Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Monia lekarzem nie jestem, ale jak na mój gust to wszystko w porządku. Ja sobie właśnie zmierzyłam i mam 36,1. Zmierz sobie jeszcze za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny :) a tez czasem czujecie maluchy nisko? tzn tutaj gdzie zaczynaja sie wlosy lonowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ja już czuję mojego bardzo nisko, czasami mam wrażenie, że mi wypadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivona my napewno tez skorzystamy z tej informacji i zakupimy te pampersy :) tylko na jaką wagę?? co do czucia maluszka nisko to ja potrafie naraz czuć malucha tuż pod żebrami i tam własnie nisko jak piszesz monia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny :) u nas dziś śliczne słoneczko świeci, ale białego puchu brak... mnie też firma przelała mikołaja na konto, więc troszkę podreperuję zrujnowany budżet ... :P od wczoraj jestem troszkę spokojniejsza, bo zamówiłam szlafrok i koszulki do szpitala, więc lada dzień mogę spakować torbę :) co do dolegliwości ciążowych, to ostatnio męczą mnie drętwienia i opuchlizna dłoni ( zwłaszcza po nocy) też tak macie? do tego czuję strasznie ociężałe i obolałe nogi, ale mężuś dzielnie smaruje na noc maścią chłodzącą... piszecie o kołach połogowych... nam położna na SR polecała zwykłe kółka kąpielowe dla dzieci... podobno sprawdzają się super i zdecydowanie mniejszy wydatek... dla dziewczyn niezdecydowanych i nie zaopatrzonych w kosmetyki, to w Superpharmie jest promocja Olilatum Soft emulsji od 1-go dnia 500 ml plus drugie 500 ml gratis za 74 zł. Do kąpieli daje się nakrętkę, więc jest wydajna... co do pieluszek, ja póki co na promocji w Auchan zaopatrzyłam się w pampers premium care 1x1, 3x2 i 3x3, ale w praktyce zobaczymy jak to wyjdzie i dokupować będę pewnie happy albo polecaną przez Was Dadę :) Fasolka podziwiam za pierogi, ja jak chwilę postoję przy kuchennym blacie, to wydaje mi się, że mój brzuch zaczyna być coraz cięższy i zaczyna mnie boleć ... Pozdrawiam wszystkie serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivona tez mam takie wrazenie. Moj jest juz ulozony glowka w dol. mam nadzieje ze nie zrobi wiekszego rozwarcia. ja tam wole zwykle kosmetyki do malucha,jak cos mozna zmienic. i jeszcze mam pytanko do tych co byly/sa z pessarem i co braly globulki. podczas wkladania globulki jesli wyczulyscie pessar palcem, to powiedzcie mi na jaka dlugosc palca to bylo? np caly palec,do polowy ? mam nadzieje ze cos zrozumiecie z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama no ja kupiłam te najmniejsze od 3-6 kg. Co do puchnięcia to u mnie też dłonie, zwłaszcza prawa, nogi jak narazie bez zmian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia - a u Ciebie jest już rozwarcie ?? bo u mnie ostatnio szyjka 1,5 cm i rozwarcie 0,5 cm ale mam też często taki dziwne kłucie w pochwie. Mam nadzieję, że jednak wytrzymam do tego stycznia. Termin cc mam na 4go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze wiecie mni zaczyna bolec co jakis czas brzuch jak na okres, nie no ja serio zaczynam kupowac i sie przygotuje powaznie bo potem bedzie klops jak sie bedzie chciał pojawi c wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia ja nie mam pessaru więc nie pomogę. Ale ostatnio stosuję glubulki i jakoś szyjki nie czuję podczas aplikacji. Ivona ja mam szyjkę 2cm(zeszła 1cm) i rozwarcie zewn. 0,5cm a przez ostatnie 3tyg. nie zmieniło się nic. Aha i kłucia w pochwie też odczuwam. Ale szyjka się ładnie trzyma póki co. Skrócenie i rozwarcie wg mojego gina mogło być z powodu paciorkowca jaki wykrył u mnie. Leczę to teraz. A ty miałaś GBS robiony czy z powodu CC olali sprawę? A jakie masz wskazania do cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Melduję się po wizycie u położnej , dzidzia jest ułożona główką w dół ale jest już w miednicy ,jak to ona określa jest 3/5 w kanale. I już na pewno się z tamtą nie ruszy.:-) to już wiem ,dlaczego mam te zakwasy i prądy ,kucia czy jakoś tak trudno to określić :-) pupę ma pod moimi żebrami a wczorej tak mie tyłkiem bombardowało że chyba od środka same since mam :D a nóżki oczywiście na prawym boku gdzie mnie pokopuję. Nie umówiłam sie jeszcze na te prywatne usg ,może i dobrze bo położna mi powiedziała że mój brzuch jak na 37,5 tc ma tylko 32 cm czyli troszkę przy mały i jak oni w tym szpitalu mi mierzyli ! Zadzwoniła do nich i kazała mi zrobić jeszcze usg :-) Mają do mnie oddzwonić i ustalić kiedy :P Ale powiedziałą ,że jak się na mnie patrzy to jest brzuszek normalny ale niech robią usg po to to jest .. więc nie ma co się przejmowac a z synkiem też jak chodziłam to też miałam nie duży brzuszek a i tak dzicko sie urodziło 3350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel GBS miałam robiony i nic nie wyszło. CC mam ze względu na poprzedni poród, zaczęłam naturalnie ale małemu spadało tętno i zrobili cc, był już w kanale rodnym i ucięli mnie za nisko tzn nie tylko macice ale też szyjkę i teraz jest ryzyko, ze szyjka popęka w miejscu blizny. Zresztą na początku miałam problem z tego powodu bo blizna krwawiła i byłam 2 razy w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela, mój maluch też czasem jak mi gdzieś tam uciśnie szyjkę to mam dość. co prawda główka jeszcze się nie wstawiła -balotuje ale i tak daje czadu. Jak u ciebie już zeszła główka to nie dziwne takie atrakcje. :) Ivona to straszne co przeszłaś. Dziwne że tak zwlekali ze takie przejścia miałaś. Myślałam że po zejściu do kanału to tylko próżnociąg zostaje a nie cc. no to skoro ci szyjkę naruszyli to nie ma się co dziwić że nie trzyma jak trzeba. Obyś doczekała do bezpiecznego terminu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivona82 - ojej, ale niefajna historia z twoim poprzednim porodem :( kurczę kupiłabym chętnie te pieluchy, takie to tanie... ale ostatnio mąż mi powiedział, że przecież nie mamy jeszcze dziecka to po co zagracam mieszkanie, ehh faceci to niczego nigdy nie zrozumieją no ale może mi się uda :) monia_aa - takiej temperatury nigdy nie zbijam, to nie gorączka, a nawet jeśli to początek infekcji to niech organizm chociaż próbuje sam zwalczyć a dzieciątko czuje nisko od 2 miesięcy chyba bo jest ułożone główką w dół cały czas i tam smyra mnie główką i rączkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moje dziecię tez albo uciska główką szyjkę albo gdzies tam gmera łapkami na samym dole. A u góry albo nóżki idą w ruch albo całościowe fale i górki odstawia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) No właśnie u nas na szkole rodzenia był wykład z panią ginekolog co u nas porody odbiera, i mówiła że jeżeli dziecko jest już w kanale rodnym ale jak by to nazwać na początku jakoś i coś jest nie tak to robi cesarkę ale jak to ona powiedziała że trzeba się nieźle nagimnastykować żeby dziecko wyciągnąć i ona osobiście najbardziej tego nie lubi :D a jeśli dziecko jest w kanale rodnym już zaawansowanym stopniu to wtedy go wyciągają właśnie przez te kleszcze czy próżnociąg jakoś tak to się zwie. Mówiła że mało jest takich porodów z użyciem tego. W tym roku u nas były dwa takie. Podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka nie chciałam cię dołować :) miałam napisać co dziś nawywijał mój m, ale się ugryzę w język, co byś się nie czuła źle :) między wierszami tylko moge napisać, ze możemy już ubierać choinkę :D yojah :D oj naszukałabyś sie w tym poznaniu :D ja chyba kapusty sobie nie odmówię, ale mam nadzieję, ze to nie przyśpieszy porodu. eee tam znając życie pewnie i tak urodze po terminie. wiesz, ja ogólnie lubię porządek i ni wyobrażam sobie przywiezienia maluszka w niesprzątniętą chatkę, tym bardziej, że generalne porządki były na wiosnę, potem miały być w wakacje, ale miałam przykaz leżenia, więc i męza nie goniłam :) a teraz... z resztą my zawsze na święta sprzątamy. hehe twoja mała miała smaka na naleśnki ze szpinakiem, a moja dziś wypaliła, ze chce spaghetii takie co się zawija na widelec z pomidorowym, mamusinym sosem :D jagódka super wieści. u nas też gin w 100% potwierdził chłopca :D ale imienia nadal nie mamy :o co do koła poporodowego to polecam tym, które mają rodzić sn. w poprzedbiej ciąży miałam pożyczone od koleżanki, a teraz wezmę tesi koło od basenu, bo mam chyba z 3 :D wystarczy napompować nie do końca i też spełni swoja rolę :D kika, fajny wcześniak. 4 kg :o :D:D:D strach się bać jakbyś miała rodzić 2 tyg po terminie :D:D:D w pn mam wizytę u gina, ciekawa jestem, czy synek raczył sie odwrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojah miało być nie yojah :D leżę na boku i nie bardzo widzę klawiaturę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie musze Wam pożalić;/ normalnie mało dzisiaj nie spadłam ze stołka po tym co usłyszałam od swojej teściowej.;/ wiecie co mi powiedziała? że powinnam rzucić studia, zeby mój mogł sobie spokojnie dokonczyć drugi kierunek studiów :O a najlepsze było to jak mi powiedziala zebym w pierwszych TYGODNIACH po porodzie wzieła swoja mame do pomocy przy karmieniu i myciu i zeby dziecka na rece nie dawać mojemu facetowi czyli jej synowi, i zeby sie do dziecka nie dodtykał tylko zebysmy my z moją mamą obrabniały dziecko:P jestem w SZOKU! co za idiotka to malo powiedziane! wyprowadziła mnie z równowagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 bony się zawsze przydadzą :) szkoda że moja firma nie ma takiego gestu Mufi ja kupiłam materacyk tak zwykły w Ikei za jakieś 120 zł i wygląda ok., pokrowiec ma ściągany i już się nawet wietrzy :) chyba nie ma co szaleć za bardzo ze wszystkim i ciągle się nakręcać co jest najlepsze Gapp przykro mi , ale cóż taka kolej rzeczy że u nas się rodzą a gdzie indziej umierają , straszne to , ubierz się ciepło i idź na pogrzeb jak czujesz taką potrzebę goha24 trzymasz linię , nie ma co i nawet piersi masz niewielkie Cama_85 masz rację czas pędzi , u mnie jeszcze 11 dni :D Co do krążka połogowego to może być koło do pływania lub ręcznik kąpielowy tak uformowany więc szkoda kasy , położna za to mocno mi polecała nakładki żelowe na piersi z Medelli ale nie nakładki do karmienia tylko te żelem do noszenia non stop podobno piersi po nich rewelacja ale kosztuję ok. 85 zł 12 szt Ivona82 jutro na pewno zaliczę Biedronkę :) monia_1983 co do pierogów to ciasto przygotował mąż , a lepiłam na siedząco :)są sposoby agniesiulka pisz czym tam cię mąż dziś zaskoczył wszystko zniosę :P mój lakieruje właśnie łóżeczko a potem czeka go odkurzanie :) Madzia_mi olej głupią babę :) na takie nie ma rady Biorę się za prasowanie tetrowych pieluch bo stos leży i nie ma chętnych a jutro czekają mnie upragnione zakupy, taką listę zrobiłam że na raz chyba wszystkiego nie opędze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak któraś ciekawa tego słonia na ścianie to właśnie wrzuciłam fotkę , może nic specjalnego ale nam się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja codziennie dokarmiam je na tablicy :) Madzia_mi sprytną masz teściową , zupełnie jak moja, tylko że moja nabawiła się jakiejś obsesji, chce codziennie przyjeżdżać od razu po urodzeniu, ciągle gada o małej, aż się jej boję i nie chcę jej dopuszczać, bo naprawdę coś z tą kobietą jest nie tak, odnoszę wrażenie, że traktuje je jak swoje a mnie próbuje odsunąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka99- o świetne te rysunki na scianie:D ale to naklejki czy recznie malowane?:) a co do pseudo teściowej, to wkurzyła mnie strasznie kurde;/ ja mam szkołe rzucic? jebnieta;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657- ale wiesz co jak ona w ogule moze mi sugerować ze ojciec dziecka jej własny syn ma sie nie dotykac do własnego dziecka? nie dosc ze w ogule sie nie interesuje dzieckiem, w naszym nowym mieszkaniu nie była ANI RAZ, to jeszcze takie insynuacje? no chory głupi babsztyl:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi to malowane , mąż ma zdolności :) tak mi się koloro podobały które wybrałam że szafa też została podpicowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×