj40/09.06.3500/55 7. lilka1237.....Lilianna....30....Lubelskie....Zosia.......41/ 03.06.?/? 8. Marzycielka29.........?.......29...ŚląskieEmilka......39/1 2.063630/58 9. kaska z BI.....Kasia......31Bielefeld......Roxana..40/14.063210/52 10.Alina123.Alina.........26......Koszalin.......Franek...41 /15.06.4000/56 11. Mgielkusia......Agnieszka.....27.........De..... Paulinka..... 12. Maglip26....Magda.....22......włocławek..Julia...38/06.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane mamusie :) Przepraszam, że dopiero teraz ale żywcem nie było kiedy usiąść do komputera :P 14-go o godzinie 9.54 urodziłam mojego kochanego Franeczka :D cesarka jak to cesarka nic nie bolała i wszystko wyglądałoby kolorowo do momentu "pionizowania" --- ja pierdziele jak bolało pierwsze wstawanie Zaraz po cesarce dali mi dzieciątko na chwilę na pierś a po dwóch gopdzinach po wszystkich badaniach przywieźli i zabierali na karmienie, mycie no i na noc :) Franek miał być wielgachny a urodził się 3.650 g i 53 cm :D po tacie ma opaloną karnację i burzę czarnych włosków na głowie :D w szpitalu położne mówiły na niego "Cypisek" przez te włosięta :D:D:D Ponieważ załapaliśmy się na jakiś przeciąg oboje z Frankiem mamy katar .... on moimi rękami walczy z katarem za pomocą fridy a ja za pomocą poduszki za każdym kichnięciem przyciskam brzuch żeby choć troszkę złagodzić ból pociętej macicy podczas kaszlu :( Ale to wszystko to pikuś 7 dni czy leczony czy nie i przejdzie :D Opisałam jak było u mnie a teraz pozdrawiam wszystkie dziewczyny, które urodziny w tym tygodniu w bardzo Wam gratuluję WIELKIEGO SZCZĘŚCIA :D którym są nasze bobaski :) Witam również nowe dziewczyny i mam nadzieję, że nasz topik będzie wiecznie żywy :D Odezwę się jak tylko przestanie ciec mi z nosa na klawiaturę i kiedy wreszcie poduszka trafi pod głowę a nie znacznie niżej :D miłego wieczoru laseczki paaa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawiam uzupełnioną tabelkę N ICK............IMIĘ........WIEK......MIASTO..........TE RMIN/PŁEĆ 1..Przesuszona.......Weronika.....23....Mazowieckie.... .07.06/ (Jaś) 2.dora87................Dorota........24.......Pomorskie ...20.06/(Maja) 3.Karolcia102......Karolina......26......Pomorskie ....25.06/(Pawełek) Nasze „czerwcowe mamusie" NICK ..IMIE...WIEK..MIEJSCOWOSC...MALENSTWO...T.C./DATAUR..GR/CM< br /> 1.PodwojnaMamuska?........?.......synek.............37/12 .05.?/? 2. choc_ella.......Ela.......30....Śląskie....Nadusia ....37/01.06.2590/51 3. czarnykotbiałykot.?.......?........?...................37 /01.06.3150/48 4mamuskaanusika....Anka...31.....Podkarpackie.....39/03.06.3800/56 5. justka246........Justyna...27.....UK.. Olivia......40/08.06..3800/55 6 angua83...Kasiek....28......Śląskie......Mikołaj......40/09.06.3500/55 7. lilka1237.....Lilianna....30....Lubelskie....Zosia......41/ 03.06.?/? 8Marzycielka29.........?.....29...Śląskie....Emilka.....39/12.06.3630/58 9.kaska z bI.....Kasia....31...Bielefeld......Roxana...40/14.06.3210/52 10gamedesire39..Gośka...39...Kraków.....Franek...38/14.06.3650/53 11.Alina123....Alina....26......Koszalin......Franek...41 /15.06.4000/56 12. Mgielkusia......Agnieszka.....27.........De..... Paulinka..... 13. Maglip26........Magda.....22.....włocławek..Julia...38/06.06< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej miśki, czas wstać, jak można tak spać:D Wasz sen już całe wieki trwaaaa, no wstawać mi!! Raz, dwa:D:D gamedesire, Mamuśko nasza, czekaliśmy na niusa, że Franek już po drugiej stronie brzuszka - gratuluję:) to na placu boju pozostaje nam Karolcia chyba tylko; trzymamy kciuki za chyba ostatnią Czerwcówkę! przesuszona pewnie zakochana w dzieciątku tak, że chwilowo o nas zapomniała. Wybaczamy:D Ale to zleciało..Dziś już tulimy skrzaty do siebie, urywamy noce, martwimy się czy wszystko dobrze robimy. Moja córa wydaje jakieś nienaturalne dźwięki podczas snu:) Komiczne to trochę, ale jak już przypomina stękanie, a w pieluszce czysto i problemów z kupką brak - zaczynam się martwić. Kiedy ona zacznie mówić??!!:) Jutro nam stukną 3 tygodnie, więc już jest duża przecież.Właśnie śpi koło tatusia na naszym łożu, poranek musi być z nami.Cuuudny widok odzywajcie się kochane, miłego! Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia102
Witam Was moje kochane Mamuśki, bardzo mocno gratuluję pociech. U mnie niestety nic bóle podbrzusza mam od ponad tygodnia czasami czuję takie rwanie w dole brzucha, rozkroku też za dużego nie mogę zdobić bo boli, a synek jak nie chce tak nie chce wyjść. Już Wam troszkę zazdroszczę, że ściskacie swoje małe bąbelki i że macie poród za sobą. Ja muszę nadal cierpliwie czekać. Mam nadzieję, że już niedługo, bo czerwiec strasznie mi się dłuży, ale to chyba przez to czekanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzycielka29
Witam Was kochane. Karolcia nie przejmuj się, już niedługo również przytulisz swój Skarb do piersi. Dziś rano się wystraszyłam, bo zaczęła sie sączyć krew u Emilki przy kikucie, zadzwoniłam do położnej i powiedziała, że tak się może dziać przed odpadnięciem, mam nadzieję, że to rzeczywiście nic niepokojącego. Poza tym mnie trochę pobolewa brzuch i nie wiem czy to przez obkurczanie macicy, czy coś innego sie dzieję, bo odchody dalej mam raczej krwiste, a minął już tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Po pierwsze gamedesire39, dora87- gratulacje!!!Już wasze szczęścia są przy WAS!!! To prawda po cesarce wcale nie jest łatwo wrócić do "pionu", cieszę się że już to za mną. Gamedesire- lecz ten katarek, bo ja nawet kichnąć, ani wysmarkać się nie mogłam przez ten ból, myslałam że szew mi puści!! A poza tym naprawdę piekny musi być Twój synek, taki opalony!!Mój tez ma włoski ciemne , po tacie- super szczecinka! a co do pepka- Marzycielka- u mnie było to samo, ale dziś jest już znacznie lepiej, troche krwi sie sączyło na początku, ale ładnie obeschła. Mielismy dzis wizyte patronażowa położnej i stwierdziła , że wszystko w porządku. Mnie też brzuch boli, ale nie wiem czy z obkurczania się, z jedzenia, czy z nerwów, że z miskiem coś nie tak (bo duzo płacze i tak dziwnie pochrzakuje- podejrzewamy, że wtedy zaczyna się proces wydalania i jest on bolesny dla malucha). Odchodów już praktycznie brak (11 dni po porodzie). Karolcia- juz naprawdę niedługo!!! nawet się "nie spostrzeżesz" a kruszynka będzie z Wami, ciesz się chwilami spokojnego snu!!! choc-ella-ale Wam dobrzze!!! My się ciśniemy na tapczniku we trójkę,ale przynajmniej nam ciepło!!!pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko było... po 13 dniowym pobycie w szpitalu nareszcie w domu :) Jasiulek mój zdrowiutki, ładniutki :) Jak będe miała czas napisze więcej... rola mamy zobowiązuje :P Pozdrawiam :) NICK............IMIĘ........WIEK......MIASTO..........TERMIN/PŁEĆ 2.dora87................Dorota........24.......Pomorskie ...20.06/(Maja) 3.Karolcia102......Karolina......26......Pomorskie ....25.06/(Pawełek) Nasze „czerwcowe mamusie" NICK ..IMIE...WIEK..MIEJSCOWOSC...MALENSTWO...T.C./DATAUR..GR/CM< br /> 1.PodwojnaMamuska?........?.......synek.............37/12 .05.?/? 2. choc_ella.......Ela.......30....Śląskie....Nadusia ....37/01.06.2590/51 3. czarnykotbiałykot.?.......?........?...................37 /01.06.3150/48 4mamuskaanusika....Anka...31.....Podkarpackie.....39/03.0 6.3800/56 5. justka246........Justyna...27.....UK.. Olivia......40/08.06..3800/55 6 angua83...Kasiek....28......Śląskie......Mikołaj......40/ 09.06.3500/55 7. lilka1237.....Lilianna....30....Lubelskie....Zosia......41/ 03.06.?/? 8Marzycielka29.........?.....29...Śląskie....Emilka.... .39/12.06.3630/58 9.kaska z bI.....Kasia....31...Bielefeld......Roxana...40/14.06.3210/5 2 10gamedesire39..Gośka...39...Kraków.....Franek...38/14. 06.3650/53 11.Alina123....Alina....26......Koszalin......Franek...41 /15.06.4000/56 12. Mgielkusia......Agnieszka.....27.........De..... Paulinka..... 13. Maglip26........Magda.....22.....włocławek..Julia...38/06. 06< br /> 14.Przesuszona...Weronika..23..Mazowieckie..07.06/12.06./3650/57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm dziewczyny:) Jestem mamą 3-miesięcznego szkrabka i 5-letniej łobuziary. Mam do sprzedania naprawdę super ciuszki po moich dzieciach. Póki co małe rozmiary, ale z czasem, jak tylko znajdę czas wrzucę coś więcej:) Niektóre ciuszki niemal nieużywane...cóż trafił mi się wyjątkowo duży chłopak i nie we wszystko co kupiłam wczesniej się mieścił:) Zapraszam, jesli znajdziecie troszkę czasu. Pozdrawiam i życzę zdrówka. http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=497294

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane Mamusie .... :) Serdecznie gratuluję nowym mamusiom....i czekam na wieści od czerwcówek jeszcze nie rozpakowanych...Ja już od niedzieli w domku ...Pierwsza noc w domku była makabryczna mała do 3 w nocy cały czas płakała i cały czas musiałam jej dawać cyca w końcu zawinęłam ją w rożek i położyłam do łózka obok siebie i mojego M i Paulinka spała z nami do 7 rana bez żadnego płaczu...:) Miałam taki problem ze gdy karmiłam małą ona mi zasypiała, i wczoraj położna na wizycie pokazała mi parę trików żeby rozbudzić małą, bo wczoraj ją karmiłam rano a później dopiero po 5 godzinach bo mała nie chciała się rozbudzić...:( Paulinka w dzień spała a w nocy się budziła tak samo było jak Paulinka była u mnie w brzuszku...:) Dzięki bogu udało mi się rozplanować tak czas że co 3 godziny ją karmię i wczoraj Paulinka przespała spokojnie całą noc nie płacząc z 3 przerwami na karmienie....:) A wczoraj tak samo zaliczyliśmy pierwszy spacer 15 minutowy, a jutro zaliczymy pierwszą kąpiel.....:) Pozdrawiam was Serdecznie jak znajdę chwilkę to wam napiszę jak to u mnie było z porodem .....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............IMIĘ........WIEK......MIASTO..........TE RMIN/PŁEĆ 3.Karolcia102......Karolina......26......Pomorskie ....25.06/(Pawełek) Nasze „czerwcowe mamusie" NICK ..IMIE...WIEK..MIEJSCOWOSC...MALENSTWO...T.C./DATAUR..GR/CM< br /> 1.PodwojnaMamuska?........?.......synek.............37/12 .05.?/? 2. choc_ella.......Ela.......30....Śląskie....Nadusia ....37/01.06.2590/51 3. czarnykotbiałykot.?.......?........?...................37 /01.06.3150/48 4mamuskaanusika....Anka...31.....Podkarpackie.....39/03.0 6.3800/56 5. justka246........Justyna...27.....UK.. Olivia......40/08.06..3800/55 6 angua83...Kasiek....28......Śląskie......Mikołaj......40/ 09.06.3500/55 7. lilka1237.....Lilianna....30....Lubelskie....Zosia......41/ 03.06.?/? 8Marzycielka29.........?.....29...Śląskie....Emilka.... .39/12.06.3630/58 9.kaska z bI.....Kasia....31...Bielefeld......Roxana...40/14.06.3210/5 2 10gamedesire39..Gośka...39...Kraków.....Franek...38/14. 06.3650/53 11.Alina123....Alina....26......Koszalin......Franek...41 /15.06.4000/56 12. Mgielkusia......Agnieszka.....27.........De..... Paulinka..... 13. Maglip26........Magda.....22.....włocławek..Julia...38/06. 06< br /> 14.Przesuszona...Weronika..23..Mazowieckie..07.06/12.06./ 3650/57 15. dora87.... Dorota.... 24.... 39/ 15.06./3500/57 Hej! Nareszcie znalazłam chwilkę żeby napisać. Poród odbył się przez cc, powoli dochodzę do siebie, brzuszek jeszcze jest i szwy nie zdjęte. Mój największy problem to piersi! Mała nie chce ssać, ciężko jej jest je złapać i przykładanie do piersi to katorga, a pokarm się zbiera, cycki twarde jak kamienie i bolą :( Poza tym mała jest cudowna, dała nam popalić przez pierwsze dwie noce, ale powolutku zaczynamy sobie radzić z tym z mężem. Pierwszą kąpiel mamy już za sobą, myślę, że będzie coraz lepiej. Na pierwszy spacerek poczekam aż malutka skończy chociaż 1,5 tyg, bo i pogoda coś nie taka jaka być powinna... :/ Karolcia102 odpoczywaj ile możesz i korzystaj ze snu jak najwięcej. Ja troszkę żałuję, że w ciąży więcej nie odpoczywałam i sobie nie spałam do niewiadomo której ! :P Bo teraz nei ma na to szans! Ale w życiu nie zamieniłabym mojej kruszynki na przespane noce! Pozdrawiam Was wszystkie kochane i życzę wytrwałości ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) ale smuciasty dzisiaj dzień, Nadusia sobie śpi, a ja chyba zaraz do niej dołączę;) Byłyśmy na spacerku, niby słońce, ale wiatr jakiś niefajny, jeszcze deszcz nas zastał więc szybko uciekłyśmy do domku. była dziś u nas położna, zachwycona małą że tak ładnie i zdrowo nam rośnie. Ojj tak, dla nas ten 3-tygodniowy Krasnoludek jest już taaki duży, a znajomi w odwiedzinach są w szoku, jaka ona malutka:) A jutro pierwsza wizyta u pediatry... jeśli chodzi o karmienia, to cycusia daję na żądanie małej, w dzień coraz krócej mi śpi, max. 2 godzinki i hejaa, potrzebuje skupić na sobie naszą uwagę. Na szczęście mało płacze a noce ładnie przesypia. Ważne żeby dziecko od początku uczyć, że dzień to jasno i można się powygłupiać:) a noc to już cisza, półmrok i koniecznie jej łóżeczko. To rada doświadczonych mamusiek i staramy się tak właśnie postępować. Angua, pisałaś coś że Twój Mikołajek postękuje jak śpi..Moja tak samo, stęka, pochrząkuje, jakby miała problem z kupką. Ale z tym ok. Martwi mnie to troszkę, bo boję się że coś może jej być. Ale widać tak sobie lubi pogadać:) Ostatnio jak dawaliśmy jej witaminki, chyba za dużą dawkę do gardełka od razu daliśmy - mała zaniosła się takim przeraźliwym płaczem, myślałam że serduszko mi pęknie:( Nie mogła złapać chwilkę oddechu, ale mocne dmuchnięcie w nosek dziecka od razu pozwala złapać oddech. To taka wskazówka dla Was, w razie wu:) Do później, papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie1 Gratuluję nowym mamusiom- Przesuszona, dora87!!! Tak tak, u mnie też z karmieniem wielki problem, ale powoli dogadujemy się, choć i tak muszę odciagać, bo maly spi przy cycu zamiast jeść, i tak wisi mi u piersi przez 1,5 godziny. Ale cóż zrobić, na noc czasem serwujemy coś mocniejszego tj. MM, by dłużej spał, a nie tak jak wczoraj i przedwczoraj szaleje do 4 nad ranem i jak dostanie MM to w końcu zasypia. My oczywiście padamy na twarze obok niego. Rety jak bym chciała wyjść na dwór, na nasz pierwszy spacer, ale taka brzydka pogoda, że aż strach, jutro postanowione idziemy na pewno, misiek ma już przecież 12 dni!!! Mgielkusia- widzisz ja też mam ten problem z leniuszkiem przy cycu, a poza tym to Mikołaj bardzo mało spi, więcej w dzień, niz w nocy.Musimy nad tym popracować, ale nie chcę go wybudzac na siłę. Dora87- my też mamy kapiel za soba, dzis trzecie podejście, i widzę , że idzie nam coraz lepiej, choć Misiek drze się w niebogłosy!!! choc_ella- fantastycznie sobie dajecie radę!!!rety, żeby i u nas tak ładnie to szło!!!Nasza połozna też chwaliła misia, że zdrowiutki i dobrze wygląda, więc mam nadzieję, że u pediatry też będzie w porządku. Umówiłyście sie już do poradni preluksacyjnej?na usg bioderek, u nas całe szczęście terminy niezbyt oległe, i już 7 lipca czmychamy na usg!! Serdeczne pozdrowionka i Karolcia trzymaj się babo!!!!Napradwę korzystaj póki możesz- i najedz sie truskawek za tych co nie mogą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Szczęśliwe Mamusie :) Martwię się, że mam za mało pokarmu i Moja Kruszynka jest głodna :( Dziś bardzo marudzi, ale od wczoraj późnego wieczora nie było kupki, więc pewnie to brzuszek :( Znacie jakieś triki, masaże... aby Mu ulżyć, bo serce pęka jak tak płacze :'( Dziś płakałam razem z Nim, ale przecież to żadna metoda!! Pierwszą wizytę położnej mamy za sobą. Mały mimo kąpania w oilatum soft ma przesuszoną skórkę. W ogóle zauważyłam, że ma skłonności do różnych potówek itd. po Tatusiu taki delikatny! Powiedziała też, że możemy już na spacery chodzić. Zdziwiłam się, ale też i ucieszyłam :) Nie wiem jak Wy, ale ja już mam serdecznie dość ciągłych telefonów od Rodziny! W week ma przyjechać Teściowa! Wracam do mojego Maleństwa :) Pozdrowienia i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ho:) Angua, moja mała miała usg bioderek już w szpitalu chyba w 3 dobie, wszystko prawidłowo:) Kontrolnie mam iść jakoś za 2 tyg, ale to już umówię jutro z pediatrą. Oby u nas były takie szybkie terminy! Alinka, z tym pokarmem to chyba każda z nas się tym martwi:) Ja też czasem mam wrażenie, że może mała nie dojada, może jakieś MM w razie czego powinnam mieć w domu. Takle nasze mamusiowe schizy:D:D Nadię też kąpiemy w Oilatum (drogie cholerstwo, a schodzi szybciutko:/), ale na stópkach i nadgarstkach ma przesuszoną skórkę, natłuszczamy jeszcze oliwką. I obserwujcie buziaki swoich pociech. Nasze extra jedzonko zazwyczaj właśnie na buźce pokazuje, że maleństwu nie podchodzi. Ja tak testowałam kilka dni po kawałku czekolady;) No, nie mogłam się oprzeć. Ale nic się nie pojawiło. A mi ochota na czekoladę przeszła hihi. Co do spacerków...dziewczyny, u mnie w klinice położne od razu po wyjściu kazały ruszać nowym bolidem na spacer. To już nie czasy, jak dziecko miesiąc w domu się trzymało, albo na balkonie "wietrzyło". I nie przegrzewać, żadnych czapeczek w upały. To takie oczywiście moje zdanie:) lecę, moja mała pijawka wzywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Jasiek spi... W szpitalu ze wzgledu na jego wysoka zóltaczke (ponad 24 bilirubiny) spedzilismy od jego urodzenia 8 dni (oszalec tam moglam) Ale za to byl bardzo przemily personel. Panie zabieraly go na mycie, szczepienia, przebieraly jak juz nie dawalam rady (w koncu moje pierwsze dziecko (a dzieci bałam sie panicznie)) W szpitalu bylo ciezko przez pierwsza noc. Płakal chcial jesc.. a ja mialam bardzo malo pokarmu. A teraz... noc w domu - pobudka godz. 2 i 4 przt czym o 7 sie budziałąm i lezał z namiw łokzu (zapomniałam odłozyc do łózeczka bo zasnelam razem z nim :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×