Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Zastanawiam się właśnie nad rybą pieczoną,młodymi ziemniakami w sosie koperkowym i dużą ilością sałaty lodowej ze szczypiorem (z własnego ogródka ). Z dużą ilością jogurtu.Co o tym myślisz Qanta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka - hejka .Zupka koperkowa to pychotka absolutna, może ja też ją zrobię.Albo wzięła mnie jeszcze ochota na zabielany barszcz czerwony z młodymi ziemniakami i mnóstwem koperku.Mam jeszcze czas do obiadu,to może ten mój przegrzany mózg coś jeszcze wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w sumie to trochę cieszę się, że się ochłodziuło po głębszym zastanowieniu, bo muszę zrobić placuszki z jabłkami, może zjemy popijając maślankę ? W każdym razie zaczynają mi się psuć owoce i koniecznie muszę je przerobić. A o kompocie mogę zapomnieć w erze coli i napojów gazowanych :O I mam pod ręką pomocników do ścierania jabłek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryby też lubimy, ale Mężuś dziś na zgrupowaniu, więc wystarczy nam zupka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rzadko gotuję obiad z 2 dań, a już w upały to nigdy!!!!Taką zupkę to można jeść kilka razy w ciągu dnia po trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, za tego Julio bardzo Ci dziękuję! 👄👄 Mój nick właśnie od tej piosenki jest. W licealnym chórze ją śpiewałam. Mam nadzieję, że gorsi od nich nie byliśmy! :D http://www.youtube.com/watch?v=Jm1anurhbeg Tylko tempo utworu szybsze było. Mieliśmy fajnego opiekuna i on dla nas troszkę tę pieśń rewolucjonistów kubańskich przerobił. I jeszcze jedna ciekawostka. Do naszego liceum jeden ze znanych aktorów chodził. Gdy my ten wykon ;) mięliśmy to on, z innymi szalonymi chłopakami, pod sceną skakał i robili akcję "fruwa moja marynara"! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc moje kochane :) margus odtanczylam najpierw z Szeryfem a potem z Fredzia :) szeryf lizal mi nawet ucho :D moze to jakis znak??? U mnie skwar duszne powietrze ale bezslonecznie ale az zatyka wlasnie palaszuje sniadanko swiezutka buleczka na nia maselko serek plesniowy turek naturalny i pomidorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanta uwielbiam Julio i jego piosenki,a ta w szczególności jest super.Ja niestety mam taki głosik,że jak ktoś chce żyć to lepiej niech wyjedzie na Alaskę.W moim Technikum,mieliśmy takiego swojego najukochańszego profesora od historii,jak już przerobiliśmy materiał,siadał na biurku z gitarą w ręku i śpiewał utwory Czesława Niemena,a my beczałyśmy wszystkie.Do mnie zawsze mawiał" kobieto zła,ty lepiej nie śpiewaj bo mi się pies w sztachetach udusi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacia - jak u mnie popada to i Szeryf i Fredzia mają u mnie dużą porcję kit - keta i wiejskie mleczko prosto od krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decyzja zapadła. Kalafiorowa będzie. Już ją w garze nastawiłam. Tylko okazało się, że świderków już nie mam. Wstążki też będą pasowały. :) A ja drugie śniadanko wcinam. Kaciu, serek pleśniowy już się skończył, chyba mężuś rano zjadł. Tak więc kanapeczka z suszoną kiełbasunią, grubym plastrem pomidora, szczypiorem i solą morską. Pycha! :) Margo. :D:D:D ja też wyję niemiłosiernie i nie wiem jakim cudem do tego chóru mnie wzięli?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie już koperkowa się gotuje :) Jeszcze aby muszę ją zmiksować, dodać koperek, zaprawić i będzie pycha :) a póki co - parówki... Ach, przed chwilą znowu popadało ładnie :D krótko, ale intensywnie, nawet zagrzmiało parę razy - znowu powietrze cudne! Margo, chętnie podesłałabym Ci troszkę deszczu, gdyby się tylko dało, bo wiem jakie to wkurzające, gdy wszędzie dookoła pada a u nas ani kropli - u mnie też tak niestety często bywa :( Ale potrzebny był ten deszcz - wszystko dosłownie oklapło, a teraz wreszcie widać, że odżyło! Kurcze, ale za to parę iglaków (i nie tylko) mi uschło :( strasznie to dziwne, bo jeszcze parę dni temu było piękne! Mam swoją teorię... Coś czuję, że Mąż "poczęstował" co niektóre randapem :( Oczywiście zaprzecza, ale jakoś mi się nie chce wierzyć, że praktycznie z dnia na dzień wzięła ich jakaś zaraza, albo uschły :( a On ma bzika na punkcie tego randapu, aby chodzi i pryska! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramuś, rozgrzesz męża! Chyba nie on winien. Ja w ubiegłym tygodniu dwa iglaczki do śmietnika wyniosłam. :( Piękne, dorodne były i ciach w ciągu kilku dni żółte się zrobiły. Teraz, z bólem serca na thuję spoglądam. Ona też kolor traci. Moje roślinki Randapu na oczy nie widziały. Jakaś zaraza chyba jest! 😭 Kalafiorówka gotowa. Zapraszam! :) Troszkę ją zmodyfikowałam. Na sam koniec puszkę groszku cukrowego wsypałam. Według mnie pycha! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, oby nie to :( kurcze mi z 10 krzewów poszło i to przeróżne - zaczynając od thujek, skończywszy na róży pnącej - normalnie jakby uschły! :( oby na tym się skończyło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolka to zrobisz moim kociom mega przyjemnosc ;) To lasuchy straszne :) Quantus oj tak pycha ja jutro planuje taka kanapeczke serek ziolowy hochlanda na to plasterek krakowskiej podsuszanej pomidorek i drobniutko posiekany szczypiorek posypane rozowa sola himalajska ;) Dzis takie kanapaeczki jak pisalam wczesniej zrobilam kolezance z pokoju roboty dzis huk a Ona biedna zapomniala sniadanka :( Wiec zrobilam poczestowalam a teraz pijemy pyszna kawke z mleczkiem ;) Do tego moja J dostala biszkopcika a ja konsumuje ciacho Digestive ze zbozem ;) U mnie wychodzi wlasnie slonko i zaczyna sie robic mega upal... cholewka a ja dzis jade do US chce ich poprosic o przelanie zwrotu podatku w tym tyg bo pilnie kaski potrzebuje w razie W mam w torbie pyszna kawe czekoladowa i czekolade Lindta mam nadzieje ze nie uznaja tego za lapowke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupcie preparat do iglaków na przędziorka czy jak mu tam i popryskajcie. Może być też na zmianę z grzybobójczym, pora bez deszczowa idealna na to. W każdym większym sklepie ogrodniczym dostaniecie. Od razu dobierzcie do tego rękawiczki gumowe i maseczkę na buzię. Chemię rzadko stosuję ale to polecam, rzeczywiście jak nie za późno to cuda potrafi z działać. Ja tak uratowałam świerka w zeszłym roku, ale u mnie akurat powód to zalanie było. Ale ta gangrena atakuje niezależnie od pogody bo siedzi wśrodku rośliny - jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramka//:) Nie pamiętam czy robiłam fotkę mojemu chorowitkowi na fotoforum ekoludkowy, aby dowiedzieć się co zaś? Ale był w tak opłakanym stanie, że aż serce się kroiło... na zmianę mąż pryskał, bo to co drugi dzień? Niepamiętam. I uratowaliśmy, więc jak któryś ma jakieś szanse według Ciebie to opryskaj. Szczególnie jak Ci szkoda. Cholercia, wczoraj usadowiłam się na huśtawce, wiaterek lekki wiał , nie chciało mi się iść po koc... bo mój organizm z tych wrażliwych :O Nie mylić ze mną ;) I właśnie odkryłam, że mi opryszczka wywaliła wrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie popaduje, ale to taka rzadka konewka z nieba ;) Panowie zaczynają burczyć na siebie, to znak, że nadeszła idealna pora na ścieranie jabłek :D Miłego popołudnia życzę 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... gumowy przyjaciel... O gumowych (nadmuchiwanych :P ) przyjaciółkach dla panów, to ja już słyszała... Ale o przyjacielu gumowym, to jakoś jeszcze nie... Kurka, I ja też, bardzo erotycznie zabrzmiało... A pewnie o zwykłego węża do ogrodu podlewania chodzi! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam Babki jeszcze o planach obiadowych. Jakoś tak kalafiorowej dużo mi się nagotowało. Na jutro jeszcze wystarczy. Wymyśliłam więc, że w środę po talerzu tej zupci zjemy i jeszcze truskawki z bitą śmietaną. A więc jutro zero gotowania! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis nachosy z sosem serowym do tego pomidorowa z nalesnikami i parmezanem i kwasna smietana i fasolka szparagowa z zasmazka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak koteczku :) ja uwielbiam z sosem serwoym w dwoch miejscach w kinopleksie i mojej ukochanej meksykanskiej knajpce w moim city tylko w tej knajpce jest najlepszy sos serowy na swiecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaciu, już je widzę! muszę zapytać kogoś z młodszego pokolenia, gdzie u nas najlepsze nachos dają. :D Ale mi ochoty narobiłaś! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehhehe ja nachosy uwielbiam w nioedziele po obiadku bylismy na spacerze i naszlo nas w tym tropiku z mezem na zimne piwko no to hajda do centrum i mijalismy ta meksykanska knajpke maja tam pyszne gorace nachosy z sosem serowym lub salsa no rewelka pyszota niebo w gebie ;) iode tam w piatek wydebic od kucharza przepis na ten sosik cudo bo ja takiego na bank nie zrobie znajoma kelnerka dostala duzy napiwek nie raz nie dwa problemu nie bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Margolko-czy to ty podawałaś przepis na sałatkę z pieczarkami i wędzonym kurczakiem ? nie mogę jej znależć :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×