Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość gość
Wszystkim kochanym koleżankom cudnych radosnych ciepłych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych wsrod najbliższych w miłej atmosferze.... Sat....całuski i uściski bardzo mocne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćZ
Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie, Blask świec błyśnie w oddali - Niech Was ogarnie radość i miłość, i pozostanie już z Wami. Gdy wiatr przyniesie zapach wigilii I kolęd dźwięk w sercu zagości – Niech pozostanie puste nakrycie Dla miłych , nieznanych gości. Zosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbabcia63
Wszystkim czytającym,piszącym Wesołych,radosnych,spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.Pogoda dzisiaj piękna jak na Wielkanoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Z okazji Świąt Narodzenia Bożego życzę Wam kochane koleżanki wszystkiego najlepszego. Spełnienia najskrytszych marzeń, samych radosnych zdarzeń. Mnóstwo podarków pod choinkę i szczęścia ogrom,uśmiechu na co dzień. A w Nowym Roku 2016 zdrowia,bo najważniejsze,pieniędzy,bo bywają potrzebne i szczęścia,szczęścia,szczęścia - dla Was i Waszych rodzin:):):)Buziaki😘 Bardzo się cieszę,że na topiku piszą takie super osoby jak Wy,jak mów Ania - cieszę się,że Was mam:):)Gośka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wesołych, cudownych Świąt i dużo szczęscia i radości w Nowym Roku :) i dzięki za wszystkie przepisy a szczególnie ANI3 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej kobietki...pierwszy dzień świąt za nami...u nas spokojnie,pospałam,pobawiłam się z dziećmi...jutro będę miała dużo gości to sobie dziś odpoczywam...mam nadzieję że u Was spokojnie i radośnie...dziękuję za życzenia wszystkim i dla gościa za uznanie w sprawie przepisów...jestem maniakiem i kocham to..pieczenie,gotowanie jak coś trzeba to ja zawsze pomogę...nie jestem specem jak reszta dziewczyn :) ale kocham to co robię a i mam pokaźny zbiór przepisów...chętnie dzielę się tym co już zrobiłam lub jadłam...zrobiłam słonecznikowiec wg.blogu który podawałam wcześniej..przepyszny BISZKOPT: 6 jaj 1,5 szklanki mąki 1,5 szklanki cukru 3 łyżki kakao 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia 1,5 łyżeczki octu SŁONECZNIK: 30 dag łuskanego słonecznika 4 łyżki mleka 6 dag masła 10 dag cukru MASA 1 kostka masła 200 g puszka masy kajmakowej 400 g MASA 2: ok 330 ml śmietany 30 % ok 125 ml serka homogenizowanego naturalnego (można go pominąć a zwiększyć ilość śmietanki) ok 3-4 łyżki cukru pudru łyżka żelatyny WYKONANIE BISZKOPTA: Białka ubijamy na sztywno, dodajemy powoli cukier . Żółtka mieszamy z proszkiem i octem, dodajemy do utartych białek. Mąkę z kakao przesiewamy, partiami wsypujemy i delikatnie mieszamy łyżką. Ciasto wlewamy do dwóch identycznych form o wymiarach 25/40 i pieczemy w ok 170 stopniach C ok. 20 minut. WYKONANIE SŁONECZNIKA: W garnku rozpuszczamy masło z cukrem i mlekiem, dodajemy słonecznik. Gotujemy, ciągle mieszamy aż masa zgęstnieje. Wykładamy na blachę od piekarnika, wyłożoną papierem do pieczenia. Po wyjęciu biszkoptu nastawiamy piekarnik na 180 stopni C i zapiekamy słonecznik do lekkiego zbrązowienia, w trakcie pieczenia mieszamy. Odstawiamy do przestudzenia. WYKONANIE KREMU 1: Masło w temperaturze pokojowej porządnie ucieramy, następnie dodajemy po łyżce kajmaku (ważne żeby również był w temperaturze pokojowej inaczej masa może się zważyć.) Słonecznik rozdrabniamy i 2/3 dodajemy do masy. Mieszamy. WYKONANIE KREMU 2: Dobrze schłodzoną śmietanę ubijamy na sztywno, dodajemy serek a następnie puder. Żelatynę rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody, dodajemy do śmietany ciągle mieszając. SKŁADANIE CIASTA: Z biszkopta ściągamy skórkę, możemy nasączyć kawą z dodatkiem alkoholu, smarujemy całą słonecznikową masą. Przykrywamy drugim biszkoptem, wykładamy śmietanę i posypujemy odłożonym słonecznikiem. Ciasto dodatkowo możemy przyozdobić polewą czekoladową.Ania3 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radosnego świętowania-A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czym się różni makowiec zwykły od japońskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makowiec klasyczny wykonujemy w zwykłym fartuchu a do japońskiego ubieramy kimono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po upieczeniu wykonujemy klasyczne seppukku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dopiero po konsumpcji ,bo szkoda umierać na głodniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po konsumpcji to nietenteges, bo ciasto zmarnowane a i widok mało apetyczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idiotom dziękujemy,może zmienisz dowcipnisiu topik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam..widać trole dalej wkurzają...japoński to chyba z dodatkiem jabłek..aby mokre było...nie znam się bo mało makowego piekę...święta święta i po świętach...za dużo pokusy w lodówce..więc zamroziłam większość :D ..nie po to ja chudłam od 1 grudnia coby teraz przybywać :D ale chyba przybyłam..a to ciasteczko a to kurczaczek a to czekoladka :P hihi...dobra znów się bierę za dietkę i trza chuść...trole won...reszta pisać jak po świętach..pzdr Ania3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Witajcie poświątecznie:) Makowiec japoński to tak jak Ania pisze mak,jabłka,bakalie,kasza manna,jaja - u mnie to torcik makowy:)makowiec to zwykle albo na kruchym spodzie albo zawijaniec drożdżowy.Święta ,Święta i już po - nalatałam się w garach namieszałam a to minęło nawet nie wiadomo kiedy,dużo nie zostało,bo i mniej gotowałam ,ino pierogi zamroziłam reszta ulatnia się lub już zginęła:) Teraz trza obmyślać menu na Sylwestra i Nowy Rok,wstępnie zamówienia przyjęłam ale pewnie jeszcze pozmieniam.Dobrej nocy koleżanki,śpijcie smacznie:)Pozdrawiam:)Aha trolą dziękujemy serdecznie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość od seppuku bardzo mnie rozbawił :D Widać panie (matrony) są tak ociężałe po świątecznym obżarstwie, że utraciły resztki dobrego humoru :D - inny Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram innego trolla.Więcej luzu i humoru na Nowy Rok.I Zeby nie było -troll był bez złosliwości i chamstwa i tak trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj trolowi palec a rękę użre całą,przenieście dowcipnisie na topik dla myślących inaczej:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadęte i tchórzliwe są te matrony ( tchórzliwe, bo zawsze kiedy rzucają inwektywami piszą jako gość ) wrzućcie w końcu na luz. Wszystkiego dobrego życzę wam w Nowym Roku, więcej humoru, mądrości i mniej inwektyw typu idiota itd. pod adresem innych. Mądrości, jeszcze raz mądrości, uśmiechem i poczuciem humoru można więcej osiągnąć niż bluzgami. "Gniew głupiego wyraża się w słowach, gniew mądrego w czynach" - przysłowie arabskie - inny Troll :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Gniew głupiego wyraża się w słowach, gniew mądrego w czynach" jak coś cytujesz,to zastanów się wpierw nad sensem cytatu,bo nie sra się ,zeby srać,tylko,żeby się wypróżnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D serdecznie pozdrawiam tchórzliwą matronę, Jak się jeszcze bardziej nadmiesz to wybuchniesz :D i zabryzgasz sobie mieszkanie - inny Troll "Niemożność zrozumienia cudzych argumentów zachęca do uznania oponenta za głupca." Do Siego Roku droga oponentko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisze tak...moderacjo jezeli w ten sposob chcecie rozgrzać rozkręcić dyskusje no to macie wynik czyli kilku krejzolii jeśli o to wam chodziło....jeżeli chcecie rozwalić topik i nas stąd wykurzyć no to jesteście na dobrej drodze i zaraz nas tu nie bedzie znajdziemy sie za to gdzie indziej.... cześć już sie przeniosła a za chwile zabierzemy reszte....zostaniecie sami i bedziecie se mogli sr....i smrodzić bez nas.... myśle że to sie szybko samo wyjaśni....sat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żarty nie były takie straszne, zupełnie nieadekwatne było natomiast wyliczanie od tchórzliwych matron co to zawsze i nigdy..... itp... itd. Ludziska kochane, nie leczcie tutaj swoich kompleksów , wszak tutaj się gada o zwykłym szarym życiu, bez dogmatów biblijnych, bez filozofii, bez licytacji gdzie która była , ile kasy ma...........ot zwykła zwyczajność. W konkursach na mistrza ortografii tez nie startujemy. Wrzućcie na luz.... Z pozdrowieniami Off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele szczęścia i miłości, sukcesów i pomyślności, niech Wam zdrowie dopisuje a gotówki nie brakuje. Szczęśliwego Nowego Roku! iv😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spełnienia marzeń w Nowym Roku...zdrowia i szczęścia...wszystkiego czego sobie wymarzycie...Ania3 Mam nadzieję że będzie do czego tu wracać bo na razie to nawet zaglądać się nie chce...doceniam dobrą zabawę ale to co piszą trole to zostawię bez komentarza..szkoda klawiatury...czuję że kolejny topic upadnie tak jak "dom za miastem" ..szkoda bo fajnie było mieć odskocznię i móc się gdzieś poradzić,wyżalić...pozdrawiam i kochane kobietki niech 2016 spełni nasze sny...Ania3 😘 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Cześć Wam kochane koleżanki.W nadchodzącym Nowym Roku 2016 życzę wszystkim spełnienia marzeń tych zwykłych i tych skrytych,dużo zdrowia,szczęścia i samych dobrych dni:):) Najlepsze wyjście to ignorować Trolli popiszą te swoje farmazony i im się znudzi,prowokują ich właśnie nasze riposty i odpowiedzi.Wiele już próbowało ten topik rozwalić i tylko ignorowanie przyniosło skutki.Zwiędłym kalafiorkiem mnie obchodzą prowokacyjne i głupie docinki,jestem ponad to!!!!! Jednego tylko nie rozumiem skoro takie z nas matrony o samych złych charakterach i przywarach straszliwych to po jakiego muchomora tu wchodzicie i te inwektywy czytacie?Ten topik założyłam dla wyłącznie fajnych kobietek,które interesuje dobre gotowanie,przepisy i porady,z których wszystkie wzajemnie korzystamy,dziewczyny doradzą pocieszą i często rozśmieszą,byłoby mi strasznie smutno jakbym straciła z Wami kontakt.Pozdrawiam mocno i życzę udanej zabawy,mile spędzonych chwil!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak trzymać!Szczęśliwego 2016 roku życzy A.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Margo riposta w stylu "idiotom dziekujemy" albo " nie sra się ,zeby srać,tylko,żeby się wypróżnić" - naprawdę gratuluję niebywałej kultury i poczucia humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amnestia. Drugich nie sadze, bo i sam błądzę./Jan Sztaudynger/ Szczęśliwego NR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy nożna robić?czy robiłyście sernik zawijany w waflu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×