Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Witam, oczarowana jak bylam 4 dni temu na wizycie u gina i uslyszalam, ze Mala nadal ulozona jest glowkowo, ucieszylam sie mowiac ze teraz juz do porodu sie nie zmieni, to od razu mnie sprostowal mowiac, ze ma jeszcze wystarczajaco duzo miejsca (a jestem w 35 tc i 1 dzien) ze moze sie przekrecic, a to co wczoraj wyprawiala z moim brzuchem przechodzilo ludzkie pojecie :/ ale dzisiaj po sniadaniu dostala czkawki i czulam to w dole brzucha wiec raczej sie nie przekrecila. Pisalyscie wczesniej o ubieraniu Maluszkow w ten upal, wiec uwazajcie, zeby ich nie przegrzac jak ja to zrobilam z moim pierwszym dzieckiem, tez byly takie upaly jak teraz, a ja ubieralam body, pajaca i jeszcze przykrywalam :/ maly dostalm mnostwo potowek i wtedy walczylam z tydzien czasu z tymi krostkami. Wiec teraz na pewno nie popelnie tego bledu, ubiore samo body i zawine w rozek lub body i cienki pajacyk i pieluszka, no i oczywiscie pamietajcie o skarpetkach na nozki :) Do kapieli kupilam Ziajke z olejkiem natluszczajacym, slicznie pachnie i zostawia taka swietnie nawilzona skorke dziecka, no i jest od 1 dnia zycia, podobnie jak kremik do pielegnacji (poczatkowo tez myslalam o Johnsonie 3w1, ale czytalam ze uczula wiec nie chce ryzykowac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po sniadanku, ledwo wcisnelam to wszystko poszlo z powrotem. No nie myslaalm, ze zaczne wymiotowac w polowie 8 miesiaca, cholera jasna, mam nadzieje, ze to tylko zmeczenie, noce mam do bani, sredni kiepsko spi i kursuje od lozka do lozka, az konczy sie na tym, ze ja spie z nim a nie jest mi za wygodnie. Ja mam staniki Alles mama i jestem zadowolona. Anik wiele milosci w Wasza rocznice, ale na milosci sie skup i dalej sie oszczedzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Torun, twoj maly moze dostal krostki niekoniecznie od przegrzania sie. Moje obie male, co byly albo w samym pampersie, albo tylko w bodziaku z krotkim rekawem, niebawem po porodzie wygladaly jak prawdziwe nastolatki, mialy taki tradzik, ze hej, zwlaszcza na buzi, ponoc zwiazane to jest z hormonami. Suszylam troche i dezynfekowalam te krostki kapiac w slabym roztworze permanganatu potasu, no i nie uzywalam zadnych olejkow ni do smarowania, ni do kapania. A, tez zauwazylam, ze sposob kapania noworodka, ktory tak zszokowal moja mame :), czyli namydlenie na sucho, po czym wlozenie do wanienki, byl u kogos z was na szkole rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za zyczonka, ja w dniu urodzin miałam tez pierwsza rocznice slubu wiec okazji do swietowania było mnóstwo;) U mnie tez taki upał juz ze szok, w domu mam ponad 26 stopni juz:/ Jestem taka słaba ze szok. Dzis z mezem chcemy jechac kupic kosmetyki dla dzidzi, zdecydowałam się na Nivea, czy ktoras z Was tez kupiła kosmetyki z tej firmy, jesli tak to jakie? I powiedzcie mi jeszcze jedno czy kupowac gaziki nasaczone spirytusem do pepuszka? Bo juz sama niewiem, gdzies wyczytalam ze kiedys tak sie własnie przemywało a teraz niby sama woda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, ja bym stanika nie kupowala na allegro, bo nie wyobrazam, jak ma sie trafic w rozmiar i forme, jak sie go nie mierzylo. Jak kupisz byle jaki, to piersi beda sobie same, a stanik sobie sam, nie ma zadnego sensu w takim staniku, bo ciezkie, nalane mlekiem piersi nie beda podtrzymywane i obwisna jak u tych matron z afrykanskich plemion w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam tak na wszelki wypadek te gaziki do pępuszka nasączone spirytusem, nie zbankrutuje od tego, a lepiej żeby były, a zapłaciłam w aptece za całe op 10szt- 4,80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o Nivea szampon i zel w jednym to mama kupuje mlodemu i faktycznie jest od 1 miesiaca na opakowaniu. Jesli chodzi o to puchniecie stop to troche puchna mi wieczorem,ale rano jest najgorzej.Tak samo dlonie w nocy cierpna mi palce a w dzien puchna, nie wiem moze to od wody w organizmie i z goraca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, ja już sobie zaczynam chyba darowac te na allegro, po tym co zobaczyłam w przymierzalni... nic, trza będzię jeszcze raz się przejśc i wybrac, ale poczekam jeszcze chwilkę z tym... ale dziękuję wszystkim za rady:) za to zamierzam chociaż ze 2 pary czegoś takiego zamówic http://moda.allegro.pl/hit-poporodowy-gorset-wyszczuplajacy-rozm-xl-i1637262297.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelka, a moze sobie odpusc na razie ten pepuszek. Po co masz zawczasu kupowac cos, co sie moze w ogole nie przydac. U mojej pierwszej pepek odpadl 2 godziny po wyjsciu ze szpitala, u drugiej jeszcze w szpitalu, szpital dostarczal material do smarowania pepuszka, wiec w domu w ogole tego nie potrzebowalam. Przeciez takie rzeczy maz zawsze moze dokupic po porodzie w najblizszej aptece. Aczkolwiek z drugiej strony posiadanie w domu malej buteleczki czystego spirytusu 70% moze sie przydac i do innych celow - do odkazania malutkich ran, odkazania depilatora, odkazania pesety do brwi, odkazania nozyczek do scinania paznokci niemowleciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwoka, ty wez nas tu nie strasz tymi wymiotami. Chyba nie mieszkasz na polnocy Niemiec? Mielismy juz na topiku rozne rzeczy, nawet wyrostek (Hej, Beatris, jak sie dzis czujesz?), ale nie chcemy jeszcze pod koniec zaliczyc tej wstretnej E.coli. MIejmy nadzieje, ze to tylko od upalu i przemeczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Kornelka - podwójne życzenia :) Anik - gratulacje rocznicowe :) Beatris - aż trudno uwierzyć ile niemiłych niespodzianek Cię spotkało w tej ciąży!! Trzymaj się :) U mnie upał na całego:/ leże w pokoju północnym ale tu i tak gorąco... Najchętniej cały dzień przeleżałabym w letniej wodzie w wannie :) Jutro prawdopodobnie zacznie się w końcu remont :) hura hura :D tzn. ma przyjść pan pracować od rana... ale uwierzę jak zobaczę ;) Anik - Twój pokój po remoncie musi wyglądać super!!! Widzę go oczyma wyobraźni i szczerze zazdroszczę :D Ktoś pytał o staniki - ja też mam z firmy Alles i bardzo polecam. Kupiłam na allegro i pasują :) Poza tym mam 2 staniki bawełniaczki - nie wiem z jakiej firmy - ale te zostawiam je sobie ewentualnie do spania. Co do spacerów - ja córę urodziłam na początku sierpnia, pierwszy spacer chyba jak miała 10 dni, najpierw wietrzyła się przy oknie. Przy pierwszym spacerze nie było upału - pewnie jakieś 22-25 stopni - i ze zdjęć widzę, że miała ubrany pajacyk (kocyk był wpogotowiu ale nie przydał sie). W ogóle pamiętam, że na tym pierwszym spacerze byłam strasznie słaba - 2 miesiące leżenia bo ciąża zagrożona, potem cesarka... Ale jakoś spacer nam się udał :) A jeśli chodzi o ubranie do snu to przeważnie też w pajacu spała, chyba że było bardzo gorąco to w body z długim rękawem, skarpetkach i przykryta pieluszką lub cienkim kocykiem. Ważne, żeby nie sugerować się zimnymi rączkami dziecka bo noworodki mają podobno słabe krążenie i dlatego często mają zimne rączki. Należy sprawdzac na karku czy nie jest gorący albo spocony. Było pytanie o śpiochy - czy tylko do spania. Moim zdaniem dzidziuś może być w nich cały dzień... Na samym początku nie warto przebierać dziecka 5 razy dziennie o ile nie ma takiej potrzeby. Póki pępek się nie wygoi najlepsze są pajace i śpiochy własnie. A co do kosmetyków to ja tak jak przy córce będę używać płynu i szamponu 2 w 1 z Johnsona. Wiem, że może uczulać ale córce nic nie było i mam nadzieję, że teraz też będzie dobrze :) Do pielęgnacji pępka będę używać spirytusu i patyczków do uszu - dzięki temu można lepiej dotrzeć do pępka i wyczyścić co tam potrzeba. Ufff, jak gorrrrrąco... Idę się schłodzić zimną wodą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzucholinki padam musialm sie na ten skwar wynurzyć z domku ;-) i po drodze w piekarni sobie kupilam buleczke francuska z kapustka ( kapusniaczek) no i masz babo placek zjadłam minelo 40 minut od zjedzenia moze ie pol godziny jade samochodem po malego do mamy a tu mnie zaczyna szarpac normanie zazygalam tapicerke i siebie bo nei moglam stanasc wiec do tesciow na ogrodek tapicerka w samochodzie zaprana wiec jade do mamy po małego i u niem pod blokiem znow masakra jakas . cyli dzisiaj juz ma pojedzone a zaplanowalam sobie na ten upal mlode ziemniaczki z koperkiem , sadzone jajo i kefir zimnusi . to pojadlam jak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypilam cole i narazie cisza ale chyba nie pogardze smecta Kornelka wszytkiego naj naj naj najlepszego spelnienia marzen oraz lekkiego porodu w czartek mam kolejna wizyte zobaczymy co tam u mnie slychac . czekam caly czas na wynik tego wymazu oddalam w piatek pani w laboratorium powiedziala ze minimum 3 doby sie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak tam Anusiak???bo coś się nie odzywa...:( mam nadzieję, że wszystko u nich ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwoka i Balbiina, wy nie zartujcie, chyba dzisiaj sie nie posypiecie nam. Jak juz Balbina zaczela rzygac, to cos mi zaswitalo, ze gdzies czytalam, ze tuz przed porodem organizm sie oczyszcza i moze wystapic albo sraczka albo wymioty. I prosze, na pierwszej ze stronie , ktora odkrylam jest temu podtwierdzenie; http://isr.atspace.com/r2/p1/p1.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela wiem wlasnie ze czasami wymioty sa oznakiem porodu . smieje sie zmezem ze wczoraj spakowalam mi torbe do szpitala a mowilam zeby sie wstrzymal ihihihhi mam nadzieje jednak ze to tylko moj dzidzius nei toleruje bulki z kapusta hihihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uffff jak gorąco :( dziś zabrałam się za pranie, ubranek, pieluszek, kocyków a jutro prasowanie :D i pakowanie torby :D ile tych staników do karmienia kupujecie? mam dwa bawełniane ale je to chyba do szpitala a potem do spania wezmę a kupię sobie takie lepsze normalne :) z alles czy anita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja już w domku, wróciłam w piątek ze szpitala. Wypuscili mnie, mimo iż na rannym ktg miałam lekkie skurcze. Dostałam fenoterol i isoptin 4 x dziennie musze brac. Jakby dalej mi tak twardnial brzuch to mam jechac do szpitala. Ale co ja tam przezylam? Dziewczyny... poprostu przerazilam sie. Nie wiem jak u was w szpitalach jest, ale mi np. robili ktg na sali porodowej, gdzie z boku lezala juz dziewczyna gotowa do porodu. Dobrze, ze byla dzielna, bo chyba bym nie zniosla krzykow... Po tym co tam zobaczylam to boje sie coraz bardziej porodu. Wiekszosc dziewczyn miala tam cesarki i jak widzialam je juz po to nie zauwazylam zeby byly jakos bardziej szczesliwe. Gorzej sie czulam po wyjsciu ze szpitala niz przed pojsciem... Nasluchalam sie roznych historii, ale nie bede was straszyc. Gratulacje dla pierwszej mamuski. Abecia daj znac jak to sie zaczelo, jak sie czujecie? Ja to jestem straszna panikara, macie moze jakis sposob na lek przed porodem? Tlumacze sobie, ze musze to przezyc, dam rade, ale na krotko mi to pomaga. Tym bardziej teraz jak musze ciagle lezec, jestem sama w domu i boje sie, ze jak mnie zlapia skurcze to spanikuję. trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po wizycie, mały 2300g, termin przesunął mi się na 19.07. Junior ułożony główkowo - gin stwierdził, że to się już nie zmieni (duże dziecko, mały brzuch). Mam erytrocyty w moczu, ale świeże i niedużo, więc tematu nie ma. Posiew pobrany, oby nic z niego nie wyrosło :) Łożysko st. 1, szyjka zamknięta, mam nadzieję, że dużo wcześniej się nie rozpakuję... W ogóle to miło usłyszeć na dzień dobry: "Ale ładnie Pani wygląda!" :) Potem na wadze okazało się, że od ostatniej wizyty przytyłam tylko 1kg (w sumie 10kg), więc na aqua-aerobiku ćwiczyłam podwójnie mocno :) :) Jadzia, mnie dziś gin spytał, czy boję się porodu - zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że zupełnie nie :) Dodam, że będę bez męża i zupełnie mnie to nie przeraża... Wyznaję zasadę, że tyle kobiet przede mną rodziło, to i ja urodzę - no jakoś to dziecko musi się ze mnie wydostać ;) Tak więc nie stresuj się!! Miłego dnia wszystkim! NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........27.............14.07.............DZ...... .. małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........Dz.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07......dziewczynka... ...Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom dżuczek..........29............19.07.........chłopiec .....małopolskie (Kraków) JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....23.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzudzek chcialabym miec takie podejscie do porodu, ale ja jestem straszna pesymistka i zawsze widze to co zle. a tak w ogole jak sie czujecie na tym etapie ciazy? poza opuchlizna macie jakies dolegliwosci. Bo u mnie jest tak: czesto pobolewa mnie podbrzusze( jak na miesiaczke) twardnieje mi brzuch (po szpitalu troche mniej), no a jak chodze to mnie ciagnie w dol i boli mnie krzyz. Zastanawiam sie czy jakos wczesniej zauwaze, ze zbliza sie juz ten dzien? Jeju ile w mojej glowie jeszcze niewiadomych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadziu, ja za bardzo Ci chyba nie pomogę, bo jestem identycznie do życia nastawiona jak Ty:( ja już się przekonałam, że te bóle w podbrzuszu to też są skurcze, bo jak byłam w szpitalu i robili mi ktg to właśnie raz mnie tak zabolało podczas zapisu i wyszło, że to był właśnie taki skurcz co się im zapisał... też się obawiam czy będę wiedziała, że to już czas jak się zacznie...no chyba, że tak mi mega wody chlusną, że już będę wiedziała:) najbardziej boję się,że nie rozpoznam, że to wody mi się sączą, bo teraz z tym krążkiem mam tak, że przy siusianiu mi potem dalej leci, a ja cały czas mam schizę, że to wody, a to niby tak jest przy krążku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis dostałam od teściowej pampersy z niemiec babydream 28szt takie akurat do szpitala i podobno kosztowaly niecałe 5euro ..jestem ciekawa ile kosztuja w polsce... Kupiłam dzis tez farbe z Beckersa antyalergiczna :D mozna malowac nia pokoje dla noworodkow żłobki i nie wpływaja źle bo jeden dzien i nic nie czuc :) Dodam ze kolor mi sie tak podoba ze szok :D a moj chłopak to juz calkowicie wzdycha nad tym kolorem :) nazywa sie vivid pink- normalnie w zyciu nie widzialam takiego koloru :D a na opakowaniu jest troszke inny niz na scianie :) Taki niby fuksja ale z fioletem...albo brudny ciemny róż z fioletem :D nie umiem go opisac ale jest tak intensywny i kochany ze na jego tle tylko białe meble :D Czy ktoras z Was kupowala moze uzywany wózek ? pytanie czy żalujecie ze nie kupilyscie jednak nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freuline ja kupiłam używany i jestem bardzo zadowolona. Nowy kosztuje około 3 tys- nie stać mnie a kupiłam taki: http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-jane-slalom-pro-i1640929813.html Jestem nim po prostu zachwycona- lekki, genialnie się prowadzi i ma wszystkie bajery jakie powinien mieć:) Zestaw stelaż, gondola, fotelik, torba z przewijakiem + śpiworek upolowałam za 1000zł Wiem, że ten wózek ma też Ela. Koleżanki, które go mają nie zamieniłyby na żaden inny:) Tu jest link do laski, która ma często te wózki: http://allegro.pl/wozek-jane-slalom-plus-fotelik-matrix-cudny-i1653299018.html Zawsze są dokładnie opisane- polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, potwierdzam, mam ten wozek Jane Slalom pro, dostalam go uzywany przez kolezanke, ktora generalnie nie szanuje rzeczy, i zadnych zastrzezen. Nowy to mnie tez by zaba zdusila kupic, jednak za krotko sie ten wozek uzywa, zeby az tyle kasy inwestowac. I potwierdzam, ze jak sie ma drogi wozek w reku, nawet uzywany, i jak sie ma byle co, niech nawet nowe, to zdecydowanie drogi uzywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Czy kupujecie coś takiego jak sterylizator do butelek? Czy mamy mogłyby mi powiedzieć czy to się przydaje? No bo tak myślę - laktator, butelki, pojemniki na pokarm - jak to sterylizować bez tego ustrojstwa? :) Może to głupie pytania, ale ja się nie znam całkiem :) Aaa, i do jakiego wieku dziecka sterylizuje się te wszystkie gadżety? Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie sterylizatora to ...gdybym miala zamiar karmic piersia od poczatku i uzywac pelno butelek to pewnie bym zakupila. ale ze mam zamiar karmic piersia i na stanie mam 2 butelki to jestem w stanie sobie to umyc recznie. Zwlaszcza ze nie bede w nim hodowac mleka az spleśnieje :) wiec uwazam ze jesli bym miala troche luznej kasy to pewnie bym sie zaopatrzyla :) A wózek to co do spacerówki to spoko ale gondola na tym stelazu mi sie nie podoba niestety ale racja chyba drogi uzywany lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freulin gondola jest genialna- ma wentylację od spodu, którą się reguluje, można podnieść nieco dziecko żeby zupełnie na płasko nie leżało-też jest regulacja, ma pasy w środku i specjalne zaczepy tak że można dziecko w gondoli na leżąo na tylnej kanapie samochodu przewozić, w budce jest kieszonka z moskitierą, która zawsze jest pod ręką. I wygląda na prawdę na żywo bosko- wszyscy się zachwycają tym wózkiem jak go pomacają:) A swoją drogą gondoli używasz jakieś 3 miesiące:) Co do sterylizatora- przy synku stwierdziłam, że mi nie potrzebny bo te 2 butelki to w garnuszku wysterelizuję- wymiękłam po 4 spalonej:)Dziecko akurat wtedy gdy zamierzałam pilnowac butelki domagało się uwagi:) Kupiłam więc taki do mikrofalówki aventa i byłam zachwycona, nawet go odnalzałam w piwnicy i już naszykowany stoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, Omka, bylam dokladnie taka sama "madra" jak ty przy pierwszym dziecku, pomyslalam, ze jak karmie piersia, to po co mi sterylizator. Butelki i laktator moge przeciez wyparzyc w garnuszku. No i niestety u mnie poszedl nowiutki laktator Aventa za 50 euro, zostal z niego szmat plastiku na dnie garnka :). Bo przy malym dziecku mozna wlasne imie czasem zapomniec, a co juz cos tam w kuchni na kuchence... Po czym kupilam elektryczne takie wiadro Aventa ( wowczas nie mialam w domu mikrofali) i potem blogoslawilam ten zakup, jak poszlam do pracy i co wieczor sterylizowalam laktator i 3-4 butelki, wiec mylam wszystko, plus jakies smoczki, wyciagacz do gilow z nosa, gryzak, itd, wstawialam wszystko do sterylizatora i padalam niezywa spac. Toto sie sterylizowalo, potem samo sie wylaczalo i rano tylko poskrecac bylo i zabrac do pracy. Sterylizowalam wszystko do 6go miesiaca, tyle, ile karmilam wylacznie piersia i nosilam te butelki do zlobka, bo choc butelki byly podpisane, to same silikonowe smoczki nie dalo sie jakos zaznaczyc, a poniewaz wszystkie butelki w zlobku byly Aventa, to smoczki mi oddawali pierwsze z brzegu, tylko obserwowalam, jak co wieczor mam smoczki o innym stopniu zazolcenia i zuzycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×