Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

betii79

Macierzyństwo po in vitro i nie tylko :)

Polecane posty

Bettykor chodziło mi o spray do usuwania woskowiny z uszu np. VAXOL, AURECON JUNIOR, NEWMED, AUDISPRAY, pytałam o to lekarza i powiedział że od czasu do czasu takim małym dzieciom można tym czyścić uszka. Moja Olivka już zdrowa, w piatek miała gorączkę a już w sobotę wszystko było dobrze, cała wysypka zniknęła już wczoraj. Choroba trwała 3 dni , więc już tzw, trzydniówkę zaliczyliśmy. Dobrze że tą chorobę było widać tylko na skórze bo po zachowaniu to bym się nie gapnęła że coś się dzieje. Olivi nawet temperatura nie przeszkadzała bo nie marudziła i zachowywała się jak by nic jej nie dolegało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny I po Świętach!!!tak szybko mineły te dwa dni że szok. Co u nas.My byliśmy u lekarza w czwartek-ale o tym pisałam już wcześniej.Tobiaszek nadal ma tą wysypkę:-(,teraz pojawiła się na klatce piersiowej:-( kilka placków...Dosiałam namiary od kuzynki do dobrego dermatologa(bo pediatra nic tu chyba nie wskura)i jutro dzwonię i umawiam Młodego na wizytę.Kuzynki syn miał podobne placki i okazało się że ma AZ S... ale szybko lekarka zadziałała z lekami i mu zeszło,przepisała odpowiednie kosmetyki,mleko,maści itd.(byle Tobiasz nie miał tego problemu,modle się żeby to wszystko mu poschodziło i było juz ok).Co do kupy to miałam niezłą jazdę!!!W czwartek podałam pół czopka i zrobił małego kleksa...,w piatek tez podałam mu pół czopka(po konsultacji z pediatrą) i tez mały pierdek...W niedzielę i dziś z rana dałam do picia soczku z jabuszka i może po nim ruszyło:-) Ale musiałam troszkę pomóc termometrem i podkurczać mu nózki do brzuszka,ale udało się:-) zrobił-a ja byłam mega szczęśliwa:-).Ja będę w środę na szczepieniu zapytam czy możemy zrobić Tobiaszkowi usg brzuszka i zobaczyć co z tymi jelitkami się dzieje,bo to nie jest normalne że robi co 7-8 dni,a ja się zamartwiam.A od wczoraj staram mu się podawać mleko Bebilon Pepti za bardzo nie chce pić muszę troszkę dosładzać glukozą,może zachwyci i przestanę słodzić.Na razie wypił mi 3 razy.Najwięcej to 90 ml.Może z dnia na dzien będzie lepiej. Dziewczyny ile ml Wasze Dzieciaczki piją takiego mleka?Mam wrażenie że Tobiasz wypija troszkę mało.A jak to jest z własnym pokarmem-tz.robiłyście coś żeby zachamować całkiem laktację?Brałyście jakieś tabletki czy coś w tym rodzaju? Ja przy takim jadłospisie jaki mam teraz to mam mało mleka i wydaje mi się że Tobiaszkowi nie wystarcza. A co do tych kaszek to jak na razie nie mogę nic podawać Tobiaszkowi oprócz mleka. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Moja wypija ok 170 ml co 4 godziny, a na noc to różnie ja robię jej kaszę na wodzie i do tego dosypuję jej mleko to potrafi wypić 220 a czasami nawet 240 ml . potem jeszcze w nocy tak ok 1 wypija jakieś 150 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Dzięki za odp.:-) No to ładnie "wytrąbi" ta Twoja Olivka i dobrze widocznie tyle potrzebuje. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Moja córcia je w dzień co 2-3h wypija rożnie czasami 100 ml ale to b.rzadko a tak to 60-75ml a i zdarza się ze tylko 30 ml . W nocy je 2 x i tez tak jak w dzień raz więcej raz malutko. Prawidłowo przybiera na wadze, a to jest najważniejsze. Jak nie chce ja jej nie wciskam na sile nie to nie, zje potem :) Kupki robi raz -dwa x na dobę. Karmie tylko mleczkiem Nan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie po swietach:) obejrzyjcie sobie ten filmik, jest swietny:) jestem ciekawa czy moje tez tak beda dyskutowac:D http://www.smog.pl/wideo/43609/rozmowa_/1/ jezeli nie pojdzie odtworzyc to wpiszcie stronke smog.pl i tam w szukaj wpiszcie rozmowa blizniakow- no to sobie pogadali :) usmiejecie sie do lez u mnie junior cos w dzien malo je ostatnio o niestety nadrabia to w nocy bo az 2 razy budzi sie w nocy na jedzonko i wypija po 200ml. w dzien pije miedzy 100-150 co 3-4h ale na sniadanie wypil tylko 60ml wiec roznie to bywa. cora pije tak po 150 ml a w nocy tylko raz sie budzi albo wcale. zazwyczaj nie je wcale w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
betii79 Hahaaa Twoja córa w nocy nie je bo dba o linie hihihii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po świętach;) Czas zrzucić zbędne kilogramy, ale jak - jak w domu pozostałości ciast i sałatek... My również pijemy to mleko na recepte, i Gabi je co 3 godziny z cycka w dzień więc nie wiem ile, ale jak zostaje z tatą i musi wypić butelkę to max 120-150 ml. W nocy to budzi się raz, ok 3 i wypije ok 120 ml. Potem budzi się o 6 i pije trochę z piersi, ale nie wiem ile bo usypiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor i kasik dzięi za odpowiedź ale zatrucie to nie jestest ... robiłam badania i mam zapalenie i muszę brać furaginę do porodu a piję b. dużo i nie wysikuję tego napewno i dlatego to tycie i puchnięcie.ogólnie jestem rozbita i zamiast się cieszyć coraz bardziej się martwię jak to będzie po... do porodu tydzień a ja jakoś ciężko i fozycznie i psychicznie to znoszę trzymajcie się dziewczyny buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź co do iloście wypijanego mleka przez Wasze Dzieciaczki:-) Patiniaa Też podajesz Bebilon Pepti?Jak Gabryś na nie resguje?Pije chętnie? Bo mój Tobiasz nie hcce za bardzo pić i musze mu dosładzac glukozą. Właśnie dzwoniłam do dermatologa z polecenia umówiłam Młodego na wizytę ale dopiero na 5 maja:-(bo takie ma obłożnie pacjętów. No cóż będziemy czekać.Co do karmienia to ja dziś karmiłam Tobiaszka piersią 3-4 razy.i to w odstępach czasu nawet 5 godzin... Czuję że coraz mniej nachodzi mi mleka.Podaję mu mleko zastępcze raz wypije a raz nie:-(Po kąpieli płakał:-( ziuziałam Go we wózku jak troszkę przysnął dałam troszkę ale po chwili przestał ssać,musiłam odczekać aż mocniej przyśnie i wtedy wypił resztę.W sumie wypił jakieś 110 ml.to jest jak na niego nieźle-tak myslę.Może zachwyci i będzie pił to mleczko.A jutro idziemy na szczepienie jak na rzie ostatnie i przerwa. ewelina/// Hej Kobietko to normalne że się martwisz jak to będzie jak urodzisz.Każda z nas przechodziła takie rozterki.Ale dasz radę!!!Musisz!!!Powtarzaj sobie że będzie ok,wiadomo będą chwile zwątpienia,wyczerpania,chwile kiedy puścisz łezkę-ale warto,wszystko przejść,uśmiech dziecka wszystko wynagradza:-) Głowa do góry.Trzymam kciuki:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Widziałam na drugim forum że pisałaś o wózkach to wszystko zależy też od wózka ile ma cm gondolka no i dzidziuś ja kupując nie sugerowałam się dużą gondolą bo jak moja będzie siedzieć to będzie lato wiec mogę spokojnie już wozić spacerówą (ja mam Mutsy i mamy jeszcze sporo miejsca) ... mam koleżankę która wozi jeszcze swoje bobo gondolką a ma 8 miesięcy dziecko, a inna z kolei przeniosła w wieku 4,5 miesiąca do spacerówki. Sama musisz zdecydować jest już ciepło wiec spokojnie możesz już malucha wozić w spacerówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Co do wózka to sprawdzałam przed kupnem długość gondoli i każdy miał 80-81 cm bo teraz jest taki wymóg unijny.No cóż jeszcze pojeździmy w głębokim a za miesiąc zmienię na spacerówkę. A my dziś byliśmy na szczepieniu trzecie i jak na razie koniec.Następne jak Tobiasz będze miał 6,5 miesiąca to dostanie drugą dawkę WZW typ.B.Dzielnie zniósł "gik" troszkę pisknął ale szybko się uspokoił.Teraz jest na spacerku z tatą bo pogoda piękna a ja mam chwilkę dla siebie tz.na zaległości domowe:-) ale cóż taka rola kobiety.No uciekam bo czas mnie goni... Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183' To faktycznie długą masz tą gondolkę bo wszystkie wózki jakie mi sie podobały to miały po 70 parę z hakiem cm a to tym wymogu nie słyszałam że mają być po 80 cm hmm może i tak tylko większość ich niestety nie ma :( i szkoda ... A jaki Ty masz wózek , podpowiedz który ma taką gondolkę bo kuzynka rodzi jesienią i i szuka właśnie dużej gondoli aby przechodzić zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia dużą gondolę mają wózki firmy Jedo, X-lander,Implast-Bolder. ten ostatni to niby ma 86 cm długości. ja mam wózek firmy Jedo i on ma dość dużą gondolę 80 cm, wciąż się nią wozimy na spacerówkę zmienię dopiero za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kasik ja mam wózek z firmy Tako Jumper GT i jestem bardzo zadowolona,lekki,ma skrętne pompowane koła,i fajnie się prowadzi.Oglądałam różne ale wybraliśmy ten.Kupiłam przez internet bo było taniej. Teraz moja kuzynka się rozgląda bo w lipcu rodzi i chyba też taki zakupi bo sprawdzony:-) Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam maxi cosi, dość drogi był, ale dziadek dołożył :) jest super wózek, fotelik też genialny bo pasuje do wózka i nie muszę wszędzie brać gondoli tylko fotelik na wózek i jedziemy do sklepu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
To mój Mutsy ma mała gondolkę w porównaniu z innymi ,ale na razie się mieścimy :) PatinA ale kazdy fotelik zakupiony pasuje do wózka jeśli jest tej samej firmy wiec każda z nas tak ma ,wiec czy to polski czy inny ale ma tą funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie, moi bliscy znajomi mają wózek i fotelik i ich nie da się zamieścić na "kółka" ;( co prawda to nie tej samej firmy, ale nie ma opcji założenia, jest tylko fotelikiem do auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny co u was i waszych pociech? moi sa strasznie marudni. marudza, placza i stekaja calymi dniami ;) nie wiem czy to ten okres zabkowania ale podjrzeqam ze tak. synek czasami tak placze i wklada sobie w tym czasie piesc do budzi i jezdzi po dziaselkach. mysle mu to przeszkadza. mam ten zel ale psinco to pomaga. lekarz powiedzial ze po prostu dzieci musza to przejsc i nie ma innej rady. co do wozka to u mnie tez jest wszystko i foteliki tez moge zalozyc na stelaz, trzeba tylko dokupic ekstra taki adapter ale ja nie uzywam tego. wychodze tylko z gondolkami na spacery a z blizniakami takimi malymi do tego to ciezko wyskoczyc autkiem na miasto i wrzucic malych w fotelikach na stelaz. zanim wyjde z domu na spacer to juz sie z emnie leje a co dopeiro taka wyprawa heh gondola ma ok 80cm ale nie wiem jak dlugo pojezdza bo juz wiekszoc wypelniaja :) mysle ze na latyo wsadze ich w spacerowe siedzenia. kasik jak twoja cora? juz jest lepiej czy nadal nie daje ci odetchnac? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 0909
dziewczyny mam do was bardzo ważne pytanie. kiedy lekarza zdecydowali odstawić wam (dzieczynom po ivf) luteinę lub duphaston ( progesteron generalnie) ?? proszę dopowiedzcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Majka 0909 Dokładnie nie pamiętam ,ale coś koło 4 miesiąca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja, ja duphaston odstawiłam w 13 tygodniu ciąży, potem te sama rolę przejmuje łożysko. Oczywiscie ostatecznie zdecyduje twój lekarz kiedy masz odstawić. A my dziś po wizytce u pediatry, było 2 szczepienie pentaksimem. Pytałam o te częste kupki, dr powiedziała że niektóre dzieci maja częste kupki nawet po każdym karmieniu, a inne dzieci raz na kilka dni, a więc wszstko jest w normie. Liczy się głównie konsystencja kupki a nie częstotliwosć. Pediatra powiedziała ze jesli sie będą zdarzac luźne kupki to podawać dicoflor. Co do wózków to ja ogólnie jestem ze swojego zadowolona , ale niestety jest dość ciężki i na schodach muszę się nieco namęczyć. A tak wogóle to czy wy też tak macie że was cholera bierze jak jedziecie z wózkiem po mieście-do prawie każdego sklepu są schody, chodniki dziurowe i nierówne, no i te wkurzające samochody które parkują na środku chodnika, ci kierowcy myślą że mam przejechać po dachu albo pod kołami. Ogólnie miasto nie jest zbyt przyjazne matkom z dziećmi. Uśmiałam sie ostatnio jak chcąc wejśc do sklepu z ciuszkami dziecięcymi napotkałam u wejścia mega wielkie schody a w samym sklepie nawet nie zmieścił by sie wogóle wózek. Paranoja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 0909
dzięki za odpowiedź !! ja odstawiłam w 14 tygodniu bo mi kazał lekarz, ale nie ten od ivf i teraz się martwię czy nie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 0909
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. W sumie to Dosia ma rację z tym łożyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka 0909 Ja na początku brałam luteinę dopochwowo ale źle ją tolerowałam i przeszłam na duphaston.Lekarz kazał odstawić tak ok 13 tc ale ja brałam do 18 tc. Dosia Nic mi nie mów o schodach do sklepu,dziurach w chodnikach itd.To jest masakra,wogóle nic nie jest przyjazne mamą :-( ja jadąc na zakupy zastanawiam się gdzie będę mogła wejść,a gdzie będę musiała dzwigać Młodego w nosidełku.Paranoja i już!!! Dziś wieczorem mój Tobiasz wypił 120 ml mleczka z butki:-) :-) :-) Cieszę się bardzo,mam nadzieję że się przekona do tego mleczka.Jak na razie dosładzam glukozą i podaję jak prawie przysypia bo inaczej protestuje!!!I dzisiaj zrobił mi kupkę:-)jednak soczek z jabuszka pomógł.Martią mnie te jego plamki.tz.uczulenie nasila się po kąpieli ale jeszcze tydzień i jedziemy do dermatologa,mam nadzieję że pomoże.A po szczepieniu ok.prześliśmy je bez gorączki i marudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi czy któraś z Was brała jakieś leki na zatrzymanie laktacji? Wyczytałam w necie że picie szałwi i mięty zmniejsza nawał mleka.A co do tabletek to branie Bromergonu zatrzymuje pokarm. Ja karmię jeszcze Tobiaszka kilka razy dziennie 2-3 i w nocy,stopniowo Go odstawiam ponieważ tak mi powiedziała pediatra a wszystko jest związane z ta Jego alergią:-( Troszkę mi szkoda bo tak fajnie się przytula do ciałka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga :) a w czym kapiesz malego ? bo ja mam np uczulenie na Oilatum Soft a moja mala nie i jak ja kapie to ja mam cale rece od nadgarstka po lokiec w plamach :( czerwonych plamach:( a jak sie raz wykapalam w oilatum to myslalam, ze sie zadrapie na smierc :( dermatolog powiedziala, ze jestem na niego uczulona co czesto sie podobno zdarza.a wszyscy sobie go tak chwala i co dziwne dla mnie to na ulotce pisze, ze niby rewelacja ;) widac nie dla mnie :) w Oilatum kapie mala raz na tydzien a reszte dni w mojej ulubionej Musteli :) i jest ok :) sprobuj Tobiasza kapac w czystej wodzie i niczym go nie smaruj, nic a nic.moze to pomoze i bedzie po klopocie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lala Ja kąpie Tobiaszka właśnie w Oilayum Soft i jest ok.Ma wtedy taką "natłuszczoną"skórę.Wcześniej myłam Go mydełkiem bambino ale pediatra kazała zmnienić na tz.emolienty.Ja nie ma żadnego uczulenia po tym płynie.Zobaczę co mi powie w przyszły czwartek.Kuzynka powiedziała mi że jej kazała kąpać małego w płynie o nazwie Der-med,patrzyłam w necie jest do skóry wrażliwej,suchej właśniej takiej problemowej. A jeżeli chodzi o kąpiel w samej wodzie to chyba odpada mamy taką twardą wode że szkoda słów!!!ja jak się przeprowadziłam tu gdzie teraz mieszkam (do męża) to niemogłam się przyzwyczaić tak mi wysuszała skórę a co dopiero takiemu maluszkowi. Dziękuję za radę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Betii79 U nas to już chyba będzie gorzej a nie lepiej :) , mała coraz większa i coraz bardziej ciekawa świata. Raz ma lepsze dni raz gorsze, ale szczerze mówiąc to z tym noszeniem to już przesadza, czasami mam dość. Mała cwaniara już wie co ma robić żeby ją wziąść, potrafi tak płakać że aż się zachodzi, a tylko ją się weźmie to odrazu uśmiech się pojawia. Teraz tylko czekam aż zacznie w jakiś sposób się sama poruszać to może wtedy odpocznie mój kręgosłup. Ale mimo tego i tak jest słodka a ten jej uśmieszek to wszystkie nerwy i złości wypędza:) za miesiąc lecę na urlop do polski to może trochę opiekunek się znajdzie :D a ja w tym czasie się zrelaksuje:) od poniedziałku czekaja mnie ciężkie dni zostaję sama z mała przez 2 tyg bo mój M wyjeżdza do pracy w innym mieście:( oj nie będzie łatwo, oj nie:( Daga ja nic nie brałam na zatrzymanie laktacji sama sobie poszła:) po odstawieniu sprawdzałam piersi czy nie ma grudek, jeśli coś było to odciągałam troszeczkę tak żeby zniknęły, było to ok 30 ml. tak robiłam chyba 2-3 razy co 2-3 dni. później jak już nie czułam żadnych grudek to nie sprawdzałam czy coś jest czy nie. a jeśli chodzi o tabletki to ja słyszałam że jesli się je bierze to przy kolejnym dziecku mogą być problemy z karmieniem, chodzi o to że pokarmu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×