Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Filizkaaa

Wesele wegetariańskie

Polecane posty

Gość Filizkaaa

Czy jako goście, obrazilibyście sie za wegetariańskie wesele? Myślimy o czymś takim, oczywiście z menu bardzo urozmaiconym i atrakcyjnym. Co do zimnej palety, to zamiast wędliny bierzemy pod uwagę np. koreczki itp, jako przekąski między głownymi daniami np. pieczone szaszłyki.... Naszym znajomym pomysł się podoba, podchodzą do tego entuzjastycznie, sami nawet sie spytali, czy wesele bedzie wegetariańskie, ale obawiamy się reakcji rodziny. Jak Wy odebralibyście takie wesele jako goście? Negatywnie? Dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam lubię mięsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja bardzo pozytywnie
Lubie mieso, ale to okazja do przezycia i sprobowania czegos zupelnie innego :) Tyle, ze... Jesli jestescie prawdziwymi wegeterianami, nie moze byc rowniez wiekszosci rodzajow sera itp. Znajomi robili bez miesa, ale byly ryby i zapiekany ser plesniowy w panierce, owoce morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnfn xbd
negatywnie pewnie nie, ale wez pod uwage to ze niektorzy faceci nie uznaja jedzenie bez miesa. o ile mozna by takaimpreze przezyc np na imieninach o tyle cale wesele od popoludnia do rana to troche przesada... jezeli wegetarianskie to tez i bez rosolu (dla mnie kicha jesli mam pic alkohol) dla mnie bez miesia to calkowicie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnfn xbd
wegetarianie jedza sery, weganie jedza wylacznie produkty pochodzenia roslinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomysl moze i dobry ale licz sie z tym, ze goscie wyjda z wesela przed 24, bo zwyczajnie beda glodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zróbcie też bezalkoholowe
weselisko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo pozytywnie. Byłam na jednym wegetariańskim weselu dwa lata temu, u serdecznej koleżanki i nigdy w życiu nie najadłam się takich pyszności. Rewelacyjny pomysł. Nikt nikogo nie zmusza, obecność nie jest obowiązkowa a nie zjedzenie w jeden dzień mięsa tylko niektórym na zdrowie wyjdzie. Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś problematyczny wujek józek, który MUSI zeżreć schabowego i rosół, bo umrze, ale cóż... najwyżej nie przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gnfn xbd
Prawdziwi wegeterianie nie jedzą sera żółtego bo jest robiony na enzymie z żołądka krów i jogurtów , bo większość ma składzie żelatynę tych kupnych. Doucz się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa krem dahl z soczewicy i kokosa można wytrąbić morze wódy, zapewniam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnfn xbd
no sorry ale wesele ejst dla mlodych czy dla gosci? :O zawsze wydawalo mi sie, ze wesele jest to po zeby sie weselic z innymi, co to za wesele jak goscie beda niezadowoleni...poza tym niektorzy np nie przepadaja za warzywami, to co beda glodni podczas obiadu siedziec..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym tam sie ucieszyla bo to
fajna odmiana, ale ja mam 25 lat i kocham warzywa :D Natomiast obawy moga byc co do osob starszych i meskiej czesci. Szczegolnie jak sie to zapowie wczesniej :P Bo znam takie typy co nie tkna niczego bo "wegetarianskie", takie meskie ego. Natomiast jak sie nie powie to pewnie zjedza bez wiekszego oburzenia ;) Wazne jednak zeby w wegtarianskim menu byla baaaaardzo duza roznorodnosc, bo duzo osob nie lubi takiego warzywa a inne takiego i na koncu moze sie okazac ze taki gosc w sumie prawie nic nie zje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A my robimy wesele bezmięsne
i bezalkoholowe, hahaha :) jak się komuś nie podoba może nie przychodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to narzucenie woli że masz jesc ser i inne pierdoły a jak tos ma ochote na schaba to co zamawia obiad ? :O no prosze cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przepadają za ŻADNYMI warzywami? To co, tylko buła i kiełbasa w domu? Świetna dieta:] Ten enzym i coś z żołądka to podpuszczka, ale w większości serów używa się teraz syntetycznej, ponieważ naturalna jest bardzo droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, a jak ja jestem na weselu i jest schab, to też jest narzucanie woli, że mam go zjeść, a może ja bym wolała sushi, to co? Mam sobie zamówić? Mysza, zlituj się, bo logiką to nie powalasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A my robimy wesele bezmięsne
Myszka, a jak wegeterianin na normalnym weselu ma ochote na brokuly ze soja? Albo niewegeterianin ma ochote na bigos, a nie ma? To co? Twoje argumenty o kant dupy mozna potluc, takie sa nietrafione. Jak jest idiota, niech nie zamawia, niech marudzi, niech zachowuje sie jak Ty. Ale brakiem takiego goscia chyba nikt sie nie przejmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jakos na weselu sa i warzywa i miecho wiec chcesz to na co masz ochote :) a jak masz same warzywa to wielkiego wyboru nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbvfcd
a co to goscie ida na wesele tylko zeby sie nażrec? ja jestem wege i przez mysl mi nie przeszlo ze moje wesele moze byc nie-vege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamauaksmamam
pomysł do dupuy !!!!! jak jestes wegeterajnka to nie zmuszaj innych do jedzenia soi ile bedzie wegetarjan na weselu ze muisz cudowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A my robimy wesele bezmięsne
A kto mowi o samych warzywach? Moze byc jeszcze ser :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 lat byłam wegetarianką i na weselach najczęściej mogłam zjeść... dekorację. To Tobie się wydaje, że te warzywa są, a później okazuje się, że jednak niekoniecznie. Każde menu to narzucanie czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....Maćka....
Też jestem zdania że większość wujków w okolicach 50 r.ż. będzie jojczyć że nie ma schabowego. Bałabym się że zaraz się spiją bo jednak coś tłustego pod alkohol musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbvfcd
no coz szkoda ze kazdy mysli ze jak vege to na talerzach beda podane same warzywa i owoce nie majac pojecia ile mozna zrobic pysznych dan tak przyprawionych ze nawet ludzie sie moga nie zorientowac ze to bez miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calkiem niezly
pomysl. bylam niedawno na takim gdzie czesc osob,w tym mlodzi byli wegetarianami. zamiast rosolu podano krem brokulowy z grzankami, na drugie oni mieli miche salatki a goscie schab z ziemniaczkami i surowka, bylo duzo fajnych salatek,suflety itd. jednak musicie wziac pod uwage ze nie wszystkim takie wesele bedzie odpowiadalo a poza tym do wodki dobrze jest zjesc cos tresciwego bo wodka+ warzywka to nie jest dobre rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×