Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

lolu- no zgadzam się z tobą -trzeba trochę poczekać , no u mnie to trwało 3 dni - tylko ja kupowałam wózek który gość miał już do wysyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam takie lozko dla corki ale w kotki zmienilam jak miala ponad roczek bo te zwykle ze szczebelkami doprowadzalo ja do szalu budzila sie w nocy z rykiem i je rozwalała a jak kupilam takie to problem z glowy spi w nim juz rok jakos i narazie tylko materac jest troszke wylezany ale to przez to ze ja ja usypiam i sie sciskam u niej a za rok kupie pietrowe wiec wtedy zainwestuje w cos lepszego i lepsze materace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski ja tez oduczam pampersa i do nocnika ale moja nie wola tylko sama idzie sikac wiec boje sie co bedzie na spacerach czy w parku :/ bo u mojej mamy to jest roznie ona jej sie po 10000 razy pyta czy chce siku i mala nabiera wstretu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Właśnie wróciłam z synkiem ze spacerku i z zakupów małych :) To moje starsze dzieciątko jest takie grzeczne i spokojne jak jest tylko ze mną a przy teściach normalnie diabełek w niego wstępuje. On chyba też wyczuwa tą niezdrową atmosferę :( Piszecie o siku do nocnika starszego dziecka a ja ostatnio zrezygnowałam :( chyba synek zaczął się tym za bardzo stresować i postanowiłam odpuścić na jakiś czas aby się całkiem nie zraził. I kupiłam przed chwilą Dady z Biedronki bo wcześniej wyszłam z założenia, że jeśli będzie chodził w tańszych pieluchach to może sam będzie chciał na nocnik. A kupiłam w środę w Carrefurze jakieś Helen Harper i beznadzielne są strasznie. Odparzają i przeszkadzają dziecku. Tak czytam te wypowiedzi pomarańczowych i zastanawiam się co one mają na celu? Ja rozumiem, że kobiety w ciąży mają skoki hormonów itp (sama po kłótni z teściem czułam się jak mała zagubiona i bezradna dziewczynka), ale żeby czepiać się złośliwi innych ciężarnych ? To chyba świadczy o braku szacunku dla drugiego człowieka. Jeśli chodzi o kołderki czy kocyki to ja synka od urodzenia przykrywałam kołderką dla dzieci bo to zima była i w zasadzie wydawało mi się, że cieplej pod kołderką. Podobno dziecko spać w swoim łóżeczku może do 3 roku życia (ale każdy robi jak uważa). Albo też słyszałam, że jeśli dziecko zacznie samo wychodzić górą z łóżeczka to też już można je z niego przenieść do takiego bardziej dorosłego :) Ja swojego synka już ponad miesiąc uczę spać w swoim pokoju w jego łóżku (cały czas przynajmniej raz przychodzi do nas w nocy i odprowadzam go spowrotem). Chciałam aby spał sam bo u nas w sypialni nie byłoby miejsca na dwa łózęczka małe, a wolałam synkowi kupić już dorosłe niż kolejne dziecięce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MI koleżanka powiedziała żebym poczekała jeszcze trochę jak będzie cieplej i całkowicie ostawiła pampersa, bo jak będzie na spacerze to przecież teraz jej nie posadzę sikać a jak będzie chodziła w pampersie to będzie sie jej mieszało, tak mi wiele koleżanek mówiło co juz to przeszły. Nastusiello- a ile twoja ma mieś /lat? Moja w czerwcu kończy 2 latka. teraz to mi zawsze mówi ze jej kupa -przeszkadza jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusiaelo - odnośnie spacerów czy wyjść na zakupy to pytam się przed wyjściem czy nie chce przypadkiem siąść jeszcze na nocnik a później to długo wytrzymuje. Odpukać jeszcze się nie zdarzyło żeby zrobił w majtki na zakupach albo na spacerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już przyzwyczaiłam małą do spania w swoim pokoju- sama jestem w szoku ze poszło tak łatwo, jak chce spać to robi mi papa i wychodzę z pokoju, zostawiam zapaloną lampkę i ona zasypia, przed spaniem to ogląda u siebie bajeczki z łóżeczka , jak by miała takie większe łóżeczko to by może tak szybko by nie zasypiała- a tak jest zamknięta :) i śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zaczela 27miesiac ja widze w domu ze tez dlugo wytrzyma jesli malo pije ale do spania zakladam i wtedy jest przepelniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, mój w styczniu skończył 2,5 i z dnia na dzień jest coraz bardziej kumaty i fajniejszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja teraz jest na etapie uczenia sie zasypiac sama i az mi sie serce kraje bo ja ja kompie ubieram daje buziaka moj M przynosi mleko i ja kladzie ja wychodze rozmawia z nia chwile i tez wychodzi zostawia zapalone male swiatelko a ona w histerii wola mame i sie tak strasznie drze i prosi bym przyszla a ja wiem ze nie moge bo nigdy jej nie naucze a jak bedzie 2 dzidzia to sobie nie dam rady bo mala chce bym lezala obok niej i cala noc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastusiaelo - no u mnie to młody już tak od ponad pół roku w nocy nie sikał więc spoko. Na początku zakładałam mu pampersa ale teraz dałam podkład poporodowy pod prześcieradło i śpi normalnie w majteczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylvia a jak sobie wyobrazasz spacery z 2 dzieci ?? bo ja chcialam kupic taka dostawke do wozka na nogi zeby starsza mogla stac ale drogie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylvia- .....i pewnie i wredniejszy :):):) Moja dziś na spacerze jak nie chciała iść za mną do samochodu to położyła sie na brudnym chodniku i koniec :) i była cała w błocie Ja to powiedziała o Hani jej chrzesna- dziecko złoto i spokojne jak wszystko po jej myśli, a jak już coś nie tak -to nerwus straszny :) A ja to mowie że co najgorsze po tatusiu a co najlepsze po mamusi :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamowilam jakis czas temu na all ale jeszcze nie przyszly takie majteczki treningowe i tez wlasnie chce dac podklad pod przescieradlo ale najpierw moje dziecie musi zaczac jadac normalne kolacje i przestac pic mleko w nocy bo takie majteczki to nie pampers wiec jedne popuszczenie ok ale sikanie cala noc odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita mam to samo kladzie sie na podlodze czy w sklepie czy na chodniku i lipa ale to bunt i nie mozemy odpuscic dzieci nas sprawdzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusielo ja mam właśnie tak samo, że synek nie zaśnie sam trzeba być przy nim (i własnie to ja mam być). Ale synek jest tak nauczony od małego bo teście zawsze robili zadymę, że się nad dzieckiem znęcamy :( więc nauka zasypiania samemu byłaby ciężka. Ale w przyszłym tygodniu idę sprawdzać zdolność kredytową :) bo powiedziałam mężowi, że jeśli chce mieć normalną rodzinę i nie chce żony odwiedzać w psychiatryku to musi zrezygnować z mieszkania ze swoimi kłamliwymi rodzicami. Niech teraz sobie sami utrzymują w dwójkę trzypokojowe mieszkanie za 2000 zł emerytury jakie mają i niech sami sobie sprzątają bo służąca ma dosyć. Boże tylko żeby ta zdolność była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek w 3 pokojowym mieszkaniu z tesciami ?? masakra ja mieszkalam w domku jednorodzinnym z moimi rodzicami mialam kuchnie sypialnie i pokoik i mialam dosc wtracania sie i robienia siku na komende

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastusiello- ja miałam tak samo jak uczyłam Hanie sama zasypiać jeszcze u nas w sypialni,(ona lubiła trzymać moją rękę i tak zasypiała)- był płacz przez tydzień, serce się krajało ale wiedziałam że muszę bo z dwójką nie wyrobię, Ona zasypała a ja leżałam obok, jak juz zaczęła zasypiać bez ręki uczyłam żeby zasypiała samą bez nas w pokoju, jak juz tego się nauczyła to dopiero wtedy ją przenieśliśmy do jej pokoiku i jest ok. Także u nas to było takie stopniowe przyzwyczajanie i trwało to około miesiąc czasu i od miesiąca śpi już u siebie w pokoju :) A jak popołudniu idzie spać to już w łóżeczku robi papa i obraca się na bok i ja wychodzę Serce na początku będzie się tobie krajało ale później będzie już z górki, zobaczysz jak będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my spimy wszyscy razem w jednym pokoiku bo mam tylko 2 :/ ale ona w swoim lozku i tylko toleruje mame ale w swieta juz bylo ok poszlam do szpitala opiekowali sie nia moi rodzice to znow przestala jadac kolacje i kladli ja po 23 bo dziecko tak chce i to z nimi i teraz znow mam problem i stres ale im nie przegadasz ze dziecko potrzebuje ustalonego trybu dnia i zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek - w takim mieszkaniu to ja z rodzicami swoimi bym nie wytrzymała, a co dopiero teściowie . ja mieszkam z rodzicami w domu- oni maja piwnice mieszkalną, a ja mam 2 pietra i my wszystko mamy oddzielne i niekiedy jest jakiś zgrzyt :) i u nas tak zostanie do końca bo to dom dla mnie ,a moja siostra dostała mieszkanie- nie chciała mieszkać w domu z rodzicami i wybrała mieszkanie w bloku :) Także ciebie podziwiam Moja mam też czasami słyszała że Hania wieczorami płacze i się pytała czemu i ja jej tłumaczyłam , ale nic nie komentowała, a teraz sama mówi jak dobrze że Hania sama zasypia bo ona starszą wnuczkę musiała do 3 lat w wózku wozić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie podobaja wlasnie te za 279zl ale dac tyle kasy za takie cos ?? no moja chodzic chodzi ale nie tam gdzie ja :P wiec zeby dotrzec gdzies do celu to bym tydzien szla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie dziewczynki ja to bym i wcześniej przestała się tak męczyć gdyby nie ta obietnica mieszkania dla męża. Pierwszy raz w życiu miał coś dostać od swoich rodziców i naiwny im uwierzył :( Wiele razy o tym z nim rozmawiałam, że już trzy lata minęły a oni obietnicy nie spełniają a wręcz przeciwnie starają się nas wygonić swoim zachowaniem. Ale A. nie chciał w to uwierzyć. Szkoda mi go bo jego trzy siostry są rozpieszczane jak się tylko da (teściu cały czas powtarza, że jego córeczki są najpiękniejsze i najmądrzejsze na świecie). Widzę, że jest bardzo zawiedziony ale co tam duży z niego chłopiec to się z tego otrzęsie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale najgorsze w tych dostawkach jest to, że chyba są do konkretnych wózków i nie wiadomo czy będą pasować do naszych. Ja spadam na chwile bo synek stwierdził, że chce spać (ciekawe na jak długo). Bo rzadko śpi w dzień (chyba chce mnie od komputera odciągnąć) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastusiello- ja jak zawiozę mała do teściów to ona nigdy o danej porze nie zaśnie- i będzie ja usypiał mąż i ja i teściowa - nie zaśnie i już -chyba nowe pomieszczenie robi swoje :) Ja raz powiedziałam dla teściów że Hania kolo12 chodzi spać i oni się tego pilnują, Kasiek- a sprawdż tak na oko czy ta dostawka będzie pasowała do twego wózka, ja parzyłam i zmierzyła do mojego i nie pasuje- Hania będzie główką zahaczała o rączkę od wózka No może jak masz rązki tak jak tutaj to będzie ok http://allegro.pl/buggy-boot-dostawka-platforma-do-wozka-gratisy-i2158297391.html gorzej może być jak masz wózek z takim trzymaniem allegro.pl/buggy-boot-dostawka-platforma-do-wozka-gratisy-i2158297391.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek u mnie maz mial dostac pole i dzialke juz ogrodzona i wogole i mielismy sie budowac pole sprzedac i tez jakas kaska by byla ale z tesciowa wyszlo jak wyszlo i postawilam kropke moj tez zrozumial zawziol sie i mamy mieszkanie tylko 2 pokojowe ale swoje i zyjemy jak chcemy u mnie w domu znow bratu dali na budowe i wykonczenie domu kupili mu jeszcze dzialke co sprzedal i przepisal ojciec dom rodzinny po dziadkach a ja mialam dostac ten co rodzice mieszkaja ale jakos im sie nie spieszy zeby cos przepisac ale dlatego ze sie boja reakcji brata bo chcial by splate materialista a juz bardzo duzo dostal a ja nic wiec tez sie postawilam i powiem wam ze teraz jest mi dobrze zyje biednie ale mam swiety spokój od rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastusiello- moja właśnie taka sama jak twoja że chodzi gdzie chce :) i właśnie ja zamierzam kupić nosidełko-chustę dla małego I tak będziemy chodzić na spacerki koło domu- mały w chuście a Hania na rowerku lub piechotką . A te dostawki są fajne ale ciekawe czy będą dla nas wygodne :) i nasze pociechy będą chciały jeździć przed wózkiem , no i jak długo dadzą rady postać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia nie sika do pampersa już od grudnia zeszłego roku. Uważam, zresztą nie tylko ja), że najlepiej właśnie oduczać w zimie. Latem siedzi się ciągle na polu i ciężko o jakąkolwiek naukę. Do tego jest ciepło i dzieci nawet lubią mieć mokre gacie. Latem to można oduczać sikania w nocy. Przy okazji pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×