Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

dziewczyny wy juz zaniedługo piszecie o rozpakowywaniu, jejku jak ten czas leci.... ja dzis znowu z lozka z trudem wyszlam o 10.30..... mogłabym spac i spac rano i nie wychodzic, wczoraj sie zle czułam jakby mnie cos łapało ale dzis lepiej chyba juz, tyle ze katar alergiczny mam non stop i nie wiem na co bo kazdy lekarz mi mowi to alergia i daje cos do nosa, a teraz w ciazy nic nie biore i non stop mam katar, ale coz moze w koncu wybiore sie do takiego specjalisty z strzelc opolskich, poki co to odkladam bo jest drogi zaraz ide na zakupy po miesko i bede mielone robila, postanowiłam sie wycfanić i zrobić wiecej i zamrozić by potem gdy bede miała lenia wyciagnac i miec gotowe :) tylko sałatka i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Mufi a jak ci lekarz powiedział możesz się poddac operacji na te hemoroidy ??????? bo mi powiedzieli,że ten stan jest nie zaawansowany a oni tylko takie operują ,reszta do leczenia. Ja bym się tam bała takiej operacji ponoć długi czas z toalety nie można skorzystać ani się podnieść z łuszka mój wójek miał taki zabiek i z tego co mówił to strasznie to wyglądało ale on już musiał. moja mama zaś zaleczyła właśnie jak w ciży była używała maści czopków , miękiego papieru toal. i chłodziła a ja oprucz chłodzenia to wszystko stosuję i lipa :-( żeby tylko po porodzie się nie pogorszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie zrobilam kartki swiateczne, jeszcze tylko zyczenia i zaadresowac koperty. Spokojnie tutaj, pewnie wszystkie gotuja obiadki. Ja ide cos przygotowac do jedzenia, bo nas zlapal maly glodek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kupiłam taki koc na rynku za 30 zł tylko zamiast różowego jest więcej niebieskiego http://www.recznikowo24.pl/product/kocyk-100|140-Happy-baby-bezowy,KAP100-140# cienkiego nie mam ani jednego ale już się rozglądałam za nimi a chce dwa mieć. Nam na szkole rodzenia lekarz prowadzący wykład mówił że im dłużej dziecko w brzuszku tym lepiej, więc to mit że lepiej urodzić w 7 niż w 8 a też tak wyczytałam gdzieś. Co do mycia maluszka to wiem że u mnie w szpitalu nie dają nam dzieci do mycia tylko one same je myją od rana, ale położna w domu poleca myć dziecko w domu wieczorem przed snem najlepiej codziennie aby dziecko przyzwyczaić do tzw rutyny że po kąpieli jest sen, a jak ktoś nie chce myć dziecka codziennie tylko co drugi dzień to żeby pamiętać aby i tak umyć mu buźkę i pupę. Tak mówili na SR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek8877
Mufi nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie (kiedyś do Was pisałam) ja kupiłam tą pościel bo mojemu M się strasznie podobała i powiem Ci, że jest piękna:) śliczne, żywe kolory, naprawdę polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta no wyobraź sobie że niektórzy o 4.43 śpią :) no i się nie udało :(:(:( zaliczyłam borowską i nic nie załatwiłam , lekarz mnie nie przyjał .... bo ma limity , bo się nie da bo już komplet , bo fundusz nie płaci , proszę może na styczeń się spróbowac zapisać i takie pierdolenie typu idź se babo gdzieś i mi nie marudź ! wściekła jestem mega i brak mi już pomysłów na tą całą sytuację :( i to był ten lekarz do którego chciałam ostatecznie iść prywatnie bo podobno jest super ... jak nic nie wskuram przez przychodnie, ale mi super - zwykły jakiś chamowaty frajer ! mój lekarz mnie skierował na szybką diagnostykę szpitalną i zamierzam na borowską powrócić w czwartek i jesli z tego coś nie wyjdzie to se chyba odpuszczę ten szpital i uderzę na chałubińskiego , sama już nie wiem, youstta a na ta diagnostykę to trzeba się rejestrowac ? czy normalnie z samego rana wejście przez izbe przyjęć ? no i po waszym wczorajszym obżarstwie jestem dziś zaopatrzona :) zrobiłam napada na dziale słodyczy i dziś wieczorem czeka mnie uczta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi- my kupiliśmy własnie taki zestaw pościeli. właśnie wczoraj ją wyprałam oprócz ochranaicza, bo stwierdziłam że nie bede go prac. jakoś bardzo dobra, my jesteśmy zadowoleni, i nie maluje. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny potrzebuje przepisu na pulpety a"la gołabki, poratujcie mnie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze mam pytanie, byłam dziś u szefa,i umowe bede miała przedłużoną tylko do porodu, i powiedział mi że i tak wychowawczy bedzie mi sie należał, czy tak jest w rzeczywistośći??? może któraś z was jest w podobnej sytuacji i coś mi powie na ten temat???? bo w tej kwestii pogubiłam sie całkowicie... jedni mówią tak inni jeszcze inaczej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela6 są takie bezinwazyjne zabiegi. Mój teść miał i bardzo sobie chwali. To jest coś na zasadzie podwiązania, ale nie wiem dokładnie na czym to polega. Mi lekarz powiedział tylko że do tematu wrócimy po porodzie. Motylek, Goha dzięki za odpowiedź, bo ja już jedną badziewną pościel kupiłam na allegro i nie chcę się znowu naciąć. Fasolka nie poddawaj się. Goha wychowawczy to przywilej pracownika, w jakim sensie się będzie należał? Macierzyński tak ale wychowawczy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie wiem, bo ja z tych informacji które miałam wczesniej to wiedziałam ze wychowawczy nalezy sie tylko wtedy gdy ma sie umowe o prace, a szef mi powiedział ze nawet jesli umowe bede miała tylko do porodu to wychowawczy i tak dostane z mopsu, bo to przysługuje tak czy inaczej.. dlatego nie wiem ile jest prawdy w tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka196
Witajcie dziewczyny, dziś byłam na wizycie u gin, trochę mnie zmartwił, bo jestem w 32 tygodniu, a dzidziuś waży ok.1400 g, na poprzedniej wizycie 3 tygodnie temu ważył 1100-1200 :( czyli oznacza, że jakieś 200 g za 3 tygodnie. Jutro mam dokładniejsze USG na lepszym sprzęcie, w czwartek pokazać się u swojego lekarza, by porównać wyniki, a za tydzień podejmie decyzje co dalej z nami będzie, czy nie musi mnie położyć do szpitala na obserwację. W sumie nie mam się czym martwić, ale mimo wszystko się denerwuję.Wg lekarza termin przesunął się na 12.02. jakaś masakra jednym słowem- czy oni to wyliczają wg wagi dziecka tylko? A w przyszłym tygodniu chcieliśmy się przeprowadzić do swojego mieszkanka....a tak się cieszyłam na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, dziś byłam na wizycie u gin, trochę mnie zmartwił, bo jestem w 32 tygodniu, a dzidziuś waży ok.1400 g, na poprzedniej wizycie 3 tygodnie temu ważył 1100-1200 czyli oznacza, że jakieś 200 g za 3 tygodnie. Jutro mam dokładniejsze USG na lepszym sprzęcie, w czwartek pokazać się u swojego lekarza, by porównać wyniki, a za tydzień podejmie decyzje co dalej z nami będzie, czy nie musi mnie położyć do szpitala na obserwację. W sumie nie mam się czym martwić, ale mimo wszystko się denerwuję.Wg lekarza termin przesunął się na 12.02. jakaś masakra jednym słowem- czy oni to wyliczają wg wagi dziecka tylko? A w przyszłym tygodniu chcieliśmy się przeprowadzić do swojego mieszkanka....a tak się cieszyłam na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha coś ten Twój szef miesza. Wychowawczy to przywilej pracownika, czyli osoby która ma umowę o pracę. Ja będąc na działalności np. nie mam do niego prawa. Może chodziło mu że możesz się starać o jakąś zapomogę, ale to trzeba by było dopytać w MOPSie bo się nie orientuję. Może chodzi mu o zasiłek rodzinny, to trzeba mieć dochody poniżej 504 zł na osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacze jak to wyjdzie, pójde jeszcze do dziewczyn do księgowości i sie dopytam bo mam mętlik w głowie.... :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka bądź dobrej myśli. Może to tylko błąd pomiaru, a może dziecinka będzie po prostu malutka, najważniejsze że będziecie pod dobrą opieką. Goha lepiej podejdź do MOPS i się dopytaj, bo księgowe mogą się nie orientować w ich przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ależ macie tempo. :) co do oszczędności naszego rządu to się nie wypowiem. Ogólnie się z oszczędnościami zgadzam tylko pytam czemu zawsze one odbijają się tylko na szarych obywatelach a nasza władza kochana jeszcze bardziej obrasta w piórka? co do wychowawczego to należy się on tylko i wyłącznie pracownikowi. Jeżeli umowa wygasa z dniem porodu należy się zasiłek macierzyński ale do wychowawczego nie ma już żadnych podstaw. co więcej wychowawczy nie może trwać dłużej niż do ostatniego dnia umowy o pracę pracownika. kiedy kończy się taka umowa na czas określony kończy się też z automatu urlop wychowawczy. Mops płaci zasiłek wychowawczy ale tylko wówczas gdy ma się prawo do urlopu wychowawczego. Są inne zasiłki o które można się starać na podstawie niskich dochodów w rodzinie ale ten wychowawczy płatny nie przysługuje osobie nie będącej pracownikiem. Patka, spokojnie. Usg szacuje wagę i wielkość dziecka(pomiary BPD, FL, AC, HC) i na podstawie tych pomiarów wychodzi przybliżony termin porodu. Zobaczysz co wyjdzie jutro na usg. Ja wizytę mam w przyszłym tygodniu. Zastanawiam się jak tam ta moja szyjka. Dziś trochę poprasowałam ale niewiele bo mam dno komody do naprawy i męża trzeba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Ja sobie leże pod kroplówą z fenoterolem. Zastrzyk na przyśpieszenie rozwoju płucek małej dostaliśmy. Wszelkie badania ,wymazy, posiewy pobrane i czekamy. Zalecenie jak najwięcej leżeć żeby jak najdłużej wytrzymać. Dzięki za słowa otuchy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kushion dowartościowałas się
już??? jaka Ty jestes zajefajna, niesamowite. Niby taka mądra, z życia chyba w ogóle nie znasz! A! i to, że ktoś tu zamieści jakiś narzekający wpis to oznacza, że nie robi nic innego przez 24h/dobe tylko narzeka? jak Tobie łatwo przychodzi ocenianie kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha ja myślę, że Twój szef po prostu myli wychowawczy z macierzyńskim i stąd to zamieszanie. betinka trzymaj się, leż i odpoczywaj, przesyłam ci buziaka w brzuszek :) Patka sprawdzałam i wychodzi na to, że Twój maluch jest w 10 centylu, czyli faktycznie jest mały, no ale jednak w normie. Jak lekarz mówi, że trzeba sprawdzić dokładniej to trzeba, powodzenia jutro na tym dokładniejszym usg. Rozsan halo, halo, dalej jesteś offline? :) Ja dziś ogarnęłam troszkę w domu i rozbolał mnie kręgosłup :) a o piekącej skórze już nie wspomnę :) ale troszkę odpoczęłam i zaraz biorę się za dalsze sprzątanie, jakieś odkurzanie, prasowanie. zobaczymy. a i zapomniałam się pochwalić, że mama mi robi na drutach śpiworek do spania. Będzie beżowy, pod spodem obszyty miękką flanelką i mama nawet kupiła jakąś aplikacje z piłkarzem do naszycia, także zobaczymy, może będzie fajny :) Dzięki dziewczyny za informacje o tej pościeli bo ona też mi się bardzo podoba, to może kupię później jako drugi komplet. Dziewczyny a czy któraś z was zdecydowała się na zdeponowanie krwi pępowinowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - mnie do tej poradni zapisał mój lekarz na konkretny dzień. Powiedział że sprawdzi w szpitalu kiedy są wolne miejsca i ja tyko zadzwoniłam i on mi podał kiedy mam przyjść. Więc ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym na IP zapytać o wolne terminy, bo on mnie akurat zapisał. Tam trzeba pojawić sie kilka minut przed 7.30, bo wcześniej zbierają skierowania. Jak ja byłam pod koniec października to było tylko 6 dziewczyn. Szkoda gadać w ogóle z tymi miejscami. Ja próbowałam też się kiedyś zapisać na NFZ do szpitala, ale wolne msc były za 1,5 msc. Teraz płacę co tydzień 150zł lekarzowi, bo tak mam wizyty teraz a nie miałam sił i wytrwałości walczyć wcześniej z tymi limitami przyjęć na NFZ. Też nie mam pewności że będę miała tam miejsce.. ale nie ma się co poddawać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betinka moze Tobie tez zaloza pessar? zobaczysz,bedzie dobrze,jestescie pod dobra opieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja niestety dzisiaj powinnam dostać baty ;( kurcze chciałam odkurzyć kanapę z psiej sierści i odkurzyłam cały dom :( i dostałam tych cholernych kłuć straszliwych, położyłam się potem i troszku przeszło :( alem głupia, wiem nawet nie chowam odkurzacza, niech mnie mąż również opieprzy to może już się więcej nie tknę odkurzania :/ Lisabell - czy możesz podać link do tej statki centylowej? szukałam ostatnio w necie ale mi wyskakuje dla dzieci już urodzonych, nie wiem, nie umiem tego sobie znaleźć :/ wiem, że ten temat setki razy był poruszany, ale nie kopiuję niestety linków :/ betinka1 - leż i odpoczywaj :) i nic się nie martw :) podczytałam o tym - nazwijmy to - zasiłku wychowawczym i stwierdzam, że mi się należy... jakie to poniżające tak mało zarabiać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 mnie nawet jak kłuje to muszę odkurzać bo byłaby awantura :( ja od wczoraj codziennie z czwartkiem włącznie muszę koczować na czczo w szpitalu do 14 na badaniach, już nie czuję kręgosłupa z tym crp lekarz powiedział że mam stan podgorączkowy i to przyczyna dzisiaj miałam kolposkopię, nie mam zmian rakowych, ale mam się zgłosić po połogu i wszystko mnie dzisiaj wkurza wybaczcie, nie poczytam sobie wszystkich postów ale jestem zmęczona, może do piątku się wyrobię i napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta spróbuje tam jutro podzwonić żeby znowu nie gnać na marne jakby co, nie wiem czy ta wizyta na diagnostyce coś mi da .... rozumiem że trzeba spakować się jak do szpitala : koszula, szlafrok i takie tam ? czy tam przez ten dzień prowadzi cię jeden lekarz czy studenci sobie na twoim przypadku ćwiczą ? Betinka bądź dzielna :) elzuniaw 1 oto link http://forum.styl.fm/waga-plodu-w-ciazy.t80443.htm a z odkurzaniem to ja też tak mam że tylko w kuchni a potem jeżdże po całym domu martini657 no nie denerwuj mnie że cię mąż do odkurzania goni jak się nie czujesz na siłach - olej go i dbaj o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane :) Madzia_mi kurcze ja znowu nie napisałam ,że będę w piastowie a byłam w poniedziałek kurcze takbyśmy sie spotkały ... pozatym córeczka nie daje spokoju kopie przeciąga się itp pokoik już kończymy remontowac mąż ściane pomalował Duluxem Białą czekoladą i kurcze wydaje się jakaś ciemna :/ no zobaczymy panele wczoraj kupilismy i już końcówka i w pokoiku zamieszkam :) hurra ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh jak tak czytam o Waszych przygotowaniach to dociera do mnie,ze jestem w lesie ze wszystkim :/ a tu trza lezec. kurde ale ten czas leci,niedawno byl ledwo 10 tydzien ciazy a tu juz prawie finisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×