Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

czytam o tych waszych usg bioderek i zaczynam sie niepokoić bo my usg nie robilismy, pediatra bioderka oglądnął i powiedział że są ok no i to wszystko, moze powinnam to faktycznie sprawdzić na usg - sama nie wiem, a może zwyczajnie się nie nakręcać ... wszystkie to usg robiłyście ? u nas w przychodni nie ma zaleceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) no to my już od 5 nie śpimy ... młody jedynie na pół h zdrzemnął ale już na cycu wisi i pisze jedna reka... zawsze nad ranem mam taki kryzys ze zmęczenia i przypominam sobie jak to w ciazy spalam nawet do 12 ... wczoraj zainwestował w laktator reczny z aventu juz od dawna za mna chodzil ale maz ze bez sensu kupowac zreszta on zawsze jest na nie ale stwierdziłam ze on wychodzi kiedy i na ile mu sie podoba i nie martwi się czy dziecko głodne no a ja jestem uwieziona w domu bo cyc musi być pod ręką i jestem mega zadowolona z zakupu Jestem po cc i rana na brzuchu mnie nie boli nic a nic w sumie po tygodniu juz mnie nie bolało tyle ze troszkę czuje jakby była drętwa ta rano no ale to nerwy sa przecięte agniesiulka super ze już w domku co do odbijania to jak w dzień karmie zawsze go biorę do odbicia zaś w nocy nie klade go na boczku przy cycu i potem tak mi zasypia a jak brałam do odbicia w nocy to mi sie rozbudza tak samo z pielucha jak zakupkowana to przebieram ale z reguły nie ma takiej potrzeby. Jeśli chodzi o picie to w zasadzie piłam wszystko już oprócz kawy i alkoholu :) dużo wody nie gaz. ale od czasu strzelę sobie szklankę gazowanej czy jakiegoś kolorowego napoju oczywiście w rozsądnych ilościach, tak samo soki jabłkowy no i kilka razy piłam pomarańczowy. Ze słodkości to wsuwam pączki i białą czekoladę też nie codziennie żeby nie było... :) A jeśli chodzi o zdrowe np obiadki to wam powiem że przez pierwsze dwa tygodnie jadłam wszystko na parze albo bez tłuszczu na patelni np naleśniki i chodziłam głodna :( to zaczęłam jeść normalnie małemu nic nie jest więc po co się katować. A tu mój bąbel, miał 3 tyg na tych zdjęciach. Muszę mu cyknąć jakieś nowsze. http://www.garnek.pl/julkaz a już 11:20 będzie miał równiutkie 6 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka 99 - my mieliśmy zalecenie usg bioder między 4-6 tygodniem życia - to zalecenie było napisane na karcie wypisu ze szpitala także nie pediatra nas skierował, ale sądze, że nie musisz się przejmować bo z tego co kojarzę z tymi biodrami to u dziewczynek zwykle jest problem, poza tym lekarz go oglądał a pamiętaj, że dawniej usg nie było i jakoś dzieci żyły :) poza tym jestem pewna, że lekarz gdyby miał wątpliwości w osądzie to skierowałby w każdej chwili malca na to usg, ale zawsze możesz spytać o to przy najbliższej wizycie u pediatry JulkaZ - ale ci fajnie, że mozesz jeść normalnie, ja jak tylko coś nowego zjem to są jakieś rewolucje na twarzy lub żołądkowe, a mam taką ochotę na pomarańczę! mąż mi nie pozwala bo potem to on musi husiać małą :D a co do rany po CC to ja mam też to odrętwienie, ale z depilacją nie miałam problemu a depilowałam się niedługo po zdjęciu szwów więc 2 tyg po porodzie, może faktycznie delikatne było to miejsce, ale nie tak żebym nie mogła się wydepilować, więcej mi w glowie siedziało zmartwień czy sobie czegoś nie uszkodzę, ale niby jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczny a co na ropiejące oczko u maluszka? przemywam przegotowaną woda i wkrapiam kropelki z solą fizjologiczną, ale ciągle oczko łzawi i ropieje aż oczko sie po śnie zakleja, i do jakiego ewentualnie lekarza? pediatry czy okulisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzuniaw u mnie pomógł okład z rumianku - dosłownie przyłożyłam 2 razy i jak ręką odjął, w sumie już po pierwszym byłą znaczna poprawa - a dodam że męczyliśmy się 3 tygodnie - nic nie pomagało - masaże kanalika, przemywanie solą i wodą przegotowaną - bez efektów. Tylko że Laurka delikatna więc może ją uczulić rumianek. Ja miałam się już zgłosić do pediatry jakby minęły 3 tyg i dalej ropiało no ale wtedy mi ten rumianek pomógł i odpukać do tej pory jest dobrze. Kizia współczuję przeżyć, ale dzięki Tobie jeszcze raz się utwierdziłam w przekonaniu że nie na darmo to moje karmienie co godzina - także i w nocy. Oj jaka ja jestem szczęśliwa że mój Maluszek tak pięknie przybiera na wadze. Przepraszam że się tak tym podniecam, ale dzięki temu mam motywację w nocy :D Wczoraj oglądałam mój film ze szpitala i nie mogłam uwierzyć jakie mi się chucherko urodziło, a teraz już taki fajny facet z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka- mi mama dzis powiedziala wlasnie,ze sa jakies tabletki na zanik pokarmu,wysle Meza do apteki,moze bedzie cos tanszego,a jak nie to bede musiala dac sobie rade bez. gapp-ja tez juz sobie darowalam prasowanie.Moja ciotka mi powiedziala,ze jestem glupia i ze sobie robote robie.Fakt pranie stalo po kilka dni i czekalo do prasowania a ja czasu nie mialam.Mala nie chodzi wygnieciona,na niej wszystko sie ladnie naciaga :) fasolka-ja od samego poczatku pije sok jabłkowy,marchwiowy,bananowy i nic sie nie dzieje,tylko z poczatku sok jakblkowy 100% rozcienczalam z woda niegazowana. Cama-ja jak mialam malo pokarmu to ciagle mala przystawialam do piersi a jak spala to laktatorem dzialalam,i moja laktacja sie rozbujala,ale teraz to juz MM bo mala sie nie najadala.Moze Twoja Wiki była głodna.Moja dzis w nocy wypila 90ml niestety cos jej sie ulalo i nie umialam jej uspac,po pol godz meczenia sie zrobilam jej jeszcze 30ml dziecko usnelo w momencie,myslalam,ze nie moze byc glodna skoro tyle wypila,ale wiadomo odbilo jej sie ulalo i zrobilo sie miejsce jeszcze w brzuszku. fasolka-moja mala jak pediatra ogladal to tez bioderka dobrze,ale na usg i tak mamy skierowanie Moja niunia cos zasnac nie potrafi,niby spi ale widze ze ciagle sie wierci w lozeczku.Wczoraj ladnie pospala popoludniu,taki luksus po 3 dniach calodniowego nie spania.Po szczepionkach nie marudzila,jedynie tyle co zawsze :p,bo to taka marudka i placzek,ale dzis sama zasnela w lozeczku,az bylam w szoku ja poszlam ogarnac kuchnie wracam a Córcia spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my po spacerku zaraz karmienie i mama idzie piec placki bo jutro Córeczka ma imienny :) a dziś dokładnie 2 miesiące kończy :) zaczynam jeść normalnie- wczoraj krupnik a dziś rybka w cieście kupna :) zobaczymy jak Mała zareaguje ale skoro jem pączki i gniazdka (oponki) to i na ta rybkę powinna dobrze zareagować :) Ogólnie mam dobry humorek, posprzątałam większość w domu- zostały podłogi (zadanie Męża), kurze w jednym pokoju i w drugim trochę ogarnąć :) no i te placki ale jakoś do kuchni mi się nie chce zmierzać :P koło 16 Mąż wróci to jak nie od razu to wtedy pójdę :P USG bioderek my mamy chyba nawet w książeczce wpisane jako zalecenie tzn wydrukowane :) W nocy do odbicia biorę na śpiocha ;) tylko się przemóc do kładzenia na boczku jakoś nie mogę :/ Na oczko pomaga rumianek jak się boisz uczulenia przejedź najpierw po rączce albo innym mniej delikatnym miejscu bo może teoretycznie uczulić- my nie jesteśmy uczulone bo Małej wargi sromowe czyściłam nim w dwa tygodnie po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizia nas położne uczulały na to, dziecko TRZEBA wybudzać najdalej co 3 godź. Ja niejednokrotnie budziłam swojego synka na jedzenie. Takie maluszki muszą jeść często bo mają malutki żołądek. Szkoda, że musiałyście tyle przejść. Mufi ja też jestem pod wrażeniem jak bardzo maluszki się zmieniają. Chwila moment i już są dużo większe i inaczej wyglądają. Jagódka coś Twojej córce najwyraźniej przeszkadza. Trudno powiedzieć co. No ale troche spać w dzień powinna. Fakt, że mój synek też jest bardziej aktywny w dzień każdego dnia. To w sumie dobrze, bo w nocy lepiej sypia. Tfu tfu. Julka popieram, że laktator to dobra rzecz. Nie raz uratował mi pierś od bólu, zapewnił możliwośc wyjścia, naprawił laktację. No i dzidzia słodka! Fasola ja nie miałam( to znaczy mój syn nie miał)usg bioderek. Lekarz mu sprawdził manualnie i niby ok więc się nie nakręcam. Agniesiulka super, że już w domu. To juz teraz i Ty i Nikoś poczujecie się duzo lepiej. Nie ma jak w domu. Youstta podziwiam Cię z bliźniakami i jeszcze starszą córką. Ja patrze na mojego szkraba mnoże go przez dwa i az mnie głowa ze zmeczenia boli :D:D Cama obsewruj malutką widocznie coś jej dolegało. Może brzuszek bolał? U nas z odbijaniem wygląda to tak: Karmię az dominik zaczyna się wiercic albo wypluwa pierś mimo, że wiem że jeszcze się nie najadł, więc stawiam młodego do pionu i za chwilę jest odbicie czasem dwa, trzy, albo nie ma odbicia a młody się wije na ramieniu, wtedy najpiewniej nie może odbić wiec to troche potrwa, po jakimś czasie (15 min?) wiercenia wreszcie jest odbicie i młody może jeśc dalej. Po skończonym karmieniu znów odbijamy. W nocy bywa rożnie. Jak jest mocno zaspany i odpadnie od piersi to go kładę i jak śpi ok to zostawiam i obserwuję/nasłuchuję trochę. A jak po chwili zaczyna się wiercić to biorę i odbijam. My dalej walczymy z katarem....ehhhhh no niech to cholerstwo już sobie pójdzie. Już tydzień go męczy. Bulgocze mu w gardle. sorry za błedy. Piszę z prędkością światła, młody się przebudza. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2012
DZiewczyny mam do Was ogromną prośbę, napiszcie o co chodzi z tymi szczepionkami. Za 2 tyg wybieram sie z synkiem na szczepienie i nie zabardzo sie orientuję słyszałam coś o szczepionkach 5w1 lub 6w1. Możecie wyjaśnić co oferuje przychodnia a co ja moge kupić? Bardzo prosze o odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka ja też miałam w książeczce zdrowia wpisane usg bioderek między 4-6 tyg. życia - całe badanie trwa może 5 sekund. Mama 2012 zadzwoń sobie do przychodni i dopytaj. W niektórych przychodniach mają obie 5w1 i 6w1. W przychodni której ja będę szczepić mają tylko 5w1, jeśli chciałabym 6w1 to musiałabym sobie kupić, czyli wcześniej musiałabym iść do pediatry po receptę, no i taka szczepionka nie może być kupiona wcześniej niż pół godziny przed podaniem - u nas trzeba pielęgniarce pokazać paragon - chodzi o przechowywanie. 6w1 to np. szczepionka o nazwie hexa i jest z wzw. Jak już wybierzesz którąś opcję to później każde następne szczepienie musi być tą samą szczepionką. Co chcesz więcej wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
te tabletki na zatrzymanie pokarmu nazywaja sie Bromergon i są tylko na recepte. Koszt ok 20 zl. Mi pokarm zaniknął juz po 4 dniach stosowania. Pomaga ściskanie piersi i zimne okłady oraz ściąganie tylko niewielkich ilości aby poczuć ulgę. Niestety musialam je stosować bo nie mogłam karmić piersią :( kiedys udzielałam się na tym forum,ale pewnie nie pamiętacie. Czytam Was codzinnie i tu pokłon w Wasza strone dziewczynki bo dzieki Wam przetrwałam wiele ciężkich chwil zarówno w ciąży jak i na początku, tuz po porodzie. Dziękuje Wam bardzo! Ciesze sie że tak dobrze sobie radzicie a Wasze dzieciaczki zdrowo rosną. Duże uściski dla agniesiulki, bardzo sie cieszę z dobrych wieści. Jesteś silną kobietą a synus ma to po Tobie! wspominała któraś o melku Hipp Bio, bardzo polecam, stosujemy i po zmianie z Nanu pro mała super przybiera na wadze i nie ma problemów z kolkami. Na te skolei polecam Delicol, pomógł nam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej! Dziewczyny śpia! Cudem obie hihi! Strasza jedzie dziś z tatą na kontrole i po kwit,ze może po chorobie wrócić do złobka. Młodsza była ze mną na osłuchaniu wczoraj i jest poprawa, szpital chyba już nam nie grozi. Kaszel jeszcze mamy ,antybiotyk do 10dni musi Kinga brac,ale jest poprawa. Ufff. Agus - cieszę się bardzo,ze już jestescie w domu. Trzymam kciuki, by się ładnie poukładało. Donia - powodzenia :-) Dziewczyny, albo żeście gapy,albo macie za dużó na głowie, ze nie odpowiedziałyście Pauli na pytanie,czy może sobie z nami pisać! Moja Droga,jełi jeszcze poczytujesz to oczywiście,ze możesz dołączyc, data urodzin jest sliczna i jak najbardziej pasująca do tego wesołego forum. Witamy, przedstaw się tylko... nam bliżej :-) Co do napojów, to ja pijam wszelakie. soki kupne staram się jednak rozcieńczać,ale tak robię od zawsze,bo są dla mnie za słodkie, pewnie z racji tego,ze słodzę ani kawy ani herbat. jejku, jak zwykle nie mam czasu by pisać i potem mi tyle wątków umyka.. masakra.. Też ubolewam nad nadmiarem moich kg. ale najwązniejsze jest zdrówko dzieci, kg keidyś zrzucę. I piszecie tu o odbijaniu, my od początku nie musieliśmy i tego nie robilismy,ale od tyg, odkąd młoda bierze antybiotyk to ma ew. problem z układem pokarmowym,bo musimuy ją po kilka razy czasem odbić. Wtedy zarzucam ją sobie na ramię, jak małpkę i za chwilę jest wielkie beknięcie, czasem trzeba z nią pochodzić. I w nocy najcześciej usypia mi na tym ramieniu. Ale jako,ze wczesniej w nocy ,było tylko karmienie i spanie z cycem przy dziecku, tak teraz jestem dość niewyspana, bo to odbijanie mnie wybudza i potem zasnać nie moge. Kushion - chyba TY podawałaś linka do nosidła, mnie się ono nie widz, z racji tej klamry, bałabym się,ze się odepnie i dziecko mi wypadnie, jednak chusta zawiązana na supeł jest pewniejsza- ale tylko z mojego punktu widzenia. jeśli to nie do Ciebie się odnosi, to przepraszam hihi Mama - pogadaj z pediatrą lub polożna. Udzieli Tobie wszelkich informacji. :-) Fasolka -polecam zrobić usg. Gapp- nie gadaj, że imieniny wyprawiasz corce hihi. Niezła jesteś. :-) Ja przyznaje,ze podwójne płukanie nawet przy swoim praniu włączam. Kajek - nie sądżę byś musiałą brać tabletki na zanik pokarmu. Wystarczy,ze stopniowo zmniejszasz ilość karmien. mleko samo zaniknie. jeśli piersi zrobią się pełne i bolesne, wystarczy odciągnać minimalną ilość lub dać dziecku to wypije troszkę i ulży Tobie. A te tabletki to chyba bromergon, bromegon - jakoś tak. Ale myslę,ze szałwia też tu pomoże. Na oko - rumianek, jak nie pomoże, pediatra każdy przepisze krople na oczy, czy to dentomicin czy biodacyne czy inny specyfik. Anilea - to mleko bez laktozy to chyba u nas nutramigen, a mleko ha, to tylko hipoalergiczne, ale nie wiem czym się ono rózni od zwykłego, pewnie jest łatwiej strawialne lub pozbawione jakiś składników, nie drążyłam tego tematu, ale mysle,ze google pomoże :-) Maminka, przypomniało mi się foto,gdzie karmisz i wolną ręką głaszczesz psa. hehehe. u nas to podobnie wygląda, jak karmie na leząco,to wolną ręka głaszczę drugą córcie, zwłaszcza w porze jej drzemki, a gdy na siedząco,to wolną ręką przerzucam kartki w ksiązce, bo wtedy namiętnie czytamy. ;-) Agniesiulka dlaczego rota Wam przepadnie? jest jakiś konkretny termin podania szczepionki? oj, zebym ja nie przegapiła. Smeffetka, hihi to ześ sobie dogodziła, aż wyposzczony brzucho bolał. :-) OJ, dziewczyny, tak się ciesze,ze w pon córa pojdzie do złobka znów, odsapnę troszkę. ale martwię się,bo wczoraj składalismy papiery do złobka i niestety nas komisja odrzuci,bo ja nie pracuje. nie wazne ze we wrzesniu wracam do pracy, aktualnie nie mam umowy o pracę. i teraz chyba nam jakas niania zostaje lub znów prywatny złobek. umykam. miłego dnia zycze. wiosnę już czuć w powietrzu, aż miło wyjśc na spacer!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2012
Wielkie dzięki za odzew, a powiedzcie jeszcze czym rózni si taka szczepionka bezpłatna od tej np.5w1 (ilością szczepień???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2012
Wielkie dzięki za odzew, a powiedzcie jeszcze czym rózni si taka szczepionka bezpłatna od tej np.5w1 (ilością szczepień???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion jak wygląda katar u twojej pociechy?czy tak samo jak u nas?zalzawione oczy,i leci z nosa?bo tak sie zastanawiam czy moj go czasem nie ma.opiszcie jak to jest?bo charczyc charczy od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi a u ciebie ropiało jedno oczko czy oby dwa ? jak ten okład robiłaś ?chyba mam rumianek w domu to mogę spróbowac bo już ponad m-c kanalik masujemy i poprawy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Rimela :-) ja nick Twój pamiętam. Dziewczyny szałwia pomoże na zanik pokarmu - ja efekty miałam już po 2 dniach. Tojah super że wracacie do zdrowia. Rota do 24 tygodnia życia można podać. A to ja podawałam linka do tej chusty z klamrą ale w końcu z niej zrezygnowałam bo właśnie dla mnie taka niepewna była. Zresztą po co mi chusta jak moje dziecię samo w łóżeczku potrafi się bawić a i tak większość dnia mi jeszcze przesypia. Paula oczywiście że możesz z nami pisać. Ja nie odpowiadam na takie pytania, bo uważam że to forum otwarte i każdy może pisać z nami kto tylko ma ochotę, a jak ktoś ma ochotę tylko czytać to i też proszę bardzo. Dziewczyny zastanówcie się nad szczepieniem na rota, może duży wydatek ale jak pytam się mam to każda sobie chwali że dzieci nawet jak złapały rota to dużo lżej znosiły niż reszta rodziny czy np. nieszczepione dzieci. Mama 2012 - ilością szczepień i składem, no i tym że za 5w1 musisz zapłacić, a zwykłe są refundowane. Najlepiej porozmawiaj z pediatrą, bo po co masz się sugerować opinią z forum, ja tam ufam naszemu lekarzowi. Fasolka, zaparzasz rumianek, w jeszcze ciepłym moczysz gazik i trzymasz na oczku - ja to trzymałam tak 10 min podczas karmienia. Nam w szpitalu ropiało prawo oczko wyleczyłam szybciutko solą i za 2 dni zaczęło ropieć lewe i męczyłam się z nim 3 tygodnie tak jak pisałam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zescie naskrobaly mamuski, nie mam czasu laski was czytc u nie szpital ...zachorowal moj starszy izoluje go ma zapalenia zatokm i gardla dostal antybiotyk, podaje mu jedzenie pod drzwi jak w celi bo boje sie o mala... Rimela ma racje te tabletki- jak juz nie chcecie karmic to wszystkie te same ktore stosuje sie przy wysokiej prolaktyni, czyli Bromergo albo Norprolak pierwszy tanszy - skutekm uboczny- idzie w tylek, nie wszystkim ale wiekszosci, drugi ok 80 pln bezobjawowy... wiem bo bralam na prolaktyne ja tez mlodej w nocy ne odbijam klade na boczek przy cycu podobnie jak elzunia i podpieram z tylu poduszeczka a za dnia na lezaco , oprocz glaskni suki, tez czytam jak kushion fasolka - my tez mielismy zalecenie szpitalne usg albo wizyta u ortopedy, zrobilam oba tez mi zostaly dodatkowe kg jeszcze trzy - a odzywiam sie tak jakbym byla na diecie dukana indyk losos jogurt bialy , kurczak samo bialko zero pieczywa no czasami przemyce ciasteczko zbozowe a tu nic ale ja mam prawie 40stka, chociaz mam nadzieje ze youstta sie nie myli z tym gubieniem kg, oby:) pije tylko wode niegazowana i herbatki laktacyjne a bez inki i kawy nie moge tez pije kawa slaba czasmi z owocojogurtem i mcdonald buziaki bo mi jedno i drugie placze z glodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tak na szybko, bo będę miała gościa zaraz. Elżunia - nam na ropiejące oczko pomogło zioło świetlika, lekarz zalecił, super się sprawdziło. Robiliśmy z tego okłady 3 razy dziennie, a w miedzyczasie, ile razy chcesz, przemywaj wacikiem nasączonym czarną herbatą. U nas ta terapia zdała egzamin. Co do pasa - jest firmy Pani Teresa medica, gdy się go używa, powinno się ćwiczyć mięśnie brzucha, ale ja nie bardzo mogę, bo mam krzywy kręgosłup, dopiero basen będzie mi fałdy likwidował, ale zanim zacznę pływać, muszę mieć wizytę u gin, więc póki co tak ostrożnie z tym pasem, żeby mięśni nie rozleniwić. Dam Wam znać, jak zobaczę efekty ;) Mufi - a wybrałaś szczepionkę 5w1 jakiejś konkretnej firmy. Ja jeśli się zdecyduję na skojarzone, myślę o Infanrix Hexa. Kizia - ja miałam podobne obawy o najadanie się Hani, bo śpioch z niej był od początku no i w szpitalu uczulili mnie, by uważać, bo jak maleństwu cukier spadnie, to właśnie zaczyna się zamknięte koło z sennością i brakiem apetytu. Dobrze, że waga małej lepiej rośnie, teraz już będzie ok, jak masz to pod ścisłą kontrolą. Ale współczuję stresu, przez który przeszłaś. Uciekam, do jutra! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kushion to może faktycznie bioderka sa u nas ok wiec usg odpuszczam, i tak mamy sporo innych tematów lekarskich a jesli chodzi o zalecenie wykonania tego usg to wyjaśniła mi położna że to zależy od regionu Gapp niezła z tymi imieninami jesteś :) Mufi okład rumiankowy zrobiony - czekam na rezultat maminka39,5 podziwiam twoja dietę i zaparcie , ja pieczywo wciągam na potęgę zresztą tak jak wszystko inne - non stop jestem glodna Fifi padł , dostał butlę sztucznego i mam nadzieję że pośpi, przy najmniej nie jest głodny jak wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - na borowskiej usg nie wszystkim wpisują. Mi lekarz powiedział że z bioderkami wsz. ok ale w wypisie napisała zalecenie żeby zrobić ze względu na ciążę mnogą. maminka39,5 - no ja do wagi sprzed ciąży spadłam bez diety, a kolejne kg. które od kilku lat sie mnie trzymały to na dukanie je pokonałam, ale nie przestrzegałam za bardzo tej diety więc byłam zachwycona efektami, no i nie dopadł mnie efekt jojo. Ehhh.. jak ja patrzę na zdjęcia sprzed roku to się zastanawiam czy kiedyś będę jeszcze taka laska. Po 3 dzieci to na pewno już bikini odpada. :/ dziewczyny moje bliźniaki ten katarek czasami mają od ulewania, ale zakrapiam Disnemarem i odciągam i znika. Po to, alby za 2-3 dni znowu sie pojawił. Paula - no pewnie że możesz pisać, każdy może oprócz złośliwych pomarańcz :)) Tojah ma rację, gapy są z nas że hej! Tojah - a nie "nadrobisz" punktów za to że masz więcej niż jedno dziecko? u mnie przyjmowali takie podania, tylko punktów nie dawali.. To lipa by była, przecież takim sposobem to faktycznie nie ma szans. My będziemy w tym roku starali się o przedszkole dla Majki. kushion - hehe.. a ja sobie znowu myślę że bliźniaki to jeszcze ok, ale jakbym trojaczki miała to byłby armagedon ;) W ogole ostatnio dopadły mnie wyrzuty sumienia, że moje bliźniaki nie są tak "dopieszczone" jak jedno dziecko. Jak Maja była malutka to ciągle ją nosiłam i lulałam (poźniej bardzo to wymuszała, ale pomijam to;), a teraz nie mogę sobie pozwolić na rozpieszczenie Kingi i Konrada, sama jestem w domu do godz 18, więc staram się bliźniaków w miarę możliwości niepotrzebnie nie nosić, zasypiają same w łóżeczku itp. Ahh.. tak w ogóle uwielbiam patrzeć jak tak sobie leżą razem w łóżeczku :) macierzyństwo daje niesamowite poczucie spełnienia. Przynajmniej u mnie, bo 3 kochanych maluchów mi już wystarczy :)) dobrej nockii :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki juz nie wroce do wczesniejszych watkow ale ktoras z was pytala o zel silkonowy na blizne po cc, napisze za pamieci bo jutro zapomne... ALPENA, dobranocka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tika tak na szybko mały ma cały cas zatkaną albo jedna albo druga dziurke, charczy a wcześniej tak nie miał no i jak odciagam to glutki nie są białe jak bywało wczesniej od mleka tylko zielone. Nie może spać na plecach bo po kilku minutach go budzi zaległy płyn w gardle i nosku. No i to nie znika. Jest stale od tygodnia. U nas przywlókł to mąż i po kolei wszyscy łapali. Ja , mały teść, teściowa. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) ja na chwilke nocna pora,wpadam sie pochwalic,ze wyprobowalam dzis chuste :-) chcialam sprawdzic czy malej sie spodoba. I co? Nie zdaze jeszcze porzadnie tej chusty zwiazac(dopiero sie ucze :-) ) a Emila juz spi! Jestem w szoku,trzy razy probowalam i trzy razy to samo :-) normalnie minuta i dziecko kima :-) fajna ta chusta:-) ja kupilam bawelniana,a nie elastyczna jak niektore z was :-) Agniesiulka super,ze juz w domku :-) kizia-mizia wspolczuje przezyc :-( a wlasnie,dzisiaj patrze na poczte a tam tyle fotek dzidziusiow! Dzieki dziewczyny :-) pociechy sa takie slodkie i takie juz duze :-) a Donia widac ze zakochana w synku po uszy,tylko biega z aparatem i cyka mnostwo fotek :-) jak tylko bede miala dostep do komputera,tez wysle wam fotki Emilki :-) A tak wogole,to juz jestem zalamana.tydzien po wyjsciu ze szpitala Emila znowu dostala kataru,dpokaszluje.ja juz sama nie wiem co zle robie.przeciez to niemozliwe,zeby Takie male dziecko bylo bez przerwy chore! Nie wiecie co moze byc powodem ?Nawet nie chce myslec o tym,ze mozemy znowu trafic do szpitala :-( spokojnej nocy zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale co jest dziwnego w obchodzeniu imienin dziecka? :) dobrze ze została mi do wyprasowania serweta i do poukładania na stole no i może trochę ogarnąć kuchnie bo dziś mi się totalnie nie chce... a Mąż w szkole do 14.30 miał pomyć podłogi i odkurzyć pokoje i oczywiście tego nie zrobił mam to gdzieś zostawiam mu to niech robi jak wczoraj miał inne zajęcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. A my wczoraj byliśmy u lekarza, bo Czarkowi cały czas ropieją oczy. Rumianek, czarna herbata ani wcześniejszy antybiotyk nie pomagają. Dostaliśmy następne krople. I przy okazji ważyliśmy synka. Więc uwaga uwaga mój "maluch" waży 5700 :-) także rozmiar 68 całkowicie uzasadniony. i znowu wazenie z mężem na wadze łazienkowej pokazywalo tyle samo. A przy okazji porozmawialiśmy o szczepionkach. Doktor mówił że jeżeli możemy sobie finansowo na to pozwolić to szczepić na wszystko. Ale mnie wszystko naraz. Czyli pneumo później. Na pewno wybierzemy te skojarzone, ale też nie wiem czy 5 czy 6 w 1. A resztę muszę jeszcze przemyśleć. W czwartek byłam u gina. Wszystko u mnie w porządku. Aż był zdziwiony że po takim głębokim pęknięciu się tak ładnie zagoiło. Jest ok, ale mnie tam jeszcze pobolewa, ale trzeba jeszcze czasu, w końcu mam tam sporą bliznę. Camilla Ja też próbowałam dalej z chusta. Elzunia mnie tu zmotywowała i już kilka razy Czaruś tak sobie czas spędzał. I za każdym razem zasypiał. Ale mnie boli kręgosłup jak go noszę, a Was nie? Nie wiem może to przez to że jak wiązałam to się wyginam do tyłu, żeby mu się głowa nie odgięła dopóki dobrze nie zawiążę. Ale praktyka czyni mistrza, więc będę próbować dalej. U mnie już od kilku dni jest piękne słońce, ale niestety mocno zawiewa. Ale to nic i tak chodzimy na spacerki. Może dziś już będzie bez wiatru, bo go nie słychać. Dobra zmykam. Może poprasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korzystacie z termosów - TERMOOPAKOWANIE termos na butelki, jak długo trzyma ciepło, np. gdybym zalała butelke wrzątkiem i poszła na spacer to ile eytrzyma woda żeby była ciepła do zrobienia mleka ? piszcie jak ktos już to sprawdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisabell- a jaki typ wiązania robisz? bo ja stosuję takie wiązanie, które jest gotowe przed włożeniem dziecka do chusty, wiążę, wkładam, układam dziecko i gotowe, nie muszę się nigdzie odchylać, to jest to wiązanie co prawdopodobnie dostałaś na instrukcji wraz z chustą, dla przypomnienia to to http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Jak_wiazac_chuste_elastyczna tylko ja dodatkowo chowam głowę dziecka pod jednym z pasów krzyżowych i na to jeszcze ten centralny pas, mała ma głowę wtedy policzkiem wtuloną we mnie i sobie śpi, troszku z tym jest masakra bo wolałabym czasem żeby sobie czuwała i nie spała jak coś robię w domu, a ona jest w chuście żeby jej się potem w nocy nie zachciało aktywności, no ale pomoc jest nieoceniona bo młoda nie lubi leżeć sama a dzięki chuście zjadłam wczoraj zupę i zrobiłam pieczone ziemniaki :) chyba mam nawał albo zastój, mleko mi szybciej naplywa i częściej piersi robią się jak kamienie, wcześniej były miękkie, niestety coś młoda nie może mi spić grudek spod lewej pachy i tak czy siak grozi mi zastój a ja dziś dziewczyny ide na spacer z Laurka i z sunią!! perwszy raz bo jesteśmy same, wezmę małą do chusty a psinka na smyczkę, trzymajcie kciuki!! a potem mam plan zostawić suńke w domu i wpakować młodą do wózka i na dłużej sobie jechać bo męża dziś nie ma w domu zaraz wam wyślę super zdjęcie moich dziewczyn! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka dziś będzie moja siostra to jak nie zapomnę to się zapytam o to termoopakowanie ale mi się wydaje że byś musiała sama wypróbować bo wiadomo jedno jest lepsze drugie gorsze- mam termos trzymający ciepło 12 godzin a drugi w którym nie zdążyłam dojechać na uczelnie herbata już była zimna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Madzia o dziwo sama lezy w łóżeczku, więc mam chwilę dla siebie. Fasolka- ja używam takiego termosu - wlewam wodę trochę cieplejszą niż normalnie podaję dziecku do picia i tak po godzince jest w sam raz ciepła, aby podać dziecku. A ja chora:( pisałam wcześniej że miałam gorączkę, tego samego dnia wieczorem miałam gorączkę 39.6- w życiu takiej nie miałam.Mąż pojechał po mamę i dała mi polopirynę s i gorączka spadła. Niestety musiałam małą odstawić od piersi co najmniej na 24 godziny:( bo polopiryny nie można brać karmiąc, a to co można brać nie działało w ogóle. Wczoraj byłam u ginekologa i mnie skrzyczał strasznie że z taka gorączka i dreszczami to do szpitala się jedzie. Zbadał mnie i powiedział że nic niepokojącego nie widzi i dał mi antybiotyk. Nic nie powiedział co to może być. Taki gbur z tego lekarza okropny, ale nie miałam wyjścia musiałam do niego iść bo zależało mi na szybkiej wizycie. Na szczęście przy tym antybiotyku mogę karmić. W necie czytałam że stosuje się go w zakażeniach poporodowych, objawy mi też się zgadzają, więc to pewnie to. Na szczęście pomagają te tabletki i nie mam już żadnej gorączki. Czy któraś z Was przechodziła coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×